ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
BBCode w newsach dodawanych przez użytkowników
MatiOk
Witam.
Chciałbym umożliwić użytkownikom mojego portalu, korzystanie z tagów bbcode przy pisaniu nowego news'a, po to, by mogli np. wstawiać obrazki, pogrubiać napisany tekst etc. Próbowałem sam uporać się z tym problemem, jednak po wielu godzinach trudu (niestety nie znam PHP) udało mi się wstawić tylko panel bbcode pod polem tekstowym (plik submit.php).
Efekt ten otrzymałem po dodaniu:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP


Jednak wygląda na to, że to nie wystarczy. Bo kiedy próbuję użyć np. pogrubienia, strona zwyczajnie mi się odświeża, a ręczne wpisywanie tagów nic nie daje.

Czy ktoś mógłby mi pomóc?

Pozdrawiam


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie tematu - Pieka 15.02 - 23:30

Edytowane przez Pieka dnia 15.02.2009 21:41:57
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 20.04.2024 15:59:52
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Wooya
Istnieje wstyczka do TinyMCE pozwalajaca na dodawanie standardowych bbcode.
... Pomagam tylko przy najnowszych wersjach PHP-Fusion ...
koder_1.png
 
MatiOk
Wiem o TinyMCE, nawet z początku chciałem go użyć, jednak stwierdziłem, że bbcode będzie mniej uciążliwe (w przypadku jak ktoś ma wyłączoną javę) i prostsze w obsłudze dla użytkowników.
Edytowane przez Pieka dnia 15.02.2009 23:31:38
 
Wooya
Tak jak pisalem, jest wtyczka DO TINYMCE, ktora dodaje specjalny przycisk dla takowych. Jesli chcesz sie obyc bez TMCE, to pozostaje modyfikacja plikow...
... Pomagam tylko przy najnowszych wersjach PHP-Fusion ...
koder_1.png
 
MatiOk
Wooya napisał/a:
Tak jak pisalem, jest wtyczka DO TINYMCE, ktora dodaje specjalny przycisk dla takowych. Jesli chcesz sie obyc bez TMCE, to pozostaje modyfikacja plikow...

Jeżeli instalacja tej wtyczki jest prostsza od modyfikacji plików, to oczywiście nie będę utrudniał sobie życia ;] Szukałem tej wtyczki i znalazłem tylko taką: Poprawka plików językowych edytora TinyMCE. Mógłbym prosić o link lub ew. o informację gdzie mogę ją znaleźć? Podkreślam, że musi umożliwiać ona pogrubianie, wstawianie obrazków... przez zwykłego użytkownika.
Edytowane przez Pieka dnia 15.02.2009 23:31:22
 
Pieka
Odpowiedz stricte na Twoje pytanie, edytuj plik submit.php, znajdz (linia ~75)
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

i wstaw ponizej:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP


Nastepnie znajdz (linia ~118):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

i zamien na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP


Na koniec znajdz, (linia ~128):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

i zamien na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

lub w przypadku gdy maja sie wyswietlac wszystkie BBCode:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Artur-M
Wooya napisał/a:
Tak jak pisalem, jest wtyczka DO TINYMCE, ktora dodaje specjalny przycisk dla takowych. Jesli chcesz sie obyc bez TMCE, to pozostaje modyfikacja plikow...


A jak ktoś jednak chce mieć "specjalny przycisk dla takowych"? Czyli: gdzie można znaleźć tą ww. wtyczkę do TinyMCE, żeby użytkownicy nadsyłając newsy/artykuły również mogli korzystać z formatowania tekstu?
Edytowane przez Artur-M dnia 16.02.2009 14:30:24
 
MatiOk
Dziękuję za odpowiedź. Jednak jest to tylko część wykonanej pracy - owszem, bbcode jest dostępne przy pisaniu nowego newsa, jednak jest całkowicie bezużyteczne, ponieważ jakkolwiek użyte, zostaje potraktowane jako tekst:
Przy podglądzie wiadomości, walidacji jej przez administratora zamiast pokazywania tak:

Tresc nowego newsa


pokazywana jest tak:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


To samo zresztą na stronie news.php

Proszę więc o pomoc, jak należy zmodyfikować pliki, by w plikach: news.php, submissions.php, submit.php było wyświetlane (i używane) bbcode.


Pozdrawiam
 
ELO320
Kto szuka nie błądzi!

http://www.php-fu...rowstart=0
 
www.imperium-gier.pl
bartek124
Przy podglądzie podczas wysyłania przez submit.php czy podczas podglądu w PA?

Jeśli to drugie, to polecałbym parsowanie tagów przed zapisem, tak że w polu tekstowym [b] zostanie zamienione na <b> itd. Wtedy newsy zapisywałyby się w czystym html od razu i nie byłoby konieczności dodawania parsera do newsów wyświetlanych.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
MatiOk
ELO320 napisał/a:
Kto szuka nie błądzi!

http://www.php-fu...rowstart=0


Z tego co widze, to to odnosi sie do newsow pisanych przez admina, a nie uzytkownika! Admin moze uzywac tinymce przy pisaniu newsow, artykulow, wiec po co mi tam bbcode, jak jestem adminem (choc ostatecznie, dla spojnosci i uproszczenia calego skryptu, nie zaszkodzi).

bartek124 napisał/a:
Przy podglądzie podczas wysyłania przez submit.php czy podczas podglądu w PA?

Jeśli to drugie, to polecałbym parsowanie tagów przed zapisem, tak że w polu tekstowym [b] zostanie zamienione na <b> itd. Wtedy newsy zapisywałyby się w czystym html od razu i nie byłoby konieczności dodawania parsera do newsów wyświetlanych.


Nie do końca rozumiem pytanie... Przede wszystkim chodzi mi o to, by użytkownik mógł przy pisaniu nowego newsa (przy użyciu /submit.php?stype=n) wykorzystać bbcode (pogrubić, wycentrować tekst, wstawić obrazek, zmienić wielkość liter etc.), następnie po kliknięciu przycisku Podgląd, by mógł ujrzeć jak to będzie wyglądało w rzeczywistości (sprawdzić, czy nie zrobił zbyt duże litery, czy obrazek "dobrze wygląda" na środku...) i jak się użytkownikowi spodoba, by mógł wysłać newsa do walidacji do admina (czyli mnie). Kiedy zaakceptuję newsa, by został (nowy news) wyświetlony na stronie /news.php w przyjętej przeze mnie formie (wraz z tagami bbcode).
Opcja dodatkowa (nieobowiązkowa dla mnie, choć użyteczna): możliwość podglądu przygotowanego newsa przed opublikowaniem go (plik /submissions.php od strony admina).

W tej chwili, dzięki pomocy Pieka, użytkownik może używać bbcode przy pisaniu newsa (przy użyciu /submit.php?stype=n) - może używać, tzn. kiedy kliknie ktoryś z tagów, zostaje on użyty w polu tekstowym, jednak w ostateczności przy podglądzie, przy opublikowanym newsie na stronie głównej, zamiast normalnie wyświetlać "przetworzone" tagi, wyswietla je, jako zwykły tekst.

Bardzo proszę o pomoc
 
Pieka
MatiOk napisał/a:
...Przede wszystkim chodzi mi o to, by użytkownik mógł przy pisaniu nowego newsa (przy użyciu /submit.php?stype=n) wykorzystać bbcode (pogrubić, wycentrować tekst, wstawić obrazek, zmienić wielkość liter etc.), następnie po kliknięciu przycisku Podgląd, by mógł ujrzeć jak to będzie wyglądało w rzeczywistości..

Aby dodac wyswietlanie BBCode w podgladzie, znajdz (linia ~98):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

i zamien na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP


Aby tagi BBCode zostaly zamienione na HTML, edytuj plik administration/submissions.php, znajdz (linia ~216):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

i zamien na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

Edytowane przez Pieka dnia 16.02.2009 21:04:03
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
MatiOk
Dzieki wielkie Pieka. Jeszcze gwoli scislosci dodam, ze aby wyswietlane byly smileys (emotki) nalezy w ww. zmianach kodu, zamienic

plik /submit.php (linia ~98):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

na
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP


oraz plik administration/submissions.php, (linia ~216):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

na
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP


z zastrzezeniem, że folder /images/smiley musi byc w glownym katalogu (np. www.yourdomain.com/images/smiley).

Pozdrawiam
Edytowane przez MatiOk dnia 22.02.2009 18:14:23
 
Reqest
Powyższą modyfikację zastosowałem także do dodawania artykułów z powodzeniem.

Jednak niektórzy admini na mojej stronie niestety nie kumają HTML-a tylko już gotowy test jako WYSYWIG, można poprawić linię w submission.php, aby pozostawiając nie zmienione tagi jako gotowe do publikacji wyświetlane newsy i arty w podglądzie były widoczne jak przy TinyMCE ?

Bo mi grymaszą, że ślimaki mają na podglądzie przed dodaniem materiałów Grin
Edytowane przez Chemikpil dnia 17.03.2009 15:35:00
 
rafalgt
Witam.
Zrobiłem tak jak Pieka napisał w #12 poście później poprawiłem to jak pokazał MatiOk i mam już 2 okna do wpisywania treści, również są ikony z bbcodami (<u> <b> itp) ale gdy daje podgląd neistey pojawiają się bbcody a nie w formie html: http://nie-spamuj...irusy.html
Edytowane przez rafalgt dnia 15.10.2018 15:39:09
 
https://www.facebook.com/telewizory
Pieka
Przeczytaj jeszcze raz post 12, szczegolnie jego druga czesc. W podgladzie masz tagi BBCode, ktore pozniej sa zamieniane na tagi HTML. Jesli chcesz inaczej, to zajrzyj do tematu, ktory podalem wczesniej, a ktory nie ma nic wspolnego z BBCode, tylko opiera sie na standardowych tagach HTML.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
rafalgt
Może pokaże to na zdjęciu poniżej. jak to wygląda teraz po zmianie plików tak jak to jest w poście #12.

Ja bym chciał żeby na podglądzie było widać pogrubiony tekst a nie <b></b>


www.ligaf1.unl.pl/problem_BBCODE.gif
http://szablony.f.../tagi.html
Edytowane przez rafalgt dnia 15.10.2018 15:38:28
 
https://www.facebook.com/telewizory
simbamat
rafalgt napisał/a:
Może pokaże to na zdjęciu poniżej. jak to wygląda teraz po zmianie plików tak jak to jest w poście #12.

Ja bym chciał żeby na podglądzie było widać pogrubiony tekst a nie <b></b>


www.ligaf1.unl.pl/problem_BBCODE.gif



Mam ten sam problem... Chciałbym, żeby było widać rezultaty kodu HTML oraz BBcode.
img121.imageshack.us/img121/3194/tet.png
 
Pieka
W celach bezpieczenstwa specjalnie zostala usunieta mozliwosc wykonania podgladu tagow HTML. I na Twoim miejscu dla wlasnego dobra zostawilbym to tak jak jest. Swoja droga nazwa tematu brzmi, cytuje:
BBCode w newsach dodawanych przez użytkowników

Wynika z tego jasno, ze o HTML nie ma mowy.

Jesli mimo w/w nadal chcecie miec podglad HTML, nie ma problemu. Jednak pozniej prosze nie jeczec.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
albatross201
Witam. Nie znam się na PHP a chcialbym skorzystać z rozwiązania "Pieka" aby uzyskać BB code w artykułach. Pozmieniałem wszystko w newsach i działa ale mógłby ktoś napisać gdzie co i jak pozmieniać aby uzytkownik mógł również korzystać z tego w artykułach?
Edytowane przez Pieka dnia 04.09.2010 21:56:35
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl