ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 10

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion.pl - sprawy wewnętrzne » PHP-Fusion.pl
Co sądzisz o wprowadzeniu Chatu?
Jestem za Jestem za 47%[9 głosów]
Jestem przeciw Jestem przeciw 53%[10 głosów]
Głosów ogółem : 19
 Drukuj temat
Chat Polskiego Oficjalnego Supportu PHP-Fusion
Drecha
Witam.

Wyszedłem z inicjatywą stworzenia specjalnego chatu, za pośrednictwem serwisu http://www.polcha.... Najpierw jednak chciałbym zapytać Was, społeczność Supportu o zdanie. Najpierw jednak, zanim oddam wam głos, chciałbym przedstawić swoje argumenty, uświadomić wam, jakie możliwości by na to dało. Wypisałem to w postaci listy.

- Możliwość udzielania pomocy "na żywo", za pośrednictwem chatu
- Możliwość organizowania spotkań w szerszym gronie
- Możliwość organizacji imprez okolicznościowych (urodziny supportu, ważne wydarzenia itp.)
- Możliwość organizacji konferencji

Oprócz tego była by to też dla nas dobra reklama, użytkowników jest tam wielu, z pewnością nie każdy zna PHP-Fusion.

Chatu używać można za pośrednictwem przeglądarki, bądź dwóch ciekawych programów przygotowanych specjalnie dla tego chatu. Istnieje możliwość nadawania praw Operatora, Pół-operatora, Operatora tymczasowego. Jeśli się postaram, otrzymamy status pokoju "oficjalnego", to da nam także możliwość organizowania rozmów moderowanych. Szansa na nadanie takiego tytułu jest możliwa, znam dość dobrze twórców tego przedsięwzięcia, musiałbym się im tylko dobrze przypomnieć.

W razie jakichkolwiek pytań - nie krępujcie się, odpowiem na wszystkie. Dla zabezpieczenia projektu założyłem już pokój, żeby nikt mnie nie ubiegł. Przedstawiam go jako przykład, byście mogli zobaczyć jak to działa.

http://www.polcha...php_fusion
Edytowane przez Drecha dnia 07.01.2011 20:08:08
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.04.2024 20:31:06
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
krystian1988
Jeśli chodzi o Czat to Support nie potrzebuje jakiegoś polchat'a a lepiej jak sam sobie wgra czat dla użytkowników. Dlaczego taka myśl? Ponieważ użytkownicy mogą korzystać z czatu, a tak to zbanowani co mieli jakieś problemy zaraz by zasypali jakimiś wulgaryzmami czat. Jak dla mnie jestem przeciw.
BRAK STOPKI = BRAK POMOCY NA SUPPORCIE.PRZECZYTAJ:
Regulamin Supportu Nie pomagam na PW!!!
 
piotrek199214
Moim zdaniem również jest to nie potrzebne.
Pomogłem Ci? Wystarczy podziękować i oznaczyć post jako pomocny pomogl[1]_1.png
Tanie tworzenie wtyczek, masz problem napisz.
 
www.piocom.eu
Drecha
Podałem jako przykład Polchat z prostego względu, istnieje tam możliwość przydzielania w łatwy sposób praw operatorów i pół-operatorów, a to moim zdaniem bardzo przydatne w tych realiach.
 
piterus
Nie ma sensu tworzyć chatu. Z historii wiadomo, że nikt nie siedzi oprócz bota. Przynajmniej tak było za czasów kiedy był otwarty oficjalny kanał IRC supportu. Inicjatywa umarła śmiercią naturalną i po aktualizacji zniknął link do kanału, który zwał się #php-fusion.pl.
tawernatq_admin_1.png Piterus World mój blog i miejsce moich eksperymentów. Ubi lex, ibi poena Kontakt przez komunikatory tylko dla znajomych...
 
Drecha
Link dalej jest, patrz buttony po lewej stronie w bloku. Aczkolwiek na przykład mi nie chce się ten kanał załadować, nie wiem dlaczego.
 
konto usuniete
Takie cuda tu nie są potrzebne, forum doskonale funkcjonuje "pomoc na żywo" to raczej nie przejdzie. Druga sprawa to moderowanie, jak ktoś wspomniał, byłoby to dobre miejsce na "obrzucanie" mięsem. Nawet jeśli byłby to "nasz" chat, to kiepski pomysł.
 
lui
Przyda się przyda. Lepsze to niż ten zabytkowy IRC Grin
 
www.lui.ugu.pl
Drecha
Nareszcie jakiś głos poparcia! Grin
 
Adam Stalica
Ja osobiście uważam, że może być to fajne Wink
Witam Grin
 
konto usuniete
Ja mam pomoc "na żywo" co jakiś czas fundowaną... czyli użytkownik, który nie może, nie che mu się czekać na odpowiedź na forum, pisze do mnie na GG! Jak sądzicie, fajnie jest? Podobnie byłoby z czatem. I musiałby jakiś moderator cały dzień siedzieć, nie sądzę by Pieka się i tym zajął.
I taka uwaga, głosy na tak dają użytkownicy z ostrzeżeniami.. dziwne.
Edytowane przez konto usuniete dnia 07.01.2011 22:47:55
 
lui
Do Polchata polecam progsy: NPCC lub ICeQ (szukać w google) bo przez www szkoda tam wbijac Smile
Edytowane przez lui dnia 07.01.2011 22:56:19
 
www.lui.ugu.pl
Drecha
Napisałem o nich wyżej. Nie dosłownie, ale napisałem.
 
Milka
Kolejny wybryk nowej ery internautów.
Kiedyś był kanał IRC, o którym wspomniał @piterus, umarł on śmiercią naturalną, dlatego czat uważam za rzecz całkowicie zbędną.
Moderatorzy i administracja wkładają wiele trudu w pilnowanie użytkowników na forum, dlatego nie sądzę, żeby znalazł się ktoś, kto pilnowałby ten czat przez cały czas (chociaż mogę się oczywiście mylić).
Ta jedyna i prawdziwa Milka - reszta to podróbki!
 
lui
Milka napisał/a:
Kiedyś był kanał IRC, o którym wspomniał @piterus, umarł on śmiercią naturalną /.../

Zupełna nieprawda Smile Żyje i ma się doskonale ale, że zabytkowy to fakt Grin Chyba ze masz na myśli kanał IRC PF PL ale inne kanały grają że hoho Grin
Edytowane przez lui dnia 07.01.2011 23:05:05
 
www.lui.ugu.pl
Drecha
Nie, zapewne nie chodzi jej o kanał PHP-Fusion PL, bo przecież wcale nie o tym mówiliśmy...
 
konto usuniete
Milka napisał/a:
Kolejny wybryk nowej ery internautów.
Kiedyś był kanał IRC, o którym wspomniał @piterus, umarł on śmiercią naturalną, dlatego czat uważam za rzecz całkowicie zbędną.
Moderatorzy i administracja wkładają wiele trudu w pilnowanie użytkowników na forum, dlatego nie sądzę, żeby znalazł się ktoś, kto pilnowałby ten czat przez cały czas (chociaż mogę się oczywiście mylić).


Cieszę się z Twojego głosu. Czat to strata czasu. administracja szybciej osiwiejeGrin
 
Milka
lui napisał/a:
Chyba ze masz na myśli kanał IRC PF ale inne kanały grają że hoho Grin PL

Tak, chodzi mi stricte o ten kanał, czyli #php-fusion.pl

Wracając do kwestii czata...
- Możliwość udzielania pomocy "na żywo", za pośrednictwem chatu
- Możliwość organizowania spotkań w szerszym gronie
- Możliwość organizacji imprez okolicznościowych (urodziny supportu, ważne wydarzenia itp.)
- Możliwość organizacji konferencji

1) Szczerze mówiąc to na forum jest często problem z pomaganiem innym, więc przypuszczam, iż na czacie byłoby z tym jeszcze gorzej.
2) Organizacja imprez okolicznościowych? Ostatnimi czasy Support nie organizuje żadnych konkursów/innych atrakcji dla użytkowników, więc byłabym bardzo zaskoczona, gdyby coś takiego miało miejsce. Mimo wszystko, śmiem twierdzić, że skończy się to na zwykłych pogaduchach, jakie mają miejsce w shoutboxie.
3) Możliwość organizacji konferencji? W dzisiejszych czasach tysiąca komunikatorów, jeśli ktoś będzie chciał z kimś porozmawiać, to po prostu napisze do tej osoby, a konferencja sprowadzi się do tego, o czym pisałam w punkcie powyżej, dodając jeszcze pretensje zdenerwowanych użytkowników do moderatorów, którzy wyrzucili ich temat bądź dali im ostrzeżenie.
4) Ponadto, punkt drugi i czwarty, to dla mnie jedno i to samo...

Dziękuję za uwagę Wink
Ta jedyna i prawdziwa Milka - reszta to podróbki!
 
Drecha
Milko, pisząc konferencję miałem na myśli takie oficjalne. Użytkownicy zadają pytania, Support odpowiada.

Mówiłem, że chciałbym się tym zająć jeśli to przejdzie, więc i imprezy to obejmuje.
 
konto usuniete
No słyszałem, ze "Dresik" zaprasza nas do siebie. Tylko, ze z noclegiem kiepsko. Hoopak dałby sobie radę ( pisał w shoucie, że śpi w domu starców na obstawie WOSP).
A tak serio już, to kiepski pomysł. Na prawdę teraz to jest w miarę cicho, ale jak przyjdzie "sezon" to "Dresiku" sam się zorientujesz, ze dodatkowe miejsca moderowania nam nie są potrzebne.
Edytowane przez konto usuniete dnia 07.01.2011 23:25:16
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl