ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Ajax News Panel - Przeglądanie newsów za pomocą AJAX
bartek124
Panel dla PHP-Fusion, umożliwiający przeglądanie newsów za pomocą AJAX oraz efektu Fade.
Przejście do następnego lub poprzedniego newsa nie wymaga przeładowania strony.

Demo na http://v7.bartek1...
Wszelkie błędy oraz propozycje należy zgłaszać w tym temacie.


Przed instalacją proszę przeczytać plik README_PL.txt, zawarty w paczce.
bartek124 dodał/a następującą plik:
ajax_news_panel_10.zip [21.1kB / 720 Pobrane]

Edytowane przez bartek124 dnia 05.09.2009 13:20:58
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Wścibski Gość
Dodany dnia 25.04.2024 15:16:29
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Kopciak77
Wszystko fajnie działa ale teraz mam 2 takie panele jeden stary news bez AJAX a drugi Twój proszę doradz jak usunąć stary news ,wszystko widoczne jest na mojej stronie która podana jest w moim profilu .

Z góry dziękuje .
 
bartek124
Ja sobie to rozwiązałem w ten sposób, że zawartość pliku index.php zamieniłem na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Oraz w Zarządzaniu stroną -> Główne ustawienia zmieniłem opcję "Ustaw jako stronę główną:" na index.php.


// Autor powyższego posta poradził sobie, więc wyczyściłem temat
Edytowane przez bartek124 dnia 05.09.2009 14:49:56
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Kopciak77
Dzięki wszystko działa i proste to było
 
nmpministranci
Szacunek dla Bartka Grin . Wszystko działa i buczy. Pfft Mówiąc krótko: cud, miód i maliny Wink .
Born to be Wild.Cool

niepale4.jpg
 
Arthast
Może i ładnie działa to oraz wygląda, lecz jeżeli zależy nam na oglądalności i katalogowaniu naszej strony przez boty różnych wyszukiwarek to przestaje być tak ślicznie.. Ponieważ ów twory nie potrafią czytać i katalogować stron, gdzie dosyć istotne elementy merytoryczne, są wyświetlane poprzez właśnie technologie ajax Wink

Oczywiście, da się to ominąć poprzez stworzenie mapy strony, gdzie będą poprowadzone standardowe linki do wszystkich newsów, art itp. (przyjmując, że cała strona, lub jej większość śmiga przy pomocy ajax'a).
Edytowane przez Pieka dnia 05.09.2009 19:36:26
 
bartek124
Po części masz rację, jednak gdy JavaScript jest wyłączony (a wyszukiwarki tak mają), linki do następnego/poprzedniego newsa dalej działają, tyle, że z przeładowaniem strony, więc boty mogą to normalnie indeksować. Co do "mapy" newsów - jest ona zawarta na news_cats.php (najlepsza ona nie jest, ale zawsze coś).

Poza tym panel był tworzony z myślą o stronach, w których główną częścią nie koniecznie muszą być newsy, a ich wyświetlenie ms zajmować jak najmniej miejsca.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
qba88
Ja mam takie pytanie: czy da się zrobić tak, żeby wyświetlały się na przykład po 3 newsy zamiast jednego?
strzelec.png
Jeśli Ci pomogłem, kliknij "Pomógł" pomogl.png
 
http://kubabu.pl/
bartek124
Ja mam takie pytanie: czy da się zrobić tak, żeby wyświetlały się na przykład po 3 newsy zamiast jednego?

Da się.

A mógłbyś to zrobić pod pf6, byłbym wdzięczny

Ja osobiście nie wspieram już v6, jednak przystosowanie tego nie powinno zająć dużo czasu. Powinieneś dać sobie radę :)
Edytowane przez bartek124 dnia 05.09.2009 20:42:11
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
pietrov8
A Słuchaj jest taka możliwość by zrobić pierwszy news wyświetlał się w taki sposób http://pit-lane.i... (Kwalifiacje) a reszta normalnie??

Z góry dziękuję za odp.
 
bartek124
@Glazio, jeśli chcesz coś podobnego dla v6, piszesz w odpowiednim dziale dla PHP-Fusion v6, a być może ktoś się pokusi na przystosowanie.

@pietrov8 i @qba88, wykonałem dla Was gotowy panel i opublikowałem na licencji AGPL, która zezwala na dowolne modyfikowanie kodu, byle tylko pozostawić info o głównym autorze. Nie mam najmniejszego zamiaru przystosowywać wygląd panelu dla każdego z osobna, każdemu pod inny design.

Kolejne posty z prośbą o zmianę wyglądu, czyli praktycznie przepisania na nowo połowy wtyczki, będą usuwane. Proszę pisać posty związane z ewentualnymi błędami lub mniejszymi propozycjami.
Edytowane przez bartek124 dnia 05.09.2009 20:52:41
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
pietrov8
bartek124 napisał/a:
@Glazio, jeśli chcesz coś podobnego dla v6, piszesz w odpowiednim dziale dla PHP-Fusion v6, a być może ktoś się pokusi na przystosowanie.

@pietrov8 i @qba88, wykonałem dla Was gotowy panel i opublikowałem na licencji AGPL, która zezwala na dowolne modyfikowanie kodu, byle tylko pozostawić info o głównym autorze. Nie mam najmniejszego zamiaru przystosowywać wygląd panelu dla każdego z osobna, każdemu pod inny design.

Kolejne posty z prośbą o zmianę wyglądu, czyli praktycznie przepisania na nowo połowy wtyczki, będą usuwane. Proszę pisać posty związane z ewentualnymi błędami lub mniejszymi propozycjami.


Nie wiem czy w moim problemie twoja wtyczka pomoże.
 
Kaaleth
Mam pewien problem. Dokładniej polega on na tym, że po wgraniu panela i włączeniu go, pokazuje się na str. głównej panel łącznie ze strzałką 1 z 20 (strony newsów), problem polega na tym, że nawet po zmianie pliku index.php na

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


pierwszy news wyświetlany jest podwójnie z resztą starszych newsów (te już pojedyńczo), a gdy kliknę na strzałkę, aby przejść do starszego newsa, strona się wczytuje i newsa nie zmienia...
 
bartek124
Adres strony z zainstalowanym panelem.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Pieka
Wystarczy wczytac sie w to, co kolega napisal. Zastapil w/w kodem plik index.php zamiast news.php, co ewidentnie oznacza brak przeczytania readme, czy chocby informacji zawartych w tym temacie. Niech zyje ignorancja!
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Kaaleth
http://venusplane...
Sprawdź, bo nie znam się na tym i może coś nie tak zrobiłem...


PW od moderatora:
  1. Brak Stopki! - khaman 10.09 - 15:51
 
Pieka
Kaaleth napisał/a:
http://venusplane...
Sprawdź, bo nie znam się na tym i może coś nie tak zrobiłem...

Czytales facet, co napisalem wyzej, czy czekasz na manne z nieba?
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Kaaleth
Czytałem, wkleiłem kod do news.php i zobacz "facet", że różnicy wielkiej nie ma.

PS Stopka? Toć jest, czyżby nikt nie potrafił czytać?
Edytowane przez Kaaleth dnia 10.09.2009 15:55:30
 
Pieka
Kaaleth napisał/a:
Czytałem, wkleiłem kod do news.php i zobacz "facet", że różnicy wielkiej nie ma :

Ale za to masz roznice w profilu na forum. Bye....

PS Widze, ze kolega faktycznie ma problemy z oczami... http://www.php-fu...fusion.php
Edytowane przez Pieka dnia 10.09.2009 15:59:47
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Glazio
Jak zmienić ilość wyświetlanych newsów na stronie ?
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl