ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Nowe rangi grup użytkowników
qdlacz007
Przy przypisaniu gif'ów rang mam możliwość przypisania tylko do (moderatorów, adminów, superadminów, użytkowników), jak zrobić żeby dodać jeszcze jakąś grupę która będzie miała stałą nie zmienna rangę??

Wiadomość doklejona:
Może ktoś podpowie które pliki trzeba edytować chociaż??Albo w jaki sposób można nadać określonemu userowi inny gif rang na forum??

Wiadomość doklejona:
Ok udało mi się to zrobić , w bazie danych przypisałem do grupy nowy level ( 108 ) i do rangi ten sam. Tylko teraz jest inny problem , w kodzie php. Przy takim level'u nadaje admina userowi bez możliwości wejścia w PA, może on tylko ustawić hasło admina.


I pytanie gdzie dopisac ten level żeby był na poziomie zwykłego (101) ??


PW od moderatora:
  1. Zmiana nazwy tematu - bartek124 19.02 - 16:22
  2. Przeniesienie tematu - bartek124 19.02 - 16:22

Edytowane przez Pieka dnia 15.03.2009 10:40:10
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 04.05.2024 06:12:04
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
eridor
Hmm.. dołączam się do tych dwóch pytań Smile
- Jak dodać listę niestandardowych grup
oraz
- Jak dodać nowy rodzaj konta do tych wszystkich list (przykładowo o numerze 104 -> VIP)
...
 
http://hobbit.avatar.net.pl
VirtualPS
Mimo tego, że moja rada nie jest dokładnie tym o co wam chodziło postanawiam zamieścić wskazówkę (choć zapewne już o niej wiecie), dla użytkowników fusionboard 4, która w pewnym sensie zastąpi dodatkowe rangi.
Tak więc oprócz tego, że danego użytkownika mamy np. w grupie GRAFIK, to by zrobić prowizoryczny obrazek rangi wchodzimy we wtyczki-->fusionboard-->Nagrody-->wpisujemy nick usera--> i z listy wybieramy obrazek Rangi, który wcześniej umieściliśmy na serwerze w /infusions/fusionboard4/images/awards/ . Nie jest to filozofią, lecz może komuś pomoże.
Pozdrawiam.
 
eridor
Hmm.. Prowizorka.. Ale może da się jakoś dopisać grupy do listy?
...
 
http://hobbit.avatar.net.pl
DJPromo
Ok mam dla was rozwiązanie jest ono nowatorskie bo trzeba trochę plików edytować, ale działa. Zaznaczam że modyfikacje wprowadzacie na własną odpowiedzialność.

To tak otwieramy plik maincore.php szukamy funkcji:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Zamieniamy na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Dalej szukamy
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Zamieniamy na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Dalej
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Zamieniamy na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Zapisujemy teraz otwieramy plik locale/global.php
Szukamy
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

pod dodajemy
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Zapisujemy i wgrywamy

Oki Pierwszy etap mamy za sobą jak wyżej widać powielałem w funkcji wpisy dotyczące grupy oznaczając ja jako "108" nadając jej napis Newsman można w ten sposób dodać masę grup. Teraz została nam edycja pliku administrators.php
Który podam cały bo myślę, że go nie macie edytowanego albo zmienionego w czystej postaci z paczki php-fusion-7-00-05-pl.

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Uprawnienia jakie nadałem maja wartości A.AC.NC.N takie sobie wybrałem np: dla newsmana do testów w chwili jak dodam go do grupy ( po edycji możemy dać mu wszystkie, albo dodać jeszcze jakieś uprawnienia :)
w lini 45 zmienimy te wartości $admin_rights2 = "A.AC.NC.N";
Lub możemy zostawić puste wtedy będzie miał zero uprawnień i dopiero edytując go nadamy te,które nas interesują :)

Z przyczyn iż jest to chwilowe rozwiązanie z mojej strony dla was może kogoś zainspiruje i wykona wtyczkę która ominie wszystkie te edycje aby po dodaniu np kolejnych grup nie musimy powielać kilku rzeczy w pliku jedna jest Funkcja:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


dalej powielić musimy
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

i
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Mam nadzieje, że komuś to na początek wystarczy i pomoże :) daje też fotki jak to wygląda images43.fotosik.pl/137/dd6adcfcb3493029m.jpg images39.fotosik.pl/133/d3ccaf9beaac9784m.jpg
Edytowane przez DJPromo dnia 04.06.2009 01:36:01
Pomogłem Kliknij Pomógł
Życie to chwila zbyt krótka aby móc .... Życie to chwila / trzeba patrzeć i podziwiać Smiledjpromo6.jpg
 
eridor
Hmm.. wtyczka pod to cy się przydała.. Bo rozumiem, że dodaje typ kont, uprawnienia w PA itd.. ale mam pytanie:
1. Jak powiązać to z if (iXXX) {echo (...)?
2. Czy pojawia się ta grupa np: w uprawnieniach widoku stron, bądź w przyznawaniu rang na forum?
...
 
http://hobbit.avatar.net.pl
DJPromo
Z pierwszym nie ma najmniejszego problemu szukasz funkcji function checkgroup

i zamieniasz na
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Teraz używasz sobie if (iNewsman) {echo (...)? uprawnienia masz jak i dla admina i dla grupy 108 czyli newsmana wszystko możesz sobie ustalić.

Co do forum zaraz sprawdzę i napisze :)

Pomogłem Kliknij Pomógł
Życie to chwila zbyt krótka aby móc .... Życie to chwila / trzeba patrzeć i podziwiać Smiledjpromo6.jpg
 
zezol
Nie dawno myślałem żeby zrobić wtyczkę, dzięki której można by było właśnie dodawać własne rangi i przypisywać danym userom/grupom.

Co do Twojego ostatniego posta @DJPromo, to funkcja checkgroup swoją drogą, ale żeby móc używać "if (iNewsman)" to trzeba pierwsze zdefiniować stałą przy pozostałych jak tą:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP


Teraz się tym nie będę bawił bo idę spać już. Ale co do definiowania tych stałych to tu trzeba pomyśleć trochę.

 
tOmaSz000
Zrobiłem tak samo jak napisał @DJPromo lecz:
1. Nie ma możliwości dodania rangi na forum,
2. fusionBoard 4 Newsman'a widzi Newsaman'a jako Grupę, a nie Poziom oraz po nadaniu tekstowi np. odpowiedniego koloru w tabelce Etykiety użytkownika dodaje się puste pole,
3. Nie wiem jak inne wtyczki, ale Nicks Mod mi nie widzi "Newsman'a".
 
DJPromo
@tOmaSz000 Czy ja gdzieś tam pisałem o forum ? nie wydaje mi się modyfikacja, która podałem działa na zasadzie dodania tak zwanego kolejnego Konta typu VIp czy newsman z uprawnieniami do panelu admina i napisem w profilu. Rozwiązanie to jest spartańskie i nowatorskie na ta chwile obecna. Z racji ze PF7 daje nam większe pole manewru używajac funkcji output_handling, której uczę się prawidłowo używać na ta chwile nie napisze jak zrobić z tego wtyczkę bez grzebania w plikach
Co do forum też się da trzeba dopisać do forum kod który pozwoli dodać nowym grupa rangi. (Znajdę chwile to napiszę.)

Co to fusionBoard 4 nie wiem i nie testowałem Modyfikacje, które podam opierać się będę o zwykłe forum.

Co do Nicks Mod nie wiem i nie pomogę.
Edytowane przez hoopak dnia 15.06.2009 19:01:36
Pomogłem Kliknij Pomógł
Życie to chwila zbyt krótka aby móc .... Życie to chwila / trzeba patrzeć i podziwiać Smiledjpromo6.jpg
 
Deejay Reeva
Mam jeden problem. Zrobiłem wszystko tak jak napisał DJPromo i wszystko pięknie śmiga, tylko jak dodać kolejne rangi? np. jest ten Newsman i chcę zrobić jeszcze Uploader itp. Czy mógłby ktoś wytłumaczyć jak dodac następne rangi? Pozdro
 
damian2221
Heh robisz kolejne linie kodu takie same tylko zmienione nr.
EDIT:Jednak to nie jest takie proste ;/
EDIT2: Aby to zrobić z czymś innym musimy w global dodać znowu nową linie nazwę naprzykład grafik a
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
zmienić na
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
w maincore też tak wszystko edytujemy zmieniając 108 na 109a administration
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez damian2221 dnia 21.05.2010 20:31:42
 
http://zn.oz.pl
zezol
!!! UWAGA !!!

Sposób przedstawiony przez DJPromo NIE jest bezpieczny!
Tak stworzona nowa ranga osób - czyli grupa osób - może mieć dostęp do zasobów dostępnych dla Admina. Krócej: taka osoba może mieć niepowołany dostęp do strony. Mogą wystąpić także inne problemy.


Kiedyś próbowałem stworzyć wtyczkę/mod który pozwoliłby dodawanie nowych rang dla userów/grup ale nie mogłem znaleźć odpowiedniego i bezpiecznego sposobu bez większych modyfikacji rdzenia Fusiona.
Edytowane przez zezol dnia 22.05.2010 23:11:50
 
adi2
Mój plik maincore.php
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Wywala errora:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Gdy usunę linie ta liczba w errorze jest o 1 mniejsza ,a gdy dodam o 1 większa ;/
Proszę o szybką odpowiedź z pomocą :)
Stało się tak po zrobieniu twojego sposobu ;/
 
Geneoo
Jeżeli nie masz zbyt wielu userów, którym chcesz dać te rangi, to polecam połączenie 2 modów - Nick mod, oraz Admin Rank.
W Nick modzie dodajesz grupy userów i przydzielasz ich do jakiej grupy chcesz. Następnie edytujesz profil usera i w polu Admin Rank dodajesz mu obrazek, który ma być wyświetlany.

Ja sobie tak poradziłem. Frown
 
adi2
Niestety ja mam dużo userów...
Proszę o pomoc...(post wyżej)
 
eldiablo
adi2 napisał/a:
Niestety ja mam dużo userów...
Proszę o pomoc...(post wyżej)


Chodzi o ten przykład co @DJPromo przedstawił ?

A teraz:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Jeżeli teraz działa, to powód był taki -> patrz uważnie co i gdzie kopiujesz oraz czy wygląda to tak jak podany kod w danym poście.

A jeżeli nie działa to luknij czy gdzieś } nie brakuje.
Edytowane przez eldiablo dnia 14.07.2010 20:28:21
 
http://dropdire.pl
adi2
@eldiablo Wielkie thx Grin
Śmiga super!
Tylko pytanie co zrobić jak zrobiłem 2 grupę i też chcę jej dać prawa w PA ? ;D
 
outchorn1
Jeżeli ktoś by mógł podać pliki jakie należy edytować to nawet sam bym spróbował wykonać ten modzik.

Wiadomość doklejona:
Udało mi się dodać, nowy "level" użytkownika w tym przypadku jest to Redaktor (nazwę można zmienić w pliku local/Polish/global.php).

W załączniku gotowe pliki do podmiany. Pliki modyfikowane z najnowszej paczki PHP-Fusion 7.1.01. Pliki z folderu files, należy wrzucić na serwer. Kiedy program zapyta czy zastąpić istniejące klikamy Tak. I to wszystko. Mam nadzieje, że się przyda.


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - Pieka 15.09 - 21:56
outchorn1 dodał/a następującą plik:
nowy_level.rar [15.03kB / 450 Pobrane]

Edytowane przez outchorn1 dnia 15.09.2010 13:41:52
 
www.naruto-kensei.pl
DJPromo
@outchorn1

Nie wiem czy sam to wymyśliłeś ale pachnie mi to kodem który Podałem w tym temacie http://www.php-fu...ost_126540

rozwiązanie jest nowatorskie !

Do tego zacytuje
!!! UWAGA !!!

Sposób przedstawiony przez DJPromo NIE jest bezpieczny!
Tak stworzona nowa ranga osób - czyli grupa osób - może mieć dostęp do zasobów dostępnych dla Admina. Krócej: taka osoba może mieć niepowołany dostęp do strony. Mogą wystąpić także inne problemy.


To tak dla zrozumienia pokazany kod jest dla testów i przemyśleń jak to wtedy można było zrobić to na tyle wyjaśnień.


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - Pieka 15.09 - 22:01

Pomogłem Kliknij Pomógł
Życie to chwila zbyt krótka aby móc .... Życie to chwila / trzeba patrzeć i podziwiać Smiledjpromo6.jpg
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl