ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 9

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
VPG - ViewPage Generator
Gander
Witam.

W dniu dzisiejszym chciałbym zaprezentować mój nowy generator, ułatwiający tworzenie plików wykorzystujących funkcjonalność innego mojego skryptu: viewpage_include.php (pierwotnie opublikowany tutaj). W paczce instalacyjnej znajdują się oba skrypty. W kolejnych wydaniach będą zawsze załączane najnowsze wersje tych skryptów.

OPIS

Wtyczka ta służy do generowania plików stron dodatkowych. Zamiast korzystać z adresów o postaci: viewpage.php?page_id=1 można utworzyć osobny plik np: o-mnie.php. Dzięki temu portal zawierający wiele treści w stronach dodatkowych może zyskać na czytelności. Dodatkowo nie jest konieczna modyfikacja zawartości plików, po wprowadzeniu zmian w stronach dodatkowych, gdyż zawartość jest pobierana z tabeli dodatkowych stron więc zawsze jest aktualna.

INSTALACJA

  1. Umieść zawartość folderu php-files na serwerze w katalogu głównym witryny.
  2. Zaloguj się na stronie jako administrator.
  3. Przejdź do: Panel administracyjny -> Zarządzanie stroną -> Wtyczki.
  4. Zainstaluj wtyczkę ViewPage Generator

POMOC

Problemy z oryginalną modyfikacją prosimy zgłaszać do autora na www.myfusion.pl


ZDJĘCIE

i25.tinypic.com/1219axh.png


PLIKI

Paczka do pobrania ze strony www.MyFusion.pl oraz jako załącznik do tego posta.

Gander dodał/a następującą plik:
700-viewpage_generator-10.zip [85.37kB / 781 Pobrane]

Edytowane przez Gander dnia 04.08.2009 05:59:37
 
gander.solutions
Wścibski Gość
Dodany dnia 16.04.2024 18:31:57
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
nmpministranci
Witaj Gander. Super wtyczka. Śmiga, że aż miło. :D

Wiadomość doklejona:
Mam jednak pytanko: Dlaczego po kliknięciu w dowolny plik zawsze widzę to:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Może czegoś nie zrozumiałem. Myślałem, że tu wyświetli się treść dodatkowej strony. B)

//A od kiedy kod podajemy w QUOTE??? /khaman


Edytowane przez khaman dnia 04.08.2009 16:04:46
Born to be Wild.Cool

niepale4.jpg
 
Matts
O ile się nie mylę to w pikach nie jest przechowywana żadna treść, a jedynie funkcja pobierająca treść z bazy danych z odpowiednim id. Czyli tutaj masz "viewpage(6);" - plik ten wyświetli treść dodatkowej strony i id=6. Jeżeli się mylę, przepraszam.

 
http://plaq.pl
Nie zdradze nicka
@Ministranci Najświętszej Maryi Panny
To co się wyświetli należy wkleić do jakiegoś plik np. plik.php.
Potem po wejściu w adresstrony/plik.php będzie wyświetlana treść tej dodatkowej strony, z której skopiowałeś kod po kliknięciu na "wygeneruj kod" .

EDIT: Mam pytanie do Gandera: Czy w pliku viewpage_include.php zaszły jakieś zmiany w stosunku do tego, który podałeś w tym temacie?


Edytowane przez Nie zdradze nicka dnia 04.08.2009 12:00:04
 
Gander
Nie zdradza nicka napisał/a:
Mam pytanie do Gandera: Czy w pliku viewpage_include.php zaszły jakieś zmiany w stosunku do tego, który podałeś w tym temacie?


Nic godnego uwagi, ot tylko dopisałem "BASEDIR" w linijce 24:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP


nmpministranci napisał/a:
Mam jednak pytanko: Dlaczego po kliknięciu w dowolny plik zawsze widzę to:
...
Może czegoś nie zrozumiałem. Myślałem, że tu wyświetli się treść dodatkowej strony. B)


Wszystkie strony generowane przez ten skrypt są identyczne, prócz dwóch rzeczy: daty utworzenia oraz parametru przekazywanego do funkcji viewpage(). Zauważ, że na początku każdego wiersza tabeli jest numerek (dokładnie indeks strony). Ten indeks jest wspomnianym parametrem. Obejrzyj sobie zawartość pliku viewpage_include.php. To jest nic innego jak trochę przerobiony kod strony viewpage.php. Zawartość Twojej strony dodatkowej jest w bazie, więc po co ją umieszczać w pliku *.php? To ma być ułatwienie a nie utrudnianie zarządzania.

 
gander.solutions
nmpministranci
Witam ponownie. Matts, Nie zdradza nicka, Gander dziękuję Wam za odpowiedź. Cool Teraz już wszystko jasne. Smile Fajna wtyczka. Grin


Born to be Wild.Cool

niepale4.jpg
 
Klubowo
A co zrobić żeby jeszcze działały komentarze i ocenianie? Próbowałem includować ale albo nie działało albo się coś musiało rozjechać...

EDIT:

Hmm,chcę zrobić teraz znów coś innego...mianowicie mam ściągnięty tabs panel...i chcę żeby to działało wraz z dodatkiem Gandera tak jak tutaj http:// [cenzura]/viewpage.php?page_id=1 aby mogło to działać tu http:// [cenzura]/test.php do pliku test.php dopisałem odpowiednią linijkę:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP


Chodzi o linie nr.11..tylko że nie pobiera jakiś danych i tylko działa "Podziel Się:" które wydaje mi się że działa autonomicznie tzn.nie potrzebuje żadnych page_id,page_title...A pozatym wszystko znajduje się na górze. :P

EDIT:

Zamiast w test.php linie nr.11,dopisałem w viewpage_include.php i działa...tylko że nie mogę dodać komentarza bo wywala na stronę news.php,oceniać mogę o dziwo :o ,ale ostatnia zakładka poleć stronę nie działa a więc myliłem się że działa autonomicznie... :P Proszę o Pomoc.


Edytowane przez Pieka dnia 08.07.2011 23:23:47
 
Gander
Usunąłem z viewpage komentarze ponieważ nie da się w łatwy sposób dostosować komentarzy, gdyż osoby zajmujące się elementem komentarzy w PHP-Fusion pokpiły sprawę. Nie pamiętam teraz na czym polegał problem, ale niewątpliwie to że po dodaniu komentarza lądujesz na stronie głównej to nie błąd viewpage, tylko nieprzemyślane rozwiązania dev team. kropka.


 
gander.solutions
cyfilis
Dzięki Gander.

 
dominho
Witam, czy można tak przerobić tą wtyczkę, by była możliwość wrzucania plików (nazwa).php na serwer do folderu?
Przykład: nazwastrony.pl/nazwafoldera/nazwadodatkowej.php.


Edytowane przez Drecha dnia 18.07.2011 18:38:09
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl