ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion kontra inne CMS-y » Ogólna dyskusja
Kontynuowac prace nad nBox'em ?
Tak Tak 88%[53 głosów]
Nie Nie 3%[2 głosów]
Nie wiem nawet co to nBox Nie wiem nawet co to nBox 8%[5 głosów]
Głosów ogółem : 60
 Drukuj temat
[nBox] - reaktywacja projektu
slawekneo
Wyralem wlasnie ten dzial z przyczyn ze nBox dziala na kazdej wersji fusiona(6.01, 7.0, extreme-fusion).

Siemka jak w temacie wracam do prac nad projektem nBox i teraz pytam was o wyglad jaki mial by byc (mowie tu o wygladzie dla panelu bocznego jak i wygladzie screamboxa) czekam na wasze propozycje. Jak chcecie to mozecie tez napisac propozycje jakie opcje dodatkowe ma zawierac nBox.

Pozdro!!


EDIT: nBox jest to shoutbox z zaimplementowana technologia ajax pozwalajaca na pisanie jak i przegladanie bez koniecznosci przeladowania strony
Edytowane przez slawekneo dnia 07.03.2009 22:08:13
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 02.05.2024 08:43:28
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
ebx
Powinien być prosty aby nie obciążał strony bo to jest najważniejszeSmile
 
slawekneo
Idea tego typu shoubox'ow jest odciazenie serwera gdyz wiekszosc jest wykonywana przez przegladarke, a nie serwer. Plusem jest zmniejszenie transferu serwera poprzez zaladowanie danych koniecznych, a nie calej strony za kazdym razem. Jedyna wada jest automayczne odswiezanie; gdy user pozostawi (np. na noc) wlaczona w przegladarce nasza strone to bedzie sciagac nam z transferu dlatego tez zastanawiam sie nad rozwiazaniem tego problemu, a pomyslow mam wiele.

Pozdro!!
Edytowane przez Pieka dnia 08.03.2009 00:05:50
 
ebx
Przecież nie musi sam się automatycznie odświeżać, dopiero jak kliknie user przycisk odśwież.
 
slawekneo
Auomatyczne odswiezanie jest i bedzie dodatkowa opcja aktywowana przez usera, a standardem jest odswiezanie poprzez klikniecie w buttn.
 
Nie zdradze nicka
Ja bym proponował, aby nBox wyglądał tak samo jak zwykły ShoutBox z PHP-Fusion 7, ewentualnie obok przycisku "Wyślij" mógłby być przycisk "Odśwież".

Ja nBoxa jeszcze nie widziałem, ale widzę, że niektórzy robią do różnych paneli z Ajaxem jakieś ładowanie- lepiej by było gdyby tego nie było.

Mam też nadzieję, że będzie to działać we wszystkich, a przynajmniej prawie wszystkich przeglądarkach internetowych.
Edytowane przez Nie zdradze nicka dnia 08.03.2009 18:15:46
 
slawekneo
@Nie zdradza nicka - Powiem ci ze pod standardowym wygladem z v7 nieciekawie to wyglada! Dlatego tez chcialem sie was poradzic o jakies przyklady wygladow; bo z ta wersja nBoxa zastrzegam sobie prawo do jedynej osoby ktora moze go modyfikowac (tzn nie zezwalam na modyfikowanie panelu przez inne osoby) i wlasnie dlatego chce znac wasze pomysly na wyglad jak i dodatkowe opcje ktore ma zawierac.

Panel jest robiony uzywajac biblioteki jQuery, tak wiec kwestia dizlania pod roznymi przegladarkami nie ma co sie przejmowac.

Pozdro!!
Edytowane przez Pieka dnia 09.03.2009 07:29:21
 
Los Adminos
Coś się dzieję z tym projektem ? Wyszła już nowa wersja ?
się nie znam... przepraszam =)
 
Szapko
Moje propozycje to:
- przewijanie ostatnich postów,
- zrobić coś aby np. userA piesze posta, a u useraB pojawia się on zaraz po wysłaniu go przez useraA.

bo z ta wersja nBoxa zastrzegam sobie prawo do jedynej osoby ktora moze go modyfikowac (tzn nie zezwalam na modyfikowanie panelu przez inne osoby) i wlasnie dlatego chce znac wasze pomysly na wyglad jak i dodatkowe opcje ktore ma zawierac.

Czemu tak będzie?
 
nergal
Jako że nBoxa nie będzie można modyfikować, to fajnie gdyby bez problemu można było go umieścić w sekcji nagłówka bądź stopki, tz. aby przyjmował sensowne wymiary w tych miejscach, lub np., jeśli to nie problem, pozwolić na zmianę wymiarów w opcjach.
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl