ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
All Levels Navigational Menu
Luke31
Witam Wszystkich. Jak widać jestem tu nowy więc z góry przepraszam jeżeli popełniam jakieś faux pas. Jako totalnie początkujący użytkownik PHP Fusion 7 i ogólnie nowicjusz w tematyce tworzenia stron chciałbym prosić kogoś z Koleżeństwa o pomoc w instalacji zamieszczonego tu:http://www.dynami.../index.htm menu. Chodzi mi o to, który plik gdzie wrzucić i gdzie dodać te kody. Z góry dziękuję za pomocSmile


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie tematu - Pieka 06.10 - 23:17

Edytowane przez Pieka dnia 11.10.2009 12:30:54
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 26.04.2024 13:09:38
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
qba88
Na początku ściągnij sobie paczkę z plikami potrzebnymi do działania menu (jest na tej stronie co podałeś link). Skopiuj plik ddlevelsmenu.js do katalogu INCLUDES.

Następnie w pliku themes/teamples/header.php gdzieś przed:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Wklej to:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Podejrzewam, że to menu chcesz mieć w poziome nawigacji. Otwórz swój plik theme.php (themes/nazwa_thema/theme.php). Znajdź linijke:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

(lub coś podobnego, musi zawierać showsublinks)

Zamień ją na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

W
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

oraz
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Podmieniasz sobie linki na swoje.

W tej linijce:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Przypisujesz jakąś grupę, np.
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Za pomocą:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Jak coś nie działa, lub masz jeszcze jakieś pytania to pisz :)
Edytowane przez qba88 dnia 07.10.2009 12:47:31
strzelec.png
Jeśli Ci pomogłem, kliknij "Pomógł" pomogl.png
 
http://kubabu.pl/
Luke31
Serdeczne dzięki za odpowiedź. Sam bym do tego w życiu nie doszedł Smile. Generalnie załapałem ten mechanizm, z tym że bardziej zależy mi na takim menu w pionowej nawigacji. Gdzie to wtedy powstawiać?
 
qba88
W pionowej nawigacji czyli w panelu po boku?
Wtedy tworzysz sobie nowy panel i wklejasz do niego ten kod Smile
strzelec.png
Jeśli Ci pomogłem, kliknij "Pomógł" pomogl.png
 
http://kubabu.pl/
Luke31
Coś nie bangla. Zrobiłem nowy panel. Pozamieniałem linki. Ale nie rozwija mi się menu z podkategoriami. Poza tym jak zrobię dodatkowy panel, to nie mogę decydować kto, ma dostęp do których opcji w tym panelu, tak jak to jest w standardowej nawigacji.
 
qba88
Coś nie bangla. Zrobiłem nowy panel. Pozamieniałem linki. Ale nie rozwija mi się menu z podkategoriami.

To powiedz o który przykład Ci w końcu chodzi, bo tam są chyba dwa Pfft
Do header.php wkleiłeś wszystko tak jak trzeba? Skopiowałeś plik do INCLUDES? Pokaż kod panela, który zrobiłeś Pfft

Poza tym jak zrobię dodatkowy panel, to nie mogę decydować kto, ma dostęp do których opcji w tym panelu, tak jak to jest w standardowej nawigacji.

Trzeba by było modyfikować cały navigation_panel, a ja tego nie zrobię.
Edytowane przez qba88 dnia 07.10.2009 23:07:11
strzelec.png
Jeśli Ci pomogłem, kliknij "Pomógł" pomogl.png
 
http://kubabu.pl/
Luke31
Chodzi mi o takie coś

img35.imageshack.us/img35/3964/menuwk.jpg

Do header.php wstawiłem wszystko jak pisałeś, plik do includes wrzucony

A tu kod panela:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
 
qba88
Chyba zapomniałem jeszcze o tym:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Wklej ten kod do header.php w tym miejscu co wcześniej i skopiuj pliki: ddlevelsmenu-base.css, ddlevelsmenu-sidebar.css, ddlevelsmenu-topbar.css do katalogu INCLUDES.
Edytowane przez qba88 dnia 08.10.2009 12:05:34
strzelec.png
Jeśli Ci pomogłem, kliknij "Pomógł" pomogl.png
 
http://kubabu.pl/
Luke31
Dzięki starySmile A tak nawiasem mówiąc to aż dziwne, że jeszcze nikt takiego panelu nawigacyjnego nie zrobił. Przeszukałem chyba wszystkie fora o PF7.
Edytowane przez Luke31 dnia 11.10.2009 02:02:19
 
RaV10
Ja mam jeszcze takie pytanie odnośnie tego skryptu. Nie jestem fachowcem jeżeli chodzi o PHP-Fusion, więc pytam jak laik. Wszystko pięknie, ładnie udało mi się to zrobić na skórce Gillette... Ale mam problem na skórce, która posiada w tej poziomej nawigacji dodatkowo zmianę widoku strony. Po wklejeniu kodu do theme, menu pojawia się, ale z prawej strony bannera zamiast pod bannerem :/ Znalazłem w pliku theme skórki tą linijkę z "showsublinks" ale już na różne sposoby wklejałem i cały czas jest coś nie tak. Chciałbym oczywiście zachować możliwość zmiany układu strony i mieć to ładne menu :)
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez Pieka dnia 17.10.2009 19:26:11
 
Luke31
Na mnie kolego nie licz, za wąski jestem Sad Pomoże ktoś koledze?
Natomiast, kontynuując ten sam wątek, oto moje menu:

img11.imageshack.us/img11/5402/menu1y.jpg

I pytanie do fachowca - jak dodać do tego menu tzw. "bullet" z thema ?
 
Apis
Skrypt jest bardzo efektowny i warto poświęcić troszkę czasu na prawidłowe skonfigurowanie go tak, aby działał bezbłędnie w Fusion, gdyż przygotowany został do prostej strony .html. Moje podpowiedzi dotyczą wariantu menu poziomego i tu podpowiem co i jak, bo męczyłem się z tym pół dnia zanim osiągnąłem co chciałem:

1. Kopiujemy do foldera Includes folder ddlevelsfiles z pobranej paczki.

2. Modyfikujemy plik theme.php w miejscu wyżej wskazanym - tzn. komórkę <td> z klasą subheader odpowiedzialną za sublinks. Tu wstawiamy kod odpowiedzialny za nasze menu z linkami (konstrukcję podejrzeć w źródle demo.htm)

3. Modyfikujemy w folderze Themes/templates trzy pliki:
  1. - header.php
  2. - admin_header.php
  3. - admin_header_mce.php

W każdym zaraz po linii:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

dodajemy:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Zmiany w plikach b) i c) związanych z Panelem Admina nie są konieczne, ale menu będzie wyglądać w PA idiotycznie bez tej zmiany, choć komuś może to nie przeszkadzać.

4. Modyfikujemy plik ddlevelsmenu.js w folderze Includes/ddlevelsfiles podając bezwzględną ścieżkę dostępu do strzałek (czyli http://twojadomen...down.gif). Bez tego strzałki nie będą się wyświetlać gdy przejdzie się do forum lub infusions np. Księgi Gości.

5. Według uznania modyfikujemy pliki .css odpowiedzialne za wygląd menu (kolory, czcionki, odstępy itd.)
  1. - ddlevelsmenu-base.css
  2. - ddlevelsmenu-topbar.css

Gotowy efekt do podejrzenia na mojej stronie. Zmieniłem też na własne obrazki strzałek.

Dodane 7.03.2012
W związku ze zmianą wystroju strony i przesiadka na PHP Fusion v. 7.02.xx - efekt można zobaczyć na "starej" stronie: http://www.zeglug...luga_older
Edytowane przez Apis dnia 07.03.2012 16:18:38
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
dwain
Witam.Od wczoraj próbuje zrobić, własną skromną stronkę.Czytałem poradniki html i php.Dzisiaj, od kilku godzin, staram się wprowadzić menu, które tutaj opisaliście i coś mi nie wychodzi.Będę wdzięczny osobie, która powie mi, co zrobiłem zle.

Pięć razy, zrobiłem wszystko tak jak opisał qba88 i Apis i za każdym razem, mam taki efekt :
http://img44.imag...rd01yb.png
Oto kod, mojego theme.php
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Czy jestem zalogowany, jako administrator, czy wylogowany, za każdym razem wyskakują mi takie dziwne rzeczy, nad górnym panelem.Proszę o pomoc.

EDIT:
Oj, już widzę co zle zrobiłem.
Wypakowałem pliki z folderu ddlevelsmenu bezpośrednio, do katalogu includes, widzę w header.php , że ścieżka odnosi się do plików w katalogu includes/ddlevelsmenu, AWWWW.
Sorry, za problem.
Edytowane przez dwain dnia 30.11.2009 22:45:18
 
LG Fan
Mały problem jednak bardzo denerwujący.
Wszystko działa niby dobrze pojawiają się jedynie błędy estetyczne._Pod Firefoxem jest dobrze jednak pod IE i Operą pojawiają się zdublowane strzałki na głównej belce menu,_w podkategoriach jest już OK._Problem jest także z nierozwijanymi odnośnikami,_które pod IE /tylko FORUM/ i Operą zmieniły kolor._W czym tkwi błąd?_Gdzie i co należy edytować? Strona jest w chwili obecnej na serwerze testowym jednak.

http://kolbudytes...l/news.php
Edytowane przez khaman dnia 06.04.2010 17:24:37
 
www.secretland.net.pl
cobrain
Witam,
przepraszam, że trochę odkopię temat, ale mam jeden błąd i nie mogę znaleźć rozwiązania.
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


W 78 linii jest:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Być może wkleiłem to w złej linii, wkleiłem to zaraz po:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

zastępując:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Używam theme Phos, jego zawartość przed modyfikacjami wygląda następująco:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Pozdrawiam
 
DJKondziu
Mam ten sam problem co kolega wyżej. Również używam skórki Phos.
Edytowane przez konto usuniete dnia 22.08.2010 22:44:19
 
Luke31
Którą wersję PHP Fusion Koledzy posiadają? Ja właśnie zrobiłem upgrade z 7.00.07 do 7.01.00 i wszystko się posypałoSad
Może ktoś z zaawansowanych użytkowników pomoże?
To bardzo użyteczny panel i całkiem nieźle się prezentował.
Niestety bez tego zmuszony jestem wrócić do starszej wersji PF.

EDIT: Dobra cofam pytanie. Upgrade nadpisał plik header.php, trzeba było ponownie wprowadzić wymienione na początku wątku poprawki. Nie było pytania.
Edytowane przez Luke31 dnia 27.09.2010 14:12:47
 
Miazga
Czy nie da się tego jakoś modułowo opakować, żeby w przypadku gdy strona ma 5 themów nie robić tego pięciokrotnie?
Edytowane przez Pieka dnia 25.11.2010 11:52:12
 
torbacz
Mam ten sam problem co koledzy w skórce 2point0, której domyślny kod prezentuje się jakoś inaczej w związku z czym ciężko określić gdzie wrzucić kod skryptu z linkami... Pomożecie?
Edytowane przez torbacz dnia 04.12.2010 20:07:15
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl