ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 16

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Licencja + absurd
cojack
A Wy dalej swoje w licencji, że nie wolno usuwać stopki, to jest absurd! Nie wolno z kodu źródłowego usuwać informacji o autorze o ile zamieścił, nie wolno usuwać creditsów, nie wolno zmieniać licencji, należy się udostępnić kod na żądanie osobie jeżeli się komuś sprzedaje produkt na owej licencji.

Każdy ma prawo usunąć stopkę. Nieznanie prawa nie zezwala na łamanie go. A Wy go łamiecie ograniczając użytkowników.

Jeżeli uważacie że nie wolno usuwać stopki czekam na pozew do sądu, sam udostępnię adresy stron firmowych które postawiłem na php-fusion i nie posiadają stopki.

Tak znam licencje GNU/GPL i GNU/AGPL. W przeciwieństwie do Was ja ją przeczytałem, i to nie raz.

Podać adres domowy dane personalne i czekać na pozew do sądu? To podajcie mi od razu swoje to i ja Wam proces wytoczę, cały świat Open Source Was wyśmieje, nigdy już więcej nie będziecie postrzegani jako szanujące się środowisko web-dev tworzących otwarte oprogramowanie. Bo tylko na tym się zakończy, bo gdzie wolność przy łamaniu licencji?

Pozdrawiam.

P.S.
żałuje że nie poruszyłem tego tematu w Krk na spotkaniu z Ojcem Przewodniczącym Stallman'nem, ładnie był by śmiech na sali xD

P.S.2
a powiem wam więcej, macie lekki strzał w kolano z tym AGPL, bo jak znajdę jakiś ciekawy motyw na Waszej stronie, to musicie mi go udostępnić ;] każda modyfikacja pisana pod PHP-FUSION który jest na liv agpl musi zostać udostępniona jak plugin, wtyczka, łatka do twórcy.

POWODZENIA Z NIE ŁAMANIEM PRAW LICENCJI DRODZY UŻYTKOWNICY.


PW od moderatora:
  1. Brak Stopki! - Pieka 20.09 - 13:02

Edytowane przez cojack dnia 20.09.2009 11:52:02
"jak czegoś nie wiem, nie myślę że wiem"
OpenSource CMS Systemy zarządzania treścią.
Tworzenie stron internetowych, wdrożenie cms'a, potrzebujesz pomocy po prostu odwiedź nas: Aichra.pl
 
http://os-cms.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 29.04.2024 03:30:01
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Kacper455
Ehh... Nie wiem czemu ludziom przeszkadza ten mały wpis na samym dole strony. Chociaż tu z długością trochę przesadziliście, lepsza była to co była w PFv6
 
FiXik
Lub ta która jest w EF Pfft
może już nie szukajmy
 
http://www.zainwestujwemnie.eu/
Szapko
P.S.2
a powiem wam więcej, macie lekki strzał w kolano z tym AGPL, bo jak znajdę jakiś ciekawy motyw na Waszej stronie, to musicie mi go udostępnić ;] każda modyfikacja pisana pod PHP-FUSION który jest na liv agpl musi zostać udostępniona jak plugin, wtyczka, łatka do twórcy.


Pisz, ale czy dostaniesz to inna bajka. Pisząc plugin/wtyczkę lub tworząc theme sami nadajemy licencję tym dodatkom.
 
metaxy
AGPL rozszerza GPL o klauzulę nakazującą udostępnienie wszystkich modyfikacji kodu źródłowego, nawet w sytuacji gdy oprogramowanie zainstalowane jest tylko na serwerze.

Nie zapewnie tego licencja GPL, przez co wielu modyfikowało oprogramowanie sieciowe opublikowane na tej licencji (jak np. Wordpress) nie udostępniając modyfikacji użytkownikom.

Jeżeli tak jest faktycznie to b. mnie to niepokoi. Więc właściwie wszystko pisane pod PF jest publiczną własnością. Włącznie ze skórkami i wtyczkami, które korzystają z elementów PF.
 
http://blog.metaxy.eu/
cojack
dan_0803 napisał/a:
P.S.2
a powiem wam więcej, macie lekki strzał w kolano z tym AGPL, bo jak znajdę jakiś ciekawy motyw na Waszej stronie, to musicie mi go udostępnić ;] każda modyfikacja pisana pod PHP-FUSION który jest na liv agpl musi zostać udostępniona jak plugin, wtyczka, łatka do twórcy.


Pisz, ale czy dostaniesz to inna bajka. Pisząc plugin/wtyczkę lub tworząc theme sami nadajemy licencję tym dodatkom.


Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz Wink
Edytowane przez Pieka dnia 20.09.2009 13:00:21
"jak czegoś nie wiem, nie myślę że wiem"
OpenSource CMS Systemy zarządzania treścią.
Tworzenie stron internetowych, wdrożenie cms'a, potrzebujesz pomocy po prostu odwiedź nas: Aichra.pl
 
http://os-cms.pl
Szapko
cojack napisał/a:
dan_0803 napisał/a:
P.S.2
a powiem wam więcej, macie lekki strzał w kolano z tym AGPL, bo jak znajdę jakiś ciekawy motyw na Waszej stronie, to musicie mi go udostępnić ;] każda modyfikacja pisana pod PHP-FUSION który jest na liv agpl musi zostać udostępniona jak plugin, wtyczka, łatka do twórcy.


Pisz, ale czy dostaniesz to inna bajka. Pisząc plugin/wtyczkę lub tworząc theme sami nadajemy licencję tym dodatkom.


nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz Wink


Według twojego toku rozumowania jak np. ja kupię sobie theme na stronę, to każdy kto wejdzie na moją stronę będzie mógł sobie napisać: "Podoba mi się ta skórka, daj mi ją"...
 
FiXik
Dla ewentualnej sprzeczki polecam treść artykułu na stronie http://linuxnews....rnetowych/ co wyjaśnia ewentualne za i przeciw
A i jeszcze jedno (wprost z licencji):

"Każdy program jest stale zagrożony istnieniem patentów na oprogramowanie. Państwa nie powinny dopuszczać do tego, aby patenty ograniczały rozwój i możliwość używania oprogramowania na komputerach ogólnego przeznaczenia, jednak w krajach, które na to pozwalają, chcielibyśmy w szczególności uniknąć zagrożenia, że zastosowanie patentu do wolnego programu spowoduje, że stanie się on faktycznie programem prawnie zastrzeżonym. Aby tego uniknąć, zgodnie z Powszechną Licencją Publiczną nie można użyć patentów do pozbawienia wolności oprogramowania."

Licencja w języku polskim dostępna pod adresem http://itlaw.comp..._pl_km.pdf
Edytowane przez FiXik dnia 20.09.2009 12:42:14
może już nie szukajmy
 
http://www.zainwestujwemnie.eu/
cojack
dan_0803 napisał/a:
cojack napisał/a:

nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz Wink


Według twojego toku rozumowania jak np. ja kupię sobie theme na stronę, to każdy kto wejdzie na moją stronę będzie mógł sobie napisać: "Podoba mi się ta skórka, daj mi ją"...


Dokładnie tak, i mogę nawet do sądu podać firmę tej strony której chce kod.

Ale to nie wiąże się z wszystkimi licencjami agpl, mowa teraz o php-fusion, bo ja sobie mogę napisać stronę od zera na agpl i ją sprzedać firmie, nie udostępniając kodu społeczności, i nie macie prawa żądać od tej firmy kodu. A ja jestem zobowiązany na ich wezwanie o udostępnienie im kodu źródłowego jeżeli tylko takie będzie ich żądanie.

Jakieś jeszcze wątpliwości?
"jak czegoś nie wiem, nie myślę że wiem"
OpenSource CMS Systemy zarządzania treścią.
Tworzenie stron internetowych, wdrożenie cms'a, potrzebujesz pomocy po prostu odwiedź nas: Aichra.pl
 
http://os-cms.pl
bartek124
Skoro ją przeczytałeś, poprzyj to co mówisz konkretnymi wycinkami z tekstu licencji.

I w/w sytuację też przedstaw w formie tekstu licencyjnego, traktującego o tym.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Szapko
Jakieś jeszcze wątpliwości?

Tak, dlaczego jako autor wtyczki/panelu/theme nie mogę nadać mu własnej licencji? Przecież licencją AGPL objęta jest oryginalna paczka CMS i z tego co wyczytałem dotyczy to także modyfikacji, a każdy wie, że theme/panelu/wtyczki nie można nazwać modyfikacją chociaż by z tego powodu iż są one pisane od podstaw.
 
Pieka
Jeżeli uważacie że nie wolno usuwać stopki ... sam udostępnię adresy stron firmowych które postawiłem na php-fusion i nie posiadają stopki.

Dziekuje za informacje, odpowiedni wpis masz w profilu. Pozdrawiam.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
cojack
Haha, rozbawiacie mnie Grin PHP-Fusion 6 był i jest na licencji gnu/gpl i wymóg stawiamy przez Was dotyczący kasowania stopki jest bezpodstawny, i nie możecie mnie ani nikogo innego ukarać za usunięcie stopki, ale Was można za łamanie licencji. Od kiedy tylko wyszło php 7 na agpl nie tykam tego nawet kijem, szerokim łukiem obchodzę dookoła.

Bartku (bartek124) metaxy, przytoczył fragment kodu potwierdzający moje słowa, ja się nie muszę produkować, autorem ich jest twórca serwisu linuxnews.pl.

Pieka dziękuje za wyróżnienie, jestem buntownikiem! Tak dobrze mi z tym! Będę walczył z łamaniem licencji tak jak to robią wszyscy miłośnicy wolności i braku patentów!

Dziękuje szanownemu gronu web-dev wolnego oprogramowania za łamanie licencji, szkoda że w pliku który jest udostępniony razem z źródłem nie ma ani słowa o tym że o autorze musi być link na stronie, tylko że nie wolno usuwać stopki. To jest nie dopuszczalne zaniedbanie.

Chwalić się czyjąś pracą jest dla mnie porażką, i każdy kto ukradł czyjąś prace jest dla mnie pospolitym złodziejem godnym linczu na rynku.

Dlatego nie chce byście usuwali stopki, ale byście wiedzieli o tym że możecie bez naruszeniu praw LICENCJI mogli ją usunąć, licencja na oprogramowanie może być jedna, nie może być dwóch bo by się na wzajem wykluczały, więc ograniczenia płynące z licencji i tylko te ograniczają mnie, a zarazem w żadnym stopniu mnie nie ograniczają gdy się na nie zgadzam, a rozszerzają mi horyzont w działaniu na rzecz tej że licencji, i czuję się z tym dobrze.

Jeżeli nie akceptujesz licencji, nie dotykaj kodu. A własne autora prawa to ja sobie mogę o kant pupy złamać, ponieważ mnie nie obowiązują.

Dziękuję za uwagę.

P.S. dlatego core php-fusion zmienili lic na agpl z gpl bo szmal to szmal prawda.
"jak czegoś nie wiem, nie myślę że wiem"
OpenSource CMS Systemy zarządzania treścią.
Tworzenie stron internetowych, wdrożenie cms'a, potrzebujesz pomocy po prostu odwiedź nas: Aichra.pl
 
http://os-cms.pl
Szapko
licencja na oprogramowanie może być jedna, nie może być dwóch bo by się na wzajem wykluczały, więc ograniczenia płynące z licencji i tylko te ograniczają mnie, a zarazem w żadnym stopniu mnie nie ograniczają gdy się na nie zgadzam, a rozszerzają mi horyzont w działaniu na rzecz tej że licencji, i czuję się z tym dobrze.


Tyle, że pobierając PF v7 zgadzasz się na warunki z jej licencji, a gdy kupujesz/dostajesz wtyczkę w całości napisaną przez kogoś, NIE NALEŻY ONA do plików objętych licencją, plików z paczki. Przecież nie dostajesz tego dodatku wraz z paczką PF! A licencje nie będą się kłócić gdy jedna obejmuje wszystkie pliki z czystej paczki PF, a druga wszystkie, które autor sam stworzył...
 
Riklaunim
Trzymanie linku w stopce to wymóg czysto umowny. Właściciel praw autorskich do tego skryptu nie będzie nikogo ścigał po sądach za jej usunięcie. Prędzej za warez na stronie Wink

A ten "wymóg" jest głównie po to by trzymać w ryzach różnych scriptkiddies, którzy zmieniając skórkę twierdzą że dokonali "poważnych" modyfikacji i to już PHP-Fusion być nie może - są wtedy alienowani w społeczności i muszą sobie radzić sami (przecież są takimi świetnymi programistami).
 
http://www.cms.rk.edu.pl
metaxy
Swoją drogą - skąd wziął się tekst o 80% modyfikacji kodu? Kto ustalił taki poziom i jaka jest moc prawna takiego pułapu?
 
http://blog.metaxy.eu/
cojack
Ehhh nudny jesteś dan, a jak mi udowodnisz że to jest wtyczka a nie zmodyfikowany maincore.php?

metaxy napisał/a:
Swoją drogą - skąd wziął się tekst o 80% modyfikacji kodu? Kto ustalił taki poziom i jaka jest moc prawna takiego pułapu?


Autor, tak samo jak z stopką, czyli o kant pupy.
Edytowane przez cojack dnia 20.09.2009 14:10:36
"jak czegoś nie wiem, nie myślę że wiem"
OpenSource CMS Systemy zarządzania treścią.
Tworzenie stron internetowych, wdrożenie cms'a, potrzebujesz pomocy po prostu odwiedź nas: Aichra.pl
 
http://os-cms.pl
FiXik
Może przytoczę tekst z Licencji:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

W myśl tego opisu zgodzę się z informacją na stronie co do kto jest właścicielem oraz zgodność z licencją. Daje to możliwość wpisania coś na kształt "Powered by PHP-Fusion na licencji GNU Affero GPL v3." Czyż nie ?? A może się mylę ??
może już nie szukajmy
 
http://www.zainwestujwemnie.eu/
Pieka
Riklaunim napisał/a:
Trzymanie linku w stopce to wymóg czysto umowny. Właściciel praw autorskich do tego skryptu nie będzie nikogo ścigał po sądach za jej usunięcie. Prędzej za warez na stronie Wink

A ten "wymóg" jest głównie po to by trzymać w ryzach różnych scriptkiddies, którzy zmieniając skórkę twierdzą że dokonali "poważnych" modyfikacji i to już PHP-Fusion być nie może - są wtedy alienowani w społeczności i muszą sobie radzić sami (przecież są takimi świetnymi programistami).

Nie wiem jak to jest dokladnie w kwestii pierwszej, nie zajmuje sie zapisami licencyjnymi, od tego sa inni. Ale w kwestii drugiego zapisu zgadzam sie w 100%. Jest dokladnie tak jak piszesz i wlasnie takie, a nie inne dzialania ludzi spowodowaly przejscie PHP-Fusion w wersji siodmej na AGPL. To sposob walki z pseudowebmasterami wykorzystujacymi prace innych do budowania wlasnego "prestizu" i podajacymi sie za autorow ich prac.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
cojack
FiXik napisał/a:
Może przytoczę tekst z Licencji:
W myśl tego opisu zgodzę się z informacją na stronie co do kto jest właścicielem oraz zgodność z licencją. Daje to możliwość wpisania coś na kształt "Powered by PHP-Fusion na licencji GNU Affero GPL v3." Czyż nie ?? A może się mylę ??


Równie dobrze w źródle strony pomiędzy <!-- a --> możesz sobie trzymać tą informację.
"jak czegoś nie wiem, nie myślę że wiem"
OpenSource CMS Systemy zarządzania treścią.
Tworzenie stron internetowych, wdrożenie cms'a, potrzebujesz pomocy po prostu odwiedź nas: Aichra.pl
 
http://os-cms.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl