ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Poprawne podpięcie domeny
Yougamer
Problem nie ustąpił i nadal nie mogę wejsc do panelu administratora, co zrobic? Posiadam konto na cba.pl. Prosze o odpowiedz.


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - Pieka 03.04.2012 18:13
 
yougamer.cba.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.04.2024 23:36:16
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Apis
Nie rozumiem: domena w nazwa.pl a konto w cba.pl? To w końcu jak jest? Wklej w końcu adres twojej strony tutaj.


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - Pieka 03.04.2012 18:13

Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
Yougamer
Proszę tutaj adres www.yougamer.cba.pl. Tak jak mówiłem wcześniej zmieniłem w opcjach na nową domenę a na starej było ustawionej, czyli tej którą ci teraz podałem, czy da się przywrócić jakoś na starą domenę?


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - Pieka 03.04.2012 18:14

Edytowane przez Pieka dnia 03.04.2012 18:04:20
 
yougamer.cba.pl
Apis
Pisałem wyżej, da się przez modyfikację w bazie danych. Zajmuje to kilka chwil, ale trzeba mieć troszkę wiedzy w obsłudze PHP MyAdmin.

Rozumiem, że pliki strony masz na serwerze cba.pl. Czy nowa, "zewnętrzna" domena jest skonfigurowana? Wątpię.

Trzeba w panelu klienta NetArt (nazwa.pl) podpiąć kupiona tam domenę pod serwer - inaczej jak ma ona działać z serwisem? Najprościej jest gdy serwer jest także w NetArt, bo wystarczy wówczas podać jego nazwę (cośtam.nazwa.pl). Jeśli jest to serwer obcy - konfiguracja jest bardziej złożona. W tym celu należy w konfiguracji nowej domeny wybrać jedną z opcji:

- przekierowanie na adres URL (łatwiejsze) - podać po prostu adres http://www.yougam... (bez kropki na końcu jak napisałeś wyżej)

- zewnętrzny serwer DNS (trudniejsze, ale pewniejsze jeśli chodzi o "zadziałanie" logowania)

Jeśli wybiera się "zewnętrzny serwer" trzeba podać jego DNS-y. Musisz je uzyskać w cba.pl. Kolejnym krokiem jest podpięcie domeny pod właściwy katalog na serwerze, jeśli Twój serwis nie jest w głównym katalogu serwera lub masz kilka serwisów na serwerze. Poniżej masz podgląd ekranów.

img15.imageshack.us/img15/2937/cyk001.jpg
img41.imageshack.us/img41/3600/cyk002.jpg
img21.imageshack.us/img21/3885/cyk003.jpg


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - Pieka 03.04.2012 18:15

Edytowane przez Apis dnia 03.04.2012 21:26:20
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
Yougamer
Witam Apis dzięki za wszystkie odpowiedzi strona działa jak należy. Należało u nazwa.pl wprowadzić zewnętrzny adres dns-y innego usługodawcy wpisałem ns1.cba.pl i ns2.cba.pl i zadziałało. Dzięki za pomoc!


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - Pieka 03.04.2012 18:15

Edytowane przez Pieka dnia 03.04.2012 17:53:25
 
yougamer.cba.pl
Kinderinho
Witajcie. Szukam od kilku dni jak podpiąć domenę .pl na stronę. Powiem wam szczerze nie mam bladego pojęcia, ludzie tłumaczą że potrzeba podpiąć DNSy itd ale ja nie wiem dokładnie o co chodzi. Szukałem na tym forum również podobnych tematów i nic. Słuchajcie wykupiłem domenę na home.pl a stronę hostinguje na cba.pl i jak zmienić z cba.pl na samo .pl ? Smile Bardzo proszę o wyrozumiałość i dziękuję z góry za pomoc Smile


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - bogdan 25.12.2014 19:36
 
www.kazimierzromaslowski.cba.pl
Pieka
W panelu konta na cba.pl musisz dodać domenę, a w panelu konta domeny na home.pl DNS-y cba.pl.
Co to są DNS-y poczytaj na podanych stronach, wiki etc. Podstaw tłumaczyć nie będę.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Kinderinho
1. W odpowiednim miejscu wpisałem DNSy? (załącznik)
2. Na cba wystarczy tylko wejsc w zakladke domeny i dodac kolejna domene ? np. mojastrona.pl
Kinderinho dodał/a następującą grafikę:
dns.jpg
 
www.kazimierzromaslowski.cba.pl
Vanko
Tak.
 
http://skyde.pl
Kinderinho
Dziękuję.
 
www.kazimierzromaslowski.cba.pl
Piotrroger
Pamiętaj ze musi się adres rozpropagować.

userbar_sparta3.gif
 
http://spartabks.boo.pl
Kinderinho
Po 30 godzinach wszedlem na panel home.pl i widnieją już dnsy z cba lecz gdy wchodze na mojastrona.pl to wyskakuje taki komunikat. (załącznik). Na cba mam stworzona baze danych i ftp pod domene mojastrona.cba.pl czy ze wzgledu na nowa domene wykupiona na home.pl musze na cba.pl zrobic druga baze danych i drugie konto FTP?
 
www.kazimierzromaslowski.cba.pl
Vanko
Nie, natomiast jeśli masz zainstalowany PHP-Fusion i pózniej na nowej domenie nie będziesz mógł się zalogować, zaloguj się na starej domenie cba i w głównych ustawieniach zmień adres strony na nowy z home.
Edytowane przez bogdan dnia 29.12.2014 09:19:17
 
http://skyde.pl
Kinderinho
Czyli mam to zrobic na koncie ftp jeszcze z domena cba.pl tak? W jakich ustawieniach zmienić dokladnie ten adres?
Edytowane przez bogdan dnia 29.12.2014 09:18:46
 
www.kazimierzromaslowski.cba.pl
Vanko
Nic na ftp nie zmieniaj. Wejdź w:
Panel administratora => Ustawienia => Główne i tam masz pole "Domena:". Tam zmień ma nową domene.
 
http://skyde.pl
Kinderinho
Normalnie moge korzystac z tego starego FTPa?
Edytowane przez bogdan dnia 29.12.2014 09:17:32
 
www.kazimierzromaslowski.cba.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl