ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Drugie newsy (sklonowane newsy)
DarkRayne
Witam serdecznie.


Tak wczoraj siedziałem nad moja stronką i doszedłem do wniosku że chciałbym mieć u siebie dwa zupełnie oddzielne działy news! Nie kategorie!

Chodzi o to ze na stronie glownej dodawalbym sobie informacje a drugi skrypt news.php chcialbym mianowac działem TV i w tych wiadomosciach dodawac tylko filmu ze swoim playerem.

Wiec zastanawiam sie czy jakos mozna powielic skrypt wiadomości i zamienic go ze skryptem artykułow? Czyli jak klikam dodaj news to daje news na strone główną a jak klikam na przyklad dodaj artykul to de facto dodawalby mi news tylko ze w moim nowym dziale!

Wiec reasumując potrzebowałbym dwa oddzielne skrypty news.php.

Czy jest to wykonalne?
Edytowane przez Pieka dnia 13.01.2010 09:05:09
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 04.05.2024 00:58:27
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
alhenag
Dzień dobry
Interesuje mnie ten temat. Czy ktoś zechce pomóc?
Z góry bardzo dziękuję.

P.S.
Dowiedziałam się już, że można newsy sklonować w taki sam sposób, jak artykuły, dziękuję bardzo za podpowiedź.
Rozumiem, że sposób utworzenia tabeli w bazie danych też jest taki sam....
Miałabym tylko jeszcze dwa pytania.

1) Czy mogę w sklonowanych plikach zastosować inną nazwę, tzn. wszędzie "news2" zamienić na na przykład "start"? Mówię zarówno o nazwach plików, jak i ich zawartości (kodzie). Oczywiście ten sam zabieg zastosowałabym w plikach z folderu "includes".

2) Dopisywane newsy są wyświetlane na zasadzie - najwyżej najnowszy, pomijając przyklejone. Czy można to odwrócić? Chcę w newsach2 zrobić stronę ogłoszeń i wolałabym, by wyświetlały się w odwrotnej kolejności dodawania.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Wiadomość doklejona:
Witam
Sama zabrałam się za robotę... :: Efekt w załączonym pliku. Wszystkie zmiany naniosłam na plikach z oryginalnej "paczki", ponieważ moje na stronie http://www.alhena.../index.php są nieco zmodyfikowane (u mnie index.php to właśnie news2.php). Przetestowałam załączone poniżej pliki na innej, testowej stronie.
Niestety - tak samo jak w sklonowanych artykułach - nie pojawia się u mnie pod sklonowanymi newsami "ołóweczek" czyli link do edycji. Może któryś z fachowców zechciałby zerknąć i sprawdzić, gdzie tkwi błąd, bo ja nie mogę do tego dojść już od kilku miesięcy.

Przy okazji: Pieka - bardzo dziękuję za podpowiedzi Smile
Pozdrawiam.


PW od moderatora:
  1. Odświeżenie Tematu - Pieka 15.01 - 19:11
alhenag dodał/a następującą plik:
v7_sklonowane_newsy.rar [16.53kB / 405 Pobrane]

Edytowane przez alhenag dnia 15.01.2010 18:57:29
 
http://www.alhenag.com
piotrek199214
Jak klonujemy to lecimy z wszystkim. Także z funkcją dotyczącą ołówka, którą znajdziesz w:
includes/theme_funtions_include.php

Za to w newsach odpowiada funkcja:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

a za artykuły:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

a za twoje ołóweczki to:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Pozdrawiam
Pomogłem Ci? Wystarczy podziękować i oznaczyć post jako pomocny pomogl[1]_1.png
Tanie tworzenie wtyczek, masz problem napisz.
 
www.piocom.eu
alhenag
Witam
Ja to wiem i mam to zrobione, ale chyba z jakimś błędem, którego nie potrafię zlokalizować. Gdybyś pobrał pliki i zajrzał tam - widziałbyś Smile
Pisałam o tym tutaj: http://www.php-fu...ost_139761. Liczę na to, że ktoś w końcu się zlituje i powie mi, gdzie tkwi błąd.
Pozdrawiam.

PS. Przy okazji mam pytanie nie na temat (mam nadzieję, że Admin wybaczy): gdzie można oznaczyć post jako pomocny? Jakoś nie mogę tego znaleźć...

To znaczy, że Regulaminu nie przeczytałeś (P.2.10), bo tam wszystko pisze :=P //khaman

Wiadomość doklejona:
Przyznaję - nie doczytałam, co tam jest napisane, przepraszam, już się dokształciłam... Smile
Niemniej problem pozostaje nadal otwarty...
Pozdrawiam.
Edytowane przez alhenag dnia 20.01.2010 09:47:04
 
http://www.alhenag.com
gato44
Witam.
Mam tylko nadzieję, że nie dostanie mi się za odświeżanie tematu.
W Szukajce znalazłem kilka podobnych tematów i z wielu z nich skorzystałem tworząc drugi system newsów pod "v7.02.03 Core PL".
Niby wszystko jest OK system newsów działa, ale nie mogę sobie poradzić z jednym niedociągnięciem. Może ktoś mnie naprowadzi albo powie jaki błąd zrobiłem.
Tworzę informację w drugim systemie newsów, zapisuję, dodaję komentarze i tu wszystko działa OK.
Wchodzę na stronie newsów2 w komentarze w celu ich przeczytania jest OK, następnie klikając na odnośnik ilość komentarzy i przenosi mnie na komentarze systemu newsów 1.
Sam już nie wiem co jest źle, może coś pominąłem, może potrzeba zmienić jeszcze inny plik.

Dziękuję i pozdrawiam.
gato44 dodał/a następującą plik:
drugi_system_newsw_v70203_1.zip [17.56kB / 415 Pobrane]
 
zefir1966
Witam.
Wgrałem te pliki pod v7.02.03, jeśli chodzi o samo zapisywanie newsów i komentarzy to wszystko jest Ok. Oprócz twojego "niedociągnięcia" znalazłem więcej błędów. Nie działają: drukowanie, edycja i ocenianie.
 
north
Witam, szukam czegoś podobnego to pozwolę sobie dopisać w tym wątku pytanie.

Mam PHP-Fusion 7.00.05, skórka Gillette - po środku jest "ramka" z newsami, a nad nią wkleiłem panel z shoutboxem. Jak sklonować news.php, ale w taki sposób, żeby pierwszy news (najnowszy) pokazywał się nad panelem z shoutboxem, a reszta już standardowo pod shoutboxem?

Niżej wzór, o co mi chodzi dokładnie Smile

acn.waw.pl/zysio/newsy.jpg
Edytowane przez north dnia 21.08.2012 19:31:34
 
http://fenixtemple.cba.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl