ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Modyfikacje skryptów
 Drukuj temat
Dodatek: Multigaleria przez FTP
Wooya
Kiedys powstalo eXtreme Gallery. Z calym szacunkiem dla dziela EP, ale bylo nie do konca funkcjonalne Smile Przedstawiam nowe podejscie do galerii opartej na ftp: Photo Dir Gallery v1.0 (by Wooya of coz Smile).

Instalacja:
- wrzucamy plik photo_gallery.php do katalogu glownego php-fusion
- wrzucamy pliki locale (photo_gallery.php) do odpowiednich katalogow (obecnie polski i angielski)
- w katalogu images tworzymy katalog photogallery i nadajemy mu chmoda 777
- dla kazdego nowo stworzonego katalogu (galerii) nadajemy chmoda 777!

Zalety:
- dowolna ilosc katalogow ze zdjeciami
- podgalerie (dowolne zaglebienie)
- mixowanie galerii ze zdjeciami
- automayczne tworzenie miniaturek dla galerii i zdjec (konieczne uruchomione GD2)
- rozmiary miniaturek gaerii i fotek oraz ilosc galerii/fotek w kolumnach/na strone sa pobieane z ustawien strony
- rozmiar fotek niczym nie ograniczony (po kliknieciu na miniaturke fotki jest ona pokazywana w rozmiarach 400x300 a po kliknieciu na fotce powiekszana do rozmiaru oryginalnego)

Do zrobienia
- opisy i rankingi fotek
- komentarze
- inne pomysly

GALERIA DO OBEJZENIA W DZIALANIU NA:
www.2loud.net.pl/...allery.php


Milego uzywania!
Wooya dodał/a następującą plik:
photo_dir_gallery_v1.0[208].rar [5.72kB / 504 Pobrane]

Edytowane przez Wooya dnia 14.11.2005 10:04:24
... Pomagam tylko przy najnowszych wersjach PHP-Fusion ...
koder_1.png
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 04.05.2024 03:46:54
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
JazOOn
coś pięknego Smile tylko pytanie czy to cudo tworzy osobną tabele w bazie danych czy czerpie ze standardowej?
co jesli ktos ma 3 galerie (sklonowany moduł php fusion czyli dodatkowa galeria zszywaka i trzecia galeria moja)
 
Wooya
JazOOn napisał/a:
coś pięknego Smile tylko pytanie czy to cudo tworzy osobną tabele w bazie danych czy czerpie ze standardowej?
co jesli ktos ma 3 galerie (sklonowany moduł php fusion czyli dodatkowa galeria zszywaka i trzecia galeria moja)


To cos nie korzysta z zadnych tabel. Po prostu do folderu photogallery wrzucasz sobi przez ftp swoje foldery fotek, a skrypcik sobie po nich sam grzebie i wie co robic Wink Zreszta przeczytaj podpunkt "Do zrobienia"... Na razie, to jest to po prostu o wiele bardziej funkcjonalna wersja eXtreme Gallery (nie zerznalem ani linijki Wink)
... Pomagam tylko przy najnowszych wersjach PHP-Fusion ...
koder_1.png
 
JazOOn
tylko jak sam napisałeś do zrobienia są komentarze i przynajmniej ocena fotek - więc to coś już musi siedzieć w bazie...

ps. twój niemiecki w shoutboxie na tej stronce to troche jak nie niemiecki Grin
Edytowane przez JazOOn dnia 14.11.2005 13:20:59
 
Wooya
JazOOn napisał/a:
tylko jak sam napisałeś do zrobienia są komentarze i przynajmniej ocena fotek - więc to coś już musi siedzieć w bazie...

ps. twój niemiecki w shoutboxie na tej stronce to troche jak nie niemiecki Grin


Ale jeszcze nie ma Smile Dopiero sie kucharzy Wink

PS: majne niemiecki ist gut Smile
... Pomagam tylko przy najnowszych wersjach PHP-Fusion ...
koder_1.png
 
JazOOn
mógłbyś zrobić te dodatki w formie infusiona tworzącego odpowiednie tabele w bazie i dającego możliwość zastąpienia podstawowej galerii fusiona oraz możliwość klonowania tego modułu tak żeby jak ktoś mający 3 galerie zachce wszystkie zastąpić twoją modyfikacją żeby mial możliwosć
co do pomysłów do dorobienia proponuje np. zeby po kliknieciu na zdjęcie w rozmiarze 400x300, które normalnie się powieksza do normalnych rozmiarów - wprowadzić aby otwierało się w osobnym oknie - ma to takie znaczenie że w przypadku zdjęc większych od 640x480 - moduł fusiona się "rozkracza" do zaszerokiego zdjęcia i pojawia się poziomy pasek przewijania co jest "nie bardzo" fotka np. w rozdzielce 1024x768 rozwali strone bardzo Smile problem rozwiązuje to co już napisałem czyli osobne okienko...
 
crasch
@Wooya - modyfikacja niczego sobie Grin. Byle tak dalej Smile.
@JazOOn - tak, przydzielam sie do twoich słów Grin. Moim zdaniem to co opisałeś powinno być w standardowej galerii PHP-Fusion Smile. Ułatwia życie, np. ja takie coś mam zastosowane u siebie Grin.

pozdro
Edytowane przez crasch dnia 14.11.2005 18:05:02
..i to by było na tyle.
28 listopada 2006
 
Wooya
@JazOOn: patrz nr wersji Smile w nastepnej bedzie o wiele wiecej bajerow. Nie znasz mnie? Wink
... Pomagam tylko przy najnowszych wersjach PHP-Fusion ...
koder_1.png
 
JazOOn
Wooya napisał/a:
@JazOOn: patrz nr wersji Smile w nastepnej bedzie o wiele wiecej bajerow. Nie znasz mnie? Wink

znam Smile i wiem że będzie ale napisaleś też do zrobienia: "inne pomysły"
więc na wszelki wypadek dziele się moimi...
 
Wooya
JazOOn napisał/a:
Wooya napisał/a:
@JazOOn: patrz nr wersji Smile w nastepnej bedzie o wiele wiecej bajerow. Nie znasz mnie? Wink

znam Smile i wiem że będzie ale napisaleś też do zrobienia: "inne pomysły"
więc na wszelki wypadek dziele się moimi...


Smile Na razie spelniam jeden postulat: po kliknieciu otwiera sie okienko z obrazkiem w oryginalnym rozmiarze...
Wooya dodał/a następującą plik:
photo_dir_gallery_v1.0[209].rar [18.71kB / 446 Pobrane]

... Pomagam tylko przy najnowszych wersjach PHP-Fusion ...
koder_1.png
 
piteq
Hehe.w dzisiejszych czasach bardzo miło czyta sie że ktoś spełnia postulaty ludu Smile.
A teraz mó postulat/propozycja/sugestia-zintegroeanie dodatku Photo Dir Gallery z member_photo_upload.Chodzi mi o to by userzy mieli możliwość zakładania własnych galerii i wrzucania tam swoich obrazków.
Ps.Nie wiem czy to jest możliwe do zrealizowania ale propozycje można złożyć Wink
Edytowane przez piteq dnia 15.11.2005 15:39:29
 
JazOOn
tutaj działą to na zasadzie wrzucania katalogów i zdjęć via ftp więc userzy musieli by mieć dostęp ftp
 
Wooya
JazOOn napisał/a:
tutaj działą to na zasadzie wrzucania katalogów i zdjęć via ftp więc userzy musieli by mieć dostęp ftp


No to JaOOn pora sie zaczac uczyc na prawde PHP bo jestes w wielkim bledzie Grin To jest do zrobienia bez FTP Cool
... Pomagam tylko przy najnowszych wersjach PHP-Fusion ...
koder_1.png
 
Pieka
Oczywiscie, ze tak Grin
Problem w tym, ze nie wiemy jak Wink
Ale Ty i owszem, wiec czekamy... Dziekuje za to, co juz udostepniles Smile
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
JazOOn
Wooya napisał/a:
JazOOn napisał/a:
tutaj działą to na zasadzie wrzucania katalogów i zdjęć via ftp więc userzy musieli by mieć dostęp ftp


No to JaOOn pora sie zaczac uczyc na prawde PHP bo jestes w wielkim bledzie Grin To jest do zrobienia bez FTP Cool


tyle to i ja wiem - ale userzy będą musieli ręcznie przez formularz dodawać pojedyncze fotki...
 
Pieka
JazOOn napisał/a:
Wooya napisał/a:
JazOOn napisał/a:
tutaj działą to na zasadzie wrzucania katalogów i zdjęć via ftp więc userzy musieli by mieć dostęp ftp


No to JaOOn pora sie zaczac uczyc na prawde PHP bo jestes w wielkim bledzie Grin To jest do zrobienia bez FTP Cool


tyle to i ja wiem - ale userzy będą musieli ręcznie przez formularz dodawać pojedyncze fotki...


A w czym to przeszkadza?
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Wooya
JazOOn napisał/a:
tyle to i ja wiem - ale userzy będą musieli ręcznie przez formularz dodawać pojedyncze fotki...


A chcialbys aby userzy wrzucili ci np. 100 fotek po 500kb (zakladam taki limit rozmiaru) ? Ja nie Cool
... Pomagam tylko przy najnowszych wersjach PHP-Fusion ...
koder_1.png
 
Wooya
Nowe pomysly do Photo Dir Gallery do zrealizowania (jak bedzie czas Wink) :
- mozliwosc uploadu fotek przez userow i adminow przez www (dopuszczeni userzy definiowani przez admina)
- mozliwosc uploadu calych katalogow fotek! Bedzie to mozliwe dzieki obsludze archiwow ZIP. Dwa problemy: musi byc wlaczona blibliteka php_zip; max rozmiar archiwum limitowan przez max_upload_size w php.ini (zazwyczaj 2MCool
- to co wspomnialem wyzej: komentarze, opisy, rankingi

Jak bedzie czas biore sie do roboty Smile
... Pomagam tylko przy najnowszych wersjach PHP-Fusion ...
koder_1.png
 
JazOOn
Wooya napisał/a:
Nowe pomysly do Photo Dir Gallery do zrealizowania (jak bedzie czas Wink) :
- mozliwosc uploadu fotek przez userow i adminow przez www (dopuszczeni userzy definiowani przez admina)
- mozliwosc uploadu calych katalogow fotek! Bedzie to mozliwe dzieki obsludze archiwow ZIP. Dwa problemy: musi byc wlaczona blibliteka php_zip; max rozmiar archiwum limitowan przez max_upload_size w php.ini (zazwyczaj 2MCool
- to co wspomnialem wyzej: komentarze, opisy, rankingi

Jak bedzie czas biore sie do roboty Smile

jestem pełen podziwu Smile
można by jeszcze zrobić że po wskazaniu na miniature fotki wyświetli się w okienku jego rozmiar oraz oryginalna rozdzielka...
 
Wooya
Najnowsze wiesci: nie bedzie potrzebna biblioteka ZIP Smile znalazlem klase zip obslugujaca archiwa bez tej biblioteki Smile na localhoscie juz dziala wysylanie archiwow fotek przez userow i tworzenie na tej podstawie galerii Pfft
... Pomagam tylko przy najnowszych wersjach PHP-Fusion ...
koder_1.png
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl