ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Last & Next Match Panel
Chemikpil
Witajcie przyjaciele :)
Przedstawiam prostą oraz funkcjonalną wtyczkę dla posiadaczy PHP-Fusion w wersji v 7, Last And Next Match Panel. Infusion umożliwia dodawanie i wyświetlanie ostatniego i następnego meczu. Obydwa spotkania znajdują się w jednym panelu, co pozwala zaoszczędzić przestrzeń na stronie. Przejścia między nimi odbywają się przy pomocy jQuery co nie wymaga przeładowania strony. Przy tworzeniu wtyczki, oddzielono prezentacje od logiki co ułatwia edycję samego panelu według własnych upodobań. Strona administracyjna jest dość łatwa w obsłudze i nie powinna sprawiać większych problemów.

Instalacja

  1. Wyślij zawartość folderu php-files do katalogu głównego swojej strony.
  2. Zaloguj się na stronie jako administrator.
  3. Przejdź do: Panel administracyjny -> Zarządzanie stroną -> Wtyczki.
  4. Zainstaluj wtyczkę wybierając z listy plik Last and Next Match Panel.
  5. Przejdź do Panel administratora -> Zarządzanie stroną -> Zarządzanie panelami.
  6. Dodaj nowy panel, wybierając z listy Last_And_Next_Match_Panel.
  7. Zapisz, a następnie włącz panel.

Obsługa

Przejdź do: Panel administratora -> Wtyczki (Infusions) -> Last & Next Match Panel
Jak widać wielkiej filozofii niema, a całość jest naprawdę intuicyjna. Dodawanie meczy odbywa się po przez zakładki:

  1. Ostatni mecz
  2. Następny mecz

Obydwa formularze zostały na tyle szczegółowo opisane, że nie powinny stanowić większego problemu. Uwagę należy zwrócić dodając strzelców. Poprawna składnia to taka gdzie każdy strzelec jest oddzielony przecinkiem np:

Del Piero 68', Rudnevs 90'


Jeśli w polach nie wymaganych nie znajdą się żadne wartości, zostaną one pominięte przy wyświetlaniu (dotyczy to standardowego wyglądu, jeżeli coś zmieniałeś i wyświetlają się tobie kreski '-', to możliwe, że usunąłeś warunek sprawdzający wartość). Dodatkowo zainstalowany został plugin wyświetlający okno z datą, który ma na celu jeszcze bardziej uprościć wypełnianie formularza.
Ostatnia zakładka służy do dodawania herbów zespołów za pośrednictwem przeglądarki. Wypełniając formularz ważne jest by trzymać się reguły dotyczącej nazewnictwa. Nazwa drużyny, którą podamy w formularzu, będzie powiązana z dodanym plikiem. Jak to wygląda w praktyce? Jeśli np. dodamy logo dla zespołu Lech Poznań, to tej nazwy musimy użyć w formularzach dodających mecze, w przeciwnym wypadku wyświetli się obrazek no-logo.png.

Edycja

Tworząc ten panel, moim głównym celem była funkcjonalność odstawiając na bok grafikę. Zresztą, każdy ma inny gust, inną skórkę na stronie przez co trudno stworzyć jeden uniwersalny wygląd. Postanowiłem za to ułatwić jego edycję. Jedynym czego potrzeba to znajomość HTML i podstaw PHP. Pliki które nas interesują znajdują się w katalogu templates i są to:

  1. lastMatch.phtml -> ostatni mecz
  2. nextMatch.phtml -> następny mecz

Za poszczególne elementy Ostatniego Meczu odpowiadają:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Za poszczególne elementy Następnego Meczu odpowiadają:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Copyright

W panelu została umieszczona stopka z linkiem do strony autora. Stopka ta nie jest wymagana i można ją usunąć, choć nie ukrywam, że miłą podzięką było by chociażby umieszczenie linku do tego wpisy.

Dane techniczne

Dane skryptu:

  1. Wersja: 1.2
  2. Autor: ChemikPIL
  3. Strona domowa: chemikpil.pl
  4. Kompatybilność: PHP-Fusion v7
  5. Licencja: AGPL v3

Supprot:

  1. Chemikpil.pl
  2. Forum

Pluginy

  1. jQuery
  2. jQuery UI


WAŻNE

Skrypt jest przystosowany dla stron, które mają ustawione kodowanie UTF-8. Jeżeli takiego nie posiadasz i nie masz zamiaru posiadać podmień pliki z katalogu iso i class.
Chemikpil dodał/a następującą plik:
v7-lastnextmatch-v1_2.rar [358.74kB / 1213 Pobrane]

Edytowane przez Chemikpil dnia 26.04.2011 08:20:17
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.04.2024 16:47:51
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
eldzi
Fajna wtyczka. Właśnie wczoraj siedziałem na forum i czytałem tematy o czymś takim a tu jak na zawołanie dodałeś swoją pracę. Super.

Mam tylko jedno pytanie. Po instalacji następuje błąd przy polskich znakach (patrz załącznik). Nie wiesz co może być przyczyną ?

i53.tinypic.com/rm0d8l.png
pozdr
eldzi
 
http://www.wislapulawy.pl
Chemikpil
A jakie masz kodowanie?
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
eldzi
charset=iso-8859-2

pozdr
eldzi
 
http://www.wislapulawy.pl
krystian1988
Niestety wtyczka jest napisana pod UTF-8 Wink
BRAK STOPKI = BRAK POMOCY NA SUPPORCIE.PRZECZYTAJ:
Regulamin Supportu Nie pomagam na PW!!!
 
Chemikpil
Tak, moja wina, zapomniałem przygotować pliku dla nie utf-owców Grin. Daj mi 10min.
Edit:
Paczka w pierwszym poście zaktualizowana.
Edytowane przez Chemikpil dnia 22.11.2010 11:04:49
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
eldzi
Paczka w pierwszym poście zaktualizowana.


Tak. Teraz jest ok. Dziękuję i pozdrawiam.

edit: Za wcześnie pochwaliłem Grin Z kodowaniem już jest ok, ale występuje jeszcze jakiś problem z logo klubu. Jeśli nazwa klubu zawiera polskie znaki herb nie wyświetla się.

i53.tinypic.com/34jduuc.png
Edytowane przez eldzi dnia 22.11.2010 11:25:11
pozdr
eldzi
 
http://www.wislapulawy.pl
Chemikpil
Paczka w pierwszym poście ponownie poprawiona. U mnie działa, czekam na info jak u Ciebie.
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
eldzi
Chemikpil napisał/a:
Paczka w pierwszym poście ponownie poprawiona. U mnie działa, czekam na info jak u Ciebie.


Po zainstalowaniu poprawionej paczki wygląd już ok. Herby klubów ładowane poprawnie. Wielkie dzięki.
Potestuję wtyczkę. Jak wychwycę jeszcze jakieś błędy to dam znać.
pozdr
eldzi
 
http://www.wislapulawy.pl
SpaRR
Witam. Mógłbym prosić o przeróbkę wtyczki? Głównie chodzi mi o dodanie dwóch pól. Chciałbym by była możliwość wyświetlenia w 1 panelu dwóch ostatnich meczy i dwóch kolejnych meczy. Byłbym bardzo wdzięczny.
 
Chemikpil
Trochę nie rozumiem przeznaczenia tej zmiany. Szczerze jeżeli interesuje Ciebie jak twój zespół zagrał dwa czy nawet trzy mecze temu to zaglądasz w terminarz, to samo tyczy się następnych meczy. Przeznaczeniem tej wtyczki jest szybka informacja o ostatnim i następnym spotkaniu, a nie o całym sezonie.
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
SpaRR
Chodzi o to, iż moja strona dotyczy dwóch* zespołów piłkarskich i chciałbym móc w panelu dodać poprzedni i następny mecz tych dwóch* zespołów.

Oto FOTKA:
iv.pl/images/10177052225940383580.jpg
Edytowane przez SpaRR dnia 27.11.2010 01:04:49
 
maq
Fajna wtyczka. Jednak znalazłem kolejne "ale". Nie skaluje herbów drużyn. Wrzuciłem herb mojego klubu w największej rozdzielczości i taki został wstawiony na stronie głównej w panelu. Proszę o poprawienie tego.


Inna sprawa: dałoby radę tak przerobić plugin, by dostosować go do meczów piłki siatkowej?

Co musiałby zawierać:
- Pięć pól: Set 1 do 3 jako obowiązkowe i Set 4 i 5 jako dodatkowe;
- Wynik końcowy meczu.

Wyglądałoby to mniej więcej tak: (plik w załączniku). Oczywiście nazwy klubów i ich herby zostawiłem, bo chodzi o samo pokazanie jakby to mniej więcej mogło wyglądać.


Ponadto zastąpienie napisu strzelcy napisem "Relacja" który będzie odnosił się do relacji, do której link zostanie dodany w panelu administratora (czyli usunięcie efektu rozsuwania się i zastąpienie go zwykłym linkiem).


Dziękuję i pozdrawiam.


PW od moderatora:
  1. Ogólna Uwaga - Pieka 26.11 - 18:19
  2. Brak Stopki! - Chemikpil 28.11 - 01:35
maq dodał/a następującą grafikę:
panel.png

Edytowane przez maq dnia 26.11.2010 18:01:03
"Różnica między seksem i miłością jest taka, że seks rozładowuje napięcie, a miłość je wywołuje" // Woody Allen
 
SpaRR
Wracając do mojego tematu. Mógłbym też dodać dwa panele - dwie wtyczki, ale proszę o pomoc przy edycji kodu, by te dwie chodziły i się razem nie kłóciły. Po mojej edycji wtyczka nie chce się zainstalować, pozostaje wciąż jedna.
Edytowane przez SpaRR dnia 27.11.2010 01:14:02
 
Chemikpil
SpaRR, musisz pozmieniać nazwy tabel, bo inaczej będą się odnosić do jednego zestawu i nić nie wyjdzie z tego.
Mag twoje uwagi zostaną po części wzięte pod uwagę przy następnej wersji, która myślę że do niedzieli się pojawi. Raz Herby zostaną przeskalowane, choć tylko w mojej templatce. Nie mogę tego narzucić w skrypcie bo jak pisałem wcześniej wygląd można sobie zmieniać. Tu rozwiązuje się druga sprawa odnośnie strzelców. Przecież możesz sobie to sam poprawić. To czysty HTML. Co do setów, poprawka będzie, bo być miała już wcześniej, ale nie będzie dopisków
set1:
25:23

tylko:
25:23
25:20
25:18

Nie przerobie jej typowo pod siatkówkę, bo jest to skrypt ogólnie dostępny dla każdego rodzaju sportów.
Edytowane przez Chemikpil dnia 27.11.2010 02:06:56
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
SpaRR
Chemikpil napisał/a:
SpaRR, musisz pozmieniać nazwy tabel, bo inaczej będą się odnosić do jednego zestawu i nić nie wyjdzie z tego.


Miałbyś może czas, by wrzucić gotową paczkę?
 
Chemikpil
Jutro wrzucę gotowe paczki, dziś raczej nie dam rady, mam zlecenie do skończenia Smile
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
SpaRR
Spoko, poczekam.
 
Chemikpil
Zapraszam do pobierania i testowania nowej wersji skryptu

Wprowadzone zmiany dotyczą przede wszystkim panelu administracyjnego. I tak od wersji v1.1 wprowadzono możliwość zakończenia ostatniego meczu, co skutkuje, przeniesieniem danych do formularza ostatniego meczu, gdzie wypełniamy potrzebne pola, takie jak wynik, i zapisujemy. Ma to wyeliminować niepotrzebne przepisywanie tych samych danych. Kolejna zmianą jest możliwość definiowania setów. By taki podział wprowadzić, wystarczy w polu na wynik do przerwy, umieścić wyniki setów oddzielone przecinkami. Ostatnim elementem są pola przeznaczone na link do zapowiedzi następnego, i relacji z ostatniego meczu. Dla ułatwienia, niektóre elementy zostały oznaczone ikoną informacji, na którą należy najechać, by wyświetliła się wskazówka.

Zaktualizowana paczka w pierwszym poście.

SpaRR, prawdż tą paczkę czy działa.
Chemikpil dodał/a następującą plik:
v7-lastnextmatch_clon-v1_1.zip [151.76kB / 903 Pobrane]

Edytowane przez Pieka dnia 28.11.2010 20:16:02
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
konfiteor
Proponuje dodanie do wtyczki skryptu do odliczania czasu do następnego meczu Wink
Rób swoje ryzyko jest Twoje...
 
http://konefal.net
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl