ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 11

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Panel przypisany do konkretnej podstrony, newsa, galerii etc.
ddurin2
Dzień dobry wszystkim :).

Chciałbym się dowiedzieć jak zrobić panel boczny w PHP-Fusion v7, który by sie nazywał " Naprawa ". Przede wszystkim chodzi mi o to, żeby był wyświetlany tylko na jednej podstronie z boku.

Tak wygląda pusty panel:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy



Co zrobić, żeby ten dany panel był pokazywany tylko na jednej podstronie ?
Edytowane przez bogdan dnia 06.06.2012 12:20:15
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.04.2024 10:38:15
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
bogdan
Z tego co rozumiem, chodzi Ci o jeden panel, który będzie się pokazywał na jednej dodatkowej stroni?
Jest to chyba opisane w pierwszym poście -> http://www.php-fu...rowstart=0
Ale tak.
Wstaw to w panel:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Tam gdzie masz "23" wpisz id swojej podstrony.


PS.
Szefostwo czuwało. :D
Edytowane przez bogdan dnia 16.10.2014 16:26:00
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
ddurin2
bogdan napisał(a):

Z tego co rozumiem, chodzi Ci o jeden panel, który będzie się pokazywał na jednej dodatkowej stroni?
Jest to chyba opisane w pierwszym poście -> http://www.php-fu...rowstart=0
Ale tak.
Wstaw to w panel:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Tam gdzie masz "23" wpisz id swojej podstrony.

PS.
Szefostwo czuwało. :D






Dziekuje :) Działa teraz prawidłowo-, porównałem z tym co próbowałem napisać i już wiem w czym miałem błąd. Jeszcze raz dziękuję za pomoc :)
Edytowane przez bogdan dnia 16.10.2014 16:25:33
 
lukasz_s1_zsl
Witam!
Czy istnieje możliwość ustawienia w jakiś sposób aby stworzony przeze mnie panel był wyświetlany tylko na części dodatkowych stron.
Aktualnie jak bym nie próbował to niezależnie od tego jaką końcówkę adresu wpiszę (np viewpage.php?page_id=1) to panel jest wyświetlany na wszystkich stronach.


PW od moderatora:
  1. Ogólna uwaga - bogdan 14.07.2012 19:02
  2. Przeniesienie posta - bogdan 14.07.2012 19:03
 
http://sosnicowice.cba.pl/fusion
industrialrock
1. A jaki powinien być kod, żeby dla artykułu np. articles.php?article_id=1 wyświetlała się w panelu i tylko dla tego artykułu treść z dodatkowej strony o adresie viewpage.php?page_id=1?

Kwestia jest taka, że mam strony z recenzjami, ale w osobnym panelu o tytule 'O zespole' chciałabym wyświetlić krótki tekst (nad lub pod artykułem) i tylko dla tego konkretnego artykułu. Panel powinien pokazywać się także na kolejnych stronach artykułu 1,2,3 (np. articles.php?article_id=1&rowstart=1, rowstart=2 itd.) Nie wchodzi w grę tworzenie +/- 100 paneli dla każdego zespołu, ale jeden Smile

2. Ewentualnie może dałoby się zrobić taką wtyczkę do przydzielania panelowi konkretnej treści z bazy:
a) jeden ogólny panel (poziomy lub pionowy), a w PA ustalałoby się tylko docelowy page_id, która ma się pojawiać dla konkretnego article_id?
Cool lub jeszcze lepiej, bo wygodne - coś na wzór Advertising Manager http://www.php-fu...don_id=137 tak, żeby rozwijalna lista zawierała nie tylko główne strony (articles.php. news.php itd.), ale i wszystkie dostępne artykuły i żeby można było wpisać z poziomu edytora dodatkowy html do wyświetlenia w panelu na stronie tego właśnie artykułu? (Advertising Manager składa się z wtyczki i panela, używa OH, dla 7.01, testowałam pod v7.00.)
industrialrock dodał/a następującą grafikę:
trescwpaneludlaart.jpg

 
http://industrialrock.net
troxet
Sorry za odkopywanie tematu, ale mam problem.
Chodzi o to, że mam kod odpowiedni, który wyświetla mi x newsow w panelu bocznym napisany przez pieke.
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP


Chciałbym, żeby on się wyświetlał tylko na podstronie sport.php, ale nie umiem tego zrobić, ponieważ jak wpisuje tą linijkę:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

i wyskakuje mi błąd
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP


Pomoże ktoś mi z tym? Bardzo ważne to jest dla mnie
 
http://www.ju-zu.co.uk/
vaximus
Witam wszystkich.
Myślałem, że uporałem się z moim problemem ale nic z tego. Starałem się przeanalizować wszystkie powyższe posty i wykorzystać zawarte tam przykłady, ale poległem. Chodzi o to, że mam kilka paneli bocznych stworzonych w PA. Chcę, aby panele były przypisane do określonych kategorii artykułów (nie do konkretnych artykułów tylko ich kategorii). Mam kilka kategorii, np. kat_1, kat_2, kat_3, a w każdej z nich po kilkanaście lub kilkadziesiąt artykułów. Chcę, aby określone panele pokazywały się tylko dla określonej kategorii artykułów. Jak włączę artykuł z kat_1 to pokaże się panel_1, jak z innej kategorii - to inny panel. Próbowałem wykorzystać posty Wooya http://www.php-fu...ost_140415 i http://www.php-fu...ost_120077 ale jednak nie wychodzi. Moja znajomość php nie jest najlepsza i przyznam, że im dłużej siedzę nad tym, tym mniej ogarniam. Może mi ktoś pomóc? Będę bardzo wdzięczny.
 
Pieka
Chcesz tak, jak tu? v7.php-fusion.com.pl
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
vaximus
Tak Pieka, dzięki za szybką odpowiedź. To byłoby to o co mi chodzi z jednym ale... Otóż na stronie podanej przez Ciebie panele są widoczne kiedy przeglądam kategorię, ale kiedy czytam dany artykuł to panel już znika. A ja potrzebuję go kiedy czytam artykuł z danej kategorii. Wtedy z boku mam panel, w którym widzę zawartość kategorii, tzn. spis artykułów. Coś jak w przykładzie podanym przez Wooya. Tam jednak jest tak, że nie potrafię przypisać panelu do danej kategorii, a później stworzyć inny panel w PA i przypisać go do innej kategorii (panele będą się nieco różnić wyglądem: kolor i takie tam, więc potrzebuję kilku paneli - każdy do innej kategorii). Da się coś z tym zrobić?
 
Pieka
W ten sposób nie, ponieważ adres nie zawiera kategorii, a jedynie sam artykuł.
Musiałbyś poza kategorią dodać wszystkie adresy artykułów.

PS Zobacz, jak to wygląda teraz na podanej stronie.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
vaximus
Sprawdzałem. Pierwszy panel działa tak jak poprzednio, ale drugi już OK, tzn. widać go i przy kategorii i przy czytanym artykule. To prawdopodobnie byłoby to czego potrzebuję. Udostępnisz kod tego panela? Wiem, że to dla mnie droga na skróty, ale moja znajomość php nie jest niestety najlepsza i sam raczej nie dojdę do rozwiązania.
 
Pieka
Za długo trzeba czekać na Was i stąd później niedomówienia. W międzyczasie dodałem artykuły nie uzupełniając pola warunku panela. Zaktualizowałem listę, teraz wszystkie artykuły z pierwszej kategorii są wyświetlane z panelem.

Ale nie w tym rzecz, funkcja wyświetlania bądź nie paneli na danej stronie jest od dawna wbudowana w PHP-Fusion i wystarczy tylko z niej skorzystać. Widać ją w trakcie dodawania jak i edycji paneli. To właśnie z niej korzystam na podanej stronie.

Zakładając, że masz sporo artykułów w kategoriach, a co za tym nie masz czasu bądź ochoty pojedynczo kopiować ich adresów i wstawiać w pole warunku wyświetlania, poniżej wstawiam panel, który Ci w tym pomoże:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Wstaw panel i wykonaj sam podgląd, a następnie skpiuj wygenerowaną listę i wstaw, do pola warunku właściwego dla danej kategorii panela.

Zmieniaj tylko w trakcie generowania listy artykułów numer kategorii:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
vaximus
O funkcji wyświetlania paneli na określonych stronach wiedziałem i z niej korzystam. Tylko faktycznie, jak mam sporo adresów artykułów do wpisania w pole warunku to jest to trochę uciążliwe. Twój kod, który automatycznie generuje wszystkie adresy z danej kategorii jest super. Mocno przyspiesza pracę. Wielkie dzięki.

Zapytam jeszcze tylko o jedno. Wiem, że skutek będzie identyczny, ale jak jest lepiej i poprawniej - kiedy wpisuję wszystkie adresy w pole warunku panelu, czy kiedy wpiszę je bezpośrednio w kod tak jak w tym temacie na stronie 2 podał Kefirek? Czy nie ma to żadnego znaczenia?
 
Pieka
Z pewnością właściwiej będzie dodawać tak, jak napisałem.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Ramage
A jeśli chcę dodać panel widoczny pod tytułem w newsach, aby wyświetlał inną zawartość w zależności od kategorii newsa? Muszę go dodać go do funkcji render_news w theme.php tylko nie wiem jak ułożyć zapytanie.

Dla potomnych Panel widoczny dla danej kategorii newsa:
Zmieniamy 1 na dowolną kategorią newsów.
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez Ramage dnia 12.10.2015 01:50:19
www.dzikiepola.info - Nieoficjalna strona Ogniem i Mieczem: Dzikie Pola
 
www.dzikiepola.info
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl