ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion.pl - sprawy wewnętrzne » PHP-Fusion.pl
Czy paczka instalacyjna PHP-Fusion 7 powinna być jedna i zawierać oba polskie tłumaczenia?
Tak Tak 71%[15 głosów]
Nie Nie 19%[4 głosów]
Nie mam zdania Nie mam zdania 10%[2 głosów]
Głosów ogółem : 21
 Drukuj temat
Paczka instalacyjna PHP-Fusion 7 a tłumaczenia
Gander
Moim skromnym zdaniem paczka instalacyjna PHP-Fusion 7 dystrybuowana przez polski support powinna być jedna i zawierać locale: English, Polish i Polish-utf8. Obie wersje (z UTF-8 i bez) różnią się właśnie tylko localami, i nie wydaje mi się sensownym robić takiego podziału.
 
gander.solutions
Wścibski Gość
Dodany dnia 20.04.2024 16:08:27
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
poki289
Szczerze to mi to obojętne, ja zawsze korzystałem z iso-8859-2 (paczka Polish).
Nigdy nie miałem potrzeby by pobrać paczkę z utf-8.
Edytowane przez poki289 dnia 28.03.2010 16:53:57
 
www.add-ons.pl
Gander
Jeśli mamy do pobrania dwie wersje, z oznaczeniem UTF-8 i bez, może to nasuwać podejrzenie że różnią się one znacznie skoro są w osobnych paczkach. Gdyby zamiast tego zamieścić jedną paczkę z informacją że posiada ona tłumaczenia na ISO i UTF, chyba było by to bardziej intuicyjne?

Zresztą, zarówno paczka php-fusion_7-00-07-pl.zip jak i php-fusion_7-00-07-pl_utf-8.zip zajmują po 2,09 MB. Katalog z tłumaczeniami zajmuje ok 105 KB. Po co dublować obciążenie transferem? Niektórzy pobierają obie wersje gdy wyjdzie aktualizacja: np. ja, ponieważ potrzebuję obu tłumaczeń, a samego tłumaczenia nie ma.

PS. Uprzedzając ewentualny komentarz do ostatniego zdania: zawsze robię sobie kompilację zawierającą obie wersje tłumaczenia, ale nie w tym rzecz w tym temacie.
Edytowane przez Gander dnia 28.03.2010 17:29:25
 
gander.solutions
jantom
Tłumaczenia w wersji kodowej utf8 były traktowane trochę eksperymentalnie (w końcu to była nowość dla użytkowników), dlatego uznaliśmy, że obie wersje potrzebują wyraźnego oddzielenia - stąd 2 archiwa z plikami.
Paczki dla PF-a serii 7.00.xx pozostaną rozdzielone, by nie mieszać w głowach użytkowników. Połączenie wersji będzie wzięte pod uwagę przy paczkowaniu v7.01.xx.

Niektórzy pobierają obie wersje gdy wyjdzie aktualizacja

Nie jest to do końca logiczne działanie, bo jeśli coś się w localach zmienia, to i w paczce aktualizacyjnej się znajduje.
Edytowane przez jantom dnia 28.03.2010 22:53:30
 
http://jantom.info
Gander
Hmmm chodziło mi w tej wypowiedzi o "pełne paczki instalacyjne". Dla mnie to jest konieczność posiadać te dane w takiej postaci. Cieszę się jednak że później będą już tłumaczenia w jednej paczce.
 
gander.solutions
jantom
Tego już nie powiedziałem. Wzięte pod uwagę != Zrobimy to.
 
http://jantom.info
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl