ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 15

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Nagły brak polskich znaków
BenLomax
Hejka.
Coś mi się napsuło na stronię i zamiast polskich znaków wyświetla się ?
Wczoraj ok 22-23 strona działała bez problemu. Potwierdza to kopia z Googla z 25 Cze 2009 03:09:26 GMT:
http://74.125.77....&gl=pl
Brak polskich znaków zauważyłem dziś rano.

Co jest nie tak?
Adres strony - www.gruparowerowa...
Strona jest wyłączona ale już po nazwie na belce przeglądarki widać błąd.

Przywracałem BD z wczoraj ale nic nie pomogło.

Na localu wszystko działa.

Help.


PW od moderatora:
  1. Odświeżenie Tematu - Pieka 27.06 - 00:30

Edytowane przez BenLomax dnia 26.06.2009 12:09:54
21293.png
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.04.2024 03:53:30
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
bartek124
W maincore.php znajdź funkcję dbconnect i zastąp ją tą:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


lub, jeśli nie zadziała, to:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez bartek124 dnia 26.06.2009 12:12:11
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
BenLomax
Nic nie pomogło Sad

Może to być wina usługodawcy?
Mam dwie strony postawione w P7 i na dwóch jest ten sam błąd.
Obie w ISO.
Edytowane przez BenLomax dnia 26.06.2009 12:39:16
21293.png
 
Pieka
Przeciez taki wniosek nasuwa sie jako pierwszy, tym bardziej, ze jak twierdzisz stalo sie to nagle i na 2 stronach.

PS Zakladam, ze sprawdziles pliki na obecnosc iframe, ktore (ingerencja w pliki) moga powodowac rozne zachowania.
Edytowane przez Pieka dnia 26.06.2009 12:45:38
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
BenLomax
Pieka napisał/a:
PS Zakladam, ze sprawdziles pliki na obecnosc iframe, ktore (ingerencja w pliki) moga powodowac rozne zachowania.


Przyznam się, że nie.Bo pierwszy raz o tym słyszę.
Jakieś konkretne wskazówki?
Edytowane przez BenLomax dnia 26.06.2009 12:50:22
21293.png
 
Pieka
BenLomax napisał/a:
...Jakieś konkretne wskazówki?

Rusz cztery litery i poszukaj na forum. Szukajka nie gryzie. Nie dalej jak wczoraj byla o tym mowa.
Przede wszystkim, skontaktuj sie z hostingodawca w celu wyeliminowania bledow konfiguracji serwera.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
BenLomax
Zainstalowałem na czysto P7 i ten sam błąd.
http://www.benlom...l/news.php
Więc moim zdaniem błąd leży po stronie hostingu.

Wiadomość doklejona:
Support narazie milczy.
Mnie zaciekawiła jedna rzecz. Gdy włączony jest tryb prac na serwerze i pod logiem widniej login i hasło, słowo 'hasło' wyświetla się poprawnie.Z kolei gdy wyłączę tryb prac na serwerze litera 'ł' zamieniana jest na ? np: Artyku?y.

Jak dla mnie trochę bez sensu.

Tak samo podczas instalacji. W oknie widnieje napis:
Prawa dostępu do plików prawidłowe, naciśnij Dalej w celu kontynuacji.


Wszystko ok. Po zakończonej instalacji wygląda już tak:
http://www.benlom...l/news.php

Jakieś pomysły jak to rozwiązać?
Usunąłem pliki z folderów
administration
includes
infusions
themes
oraz pozostałe z głównego katalogu *.php
I nic...

Edytowane przez BenLomax dnia 27.06.2009 00:19:26
21293.png
 
Pieka
Kwestia, jak sadze zmiany kodowania w bazie, o czym pisalismy w przypadku wczesniejszych problemow z kodowaniem podczas instalacji PHP-Fusion. Zajrzyj do tematu: http://www.php-fu...d_id=20709 i sprawdz podane rozwiazania. Glownie mam na mysli swoje: http://www.php-fu...ost_107246.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
bartek124
Locale wyświetlają się poprawnie, bo one są w plikach na FTP, a teksty typu Artykuły itp są w bazie i od jej kodowania + kodowania podczas połączenia zależy (nie)poprawne wyświetlanie.

Na stronie masz iso-8859-2, więc w bazę powinieneś mieć na latin2-general-ci (z odpowiednim zapytaniem które dałem wyżej) lub latin1 (wtedy pl znaki sei wyswietlaja i zapisuja normalnie).
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
BenLomax
@Pieka dzięki za okazaną pomoc.
Chciałem zapytać jak zmienić kodowanie całej bazy z latin1_swedish_ci na latin2_general_ci.
Robię tak:
Wchodzę do phpMyAdmin
-Wybieram bazę np benlomax_unirad
-Zaznaczam wszystkie tabele
-Przechodzę do zakładki - operację
na dole - Metoda porównywania napisów: - zmieniam na latin2_general_ci
i nic wszystkie tabele są nadal latin1_swedish_ci
jedynie co się zmieniło to pod tabelami jest napisane 48 tabel(a) .... latin2_general_ci
21293.png
 
Pieka
Jak zmienic kodowanie w calej bazie juz pisalem na PW, ale powtorze raz jeszcze. Nalezy wybrac baze, nastepnie przejsc do zakladki "Operacje" i na dole zmienic metode porownywania napisow. Jedne hostingi wymagaja utf8, inne z kolei latin2, wiec nalezy to zrobic po uprzednim zasiegnieciu informacji u hostingodwacy lub metoda prob i bledow.
Zmiana w obecnej bazie nic nie da, poniewaz masz tam juz znaki zapytania. W zwiazku z tym, musisz wziac kopie bazy wykonana wczesniej, czyli z poprawnym kodowaniem, usunac zdefiniowane kodowanie, dokadnie jak jest to opisane w tematach dotyczacych przenoszenia v6 i v7. Nastepnie usunac stare tabele, zmienic kodowanie w bazie i dopiero wrzucic wyedytowana kopie.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
BenLomax
Zrobiłem tak:
Usunąłem wszystkie tabele, pustą BD ustawiłem na latin2_general_ci.
Wyedytowałem kopię BD i zmieniłem w niej kod:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

na
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Zaimportowałem BD i teraz Metoda porównywania napisów dla każdej tabeli jest latin2_general_ci.
Sprawdziłem - ĄŚŻŹĆłłłłŁŁŁŁŁ - wyświetlają się poprawnie ALEwszystkie stare wpisy mają znaki ?.

p.s na localu ta sama BD działa na kodowaniu latin1_swedish_ci bez problemu. Może to wina nowszej wersji phpMyAdmin.

Wiadomość doklejona:
Poszło :)
Zaimportowałem bezę na ustawieniu latin2_general_ci a nie jak robiłem wcześniej na domyślnym UTF.

Dzięki @Pieka za wsparcie w imieniu moim oraz userów mojej strony.

Pozdrawiam.
Edytowane przez BenLomax dnia 28.06.2009 17:51:34
21293.png
 
VannS
Witam pewnie temat był poruszany ale nie mogę go znaleźć.

A wiec firma od której mam serwer zrobiła upgrade PHP no i na stronie niespodzianka.

Cała prawie treść strony, czyli newsy, galeria, menu zamiast polskich znaków zawiera " ± ¶ " itd.

Próbowałem zmieniać kody znaków na polki lub polsku utf8 czy jakoś tak ale nic nie daje po prostu zmieniają się znaczki a polskich liter brak.
W czym może być problem i jak to naprawić bo niestety strona strasznie z tym wygląda a przepisywanie wszystkiego to jest kilkadziesiąt godzin pisania
Bardzo proszę o pomoc.


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - Pieka 07.03.2015 13:31

Edytowane przez VannS dnia 13.03.2015 12:07:07
 
decymka
Witam. Na mojej stronie zamiast polskich znaków wyświetlają się znaki zapytania w rombie (nie da się wkleić - trzeba wejść na stronę aby zobaczyć www.nauczycielepr... . Nadmieniam, iż nic nie zmieniałam w bazie danych, nic nie instalowałam. Baza danych ma kodowanie UTF8. Proszę o pomoc.


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - Pieka 25.07.2015 10:16

Edytowane przez decymka dnia 24.07.2015 23:23:08
...Nie bierzmy życia zbyt poważnie...
 
nauczycieleprzedszkola.pl
Pieka
Przede wszystkim przeczytaj bieżący temat i wykonaj podane czynności. Daj później znać, co ze stroną.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
decymka
Opisze po kolei co robiłam i jaki był rezultat.
1. Wkleiłam kolejno do pliku maincore.php najpierw latin1, później latin2. Przy latin1 zmieniły się niektóre znaki na same znaki zapytania.
2. Zostawiłam latin2, weszłam do bazy danych i zmieniłam kodowanie bazy na latin2_general_ci
Baza ma Kodowanie napisów dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8), więc nie wiem czy dobrze zrobiłam.
Rozmawiałam na ten temat z administratorem serwera, ale oni nie znają się na Php-Fusion. Coś tam próbowali zrobić, ale niestety nic się nie zmieniło.
Mam u nich kilka stron i tam wszystko jest ok.
Podczas "naprawiania" przeglądałam pliki językowe i zauważyłam, że wszystkie pliki językowe (język polski) z pozycji FTP mają kodowanie prawidłowe tzn: wszystkie polskie znaki są zachowane, a jedynie zastąpione są litery: "ś", "ą", i "ź". Natomiast te same pliki z pozycji DirectAdmin mają właśnie te "znaki zapytania w czarnym rombie".
Proszę o pomoc.
Jeszcze jedno pytanie, czy cała baza ma mieć jednakowe kodowanie? U mnie poszczególne tabele mają różne kodowania (zawsze tak było). Natomiast jak pobrałam bazę danych na górze cała baza miała kodowanie UTF8.
...Nie bierzmy życia zbyt poważnie...
 
nauczycieleprzedszkola.pl
Pieka
Problem w tym, że PHP-Fusion sam z siebie niczego nie zmienia, a co za tym odpowiedzialnym za to, co masz ma stronie jest hosting. Zakładając, że nie było włamania na serwer, zmian w konfiguracji lub, co gorsza błędnego przywrócenia kopii Twojej strony dokonał ww.
Popytaj w BOK, bo samo i z niczego nic się nie dzieje.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
decymka
Pytałam, oni nic nie robili na serwerze. Obawiam się, że to sprawa włamania. Zmieniłam hasła. Teraz chciałabym to naprawić. Jak to zrobić?
...Nie bierzmy życia zbyt poważnie...
 
nauczycieleprzedszkola.pl
Pieka
Sprawdzałaś z latin 1 i 2 to sprawdź jeszcze z utf8: http://www.php-fu...ost_107211 i daj znać.
Po zmianach w plikach, mam nadzieję, że kilkukrotnie odświeżasz stronę?
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
decymka
Tak, kilkakrotnie odświeżam stronę.
Zmieniłam na utf8. Dodałam
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


I cześć strony zmieniła znaki na polskie, cześć pozostała ze "znakami zapytania w rombach"

A co z bazą danych?

Przed chwilą ręcznie z pozycji DirectAdmin poprawiłam panel Zasobnik - zmieniłam "znaki zapytania w rombach" na polskie litery(nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale teraz ten panel wyświetla poprawne polskie litery).

I jeszcze tak samo zrobiłam z plikiem global.php , comments.php , articles.php. Czy mam tak kolejno pozmieniać wszystkie te znaki na polskie litery w każdym pliku w całym folderze Locale/Polish ?
Edytowane przez decymka dnia 26.07.2015 21:12:16
...Nie bierzmy życia zbyt poważnie...
 
nauczycieleprzedszkola.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl