ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Białe strony na forum, w prywatnych wiadomościach i stronach informacyjnych
decymka
Moje kolejne problemy to:
  1. Biała strona, gdy chcę wysłać prywatną wiadomość. A dokładnie, gdy klikam na link - Napisz nową wiadomość.
  2. Biała strona gdy chcę przewinąć strony na forum. Konkretnie: Chcę otworzyć temat, który znajduje się więcej niż na jednej stronie (klikam na strona 3) i też mam białą kartę.

Dlaczego tak jest? Czy ktoś może mi pomóc?


PW od moderatora:
  1. Odświeżenie tematu - Pieka 11.10.2011 23:15
  2. Odświeżenie tematu - Pieka 18.10.2011 19:40

Edytowane przez Pieka dnia 01.10.2010 20:18:31
 
nauczycieleprzedszkola.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 28.04.2024 19:23:57
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Obecny jak i poprzedni temat potwierdzaja nasilajace sie problemy z baza MySQL. Byloby dobrze sprawdzic, czy wynika to z uszkodzenia bazy lub serwera, czy tez po prostu ze slabej wydajnosci w zwiazku z mala moca Twojego serwera. Na v7 nie powinno byc tego typu problemow, jest zdecydowanie bardziej zoptymalizowany od v6, co widac po generowanych ilosciach samych zapytan np. na forum oraz ogolnie szybszej pracy calej strony.
Odpowiadajac stricte na Twoje pytanie:
  1. Formularz nowej wiadomosci aby zostal wyswietlony musi zaladowac cala liste uzytkownikow.
  2. Poszczegolne konkretne strony tematow prawdopodobnie zawieraja zbyt wiele tresci.

Powyzsze jest powodem pojawiania sie bialej strony, poniewaz serwer nie wyrabia. Jest to bezposrednim wynikiem pracy bazy oraz czasu wykonywania skryptu. Moze pomoc aktualizacja oprogramowania serwera oraz zmiany w jego konfiguracji, a w skrajnym przypadku, zakladajac, ze nie ma problemow sprzetowych, zmiana maszyny na wydajniejsza. Niestety, to powoduje podniesienie juz i tak zapewne niemalych kosztow utrzymania..
Twoja strona caly czas jest rozbudowywana, a do tego zdobywa coraz wieksza popularnosc, co niestety przeklada sie na zwiekszone obciazenie serwera.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
decymka
No dobrze. Nie wiem, czy sama sobie z tym poradzę. A gdyby tak na razie ustawić, żeby na stronie było widocznych 15 postów zamiast 20?
W którym pliku to mogę zmienić?
Edytowane przez decymka dnia 18.01.2009 15:54:59
 
nauczycieleprzedszkola.pl
Pieka
decymka napisał/a:
..A gdyby tak na razie ustawić, żeby na stronie było widocznych 15 postów zamiast 20? W którym pliku to mogę zmienić?

Mozesz, zawsze jest to jakies ograniczenie, o ile same pojedyncze posty nie generuja zwiekszonego obciazenia. Zmienisz to w pliku viewthread.php, a dokladnie w linii 23:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
decymka
Zmieniłam. Smile To mam jeden problem z głowy.
 
nauczycieleprzedszkola.pl
Pieka
decymka napisał/a:
Zmieniłam. Smile To mam jeden problem z głowy.

Odnosnie drugiego, polecam dopisac sie do tematu na UK: http://www.php-fu...d_id=23677. Autor jak widzisz ma zdecydowanie wiekszy problem Wink Byloby dobrze gdyby wprowadzili ograniczenia w listingu, bo obecne przy wiekszej ilosci uzytkownikow potrafi dac w 4 litery nawet calkiem mocnym maszynom. Jak tylko koderzy wroca, mysle, ze cos sami pomyslimy w tej kwestii. Przypomnij sie Marzanna przy okazji.

P.S. W zasadzie mamy juz rozwiazanie, ktore z powodzeniem wprowadzilismy podczas ostatniego konkursu na "Najlepszego uzytkownika, kodera, moderatora, admina", ale potrzebna jest obecnosc jw.
Edytowane przez Pieka dnia 18.01.2009 17:03:37
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
decymka
Jeśli ktoś przetłumaczy mojego posta to go tam dodam.
I oczywiście, że się przypomnę, ponieważ lubię mieć wszystko w porządku.
 
nauczycieleprzedszkola.pl
CyberSoft
Z której wersji Fusiona korzystasz ?
Edytowane przez CyberSoft dnia 18.01.2009 19:41:25
 
decymka
Z tej, do której jest wpisany temat - v7
 
nauczycieleprzedszkola.pl
CyberSoft
Wybacz nie zauważyłem. W związku z Twoim problemem proponował bym zmianę sposobu wysyłania PW. A mianowicie. Zrezygnowanie z możliwości wyboru usera z listy podczas pisania nowej wiadomości. Na miejsce tego należało by dodać w spisie userów (members.php) ikonkę wyślij pw. w momencie kliknięcia automatycznie by było podstawiane. bez możliwości edycji. Dla Administratora pozostawić możliwość wysłania do wszystkich i do wszystkich z grupy ale bez możliwości wyboru z listy. Czy takie rozwiązanie było by zadowalające ?
 
decymka
Oczywiście, z tym, że sama tego z pewnością nie zrobię. Czy mogę prosić o pomoc?
 
nauczycieleprzedszkola.pl
CyberSoft
Oczywiście że tak. Powiedz tylko czy twoje pliki były modyfikowane mam na myśli messages.php oraz members.php ? I której wersji masz pliki najnowszej ?
 
decymka
Nie, żaden z tych plików nie był modyfikowany i mam zaktualizowaną stronę do v7.00.05
 
nauczycieleprzedszkola.pl
CyberSoft
Sugerował bym jeszcze dostosowanie profilu by w nim również dało się kliknąć [PW]. Pliki są w wersji beta tzn napisane na szybko i mogą zawierać jakieś błędy. Więc jak by co proszę raportować.
CyberSoft dodał/a następującą plik:
for_decymka_beta.zip [7.08kB / 792 Pobrane]

Edytowane przez CyberSoft dnia 18.01.2009 21:46:43
 
decymka
Nadpisałam swoje pliki messages.php i members.php plikami z paczki i oczywiście sprawdziłam wszystko jako Główny Admin i jako użytkownik. Jako Główny administrator mogę wysyłać PW do grup, natomiast użytkownik może wybrać do kogo chce wysłać wiadomość.
Dziękuję Smile
 
nauczycieleprzedszkola.pl
CyberSoft
Gdyby jednak były jakieś błędy lub chciała byś by coś inaczej działało daj znać. Pomyślimy co da się zrobić.
 
korekt advet
Witam ! Żeby nie tworzyć nowych tematów dopisuje się do tego.
U mnie jest podobny problem na forum, z wiadomościami i w komentarzach są białe strony, ale jak włączam prace na serwerze to już nie ma białych stron tylko wszystko normalnie, w tematach które są zablokowane też jest normalnie. Dzieje się tak tylko na PHP w wersji 5, a na PHP 4 jest wszystko normalnie.
Edytowane przez korekt advet dnia 23.04.2009 08:01:43
PHP-Fusion v6 to już historia PHP-Fusion v8 to tajemnica, ale PHP-Fusion v7 to dar losu Smile
www.fineasz-i-fer... - Zapraszam Smile
 
www.fineasz-i-ferb.345.pl
decymka
Mam problem z otwieraniem niektórych stron informacyjnych:
http://nauczyciel...?page_id=8
http://nauczyciel...age_id=129
http://nauczyciel...age_id=130
http://nauczyciel...age_id=180
http://nauczyciel...age_id=181
Po otwarciu stron mam białe tło i nic więcej.
Czyściłam pamięć przeglądarki. Po wyczyszczeniu strony się otwierają. Po chwili, gdy chcę otworzyć którąś w w/w stron znów mam białe tło.
Sprawdzałam w przeglądarkach FF i IE. W obu jest to samo.
Osoba, która jest niezalogowana nie ma problemów z otwieraniem tych stron.
Myślę, że jest to związane z ilością tekstu na stronach.
Jak to naprawić?
Proszę o pomoc.
...Nie bierzmy życia zbyt poważnie...
 
nauczycieleprzedszkola.pl
eldiablo
Pięknie i szybko się otwierają Wink oprócz trzech odnośników bo:
Aby zobaczyć zawartość musisz się zarejestrować lub zalogować!.
 
http://dropdire.pl
decymka
A sprawdź po zalogowaniu:
login - testowanie
hasło - testowanie
...Nie bierzmy życia zbyt poważnie...
 
nauczycieleprzedszkola.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl