ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Hasła admina i użytkownika
lomcskw
Mam założonego użytkownika Admin, który jest głównym administratorem, nie ma żadnych innych userów ani adminów. Po aktualizacji z 6 do 7 miałem komunikat o konieczności zmiany hasła. Coś tam chyba trochę pomieszałem, bo teraz jest tak, że aby zalogować się do serwisu (jako admin) wpisuję jedno hasło, a jak chcę dodać panel to muszę to drugie.
W ogóle może ktoś mi objaśni czemu służą pola hasło użytkownika i hasło administratora - czemu są dwa i o co z nimi chodzi.
W bazie danych są wpisy w user passwd i admin passwd i są one różne.

Pozdrawiam Smile
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 23.04.2024 12:20:57
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Najszybciej i najprosciej, rozroznienie hasel uzytkownika i administratora sluzy tylko i wylacznie poprawie bezpieczenstwa strony. W przypadku wykradniecia hasla uzytkownika bedacego administratorem, ktore sluzy do logowania, strategiczna czesc PA jest zabezpieczona przed zmianami, ktore moglby i zapewne wprowadzilby wlamywacz. Bez znajomosci hasla administratora nie jest w stawie wykonac zadnego skryptu, poniewaz strony dodatkowe jak i zarzadzanie panelami sa uwarunkowane wprowadzeniem hasla administratora.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Seba0p
W przypadku wykradniecia hasla uzytkownika bedacego administratorem, ktore sluzy do logowania, strategiczna czesc PA jest zabezpieczona przed zmianami, ktore moglby i zapewne wprowadzilby wlamywacz. Bez znajomosci hasla administratora nie jest w stawie wykonac zadnego skryptu, poniewaz strony dodatkowe jak i zarzadzanie panelami sa uwarunkowane wprowadzeniem hasla administratora.


Jest jeszcze jedno miejsce, gdzie można wykonać kod php. Pisałem w tej sprawie do Digitanium, ale nie odpisał. No cóż...
 
http://seba0p.pl
lomcskw
Dzięki Pieka za szybkie wyjaśnienie, można powiedzieć "i wszystko jasne"!
Pozdrawiam Smile
 
ace82
Witam.. zaktualizowałem wersję v6 do v7.. i wszystko działa jak trzeba. Mam pytanie dotyczące hasła administratora... w którym miejscu mogę zmienić swoje hasło tj. super administratora do logowania... i hasło administratora którego nie było w wersji v6.. a teraz v7 sie o nie pyta... no a go nie ustalałem przecież.. bo nie wiem gdzie.

Przy super administratorze.. nie ma opcji edytuj.. tak jak przy innych użytkownikach.. dlatego pytam.

Z góry dzięki serdeczne za pomoc ! Smile
Edytowane przez ace82 dnia 04.02.2009 20:18:52
 
www.D29-8.cal.pl
hoopak
W edycji profilu.
 
www.hoopak.pl
ace82
No tak ale Głównego Administratora na którego loigin i hasło się podawało przy instalacji portalu nie można edytować ;/ to co mi z edycji profilu ?
 
www.D29-8.cal.pl
Chemikpil
A sprawdzałeś? Ja jakoś mogę pozmieniać swoje hasła a jestem Super Adminem na swojej stronie.
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
ace82
No przecież bym nie zawracał głowy.. jak bym nie sprawdził Pfft Drugi Gł. Admin może.. a ja nie mogę wogóle edytować profilu swojego. Przypominam, że aktualizowałem v6 do v7... i tam tak samo miałem.
 
www.D29-8.cal.pl
Chemikpil
A masz te pola do zmiany hasła w edycji profilu ?
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
ace82
Wchodze tak: PA-Zarządzanie użytkownikami-Administratorzy i tam obok drugiego admina jest opcja "edytuj | usuń" a obok mojego loginu nie ma nic...

P.s. Nie mam takiego czegośc w PA "edycja profilu".
Edytowane przez khaman dnia 05.02.2009 16:59:05
 
www.D29-8.cal.pl
Chemikpil
To ty mówisz o innych rzeczach. To o co ty pytasz to admini na stronie a temat dotyczy haseł. By zmienić swoje hasło to musisz edytować swój profil. A co do tego co ty podałeś to Główny Admin o id=1 to ty więc po co usuwać sobie uprawnienia?
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
barti_30
A czy można jakoś odzyskać hasło admina? Nie pamiętam, czy w ogóle uzupełniałem takie pole...
Edytowane przez Pieka dnia 17.02.2009 21:08:35
 
khaman
Można pisaliśmy o tym na forum, poszukaj.
Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl