ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Jakiej przeglądarki używasz?
Mozilla Firefox Mozilla Firefox 54%[19 głosów]
Opera Opera 17%[6 głosów]
Internet Explorer Internet Explorer 0%[0 głosów]
Google Chrome Google Chrome 26%[9 głosów]
Safari Safari 0%[0 głosów]
Pozostałe Pozostałe 3%[1 głos]
Głosów ogółem : 35
 Drukuj temat
Trojany w oficjalnych dodatkach do Firefoksa
Gutek1806
No właśnie pewnie wiele osób już czytało, ale dla tych którzy jeszcze nie wiedzą i nadal uważają firefoxa za najlepszą przeglądarkę Trojany znalezione w oficjalnych dodatkach do Firefoksa żeby nie kopiować całego tekstu za linkuje do newsa na vbeta http://vbeta.pl/2...firefoksa/ i co dalej uważacie że ta przeglądarka jest taka super skoro nie umieją nawet się zabezpieczyć przed wirusami.

Patrząc chociażby na odwiedziny mojej strony statystyki są zatrważające ponad 51% używa Firefoxa, ponad 28% IE, 13% Opery, 6% Google Chrome i niecałe 1% Safari pozwoliłem sobie przedstawić swoje zdanie o tym co się dzieje na rynku.

Od kiedy założyłem sobie internet korzystałem przez dłuższy okres czasu z IE (zuo) w poszukiwaniu lepszego przesiadłem się na Firefoxa na którym nie wytrzymałem nawet tygodnia i zainstalowałem Opere a później Google Chrome, mój wybór padł na Opere jako najlepszą przeglądarkę, ktoś pewnie powie że jest wolniejsza niż Firefox czy Chrome, tak zgodzę się ale różnica jest nie zauważalna a ja stawiam na wygodę pracy i bezpieczeństwo dlatego opera jest dla mnie najlepsza. Na obronę opery powiem że najnowsza wersja opery która nie została jeszcze wydana, już w wersji alpha jest dużo szybsza od firefoxa i chrome. FF pożera też dużo więcej ramu niż opera, dlatego jedyną przeglądarką jaką ja polecam jest Opera, jest też niczego sobie Google Chrome ale to jeden wielki inwigilator gdy przy instalacji nie odznaczycie że chcecie wysyłać informacje do google w celach rozwoju przeglądarki, google będzie dokładnie zbierało informacje o was przeszukiwać miejsca jakie odwiedzacie i "czytać" wasze e-maile. Nie zdziwił bym się jakby mimo odznaczenia w tej przeglądarce nadal tkwił jakiś szpieg. o IE nawet się nie wypowiadam bo szkoda słów, ale niestety ta przeglądarka prowadzi w rankingach używalności. o Safari nie mogę się wypowiedzieć bo styczność z nią mam tylko w szkole, a to za mało aby się przekonać co potrafi.

Interesuje mnie też wasze zdanie dlatego proszę o wasze wypowiedzi na ten temat i głosowanie w ankiecie.

 
www.ls-world.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 03.05.2024 23:37:57
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
bartek124
"Internet Explorer jest jak chrześcijaństwo - swoją popularność zdobył dlatego, że jest preinstalowany na większości komputerów".

I o ile tu nie chodzi o samą przeglądarkę, bo przecież "co kto woli", ale o standardy, jakich sie ona trzyma, a raczej ich brak. Tylko dlatego IE<8 to zuo. IE8 nie powiem, całkiem przyjemnie wygląda i działa.

Co do tej afery, no wszędzie przecież mógł wkraść się błąd, nie ma rzeczy idealnych. Co do tych "szpiegów" - FF to otwarta przeglądarka, zajrzyj w źródło i sobie ich poszukaj Wink

Ja korzystam od dawna z Google Chrome, działa bardzo przyjemnie, jest lekka, ostatnia wersja nawet Addony ma Smile


userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Chemikpil
Czytając twój tekst zauważyłem że Opera to słowo które wyraża więcej niż 1000 słów.Praktycznie wszędzie je powtarzałeś, przez wyszło jak wyszło Smile Ale to nie lekcja polskiego więc do rzeczy. Najwięcej złego mogę powiedzieć o IE i wielu się nie zdziwi czytając to. Nie wiem jak nowsze wersje ale przez słynną 6 nie mam nerwów by sprawdzić. Ja używam Googloskiego dziecka, które jak na razie mnie nie zawodzi. Opcji o pomocy nie zaznaczyłem, i też nie zauważyłem bym był jakoś szpiegowany. Zmiana podyktowana była tym że Firefox dławił się js-em przez co jak odpaliłem stronę to zdążyłem zrobić kawę, wypić ją i umyć szklankę. Co do Opery to styczności wielkiej nie miałem, ale na pewno dobrego zdania o ich twórcach nie mam. Nie będę się już rozpisywał dlaczego. Powiem tylko że chodzi i wybór przeglądarki w Win 7.

Pozdro


Edytowane przez hoopak dnia 06.02.2010 21:21:26
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
Borek
"Internet Explorer jest jak chrześcijaństwo - swoją popularność zdobył dlatego, że jest preinstalowany na większości komputerów".

Większego kretyństwa w życiu nie słyszałem.Sad

A co do tematu: Ja używam, od kiedy założyłem Internet, FF i jestem zadowolony. Jest bardzo szybka i wygodna. Smile

 
www.ddadc.com.pl
Chemikpil
arsenal9407 napisał/a:
"Internet Explorer jest jak chrześcijaństwo - swoją popularność zdobył dlatego, że jest preinstalowany na większości komputerów".

Większego kretyństwa w życiu nie słyszałem.Sad


Ja tylko zapytam, jak wytłumaczysz więc fakt, iż tak dużo osób ma jeszcze IE na kompie?


Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
bartek124
Większego kretyństwa w życiu nie słyszałem.

W końcu musi być pierwszy raz, prawda? Mniejsza.

Z punktu widzenia webmastera, nie ma znaczenia co przeglądarka ma w sobie. Tzn inaczej, ma znaczenie silnik, czy trzyma się standardów, czy wyświetli nasze wypociny prawidłowo. Co ona ma w sobie, jakie obciążenia wygeneruje etc to problem użytkownika końcowego. Stąd osobiście nie mam zwady do Chroma, Opery, Firefoxa i IE8. Na tych platformach elegancko wszystko działa. Jeśli chodzi o właśnie te obciążenia, to tak jak napisał @Chemikpil, FF ssie mocno przez JS, jednak mimo wszystko nadal jest to dobra przeglądarka. Nie można przez jeden błąd przekreślać jej całej.

Do tej preinstalacji, cytacik widziałem na demotywatorach bodajże, porównanie perfekcyjne, mimo iż troszkę kontrowersyjne(?) Wink. Odnosi sie głównie do IE6 i IE7.


Edytowane przez bartek124 dnia 06.02.2010 21:16:43
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Pieka
Oba dodatki mialy status "eksperymetnalny", poza tym byly poza kontrola i dostepne dla kazdego. To raz. Dwa, w zyciu nie slyszalem o tych dodatkach, ba, nawet nie wiem do czego sluza. Z nazwy wynikaloby, ze do sciagania plikow lub czegos podobnego. Tak, czy inaczej trzeba byc mowiac poblazliwie nierozsadnym, zeby instalowac tego typu smieci, tym bardziej w podstawowej przegladarce.
Osobiscie od kilku lat uzywam FF i sobie chwale ten wybor, mimo, ze nie zawsze bylo rozowo, ze wzgledu na wczesniejsze bledy w przypadku korzystania z niego na Ubuntu, tym bardziej w wersjach LTS.

A tak przy okazji, ostatnio mialo miejsce podobne, jednak zdecydowanie bardziej uciazliwe zdarzenie. Nie chodzilo o przegladarke, chociz moznaby sie tu sprzeczac, ale o Android Market, w ktorym zostaly udostepnione narzedzia do obslugi m.in. bankow zawierajace kody pozwalajace tworcy, czy tez tworcom na wykradanie hasel do bankow. I nie mialy statusu testowych... To dopiero jest przewalka.

Reasumujac, nie demonizowalbym na miejscu autora tych rewelacji, bo w zasadzie nie ma czego. A blad? Kto ich nie popelnia niech pierwszy rzuci kamieniem Wink I tym oto stwierdzeniem pozwole sobie zakonczyc.


Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
hoopak
Warto zwrócić uwagę na fakt, że z racji dużej popularności Firefoxa liczba ataków na niego również się zwiększa, przez co wykrywanych jest więcej dziur i błędów.

 
www.hoopak.pl
phm
1. Te dodatki nie sa przecież integralą częscia Firefox'a. To nie wina Mozzilli.
2. Spójrzcie na te dwa linki:
http://www.micros...dpinch.gen

http://www.micros...2147367278

Jeśli komuś naprawdę zależy na bezpieczeństwie, to posiada antywirusa, a patrząc po datach "złapania" tego malware, każda baza AV powinna to rozpoznać


jeśli pomogłem - kliknij pomógł Smile
pajacyk.pl - kliknij w pajacyka Smile
 
jantom
Po drugiej połowie pierwszego posta nasuwa się tylko jedno stwierdzenie: "Nie karmić trolla". To piękny przykład bełkotu i braku szacunku dla osób, które będą chciały, mimo wszystko, przebrnąć przez niego. Część tez w nim wymienionych jest prawdziwych, część należy do tzw. urban legends, a reszta to po prostu propaganda. Wojnom przeglądarkowym, systemowym, programowym i innym zwyczajnie dziękuję.
Każdy program zawiera błędy (jest chyba jeden wyjątek, jakiś edytor tekstu, bynajmniej nie notatnik).
Jak napisał Pieka, problematyczne dodatki były niszowe, jeśli chodzi o ich popularność - kilka tysięcy osób przy skali całej populacji użytkowników FF-a, to ziarnko piasku na pustyni. Mozilla poprawiła procedury testowe, prawdopodobieństwo powtórki z rozrywki się zmniejszyło.
Ankieta zawiera błędne stwierdzenie, że korzysta się z jednej przeglądarki. Wg mnie, brakuje jednego słowa w tytule: "najczęściej".

 
http://jantom.info
Reyn
Następni chcą udowodnić, że są super i że FF jest do bani. Każdy używa takiej przeglądarki jakiej chce. Co jednak nie oznacza żeby instalować przestarzałego IE6 albo niedokończonego IE7. Mam IE8 i muszę stwierdzić że nie jest zły, jednak odradzam używanie go z wielu powodów. M. in. brak automatycznie włączonego JavaScript (Bynajmniej ja go włączonego nie mam) oraz podatność na ataki. W tej chwili mam wszystkie najpopularniejsze przeglądarki (Chrome 4, FF 3.6, Opera 10, Safari 4 i IE8). Jednak nie mogę powiedzieć która jest najlepsza ponieważ każda jest w czymś dobra. Chrome i Safari szybko otwierają strony, Opera i FF są niezawodne, a IE8 używam np. do skanerów internetowych które działają tylko pod IE, i parę innych rzeczy. Do wtyczek owszem mógł się wkraść wirus, nic nie jest doskonałe, a tym bardziej człowiek Wink.
Podsumowując takie "ankiety" i kazania są śmieszne i żałosne. Każdy powinien mieć wolny wybór, czego zupełnym przeciwieństwem jest Microsoft i jego Windows Wink.
Pozdrawiam.

 
Gutek1806
Nowa Opera w wersji beta jest już dostępna do pobrania w poniższym adresie można zobaczyć wyniki testów i porównać z innymi przeglądarkami, najgorzej co mnie nie dziwi wypadł IE a na niektórych testach nawet padł.

http://webhosting...rki.swiata

 
www.ls-world.pl
khaman
Mimo wszystko to nie jest temat o Operze..

A co do Trojanów to jednak był tylko jeden.


Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
MajsterBieda
Ja zagłosowałem na "Pozostałe" a z takiej to racji iż używam przeglądarki Kameleon, i muszę dodać że bardzo jestem z niej zadowolony. Na moim kompie działa o wiele szybciej od FF, Opery, IE, i.t.d., i.t.d. I co najważniejsze: zużywa bardzo mało zasobów systemu Smile

Czy ktoś z Was też miał z nią styczność? Jeśli tak to proszę o ew. opinie Smile


Edytowane przez MajsterBieda dnia 11.02.2010 23:41:07
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl