ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Dodatkowa galeria (druga galeria)
Gide0n
Ja natomiast znalazłem jeszcze jeden błąd. W ustawieniach Administratora nadając uprawnienia nad galerią 2 administratorowi - od razu automatycznie nadaje się uprawnienia nad galerią1.

U mnie akurat są 2 grupy i każda ma swoją galerię. Teraz administrator 1 może dokonywać zmian w 2 i na odwrót - czy można to jakoś naprawić?
 
www.asgwroclaw.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 28.04.2024 11:52:03
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Tomek
Witam,
naszła mnie potrzeba zrobienia efektu lightbox dla drugiej galerii w php-fusion v.7.x.x

W załączniku panel włączający efekt lightbox dla drugiej galerii.

Instalacja:
1. wrzuć folder: "ajax_gallery_panel2" do folderu "infusions"
2. Przejdź do zarządzania panelami i dodaj panel wybierając
Nazwa pliku panelu: "ajax_gallery_panel2"
3. Nadaj prawa kto ma mieć dostęp do efektu lightbx
4. Włącz panel w zarządzanie panelami.
5. Ciesz się efektem lightbox

Jest to modyfikacja panelu użytkownika tego forum: "bartek124"
Tomek dodał/a następującą plik:
ajax_gallery_panel2.zip [19.14kB / 902 Pobrane]

Edytowane przez Tomek dnia 16.04.2010 10:53:42
Pozdrawiam
Tomek
www.rcswiebodzice.pl
 
www.rcswiebodzice.pl
4r73k
Prosiłbym o stworzenie drugiej galerii dla PHP-Fusion v7.01. Z góry serdecznie dziękuje.
Edytowane przez 4r73k dnia 19.09.2010 21:07:30
 
active
Z racji tego że nikt nie mógł mi pomóc, "podwinąłem" rękawy i sam się zabrałem za poprawe błędu jakim było wyświetlanie zdjęć z pierwszej galerii w przypadku włączonego znaku wodnego.

W modyfikacji kefirka brakowało pliku photo2.php, który to należało również sklonować dla poprawnego wyświetlania znaku wodnego, oraz zamiany photo.php na photo2.php w plikach: photogallery2.php, showphoto2.php.

Poniżej poprawiona paczuszka. Mam nadzieje że komuś się przyda. Jeżeli pomogłem kliknij proszę: "Pomógł".
active dodał/a następującą plik:
dodatkowa_galeria.rar [27.33kB / 921 Pobrane]

Edytowane przez active dnia 12.10.2010 19:13:48
 
Giggsy
Chciałem się dowiedzieć coś również o tej drugiej galerii, ponieważ gdy ja wrzuciłem całą paczkę to jeszcze przed instalacją paczki wystąpiły mi następujące błędy:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Nie wiem nawet dlaczego, a mówione było że to jest prawidłowo zrobiona paczka poprawiona dla PHP-Fusion v7. Jak coś to ja mam zainstalowaną nową wersję PHP-Fusion 7.01.03 i chciałem tą galerię zainstalować na skórce Phos. Ja chciałem się dowiedzieć co jest problemem.
Edytowane przez Drecha dnia 30.01.2011 11:23:15
Człowiek inteligentny nie wie wszystkiego, ale sam tworzy coś niewyobrażalnego.
 
https://weol.com.pl/gold
Wytrwaly
Wrzuciłem pliki z załącznika w poście3 i przy uruchomieniu 2 galerii ukazuje się komunikat o braku tabeli. Jak to naprawić?
 
http://www.mojekolostrumyk.pl/news.php
Adam Stalica
---
Edytowane przez Adam Stalica dnia 26.03.2011 21:38:36
Witam Grin
 
Pieka
Perelka2005 napisał/a:
@Wytrwaly wtyczka zapewne wymaga edycji pliku infusion.php. Więcej masz tutaj:
http://www.php-fu...d_id=32570

To nie jest wtyczka i nie ten plik wymaga zmian, tylko setup.php zawarty w paczce kefirka.
Poza tym, warto przeczytac caly temat, a nie tylko jeden, czy dwa posty.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Wytrwaly
Posiadam v7.00.2 czy zmiany w pliku setup.php należy dokonać?
Jak utworzyć tabela w bazie dla drugiej galerii"
 
http://www.mojekolostrumyk.pl/news.php
Pieka
Wytrwaly napisał/a:
Jak utworzyć tabela w bazie dla drugiej galerii"

Napisalem wyraznie ktory i gdzie zawarty plik wymaga zmian, o ile masz nowa wersje MySQL.
Wszystko masz w poscie kefirka. Czytac samodzielnie chyba potrafisz?
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
milocha
Witam, a jak usunąć zainstalowaną dodatkową galerię. Smile
Pozdrawiam
 
piastovia.pl
piotru
milocha napisał(a):

Witam, a jak usunąć zainstalowaną dodatkową galerię. Smile
Pozdrawiam



Również chciałbym usunąć z PA bo stworzyły mi sie 3x Galeria 2
Jak mam to zrobić ??
 
damiansd4hide3
Galerie dodatkowe należy usunąć w bazie danych inaczej zawsze będzie w panelu administracyjnym folder galeria 2

----------

Zainstalowałem galerię z podanej paczki PHP Fusion v7.02.06 i nie działa jak należy. Miniaturki w galerii nie wyświetlają się ani zdjęcia oraz wyskakuje następujący błąd:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy



Screen w załączniku:


PW od moderatora:
  1. Brak stopki! - bogdan 30.07.2013 11:57
damiansd4hide3 dodał/a następującą grafikę:
beztytuu_2.jpg
 
piotru
damiansd4hide3 napisał(a):

Galerie dodatkowe należy usunąć w bazie danych inaczej zawsze będzie w panelu administracyjnym folder galeria 2




a jak sie nazywa to w bazie ???
Edytowane przez piotru dnia 29.10.2013 16:11:33
 
Pieka
Pisz jak człowiek albo w ogóle. Popraw posta.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Krystian
Dodałem sobie 2 galerię, niestety po podmianie pliku maincore.php (wrzuceniu tego z paczki) strona mi się wysypała, na szczęście miałem kopię, przywróciłem więc swój plik i dalej poszło jak z płatka, tzn bez żadnego problemu zainstalowałem galerię. Niestety są z nią problemy - po dodaniu zdjęć nie są one wyświetlane, tak samo nie jest wyświetlana miniaturka albumu. Zapewne to problem braku kompatybilności pliku maincore.php z paczki z tym z wersji v7.02.06. Dodałem już do swojego ścieżkę
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
nic to jednak nie dało. Czy ktoś z obeznanych w temacie pomoże całkiem zielonemu? :)

---

Odkryłem właśnie, że w 2 galerii dodaje mi albumy w katalogu administration nadając im nazwę PHOTOS2album_1. Po przeniesieniu albumu do odpowiedniego katalogu niby działa, ale to chyba rozwiązanie prowizoryczne.

---

Zgodnie z zasadą chcesz coś mieć zrób to sam postanowiłem wobec totalnej ciszy w sprawie dodatkowej galerii poradzić sobie sam z tym problemem. Zrzuciłem sobie pliki z najnowszej wersji PHP-Fusion, edytowałem i podmieniłem zapisy dotyczące dodatkowej galerii, tzn. tam gdzie było przykładowo DB_PHOTOS wstawiłem DB_PHOTOS2. Nietety po całej operacji teraz nie wyświetla mi w panelu admina w Galeria2 albumów, gdyż brakuje odpowiedniej tabeli, cyt.:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
.
Bardzo proszę o pomoc.

---

Poradziłem sobie i z tym problemem, nie jestem jednak w stanie przeskoczyć przeszkody związanej z wyświetlaniem ocen i komentarzy pod zdjęciami. Innymi słowy, komentarze pod zdjęciem nr 1 z galerii1 wyświetlają się pod zdjęciem nr 1 ale w galerii2 i na odwrót. Jak to rozwiązać?


PW od moderatora:
  1. Odświeżenie tematu - khaman 22.03.2014 18:36
  2. Odświeżenie tematu - Pieka 30.03.2014 00:03

Edytowane przez Krystian dnia 15.03.2014 21:59:25
 
Vanko
Siema, nie do końca zrożumiałem lecz myślę że chodzi o ten kod w pliku photogallery.php:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


nie jestem pewny lecz zmień powyższy kod na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


I jeśli będzie trzeba:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


na to:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez Vanko dnia 30.03.2014 00:19:07
 
http://skyde.pl
Krystian
Problem jest następującej treści - jeśli ocenię zdjęcie z pierwszej galerii to automatycznie ocena ta jest przypisywana zdjęciu o identycznym numerze ale z drugiej (dodatkowej) galerii. Tak samo dzieje się z komentarzami. Oczywiście problem ten jest też w drugą stronę, czyli jeśli dokonam jakiś działań w drugiej (dodatkowej) galerii (ocena, komentarz) to zaraz jest to przypisane do zdjęcia o identycznym numerze, ale w pierwszej galerii. Innymi słowy: komentuję zdjęcie w podstawowej galerii to komentarz ten widnieje też pod innym zdjęciem z drugiej (dodatkowej) galerii.
Spróbowałem Twojej metody i wyszło tak, że jeśli komentowałem zdjęcie w drugiej (dodatkowej) galerii to wyświetlało go (komentarz) tylko w pierwszej galerii (podstawowej), tak samo było z oceną.
Coraz bardziej skłaniam się ku tezie, że problem może być nierozwiązywalny. Niestety.
 
Pieka
Pogrzebałem, pomieszałem i wygląda, że powinno być dobrze.

Wystarczy nadpisać to, co macie na serwerze, tym co jest w paczce.
Ważne, żeby po nadpisaniu edytować wcześniej dodane zdjęcia i ponownie je zapisać. Tylko edytuj - zapisz.

Odnośnie kwestii oceniania. Tu jest mała przeszkoda, bo musisz edytować w bazie, najlepiej przez phpMyAdmina tabelę _ratings, następnie przejść do pola rating_type i zmienić wartość pola char na 2. Ewentualnie edytować pliki i wstawić jako identyfikację ocen dowolną pojedynczą literę bądź cyfrę, która jednak nie będzie jeszcze użyta w Twojej instalacji.

Poniżej kod do zmiany wielkości ww. pola (należy wkleić i wykonać podgląd w dodatkowych stronach):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Paczka w załączniku.
Pieka dodał/a następującą plik:

Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Krystian
Dzięki Pieka za pochylenie się nad tym problemem, ale... teraz jest tak, że jak wstawiam komentarz w drugiej (dodatkowej) galerii to wyświetla go tylko w galerii podstawowej przy zdjęciu o identycznym numerze Smile Przy zdjęciu w drugiej (dodatkowej) galerii nie ma nawet informacji, że zdjęcie zostało skomentowane. Całość jest automatycznie przypisana do pierwszej (podstawowej) galerii.
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl