ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Licencja + absurd
zezol
Co do wypowiedzi niektórych o udostępnianiu kodu wtyczki czy modyfikacji byle komu na zawołanie. Miałbym komuś udostępnić swoją pracę za darmo? W życiu! Głupota jakaś z takim pomysłem...

@Pinhead - przesadziłeś z określeniem, że "bierze się do obróbki efekty czyjejś pracy". Nie chodzi tu o uhonorowanie czyjejś pracy stopką ani o "przyznanie się, że się korzysta z 'owoców' czyjejś pracy" bo jeśli już w tę stronę myśleć, to nie o to chodzi w tworzeniu własnego serwisu.

Wracając do autora i ekipy tworzącej CMSa, to powiedz mi, czy takiego - jak to nazwałeś - "honorowania" pracy wymaga np. Joomla!, Drupal czy inny CMS. Nie poruszam tutaj kwestii licencji i wymaganych zapisów o licencji. Po prostu autorzy wspomnianych przeze mnie CMSów na pewno włożyli i wkładają nie mało pracy w tworzenie i rozwój ich ale nie wymagają jakichś zapisów odnośnie licencji czy tym podobnych.
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 29.04.2024 01:14:27
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Nie ma znaczenia jak sytuacja wyglada w przypadku innych tworow programistow, w tym konkretnym przypadku jest tak, a nie inaczej i pozostaje Wam sie z tym pogodzic lub poszukac innego, mniej dla Was stresujacego rozwiazania. Innej mozliwosci, patrzac na postawe kilku piszacych nie widze. Swiat sie nie konczy na PHP-Fusion, ale z pewnoscia bardzo przyjemnie zaczyna dla czesci z Was, przynajmniej w kwestiach programistycznych, ze wzgledu na prostote i dostepnosc wielu bardziej lub mniej ciekawych rozwiazan, ale co najwazniejsze darmowych.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
jantom
Co do wypowiedzi niektórych o udostępnianiu kodu wtyczki czy modyfikacji byle komu na zawołanie. Miałbym komuś udostępnić swoją pracę za darmo?

Jeśli chodzi o ducha licencji - tak to właśnie ma działać, dlatego warto podłubać się z OH, które częściowo umożliwia uniknięcia bezpośredniego modyfikowania plików.
 
http://jantom.info
Pinhead
@Pinhead - przesadziłeś z określeniem, że "bierze się do obróbki efekty czyjejś pracy". Nie chodzi tu o uhonorowanie czyjejś pracy stopką ani o "przyznanie się, że się korzysta z 'owoców' czyjejś pracy" bo jeśli już w tę stronę myśleć, to nie o to chodzi w tworzeniu własnego serwisu.

Zezol - nie do końca. Jak piszesz dokument w Wordzie, jesteś właścicielem dokumentu, ale soft w jakim go stworzyłeś nie jest twój. Nawet, jak kupisz kopię to nie jesteś w żadnym stopniu właścicielem kodu, bo ten jest tajemnicą i własnością małomiękkich. Wyobraź sobie że windows jest rozpowszechniany na podobnej zasadzie - dostajesz system w zamian za trzymanie na pulpicie tapety z jego logo, lub wstawienie w sygnaturkę maili info i reklamy OSa. Śmiem twierdzić że ludzie kulali by się z radochy mając windowsa za free, i nikt by nie narzekał.
Tu jest podobnie, z tym że możesz:
1.modyfikować kod, a właściciel zrzeka się praw kiedy zmodyfikujesz 80%
2. Jeżeli nie jesteś do tego stopnia ambitny by tego dokonać, w zamian za korzystanie musisz poinformować kto jest kodu autorem. To dość uczciwy biznes, jak mi się wydaje.
Zezol - wydaje mi się, że w tym kontekście o jakim piszesz, "stworzenie własnego serwisu" będzie miało miejsce tylko wtedy, kiedy zrobisz to od zera, na własnym kodzie. W innym wypadku jest dokładnie tak jak napisałem - bierzesz do dalszej obróbki efekty czyjejś pracy. U mnie na stronie stoi kompletnie zmodyfikowana skórka CSFast, zostały z niej tylko tła paneli, reszta jest podmieniona przez niżej podpisanego. Ale nadal w stopce skórki tkwi "CSFast by Eve" dodałem tylko "modified by Pinhead".Dlaczego? Dlatego, że od zera bym nie umiał jej napisać, a skoro cały rdzeń na jakim oparłem modyfikacje jest od Eve, to ta informacja powinna wisieć w serwisie..
 
www.altergothic.pl
SebaZ
@zezol - Joomla! to nie PHP-Fusion.
Edytowane przez SebaZ dnia 26.09.2009 08:48:08
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
redi
cojack napisał/a:
A Wy dalej swoje w licencji, że nie wolno usuwać stopki, to jest absurd! Nie wolno z kodu źródłowego usuwać informacji o autorze o ile zamieścił, nie wolno usuwać creditsów, nie wolno zmieniać licencji, należy się udostępnić kod na żądanie osobie jeżeli się komuś sprzedaje produkt na owej licencji.

Każdy ma prawo usunąć stopkę. Nieznanie prawa nie zezwala na łamanie go. A Wy go łamiecie ograniczając użytkowników.

Jeżeli uważacie że nie wolno usuwać stopki czekam na pozew do sądu, sam udostępnię adresy stron firmowych które postawiłem na php-fusion i nie posiadają stopki.

Tak znam licencje GNU/GPL i GNU/AGPL. W przeciwieństwie do Was ja ją przeczytałem, i to nie raz.

Podać adres domowy dane personalne i czekać na pozew do sądu? To podajcie mi od razu swoje to i ja Wam proces wytoczę, cały świat Open Source Was wyśmieje, nigdy już więcej nie będziecie postrzegani jako szanujące się środowisko web-dev tworzących otwarte oprogramowanie. Bo tylko na tym się zakończy, bo gdzie wolność przy łamaniu licencji?

Pozdrawiam.

P.S.
żałuje że nie poruszyłem tego tematu w Krk na spotkaniu z Ojcem Przewodniczącym Stallman'nem, ładnie był by śmiech na sali xD

P.S.2
a powiem wam więcej, macie lekki strzał w kolano z tym AGPL, bo jak znajdę jakiś ciekawy motyw na Waszej stronie, to musicie mi go udostępnić ;] każda modyfikacja pisana pod PHP-FUSION który jest na liv agpl musi zostać udostępniona jak plugin, wtyczka, łatka do twórcy.

POWODZENIA Z NIE ŁAMANIEM PRAW LICENCJI DRODZY UŻYTKOWNICY.


Pieka to dlaczego dałeś mi ostrzeżenie że miałem złamaną licencję - co jest grane więc kto tu ma bajzel.?
 
jantom
Bajzlu nie ma. Dyskutujemy i próbujemy odnaleźć rozwiązanie zadawalające wszystkich. Jeśli kolega ma jakeś pytanie tylko i wyłącznie do jednej osoby, to proszę o skorzystanie z formularza prywatnych wiadomości.
 
http://jantom.info
Nozo
Thema czy własnych logo czy wtyczek czy tym podobnych, pliki które stworzyłes sam nie musisz nikomu udostępniać, ponieważ stworzyłes je sam, jedynie jesli zmieniles cos w plikach oryginalnych php fusion.
 
Borek
Nieznanie prawa nie zezwala na łamanie go.

Wybacz, że Cię rozczaruję, ale w polskim prawie brak jego znajomości działa na Twoją niekorzyść. Jeśli będzie Cię zwijać policja to ich nie będzie obchodzić czy ty wiesz, że dobrze robisz czy nie.
Nie pomagam przez GG, PW itp. Tylko tutaj.
php-fusion-pl.jpg
 
www.ddadc.com.pl
redi
Wybacz, że Cię rozczaruję, ale w polskim prawie brak jego znajomości działa na Twoją niekorzyść. Jeśli będzie Cię zwijać policja to ich nie będzie obchodzić czy ty wiesz, że dobrze robisz czy nie.

Człowieku wiesz co policja z takimi cenzura jak to że nie ma stopki czy też innego badziewia ci powie?

zamelduj to koniowi

//Proszę o panowanie nad słownictwem, rozmawiasz z ludźmi a nie ze zwierzętami - chemikpil
Edytowane przez Chemikpil dnia 28.02.2010 21:08:05
 
Pinhead
Nie do końca, redi. Prawa autorskie zaczynają także w Polsce być szanowane - i można konkretnie beknąć za ich łamanie. Nie jestem prawnikiem, ale wydaje mi się że jeżeli nie spełniasz warunkow pozwalających ci usunąć stopkę, lub nie wykupiłeś prawa do usunięcia licencji, to kiedy ja łamiesz łamiesz zarazem umowę z twórcą. Inną sprawą jest niska ścigalnośc takich spraw u nas, a inną jest to, czy nie łamiesz prawa.
Otóż usuwając stopkę bez prawa do tego - łamiesz prawo, ergo, podpadasz pod paragraf. Mnie to po prostu rozwala, jak niektórym mały link do strony Fusion przeszkadza w życiu...ludzie..
 
www.altergothic.pl
Borek
@redi. Ciesz się, że masz php do użytkowania za darmo. Zamiast płacić kasę twórcy on chce tylko napis z linkiem do strony. Rozumiem gdyby w stopce był jakiś "wykład", ale nie 2 linijki tekstu.
Ściągając napis ze stopki łamiesz prawa autorskie, a za to niestety idzie się siedzieć, jeżeli twórca by cię pozwał. Myślisz, że dlaczego politycy zaczynają walczyć z piractwem? Wiesz w ogóle na czym ono polega czy może wytłumaczyć?
Nie pomagam przez GG, PW itp. Tylko tutaj.
php-fusion-pl.jpg
 
www.ddadc.com.pl
redi
arsenal9407 napisał/a:
@redi. Ciesz się, że masz php do użytkowania za darmo. Zamiast płacić kasę twórcy on chce tylko napis z linkiem do strony. Rozumiem gdyby w stopce był jakiś "wykład", ale nie 2 linijki tekstu.
Ściągając napis ze stopki łamiesz prawa autorskie, a za to niestety idzie się siedzieć, jeżeli twórca by cię pozwał. Myślisz, że dlaczego politycy zaczynają walczyć z piractwem? Wiesz w ogóle na czym ono polega czy może wytłumaczyć?

Wytłumacz mi bo nie mam pojęcia jak to zrozumieć?
Helmuth agosto Wal na cara que estrume malo Pfft
 
bartek124
Chcesz ściągnąć stopkę bez konsekwencji? Odpowiednia kwota dla DEVTeamu + info dla nas z potwierdzeniem że masz zezwolenie i pracujemy normalnie, bez zadnych czerwonych znaczków "Zlamana licencja".

Nie odpowiada Ci stopka i nie chcesz płacic - droga wolna. Na rynku są dziesiątki, ba, setki CMS-ów wydanych na różnych licencjach. Na PHP-Fusion nie kończy się świat. Nie licząc frameworków, jeśli z tych setek produktów zaden Ci nie przypasuje, napisz wlasny CMS. W trakcie jego produkcji zrozumiesz, ile te 2 linijki tekstu znaczą.

Absurd? Żaden. Twórca ma wydać swój produkt na jakiej licencji mu pasuje. Digiemu pasowała AGPL z warunkiem, że stopka MA być. Koniec.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
ddurin2
Ciekawie się to czyta poswięciłem z godzine czasu i nic nie zrozumiałem haahaha :DD

Będę Chciał to usunę .. Już to nie raz robiłem bo co Mi ona skoro szczęścia nie da ...

Z pewną częścią tych treści się zgodzę a z częścia nie ! Skoro udostępnił , pozwala osobom trzecim bezpłatnie z tego korzystać i modyfikować to nie rozumiem dlaczego to mam mieć jeśli nawet strona nie jest pisana w PHP istnieje już wiele sposobów publikacji Swych treści stron internetowych które mogą być wyświetlone za pomocą samego systemu PF i wcale nie trza go modyfikować żeby okazywać że sie korzysta np. z HTML-u ...

Skorzystałem z prawa komercyjnego , czytałem , czytałem i wkońcu doszłem do wniosku .
Choćby na takim głupim przykładzie " skorzystałem wyrzuciłem skoro za to zapłaciłem jak np. za butelke napoju z logo firmy , rozlewni " i tak samo tutaj powinno być napój wypiłem i sam zdecydowałem czy butelke zostawić na pamiątke to tak jakbym tutaj skórke aktualną wyrzucił ze środka jak wypił ten napój ......

Chciałbym coś napisać ale nie wiem jak żeby każdy dobrze zrozumiał jak nie zapomnę to dopisze jak pomyśle i sprecyzuje dokładnie i przejrzyście Swoją wypowiedz a uważam , że to bardzo ważne dla użytkowników :)




Tak jeszcze dopisze i się spytam odnośnie tych zmian w kodzie ??


Wyczytałem że zmiana kodu ma przekraczać 80% i Chciałbym się dowiedzieć wkońcu czego ta zmiana ma dotyczyć ?
Zmian systemu , programowania czy skórki tzw. Thema (wyglądu)?
 
bogdan
Mnie zawsze zastanawiało i zastanawia - w czym przeszkadzają dwie linijki tekstu na dole strony?
Pod rozwagę - dla poszanowania czyjeś pracy, wysiłku, trudu ...
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
Konto ukryte
Ale ja bym tu nie dyskutował, ktoś za darmo stworzył system, do tego daje darmowy suport i pomoc, więc dla samego szacunku dla wykonawcy i innych ludzi należy szanować ich ciężką pracę i zostawić podpis osoby, która to zrobiła, co to za bzdety z tą butelką po soku? Zrobimy koleś tak, jeśli Ty kiedyś coś zrobisz jakąś wtyczkę, nad którą się będziesz męczył rok albo i dwa a potem wpadniesz na pomysł, aby podzielić się z innymi za darmo albo nawet za kasę ja kupię ją i co zrobię usunę Twoje stopki i podpisy, że Ty robiłeś ją i umieszczę, jako że jest moja, bo skoro jest na mojej stronie adekwatne jest to dla mnie widza, że to, co jest na stronie jest moje, a jak dostanę maila od kolegi, "Ty super wtyczka dasz mi? A ja odpowiem oczywiście wrzucę w neta i za darmo bierzcie", kto się wkur,,i? Ja czy Autor wtyczki, czyli Ty?
Podpisujesz się za robotą dziesiątek ludzi, którzy za darmo to zrobili na hama, czyli usuwając stopkę i podpisując się pod tym.
Dla mnie jest jasne nie ma stopki nie ma pomocy i ban na forach a nawet bym wprowadził system, że brak stopek blokada CMS jak to jest w SEOKatalogi, nie masz licencji nie masz systemu i koniec.
Trzeba być debilem żeby nie szanować czyjejś pracy i ludzi, którzy siedzą tu na forum za DARMO i pomagają, deb..le którzy tylko czają się na pomoc o potem nara i nie ma stopki i nie ma gadania.
Ludzie to do was admini i moderatorzy takich ludzi od razu wara z forum ! Co to jest za temat, jak dla mnie powinien być zamknięty i koniec, a komu nie pasuje szukaj w necie innego CMS i baw się z nim. W świecie są jeszcze zakamarki gdzie jak nei dostosujesz się to kula w łeb, i to powinno być podobnie dla ludzi którzy żerują na darmocha aby dla siebie mieć radochę a w dup.ie że ktoś to latami robi.
Tylko darmozjady tak potrafią i lenie pieprzone !
Sorry poniosło mnie ale dla mnie to jest beznadziej, jeśli ktoś by mi ukradł zdjęcia nad którymi siedziałem z modelką w studio godzinami od razu kula w łeb i sprawa cywilno prawna, i tak robię i suportowi radze to samo. Ok. daję fotki za free na potrzeby salonów fryzjerskich ipt.. na reklamę czy urozmaicenie salonu zdjęciami fryzur, bo kogoś znam itp., ale na każdym zdjęciu widnienie mój podpis, i nikt nigdy nie sapie że chce foto ale bez podpisu, dlaczego? bo szanują czyjąś pracę.
Edytowane przez Konto ukryte dnia 26.02.2013 13:57:39
 
bogdan
"Leciutko" rozwinąłeś moją myśl. Grin
Ale popieram w 100%. OK
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl