ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Naruszenie prawa przez EC (?)
Drecha
Dziś przeglądając forum Extreme-Fusion natrafiłem na ciekawy temat, w którym użytkownicy doszukali się w kodzie fragmentu, który po instalacji wersji Alpha1 Extreme-Fusiona wysyła hasło, e-mail i login. Moim skromnym zdaniem jest to poważne naruszenie zasad prywatności użytkowników. Członkowie EC szybko ukrócili dyskusję użytkowników na temat niesfornego kodu, blokując w dziecinny sposób temat. Ja postanowiłem pobawić się w szpiega natręta i rozpocząłem nowy temat, wplotłem tam przy okazji zadawania pytania wzmiankę o tym kodzie, na co od razu zareagował jeden z tamtejszych Moderatorów grożąc mi ostrzeżeniem.

Po co o tym piszę? Chcę ostrzec zarówno społeczność PHP-Fusion PL, jak i Administrację Supportu, by wiedzieli jak wykorzystywana jest edycja PHP-Fusiona. Jeśli to możliwe - proszę o interwencję i ukrócenie tego jakże haniebnego uczynku.

Artykuł o EC w trakcie tworzenia, ja załączam linki do obu tematów.

http://extreme-fu...c,77,23521
http://extreme-fu...d_id=24354

Link do artykułu pozwolę sobie tutaj dodać po zakończeniu pisania go.

Edit:
Dla jasności, pytam o Wasze zdanie. Sądzicie, że jest to nielegalne?

Edit 2:
Zapraszam do zapoznania się ponownie z tematem utworzonym przeze mnie. Zer0 chyba zrozumiał aluzję.
Edytowane przez Drecha dnia 03.01.2011 17:47:30
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 18.04.2024 04:01:27
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
eldiablo
Nie bronię autorów EF, ale napisał administrator czy moderator, że jest to wersja testowa do instalacji na localu, do testu. Nie jako strona "produkcyjna" w tym komercyjna. Kod miał raczej za zadanie przesyłać informacje że jednak ktoś sobie zainstalował to nie do testu a do wdrożenie czy innego celu. Więc cóż, login i hasło najprawdopodobniej aby EF team miał możliwość łatwego hackowania strony Pfft Czyli de facto jej wyłączenia.


Jeśli komuś nie pasuje i sprzeciwy się pojawią, to EF nie będzie już OpenSource i zostanie zakodowany ionCube.

Swoją drogą pisanie takich postów przez administrację EF jest co najmniej śmieszne i nie poważne, przecież jest wiele innych gotowych i bardziej rozbudowanych CMS'ów, więc takie "robienie łaski" utrzymując nową wersję jako OpenSource jest nie na miejscu.


A administracja polskiego supportu, nie ma zbytnio tu do gadania, co innego oficjalny support.
Edytowane przez eldiablo dnia 03.01.2011 17:55:40
 
http://dropdire.pl
Drecha
I tam mam zamiar uderzyć. Z tego co mnie wiadomo i co wyczytałem w internecie. Jest to czyste hackerstwo i wyłudzanie hasła, co jest karalne.
 
zer0
Powtórzę:
Paczka została usunięta z panelu - jak ktoś ją wykradnie, to robi na własną odpowiedzialność.
Jeśli pojawi się kolejny taki temat, nasza część kodu zostanie zakodowana ionCube - http://www.ioncub...

Będzie to duże obciążenie dla pozostałych. Większe zło niż obecne.
Wybór należy do Was.



Pozdrawiam,
~ zer0
www.nlds-group.com - NLDS Group - Marketing & Promotion Agency
 
Drecha
Co nie zmienia faktu, że to tam było i złamaliście prawo. Przy całym szacunku do tego co robisz, albo starsz się robić zer0, ale nie zostawię tego w spokoju choćbyś mi pałac kupił albo nawet całą stronę EF usunął. Zrobiliście co zrobiliście, reszta zależy od innych, nie tym razem od Ciebie.
 
zer0
Idź i szukaj sensacji. Krzyż na drogę.


Pozdrawiam,
~ zer0
www.nlds-group.com - NLDS Group - Marketing & Promotion Agency
 
Drecha
Nie szukam sensacji, tylko nie godzę się na łamanie własnych praw. Myślę, że poprze mnie w tej kwestii więcej osób niż Ciebie, któryś dopuścił się złamania jednego z podstawowych praw internetu. Śmiecie poprawiać ludzi i krytykować ich głupotę na swojej stronie, a sami łamiecie o wiele wyższe prawo, niż Wasze, panujące w Supporcie.
 
eldiablo
@drecha zapukaj do Dziennika Internautów, oni lubią takie cudeńka.

Ale tak jak napisałem wcześniej, to jest wersja do testu, nie gotowa.

Swoją drogą ale by były chece gdyby autorzy zapomnieli przy wersji finalnej ten kod usunąć Grin
 
http://dropdire.pl
zer0
Drecha napisał/a:
Ciebie

Per Pan proszę.


Pozdrawiam,
~ zer0
www.nlds-group.com - NLDS Group - Marketing & Promotion Agency
 
Drecha
@eldiablo musisz zrozumieć, że ja nie chcę niszczyć Extreme-Fusiona, zbyt długo funkcjonowałem na tym CMS'ie. Chcę jedynie, by przestano łamać tam prawo i przywrócono ład i porządek.

Wiadomość doklejona:

zer0 napisał/a:
Per Pan proszę.


Szacunek okazuję tym, którzy na to zasługują. Ale nie off-topuj skoro zabraniasz tego we "własnym" Supporcie.
Edytowane przez Drecha dnia 03.01.2011 18:12:40
 
Pieka
Panowie, bez wycieczek osobistych prosze.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
zer0
Drecha napisał/a:
@eldiablo musisz zrozumieć, że ja nie chcę niszczyć Extreme-Fusiona, zbyt długo funkcjonowałem na tym CMS'ie. Chcę jedynie, by przestano łamać tam prawo i przywrócono ład i porządek.

Samemu świata nie zwojujesz - taka rada od starszego Pana.
Jeśli już chcesz coś zdziałać, to większą ekipą - więc albo zniszczenie EF, albo własny Support.


Drecha napisał/a:
Szacunek okazuję tym, którzy na to zasługują. Ale nie off-topuj skoro zabraniasz tego we "własnym" Supporcie.

Szkoda, że to nie ja założyłem temat, bo dostałbyś punk reputacji i miałbyś "Pomógł #3" - niemniej dziękuję za przywrócenie do pionu. Nie ma sensu dalsza dysputa.


Pozdrawiam,
~ zer0
www.nlds-group.com - NLDS Group - Marketing & Promotion Agency
 
Drecha
Masz rację, nie ma. Co do "własnego supportu", nie mam takowego, brak mi kwalifikacji, których zapewne nie brak "Panu". Wyróżnia mnie jednak poczucie moralnej sprawiedliwości i dążenia do jasno postawionych celów. Tematem tym nie chciałem nikogo urazić czy komuś zaszkodzić, chciałem jedynie ostrzec użytkowników i zwrócić uwagę supportu, że łamanie prawa w zamian za skuteczność, nie jest dobrą drogą.
 
piotrek199214
No to ładnie, szkoda słów ale oni i tak będą rządzić się swoimi prawami na swoim serwerze bez przestrzegania ich przez nich, bo im wolno. Szkoda ludzi którzy cierpią przez takich. To że ktoś jest starszy nie znaczy że jest mądrzejszy i rady lepiej zatrzymaj dla siebie, może coś ci kiedyś przyniosą.

Pozdrawiam
Edytowane przez piotrek199214 dnia 03.01.2011 20:01:25
Pomogłem Ci? Wystarczy podziękować i oznaczyć post jako pomocny pomogl[1]_1.png
Tanie tworzenie wtyczek, masz problem napisz.
 
www.piocom.eu
Drecha
Swoją drogą pięknie wygląda Twój post w tym dziale, z avatarem z napisem "Policja".

Otóż to nie jest taka samowolka o której piszesz, ale ja nie mam zamiary nic z tym robić. Zwróciłem uwagę, spełniłem swoją misję. Reszta należy do EC, lub do innych osób.
 
Pieka
Panowie, skoro sie juz wszystko wyjasnilo, a tworcy tego calego ambarasu przyznali sie do bledu, to mysle, ze nie zostaje juz nic innego, jak zaczekac na ich przeprosiny za zainstniala sytuacje i zakonczyc ten watek.

Moim zdaniem tak zachowuja sie ludzie kulturalni i odpowiedzalni i licze na to, ze zadna ze stron nie da mi powodu do zmiany zdania na swoj temat. Mamy nowy rok, zacznijmy go dojrzale dajac tym samym przyklad innym, czesto mlodszym.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
xris
Ja tutaj nie widzę przyznania się do błędu. Zacytuję fragment z forum EF:
Jeśli ktoś zainstaluje na localu, to przeważnie sendmail nie działa

przeważnie robi wielką różnicę. Poza tym nadal nie znalazłem nigdzie ostrzeżenia, że system może wysyłać dane użytkownika i nadal nie wiem do czego były potrzebne loginy i hasła.

Na razie EC mówi tylko : "to nasze i możemy robić co chcemy i jak nie pasuje to wasz problem".

 
Drecha
Dokładnie w tym leży problem, ze wydaje się im, że mogą robić co chcą, a tak przecież nie jest. Jednak teraz czekamy jak zareaguje EC, to od nich wszystko zależy.
 
Adam Stalica
Ja osobiście uważam, że mieli prawo, aby część z tego kodu zamieścić w ich oprogramowaniu, gdyż pisali, że nie wolno instalować tego na serwerach internetowych tylko należy instalować to na serwerach domowych, ale po co im nazwa użytkownika i wszystkie hasła? Przecież do zabezpieczenia wystarczyłby tylko adres stronki, na której został zainstalowany.

Również jeśli publikują wersje nawet bety na swojej stronie to nie powinno ich to obchodzić gdzie zostanie zainstalowany ich system tylko powinni się cieszyć, że są chętni i ich praca nie idzie na marne...
Edytowane przez Adam Stalica dnia 03.01.2011 21:43:37
Witam Grin
 
Drecha
Nie zmienia faktu, że łamie to prawo i nie powinno zostać zastosowane. Tak jak już pisałem mogłoby to podchodzić pod wyłudzanie hasła lub hackerstwo.

Jednak zostawmy już tę sprawę. Nie ma ona sensu.
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl