ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Problem podczas instalacji z chmodami
Koshmaar
Hmmm, ściągnąłem dzisiaj wersję 6.00.205, wrzuciłem wszystkie pliki na serwer (instalka na czysto na serwerze Sourceforge.net), po czym Filezillą pozmieniałem wszystkie CHMODy odpowiednich katalogów na 777.

Co ciekawe, zauważyłem że angielska wersja wymienia więcej katalogów i plików do zCHMOdowania niż polska:

angielska:

* administration/db_backups/
* images/
* images/imagelist.js
* images/articles/
* images/avatars/
* images/news/
* images/news_cats/
* images/photoalbum/
* forum/attachments/
* config.php

polska:

- administration/db_backups/
- images/
- images/articles/
- images/avatars/
- images/news/
- images/photoalbum/
- forum/attachments/
- config.php

Natomiast w setup.php is_writeable jest sprawdzane tylko dla tych z polskiej listy... dziwne, nie?


W każdym razie, gdy spróbowałem wykonać następny krok z listy, tzn. http://www.yourdo.../setup.php etc., otrzymałem nieładny komunikat "Write permissions check failed. Please ensure you have chmodded the required folders." - dla mnie to jakaś paranoja, sprawdziłem wszystkie po kilkanaście razy i wszystkie mają 777! Mimo to setup ciągle uparcie twierdzi że coś przegapiłem...

Jakieś pomysły co zrobić? Sad
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 15.05.2024 04:37:01
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Jestes pewny, ze Twoj serwer pozwala na zmiane CHMOd'ow przez klienta FTP?
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Koshmaar
Oczywiście że tak :-) Nie słyszałeś nigdy o Sourceforge'u?

Poza tym, na tym serwerze zainstalowałem wcześniej PHP Fusion 5.0 i 6.0 bez problemu, CHMODy poszły gładko i nie było żadnych dziwnych problemów. Co prawda, tamte strony robiłem na wersji 3.coś-tam MySQL, a teraz jest 4.coś-tam, ale to nie powinno mieć znaczenia.

Hmmm, czy fakt że w katalogu głównym instalacji znajduje się dodatkowy .zip oraz jeden katalog niezwiązane z PHP Fusion może powodować takie błędy? Albo (choć to mało prawdopodobne), czy CHMODy założone na pliki wymienione w angielskiej wersji instalacji mogą powodować błędy (przypominam że w angielskiej jest podanych więcej plików niż jest sprawdzanych w setup.php).

Aha, i z serwerem łączę się przez SFTP i SSH2. Macie jakieś pomysły czy powinienem spytać na oficjalnym forum?
 
Pieka
Koshmaar napisał/a:
...Aha, i z serwerem łączę się przez SFTP i SSH2..



Mysle, ze masz odpowiedz, ale nie powiem Ci jak to rozwiazac.
Byc moze jakas wskazowke otrzymasz od zszywaka, dziala przez proxy i tez mial rozne dziwne przygody.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Koshmaar
Hmmm, dzięki za info, już do niego napisałem.

Tak poza tym, to to poprzednie (działajace) instalki na tym serwerze również wykonałem zdalnie... i IIRC również było to SFTP i SSH2. No cóż, jeśli się okaże że to właśnie to jest powodem błędów, to będzie niezbyt ciekawa sytuacja - Sourceforge raczej innej możliwości łączenia się nie przewiduje :-/
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Ten komunikat odwołuje się do config.php.
Co do chmodów to zmieniam je także po ssh.
chmod 666 nazwa.pliku (będąc w katalogu) lub pełna ścieżka

wrzuć ten skrypt do głównego katalogu strony i uruchom,
pkaże dokładnie jak masz ustawione chmody.
7-rwx, 6-rw, 4-r , właściciel|grupa|wszyscy
wlodekp dodał/a następującą plik:
chmod[206].zip [235Bajtów / 401 Pobrane]
 
wlodekp.europa.pl
Koshmaar
Hmmm, problem wcale nie w tym, że chmody nie działają - bo działają. Problem jest taki, że mimo iż wszystkie chmody zostały poprawnie ustawione, Fusion twierdzi że tak nie jest.

Uruchomiłem twój skrypt i to dostałem:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


No nic, może ktoś ma jakieś inne pomysły?
-----------
2B || !2B
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
A dokładnie, w którym momencie wyrzuca ten komunikat, bo komunikaty fusion przy błędnym chmod config.php są inne, a pozostałe chmody mogą być błędne-on i tak stworzy tabelę w bazie.
Czy masz dostęp do bazy phpmyadmin i czy możesz zaimportować bazę(czy się wgra)?
proszę o email
 
wlodekp.europa.pl
Koshmaar
Komunikat wyrzuca od razu na samym początku, tzn. po otworzeniu http://mojastrona...setup.php. Czy z tego co napisałeś, tzn. że "pozostałe chmody mogą być błędne-on i tak stworzy tabelę w bazie." wynika że jeśli to nie config.php powoduje błędy, to można zignorować ostrzeżenie a i tak wszystko będzie ok? I czym się różnią komunikaty dla config.php i dla innych, AFAIK w kodzie Fusiona nie było żadnego rozgraniczenia na te przypadki.

Co do phpMyAdmina to tak, Sourceforge daje wszystkim predefiniowany dostęp do niego(ale jeszcze z tego nie korzystałem).

Mój mail: , jeśli masz jeszcze jakieś pomysły to śmiało pisz.
-----------
2B || !2B
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Mój mail: , jeśli masz jeszcze jakieś pomysły to śmiało pisz.

Poszedł
 
wlodekp.europa.pl
Koshmaar
Postanowiłem sprawdzić co się stanie, gdy mimo ostrzeżenia że "write checks" failed, wcisnę Next. Oto co otrzymałem w wyniku:

Warning: fopen(config.php): failed to open stream: Read-only file system in /home/groups/s/sd/sdl-cfg/htdocs/setup.php on line 153

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/groups/s/sd/sdl-cfg/htdocs/setup.php on line 154
Unable to write to config
Please check write permissions and restart setup.

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/groups/s/sd/sdl-cfg/htdocs/setup.php on line 156


Widać więc czarno na białym, że to config.php powoduje problemy. Niestety, nie da się również ukryć faktu, że ten plik posiada CHMODy zmienione na 777. Jakieś pomysły... ? bo jeszcze trochę i zwariuję.
-----------
2B || !2B
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl