ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Opłaca sie ?
Tak! Tak! 61%[11 głosów]
Nie! Nie! 39%[7 głosów]
Głosów ogółem : 18
 Drukuj temat
Integracja newsów z forum
MaTiZeKoY
Witam ogolnie moj pomysl bardzie powinien nazywac się w stylu "pomysł nie z tej ziemi" albo cos w tym stylu. Ale podziele się z nim z Wami.
Ogolnie tak mnie naszło ze jak dajemy jakiegos newsa czy to cos nowego nie czy jakas ciekawostka to ludzie odpisują w komentarzach zaraz pod newsem.
A jakby tak zintegrować newsy do forum?
Tzn piszemy posta i mamy opcje zeby automatycznie zamiescic w jakims dziale na forum. Albo na odwrot i chyba lepsze rozwiazanie piszemy na forum nowy temat.
I jest opcja zeby dodać to równiez jako news wybrać kategorie itd. Kiedy dodamy nowy temat na forum automatycznie tworzy sie nowy news na stronie głownej.
W stopce jest odrazu link do forum gdzie sie znajduje temat i ludzie - uzytkownicy moga odpisywac.

Wiem ze moze to byc trudne do wykonania bo newsach stosuje sie raczej kod html/php a na forum zwykły bbcode i tu sie moj mozg zawiesił...
Jak to ze sobą połaczyć ? hmm

Dlatego pisze miedzy innymi tutaj.
Co o tym myślicie?
Warto cokolwiek robić w tym kierunku.
No i przedewszystkim czy "da rade?"

Pozdrawiam


Edytowane przez MaTiZeKoY dnia 05.09.2010 02:50:33
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 20.04.2024 06:06:03
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
eldiablo
Jak najbardziej wykonalne, i wcale nie takie trudne, choć wymaga "trochę" pracy. Mniej więcej tytuł, skrót lub cały news + autor, data -> trafia oprócz tabeli news, do tabeli postów i tematów.

Co o tym myślicie?
Warto cokolwiek robić w tym kierunku.


Zależy czy jest to u Ciebie, aż tak potrzebne Pfft Wedle mojej opinii, taki bajer jest zbędny. Jak ktoś chce skomentować news -> zrobi to w komentarzach, a jak uzna newsa za wart rozwinięcia -> założy temat na forum.

Najczęściej, przeczesując sieć, napotykam na witryny z takim bajerem, w następującej postaci:

strona główna -> news
forum -> temat z tytułem newsa + jego skrót

A odwiedzający piszą (są dopuszczeni) zarówno do komentarzy jak i do postów.

Nie zagłosowałem w ankiecie, bo ciężko stwierdzić czy chodzi w niej o:

1) użyteczność, czy warto coś takiego zastosować (dwie pierwsze opcje ?)
2) możliwość stworzenia czegoś takiego (dwie ostatnie opcje ?)


Edytowane przez eldiablo dnia 05.09.2010 00:23:49
 
http://dropdire.pl
Chemikpil
Lepszym rozwiązaniem są tematy dla artykułów. Umówmy się, że newsy to informacje, co się stało, stanie, info o stronie itp. Wystarczy możliwość komentowania domyślnego. Mało popularny będzie temat o pracach na serwerze. Lepszą rolę spełnią artykuły. Napisany dobrze artykuł o czymś chwytliwym, jest receptą na popularność tematu.
Druga kwestia czytelność. Co do newsa. Skoro jest krótki to po co mam wchodzić na forum i czytać komety, niech one będą pod treścią. Artykuł to swego rodzaju wprowadzenie do szerszego tematu. Jak piszesz zapowiedź jakiejś gry, to w artykule łączysz wiadomości, które znasz, a na forum powstaje żywy temat na temat samej gry. Postów jest wtedy sporo i lepiej to wygląda niż masę komentarzy.
Pozdrawiam.


Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
Pinhead
To o czym piszecie to jedno z moich nierozwiązywalnych marzeń. Ja bym bardzo chciał miec to zintegrowane w taki sposób jak ten o jakim pisze Chemik. Chciałbym mieć wstawione do news.php i articles.php , w stopkę lub gdziekolwiek linki, po kliknięciu których w dziale Forum Dyskusje do Artykułów otwiera się pierwszy post tematu, przy czym temat ten jest "wyjęty automatycznie" z tytułu newsa/arta. Takie coś w stylu: "podyskutuj o tym na forum"
Czy taka modyfikacja jest możliwa?


 
www.altergothic.pl
eldiablo
Pinhead napisał/a:
Czy taka modyfikacja jest możliwa?


eldiablo napisał/a:
Jak najbardziej wykonalne, i wcale nie takie trudne, choć wymaga "trochę" pracy. Mniej więcej tytuł, skrót lub cały news + autor, data -> trafia oprócz tabeli news, do tabeli postów i tematów.

Cool

Czyli INSERT news'a do tabeli NEWS + drugi INSERT do tabeli THREADS -> temat newsa czy artykułu i INSERT do tabeli POSTS -> treść newsa czy artykułu.

Co jest dość proste, chyba że coś przeoczyłem.

BTW:
coś takiego stosuje np: internet maker

Na stronie zamieszcza artykuły -> http://internetma...
A na forum "komentarze do artykułów" -> http://forum.maga...owforum=45


Edytowane przez eldiablo dnia 05.09.2010 18:22:08
 
http://dropdire.pl
Pinhead
El Diablo może jest za późno, albo ja po prostu nie rozumiem, lub nie umiem odnaleźć na wskazanych stronach poszukiwanych treści Smile
Podam może konkretny przykład tego o co mi chodzi:
http://www.darkpl...event.html

Poniżej newsa o festiwalu znajduje sie link - rozpocznij dyskusję.
Po jego kliknięciu trafiasz do pierwszego posta w wątku jaki już z automatu ma wpisany temat(tego nie widać, ale po publikacji posta temat "nadaje się" z automatu)
Wybacz ze nie odniosę się do części "kodowej" Twojego posta - jestem na to niestety za kiepski Smile
fajnie by było mieć coś takiego u siebie. Ale bez parcia Smile


 
www.altergothic.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl