ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 10

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
[OH] Lightbox Photogallery - Galeria Lightbox dla v7
stankosharp
No właśnie - warto by wyjaśnić podłączanie lightboxa do obrazów umieszczanych w newsach i innych artykułach.
W php-fusion v6 nie było problemu, przykładowo dokładało się do hiperłącza fotki atrybut rel=lightbox i wszystko śmigało.
Edytowane przez Pieka dnia 19.01.2009 21:47:55
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 29.04.2024 14:27:55
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
bartek124
Ten mod jest przystosowany do galerii, jednak wystarczy dodać do headera biblioteki lightboxa i wtedy uzywać rel=lightbox w newsach. Powinno działać.

Jak? Proste, tworzycie nowy panel a w nim:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Pzdr!
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
stankosharp
Dobra robota bartek124 - wszystko działa jak należy.
 
JackoS
Jak zauważył bartek124 mod jego autorstwa jest przeznaczony dla galerii - przydałoby się zatem, żeby był przystosowany także do wyświetlania podpisu zdjęcia i aktualizowania statystyki wyświetlania danego zdjęcia, tak żeby już wszystko było w jednym miejscu.
Pamiętam, że była już o tym dyskusja w którymś temacie... długo go szukałem, ale bezskutecznie :/

Proszę zatem autora moda, żeby przygotował finalną paczkę, jeżeli jest to do zrobienia.
 
lomcskw
Czy fotki wyświetlane tym modem mają naliczaną liczbę wyświetleń? Pamiętam, że Ajax Gallery chyba tego nie robiło.
Pozdrawiam Smile
 
JackoS
Nie, nie mają, chyba że zmodyfikujesz jakoś moda, ale nie wiem w jaki sposób Wink Wyżej w temacie coś o tym było...
 
ovan
bartek124 napisał/a:
Ten mod jest przystosowany do galerii, jednak wystarczy dodać do headera biblioteki lightboxa i wtedy uzywać rel=lightbox w newsach. Powinno działać.

Jak? Proste, tworzycie nowy panel a w nim:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Pzdr!


No nie rozumiem tego. Stworzyłem panel. Włączyłem. Napisałem tam jakiegoś newsa na test. W kodzie obrazka wkleiłem rel=lightbox i nie działa. :/ Nie wiem no... gdzie się wkleja w ogóle ten rel?? Bo może ja coś źle robię.
 
Pieka
ovan napisał/a:
..No nie rozumiem tego. Stworzyłem panel. Włączyłem. Napisałem tam jakiegoś newsa na test. W kodzie obrazka wkleiłem rel=lightbox i nie działa. :/ Nie wiem no... gdzie się wkleja w ogóle ten rel?? Bo może ja coś źle robię.

Zarknij na ponizszy kod:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

Dziala na zasadzie zdjec dodawanych np. z Fotosika, czyli masz miniaturke i zdjecie wlasciwe. Do podlinkowania dodajesz rel i w ten sposob otrzymujesz efekt typu Lightbox. Jesli czegos nie wiesz, zajrzyj do pliku panela.
Przyklad: http://pieka.coml...
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
ovan
Pieka napisał/a:
ovan napisał/a:
..No nie rozumiem tego. Stworzyłem panel. Włączyłem. Napisałem tam jakiegoś newsa na test. W kodzie obrazka wkleiłem rel=lightbox i nie działa. :/ Nie wiem no... gdzie się wkleja w ogóle ten rel?? Bo może ja coś źle robię.

Zarknij na ponizszy kod:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

Dziala na zasadzie zdjec dodawanych np. z Fotosika, czyli masz miniaturke i zdjecie wlasciwe. Do podlinkowania dodajesz rel i w ten sposob otrzymujesz efekt typu Lightbox. Jesli czegos nie wiesz, zajrzyj do pliku panela.
Przyklad: http://pieka.coml...


Aha to w ten sposób. Dzięki Pieka. ;)
 
bartek124
lomcskw napisał/a:
Czy fotki wyświetlane tym modem mają naliczaną liczbę wyświetleń? Pamiętam, że Ajax Gallery chyba tego nie robiło.
Pozdrawiam Smile


Nie ma naliczania. Do tego potrzebny jest ajax, o którym na razie nie mam zielonego pojęcia.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
tomi1989
Wilkolak, jaki kod w Twoim skrypcie należy dodać do pliku header.php? Aby działało otwieranie zwykłych zdjęć przez komenda rel"lightbox"
Edytowane przez ICEK dnia 29.01.2009 09:11:15
 
www.wieliczanka.com
JackoS
Bardzo by się przydała informacja, co trzeba zrobić, aby w okienku ze zdjęciem w Lightboxie wyświetlany był tytuł zdjęcia...
 
tomi1989
Na stronie iquery.lightbox znalazłem kod który trzeba umieścić w headerze strony, jednak umieszczając go nie działa mi otwieranie zdjęć za pomocą rel="lightbox".

Dodałem taki o to kod:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

Edytowane przez Pieka dnia 30.01.2009 01:30:33
 
www.wieliczanka.com
sikor
Witam,

zainstalowałem lightbox'a i pojawił się problem.
Otóż chcąc obejrzeć zdjęcie na IE, przeglądarka pyta czy zapisać plik i otwiera zbiór znaczków o nazwie "photos.php" w notatniku ;/.
Ktoś wie może jak temu zaradzić??

Oczywiście w operze/firefoksie wszystko działa jak należy
Edytowane przez sikor dnia 30.01.2009 22:34:24
 
kilerek999
Po wejsciu w galerie zdjecia otwieraja sie przez lightbox ale z boku pod buttonami pokazuje sie takie cos...
img528.imageshack.us/img528/9859/gal.jpg

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Czy mógłby mi ktos pomoc ?
Edytowane przez Pieka dnia 22.02.2009 22:40:06
 
piotrek1231
Normalnie wyświetla 100% rozmiaru fotki. Ale z myślą o użytkownikach posiadających mniejszą rozdzielczość czy jest możliwość ustawienia % lub wymiaru fotki? Dodawałem na serwer 1024x768 , ale przy takiej samej rozdzielczości monitora "sypie" się struktura strony.
Edytowane przez Chemikpil dnia 06.03.2009 23:35:05
 
skazany18
Zainstalowałem na dwóch serwerach.
W jednym wszystko ok, a w drugim wyskakują takie błędy:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Dodam, że na obydwu serwerach są te same pliki z tymi samymi kodami bo sprawdzałem. Jak zapobiec tym błędom?
Edytowane przez Pieka dnia 25.03.2009 18:52:02
 
bartek124
Podczas wgrywania prawdopodobnie zmieniły Ci się nazwy plików lokalizacyjnych, a dokładniej duże litery zostały zamienione na małe.

Wejdź do folderu
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


i zamień w nazwie każdego pliku pierwszą literę na dużą.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Juhas
Siema! A jak zrobić by w IE i Operze cały ekran został zaciemniony, bo gdy kawałek przewinę stronę w dół, zostaje kawałek nieprzyciemnionego ekranu.

Wiadomość doklejona:
P.S mam zainstalowany lightbox'a bartek124
natomiast wilkolak'a lightbox nie działa na operze i IE
Edytowane przez Juhas dnia 19.05.2009 10:32:35
 
Grzegorz
Witam
Zainstalowałem Lightboxa Bartka i galeria śmiga jak należy (no poza połową zaciemnionej strony na IE7) a jak próbuję dodać efekt do fotki w newsie to nie działa, w ogóle w html nie zapamiętuje dopiska rel="lightbox[roadtrip]" , czy coś zrobiłem nie tak?
Grzegorz J.
 
www.psck.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl