ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
jQuery Shoutbox Panel v0.5 BETA
bartek124
Opis:
Jak nazwa wskazuje, jest to shoutbox wykorzystujący do działania technologię AJAX, czyli wszelkiego rodzaju połączenia z serwerem następują bez przeładowania strony i z ładnymi bajerami Wink
Wygląd standardowy, nie widzę sensu pakowania dymka z avatarami i innych pierdół...
Automatyczne odświeżanie co 10 sekund, odświeżanie ręczne możliwe co 2,5 sekundy (zabezpieczenie przeciwko dzieciakom bawiącym się guzikami).
Przycisk "Wyślij" po kliknięciu i wysłaniu wiadomości blokuje się na tyle sekund, ile jest ustawionych w Panelu Administracyjnym "Czas między postami".


Ważne:
Jest to mój pierwszy bajer w jQuery, więc po znalezieniu jakiegokolwiek błędu czy niedociągnięcia, proszę o zgłoszenie go tutaj Wink A fachowców proszę żeby nie krzyczeli jeśli techniki wykorzystane przeze mnie będą przerażały Pfft

Wszelkie zgłoszone błędy będą naprawiane i w ten sposób dojdziemy do finalnej wersji produktu Smile

Zapraszam do testowania!

Pzdr.
bartek124 dodał/a następującą plik:
jquery_shoutbox_05.zip [15.42kB / 897 Pobrane]

Edytowane przez bartek124 dnia 19.08.2009 18:50:53
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Wścibski Gość
Dodany dnia 20.04.2024 12:20:51
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Sony
A czy można prosić, Pana admina o dodanie bajeru typu napis "liczba pozostało znaków: xxx", albo w postaci graficznej np. paska?
Nie lubię jak mi ucina wiadomość, a pisząc znaków zazwyczaj nie liczę. ;-)
Edytowane przez Sony dnia 25.03.2009 20:06:28
tjaa Smile
 
fatboy
Coś nie gra z kodowaniem znaków, tylko do końca nie wiem co...
W starszych wpisach zamiast pl znaków są 'krzaczki' (tylko w panelu, archiwum wyświetla prawidłowo).
Natomiast w nowo dodanych wpisach (już przez powyższy shoutbox) panel dobrze wyświetla pl znaki ale archiwum już nie. Dziwne to, nieprawdaż?
 
fatboysite.net
bartek124
Na utf-8 sprawdzałem i gra aż miło.

Masz kodowanie iso?

EDIT:
Już mam rozwiązanie Smile.
Po prostu zapomniałem zadeklarować kodowanie dokumentu xml.
Jutro będzie poprawka.

Pzdr!
Edytowane przez bartek124 dnia 25.03.2009 21:02:54
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
fatboy
Mam podstawową wersję fusiona, czyli bez utf-8, i pewnie tu jest pies pogrzebany Pfft
Edytowane przez fatboy dnia 25.03.2009 21:12:16
 
fatboysite.net
bartek124
Zobacz post wyżej.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Kubir
W Internet Explorer 8 panel "zawiesza" prace, czyli nie wyświetla wysłanej wiadomości ani nie odświeża się po 10 sekundach ani po wymuszeniu odświeżania przyciskiem odśwież (zatrzymuje się na animowanym obrazku wczytywania).
 
Nie zdradze nicka
@Kubir

U mnie w IE 8 wszystko działa poprawnie.
Edytowane przez Nie zdradze nicka dnia 25.03.2009 22:01:12
 
bartek124
Testowałem to na IE8, IE5, FF3, Operze i Google Chrome, na nich działa bez zarzutu.

Nowa wersja!
Zmiany:
0.2
- dodanie wyświetlania ilości znaków do napisania
- poprawa kodowania znaków

Wystarczy pobrać nową paczkę z pierwszego postu i podmienić pliki.
Edytowane przez bartek124 dnia 27.03.2009 15:15:05
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Sony
Fajna modyfikacja, dzięki za "ilość znaków".
Na początku miałem problem z odświeżaniem, ale spojrzałem na konsole błędów i okazało się, że była to winna BBCode - spoiler...
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Zresztą zgłosiłem już to kiedyś w tym poście: http://www.php-fu...ost_112656

I niestety nadal są problemy z polskimi znakami... :(
Edytowane przez Sony dnia 27.03.2009 20:54:12
tjaa Smile
 
bartek124
Testowałem to na iso i na utf8 - na obydwu działają poprawnie polskie znaki.
Możesz pokazać stronę, na której nie działają Ci pl znaki?

Nowa wersja.
- dodane angielskie locale
- poprawki w skrypcie javascript.

Nowa paczka w pierwszym poście.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
korekt advet
U mnie pojawia się o jakimś kodzie coś i nie wiem gdzie go wpisać jakby trzeba było w shoutbox'ie podac kod anty-spamowy tylko go nie ma Frown
PHP-Fusion v6 to już historia PHP-Fusion v8 to tajemnica, ale PHP-Fusion v7 to dar losu Smile
www.fineasz-i-fer... - Zapraszam Smile
 
www.fineasz-i-ferb.345.pl
Sony
bartek124 napisał/a:
Testowałem to na iso i na utf8 - na obydwu działają poprawnie polskie znaki.
Możesz pokazać stronę, na której nie działają Ci pl znaki?

Na ISO polskie znaki się nie wyświetlają, a na UTF-8 jest poprawnie...
Mam czystą instalkę PF 7.00.5 ;-)
Edytowane przez Sony dnia 28.03.2009 11:17:17
tjaa Smile
 
Nie zdradze nicka
Witam.
U mnie na ISO polskie znaki również się nie wyświetlają.
Zauważyłem też, że w najnowszej wersji po odświeżeniu ShoutBoxa przestaje działać wtyczka Nicks Mod, ale tylko po zalogowaniu i tylko w SB.

I jeszcze Bartku, jakbyś mógł napisać jak ewentualnie usunąć licznik znaków, przycisk "Odśwież" i zmienić nazwę panelu na "ShoutBox" to byłbym bardzo wdzięczny.

I można by zmienić efekt dodawania Shoutów na ten z nBoxa. Jeżeli dobrze pamiętam, że efekt, który mam na myśli pochodzi z nBoxa.
Edytowane przez Pieka dnia 28.03.2009 12:51:53
 
bartek124
Ok.

Sprawa z kodowaniem wygląda tak, że na utf-8 było dobrze ponieważ jquery przesyła znaki w kodowaniu utf-8 i nie dochodziło do "wykrzaczania".
W ISO wygląda to tak, że shoutbox oraz dokument XML zawierający wpisy ma kodowanie ISO, a znaki nadal przesyłane są w kodowaniu UTF-8.
Dlatego właśnie nowe shouty miały krzaki, a stare działały jak należy.

Sprawę tymczasowo rozwiązałem funkcją iconv(), która zmienia kodowanie tuż przed zapisem do bazy.
Tymczasowo, ponieważ jak tylko dowiem się jak zrobić, żeby ajax przesyłał znaki w kodowaniu strony, wydam kolejną poprawkę.
Na dzień dzisiejszy musi zostać tak jak jest.
Aha, rozwiązanie które zastosowałem nie jest złe, tylko po prostu wolę nie korzystać z zbędnych funkcji, jeśli można to zrobić dodając np linijkę kodu JavaScript Wink.

Zaktualizowana paczka w pierwszym poście.

Zauważyłem też, że w najnowszej wersji po odświeżeniu ShoutBoxa przestaje działać wtyczka Nicks Mod, ale tylko po zalogowaniu i tylko w SB.

Tak było zawsze i to normalne zachowanie.
PHP nie ingeruje w coś generowanego dynamicznie, przez JS, ponieważ PHP wykonuje się po stronie serwera, a JS po stronie przeglądarki. Tak było i tak jest, a czy tak będzie dalej, nie mam pojęcia Pfft.

I jeszcze Bartku, jakbyś mógł napisać jak ewentualnie usunąć licznik znaków, przycisk "Odśwież" i zmienić nazwę panelu na "ShoutBox" to byłbym bardzo wdzięczny.


Zajrzyj do pliku jquery_shoutbox_panel.php, a dowiesz się wszystkiego Wink.

I można by zmienić efekt dodawania Shoutów na ten z nBoxa. Jeżeli dobrze pamiętam, że efekt, który mam na myśli pochodzi z nBoxa.

Nie znam efektu z nBoxa.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Mateusz2598
U mnie jest problem z tym panelem. Mianowicie rozwala on całą stronę. Na fotce poniżej jak to wygląda. Czy może ma ktoś pomysł jak to rozwiązać?

EDIT:
Już naprawiłem, zapomniałem wyłączyć starego Shoutboxa
Edytowane przez Mateusz2598 dnia 26.04.2009 22:13:47
 
http://dragonballpoland.cba.pl/
Mikolak
Hm, mam pewien problem. Po przeniesieniu strony panel przestał działać. Próbowałem przeinstalować, zmienić atrybtuy plików i katalogów na 777, ale nic nie działa. Nie wysyła wiadomości i zawiesza się przy odświeżaniu.
A przed przeniesieniem było ok.
 
BenLomax
Hej.
Da radę zrobić w tym shoucie tak samo jak w tym temacie? - Shoutbox z "fieldset" (ramką wokół pola wiadomości)
Edytowane przez BenLomax dnia 20.05.2009 16:43:48
21293.png
 
Juhas
Ja mam natomiast problem z dodaniem posta gdy nie jestem zalogowany, przepisuję poprawnie kod antyspamowy i wskakuje mi komunikat, żebym wpisał poprawnie kod, a kod jest dobrze przepisany. Wie może ktoś gdzie tkwi problem?
 
Nie zdradze nicka
Czy wielce szanowny twórca wtyczki (to nie ironia) przewiduje w najbliższym czasie nową wersję?
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl