ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Czekałeś z niecierpliwością na nowy MusicBox?
Tak Tak 67%[40 głosów]
Nie Nie 33%[20 głosów]
Głosów ogółem : 60
 Drukuj temat
MusicBox 3 BETA 7
Gander
Aktualizacja 10 sierpnia 2010, 12:00

Oto ukazała się kolejna odsłona tak długo zapowiadanej wtyczki, MusicBox 3 Smile

Wygląd PA i panelu bocznego:

i26.tinypic.com/2vaz1py.jpg i31.tinypic.com/3097s7p.jpg

Poniżej zrzuty z wszystkich obecnie obsługiwanych odtwarzaczy:

Stimulab :: Flam Player
http://i32.tinypi...0suhqe.jpg (mój ulubiony)
http://i31.tinypi...j64y77.jpg

PremiumBeat :: Multiple Tracks Flash mp3 Player
http://i29.tinypi...08cymw.jpg
http://i32.tinypi...cmkw3b.jpg

E-Phonic :: Alien Green, Nobius, Nobius Platinum
http://i30.tinypi...072maa.jpg
http://i32.tinypi...h83ak4.jpg
http://i31.tinypi...laepea.jpg

WebMinster :: WebPlayer
http://i30.tinypi...a66tkh.jpg

Nowa funkcjonalność:
  1. automatyczne odświeżanie kolejności
  2. sortowanie po artyście / tytułach
  3. sortowanie odwrotne
  4. mieszanie (shuffle) Wink
  5. aktywowanie / deaktywowanie wszystkich pozycji
  6. eksport i import pełnej listy

Poprawiona funkcjonalność i obsługa:
  1. przełącznik statusu jako osobny link (aktywuj/deaktywuj)
  2. playlista imitowana za pomocą .htaccess, lub generowana dynamicznie, lub ręcznie

Usunięta funkcjonalność:
  1. automatyczne konwertowanie linków z wrzuta.pl


MusicBox Demo zostało wyłączone z użytku (ponieważ cała playlista z wrzuta.pl stała się niedostępna). Teraz znajduje się tam tylko FLAM Player jako "Flammable MusicBox" z kilkoma utworami.


Przypominam że: MusicBox NIE JEST odtwarzaczem! Jest menadżerem listy odtwarzania oraz skryptem do wyświetlania właściwych odtwarzaczy plików mp3. Proszę więc nie pisać do mnie pytań dlaczego pliki mp3 się dziwnie odtwarzają lub plik flash się nie wyświetla, itp


I jeszcze jedna ważna sprawa: PRZECZYTAĆ ReadMe. Zawarte są tam wszystkie istotne aspekty instalacji i uruchomienia odtwarzaczy. Bez dokładnej lektury tego pliku nawet nie waż się pokazywać na forum gdy wystąpi problem! Wink
Gander dodał/a następującą plik:
mb3-beta-7.zip [533.45kB / 931 Pobrane]

Edytowane przez Gander dnia 10.08.2010 17:21:38
 
gander.solutions
Wścibski Gość
Dodany dnia 25.04.2024 18:17:34
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
nmpministranci
Osobiście cieszę się, że MB 3 zaczyna istnieć. Uważam, że jest to dodatek na miarę php-fusion7. Najbardziej podoba mi się panel administracyjny. Jest prosty i intuicyjny. To się ceni Wink . Jedno co mogę powiedzieć: @Gander kolejny raz pokazałeś co potrafisz Grin .
Pozostaje jeszcze tylko jedno pytanie: Kiedy swoje panowanie zacznie wersj stabilna MB 3?
Pozdrawiam i gratuluję Cool
Born to be Wild.Cool

niepale4.jpg
 
LG Fan
Próbowałem zainstalować tę wtyczkę i albo popełniłem gdzieś błąd, albo mam problem. Wtyczka zainstalowała się, stworzyłem nowy panel, ale próba przejścia do administracji odtwarzaczem kończy się następującym komunikatem:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Wygląda na to iż czegoś brakuje prawdopodobnie pliku settings.php w folderze "player".
Niestety orłem w tych sprawach nie jestem proszę o małą podpowiedź.
Edytowane przez Pieka dnia 29.08.2009 14:24:32
 
www.secretland.net.pl
Gander
Gander napisał:
I jeszcze jedna ważna sprawa: PRZECZYTAĆ ReadMe (do jasnej *******!)

Powiedz mi @LG Fan, kiedy czytasz pliki ReadMe? Niech zgadnę - nigdy? Jeśli mając taki problem od razu walisz na forum z pytaniem, zamiast sprawdzić w ReadMe czy czegoś sam nie sknociłeś to nie zdziw się gdy ktoś wlepi Ci karę za lenistwo.

Chociaż nie jest to stabilna wersja wtyczki, to plik ReadMe został już wykonany przeze mnie dość starannie, i do wydania stabilnej wersji zostanie tylko trochę uzupełniony.

PA wtyczki też zostanie w tym miejscu poprawiona. Pojawi się informacja o konieczności przeczytania pliku ReadMe gdyż nie wszystkie punkty instalacji zostały wykonane (dokładnie pkt 7 - instalacja odtwarzacza).
Edytowane przez Gander dnia 29.08.2009 16:18:23
 
gander.solutions
LG Fan
Szanowny kolego korzystam z php fusion już dłuższy czas mam kilka stron postawionych na wersji 6.X.W czasie tworzenia tych stron instalowałem już wiele rzeczy,także dopasowywałem to i owo w miarę moich możliwości.Za każdym razem gdy zabieram się do tego typu spraw zaczynam od plików randame.Domniemam iż Twoja odpowiedź podyktowana jest tym iż to mój pierwszy post a i data rejestracji też świeża.Niestety do poprzedniego konta straciłem dostęp a odzyskanie go nie jest możliwe.Więc nie insynuuj mi tu "nowicjusza"
Punkt 7 Twojej instrukcji mówi:

Wybierz odtwarzacz i zainstaluj go według jego instrukcji instalacji:


i tak zrobiłem ale....popełniłem błąd, który znalazłem już sam.
Zmylił mnie trochę opis

Skopiuj jego zawartość do podkatalogu "player" w katalogu wtyczki


ja przeniosłem cały katalog.Przepraszam za zamieszanie i dziękuje za odpowiedź.
Mój następny problem zapewne nie ukaże się zbyt szybko choć kto wie.
Edytowane przez LG Fan dnia 30.08.2009 00:05:32
 
www.secretland.net.pl
Gander
Przepraszam szanownego kolegę. Niestety, dość powszechnym objawem wśród użyszkodników jest notoryczne nieczytanie plików ReadMe i tak też pomyślałem i tym razem. Może faktycznie dobrym pomysłem jest nazywanie tych plików "DoNotReadMe.html"? Jeszcze raz przepraszam za ton mojej wypowiedzi. Zmęczony jestem.
 
gander.solutions
LG Fan
Spoko nie jestem świętą krową,a wszyscy jesteśmy ludźmi każdy ma prawo mieć lepszy lub gorszy dzień...
Czekam na kolejne Twoje modyfikacje może któraś mi podpasuje Wink
 
www.secretland.net.pl
Gander
No i teraz już żaden użyszkodnik nie ma szans nie przeczytać pliku ReadMe Grin

i27.tinypic.com/wvwevt.jpg

Aktualizacja pierwszego postu oraz załącznika w nim.
 
gander.solutions
korekt advet
U mnie wszystko byłoby dobrze, ale pokazuje się błąd podczas odtwarzania. Screen w załączniku.
korekt advet dodał/a następującą grafikę:
error_2.jpg

PHP-Fusion v6 to już historia PHP-Fusion v8 to tajemnica, ale PHP-Fusion v7 to dar losu Smile
www.fineasz-i-fer... - Zapraszam Smile
 
www.fineasz-i-ferb.345.pl
Gander
Masz na serwerze obsługę .htaccess? Jeśli nie to musisz utworzyć pusty plik playlist.xml i nadać mu uprawnienia chmod 777. Ekrótce uzupełnię plik ReadMe o notkę na temat pliku listy odtwarzania. Teraz na szybko wyjaśnię że MB3 korzysta z .htaccess, ale jeśli go nie ma to dynamicznie zapisuje dane do pliku playlist.xml . Jeśli plik nie jest zapisywalny, to jeszcze jest opcja pobrania takiego pliku i umieszczenie go na serwerze poprzez FTP.
Edytowane przez Gander dnia 30.08.2009 11:05:53
 
gander.solutions
korekt advet
A gdzie mam wysłać ten plik ?
PHP-Fusion v6 to już historia PHP-Fusion v8 to tajemnica, ale PHP-Fusion v7 to dar losu Smile
www.fineasz-i-fer... - Zapraszam Smile
 
www.fineasz-i-ferb.345.pl
Gander
Do katalogu infusions/musicbox3_panel/player/.


Zalecam aktualizację do najnowszej BETY, gdyż poprawiłem już kilka drobnych błędów.



Jeśli ktoś chce moją listę odtwarzania (z MusicBox3 Demo), to proszę, tu jest do pobrania: MusicBox3-Demo-Playlist.xml (prawym klawiszem myszy na link i "Zapisz element docelowy jako..." ).

Edit: Bez załącznika - to jest zawsze aktualna playlista generowana przez serwer.
Edytowane przez Gander dnia 01.09.2009 02:18:03
 
gander.solutions
gereg
Wspaniała sprawa, gratulacje dla twórcy,wtyczka na miarę v7, wszystko śmiga wyśmienicie.
Edytowane przez gereg dnia 30.08.2009 20:22:44
 
www.kompatik.pl
Pieka
Adam, byloby dobrze zdefiniowac border w panelu, bo widze, ze na niektorych stronach sa ramki wokol play.gif.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
korekt advet
Mogłbyś dodać możliwość Uploadu plików mp3 na serwer. Byłoby łatwiej niektórym użytkownikom.
PHP-Fusion v6 to już historia PHP-Fusion v8 to tajemnica, ale PHP-Fusion v7 to dar losu Smile
www.fineasz-i-fer... - Zapraszam Smile
 
www.fineasz-i-ferb.345.pl
Gander
A no tak, zapomniałem kodując. Dzięki Smile [dotyczy postu Pieki]

Nie jestem pewien czy to dobry pomysł, gdyż większość plików mp3 mimo wszystko ma większy rozmiar niż 2MB (chyba jeszcze dość powszechne ograniczenie na upload?). Ale pomyślę o tym. Adresy do utworów powinny być absolutne. Ale teraz to już może nie mieć tak wielkiego znaczenie jak kiedyś.

Muszę jeszcze bardzo szczegółowo przeanalizować kod, czy nie da się którędyś przeprowadzić ataku SQL Injection, ale od początku staram się tak pisać by nie było tego typu luk.

Muszę też uzupełnić ReadMe o wyjaśnienie metody dynamicznej playlisty, żeby nikt więcej nie miał takich problemów.

Ta wersja MusicBox-a jest tak skonstruowana że katalog z odtwarzaczem można przenieść w dowolne miejsce, a wystarczą modyfikacje tylko w 2 miejscach żeby to działało. Przykładem tej możliwości jest MusicBox3 Demo - to jest 8 odrębnych katalogów odtwarzaczy podpiętych do wtyczki zainstalowanej na www.MyFusion.pl. Oczywiście musiałem trochę więcej zmodyfikować żeby dodać menu i białe tło, ale to już szczegół Wink

Praktycznie pozostał mi do dodania już tylko tester ścieżek, ale byłem zbyt zmęczony by wykonać to dziś w nocy. Skrypt ma natomiast już tłumaczenie na język Polski (nie ma jeszcze Angielskiego i Polskiego utf-8).

Myślę że opcja z eksportem i importem playlisty będzie przydatna, albo do współdzielenia list, albo umieszczania tego samego zbioru na kilku swoich serwisach, albo do ogólnie szybszego wprowadzania pozycji (można szybko wpisać dużo linków do dokumentu XML i potem zaimportować).
Edytowane przez Gander dnia 30.08.2009 17:06:12
 
gander.solutions
Pieka
Po aktualizacji nie dziala import listy.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Gander
Dziwne, u mnie działa. Może katalog tymczasowy? Poszedłem na skróty i skrypt wczytuje zawartość bezpośrednio z pliku tymczasowego. Działało Ci wcześniej?

Zastanowię się jak to rozwiązać, a Ty jeśli możesz upewnij się czy to nie blokada dostępu do katalogu tymczasowego inaczej jak za pomocą funkcji move_uploaded_file()?
Edytowane przez Gander dnia 31.08.2009 01:05:43
 
gander.solutions
Pieka
Sprawdzam na darmowym koncie na OVH. Wczesniej nie przerabialem tego, nie bylo potrzeby.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Gander
Był drobny błąd, czy raczej niezauważona wcześniej drobnostka w funkcji xml2array(). Już poprawiony, beta 6.
 
gander.solutions
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl