ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Skalowalne obrazki w newsach
Apis
Witam

Zastanawiam się nad rozwiązaniem, które umożliwiałoby powiększenie i otwarcie w nowym oknie obrazka zamieszczonego w news.php (tylko w news.php czyli w skróconej treści newsa). Szukałem na forum ale nie znalazłem podobnego tematu.

Obecnie takie rozwiązanie funkcjonuje w komentarzach i na forum. Obrazki większe niż zdefiniowany limit są przeskalowane (zmniejszone), ale można je po kliknięciu otworzyć w nowym oknie w oryginalnej wielkości. Wprawdzie trudno się tego domyślić, gdyż nie ma żadnej informacji o tym (w Fusion 6.x.x było to chyba lepiej rozwiązane - obrazki miały ramkę z informacją o oryginalnym rozmiarze - zapewne dałoby się wykombinować coś takiego jak delikatna ramka z symbolem lupy zamiast informacji o rozmiarach w pikselach).

Chodzi mi jednak bardziej o to, czy dałoby się to rozwiązanie zaimplementować do news.php. Na swojej stronie każdego newsa opatruję miniaturą obrazka, który w większym rozmiarze jest potem użyty w treści rozszerzonej. Chciałbym jednak, aby internauta miał możliwość podejrzenia obrazka zanim przejdzie do readmore.php, bo to może go zachęcić do przejścia "głębiej". Dobrze byłoby też, aby we wszystkich rozwiązaniach (komentarze, forum i news.php) istniała jakaś informacja o możliwości jak wyżej.
Edytowane przez Pieka dnia 20.11.2009 13:54:22
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 18.04.2024 13:07:36
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Polecam temat dotyczacy wykorzystania BBCode w newsach i artykulach, dostepny w dziale modyfikacji.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Apis
Dzięki - poszukam

Dodane:
Znalazłem i zrobiłem. Wszystko gra, ale obrazki w newsach chciałbym mieć mniejsze niż te jakie zadałem na forum i w komentarzach. Stworzyłem nawet dodatkowe BBCode [imgs] [/imgs] ale parsuje je tak jak tamte. Gdzie to zmienić aby te były mniejsze? Padło mi na oczy i nie mogę znaleźć Grin
Edytowane przez Apis dnia 17.11.2009 21:19:27
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
Pieka
Apis napisał/a:
...Wszystko gra, ale obrazki w newsach chciałbym mieć mniejsze niż te jakie zadałem na forum i w komentarzach. Stworzyłem nawet dodatkowe BBCode [imgs] [/imgs] ale parsuje je tak jak tamte. Gdzie to zmienić aby te były mniejsze? Padło mi na oczy i nie mogę znaleźć Grin

Mysle, ze ratunkiem dla Twoich oczu bedzie ten post: http://www.php-fu...ost_114307 (BBCode jest dla calej strony).
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Apis
Stworzyłem nawet dodatkowe BBCode [imgs] [/imgs] ale parsuje je tak jak tamte.

Wiem, że za autoskalowanie obrazków odpowiedzialny jest Image Resizer by Matonor działający z pliku includes/jscript.js. Tam zadaje się wielkość obrazka pomniejszonego i to - niestety - działa na wszystkie obrazki umieszczone w tagach BBCode, nawet jeśli stworzy się jakieś własne tagi w bbcodes - czyli w moim przypadku dodanie imgs_bbcode_include.php, imgs_bbcode_include_var.php oraz naturalnie dodanie jakiejś ikony i czego trzeba w locale/bbcodes/. Szukałem rozwiązania, które pozwoliłoby pozostawić (w moim przypadku) na forum i w komentarzach przeskalowanie do max 560px, a w newsach max 300px. Muszę chyba pójść na kompromis i we wszystkich miejscach zrobić max 300px (czyli w pliku w jscript.js) gdybym chciał zastosować bbcode w newsach w sposób z pierwszego posta, ale bardzo dziękuję, Pieka.
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
Pieka
A jaki problem sklonowac funkcje Matonora?
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Apis
Tak pomyślałem, ale nie bardzo wiem jak... Chciałem sklonować wewnątrz jscript.js np.:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
, ale kompletnie mam pojęcia jak ją potem wywołać dla konkretnej kategorii bbcodes (moich [imgs] [/imgs]) oraz żeby się nie gryzły ze sobą oryginalna i sklonowana - w tym jestem za cienki Bolek :D. Chyba, że to błędna droga i jest jakaś inna.

Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
Pieka
Wszystko sie da: http://test7.ovh....eadmore=10 (img2 i img), tylko pozniej czasem glowa boli Wink
O taki efekt Ci chodzi, tak?
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Apis
Dokładnie o taki Grin - dwa różne tagi BBCode i dwie różne wielkości obrazków przeskalowanych. Uchylisz rąbka tajemnicy?
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
Pieka
Aby mialo to rece i nogi zalozylem osobny temat z BBCode IMG2, w ktorym znajdziesz to, o co pytasz Smile
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Apis
Jesteś wielki, ale nie jestem oryginalny z tym stwierdzeniem Wink. Dzięki, pozdrawiam.
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl