ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 9

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Brak polskich znaków po poprawnej instalacji
Darthpleps
Niestety, próbowałem. Aha, instalowałem wersję PL CORE UTF-8 czy coś takiego...
Edytowane przez Pieka dnia 23.11.2009 20:04:25
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 18.04.2024 07:03:55
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
janco1983
Mam PHP-Fusion v7.00.07 w wersji angielskiej. Chciałbym aby w shoutboksie i na forum wyświetlane były polskie znaki typu ł, ó, ż itd. Czy jest to możliwe?
Edytowane przez Pieka dnia 15.03.2010 15:53:36
 
jantom
Jeśli przekonwertujesz się na utf-8 lub iso-8859-2 (zamiast iso-8859-1), tak.
 
http://jantom.info
janco1983
jantom napisał/a:
Jeśli przekonwertujesz się na utf-8 lub iso-8859-2 (zamiast iso-8859-1), tak.
Mógłbyś mi napisac jak to zrobic?
 
optix
Witam mam problem z kodowaniem utf8. Na stronie mam tabele która pobiera dane z bazy danych.
wersja PHP-Fusion jest z kodowaniem utf8 tabela z której pobieram dane jest kodowana utf8 baza jest ustawienie kodowania utf8. Podczas wyświetlania danych z tabeli sa krzaki gdy w pliku maincore.php dodaje po połączeniu z baza:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

w tabelce z danymi mam polskie znaki natomiast w menu na stronie napis "strona główna" zamiast polskich znaków ma krzaczki. Nie wiem gdzie jeszcze należny ustawić kodowanie.
Proszę o pomoc.

Wiadomość doklejona:
Witam i serdecznie dziękuje za pomoc sprawę udało mi się rozwiązać otóż w bazie danych w tabeli między innymi fusion_site_links były wpisy odpowiedzialne za wyświetlanie napisów menu widziane były krzaczki które zamieniłem na polskie znaki.
Edytowane przez optix dnia 13.08.2010 11:59:22
 
Sony
Jakie w końcu powinno być ustawione kodowanie UTF-8 w Bazie Danych?
utf8_polish_ci
utf8_general_ci

a może utf8_unicode_ci ?
tjaa Smile
 
eldiablo
Sony napisał/a:
Jakie w końcu powinno być ustawione kodowanie UTF-8 w Bazie Danych?
utf8_polish_ci
utf8_general_ci

a może utf8_unicode_ci ?


Wszechstronny - utf8_general_ci, czyli obsługa wielu języków.

utf8_unicode_ci i utf8_bin również mają taką zaletę, ale general jest najczęściej "default". Grin
Edytowane przez eldiablo dnia 20.08.2010 12:24:52
 
http://dropdire.pl
_chris_
Ja podepnę sie z podobnym problemem. U mnie strona działa ok, wszystkie dodatkowe strony wpisane pzez CMS-a też, ale pojawił się problem jak dodałem 2 rzeczy.

Mianowicie:
1. Panel Allegro. Na panelu wyświetlane są w postaci punktów pozycje z bazy danych.
2. Osobna strona do zarządzania tymi danymi (dodawania/usuwania/modyfikacji).

Wcześniej owszem miałem problem że nawet na tej osobnej stronie miałem krzaczki, ale dodałem tam:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

bo takie mam kodowanie bazy danych (nie mam możliwości sprawdzić, ale tak admini powiedzieli). Teraz tam w tej dodatkowej stronie jest ok, ale na panelu, pomimo dodania
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
wyskakują nie pytajniki jak to miało miejsce wcześniej na tej osobnej stronie w złym kodowaniu, a kwadraty.

Może ktoś mi pomóc co jeszcze mogę zmienić i gdzie? Jak zmienie w maincore.php i dołoże
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
to jest bez zmian. Strona działa ok, ale na panelu dalej kwadraty.

Mam jeszcze jedną dodatkową stronę tworzoną dynamicznie na podobnej zasadzie, że na innej stronie mam zarządzanie jakie dane tam się powinny pojawić i jest taki sam problem.


W ustawieniach zmieniłem kodowanie strony z polish-utf8 na polish i już w tych dokładanych rzeczach mam polskie znaki, jako tako w fusion też są polskie znaki, ale teraz zniknęły polskie znaki z wszystkich rzeczy które wprowadziłem. Dobrze że mam kopie i nie jest tego za dużo bo by była załamka.

Temat jak rzeka z tymi polskimi znakami. Teraz mam tak:
1. Baza: latin1
2. W ustawieniach polski (nie polski-utf8)

Poprawnie jest już wszystko, dodatkowe moje panele i dane z bazy wyświetlają się z polskimi znakami, jednak używałem eclipse do edycji plików php i html. Zrobiłem sobie workspace taki jak na serwerze i miałem wszystko ładnie poukładane. Teraz z kolei jak wrzucę np zmieniony plik w eclipsie na serwer, to w tym pliku nie ma polskich znaków. Muszę otworzyć w notepadzie++ wybrać Format -> ANSII poprawić polskie znaki i dopiero teraz wysłać i wtedy jest ok. W eclipsie nie mogę zapisać jako ANSII bo tam nie ma ANSII.

Macie jakieś rozwiązanei czegoś takiego?

Ładnie długi mi się wątek zrobił :)

W każdym razie zdenerwowany tym że muszę zmieniać kodowanie każdego pliku zmieniłem w ustawieniach kodowanie strony na polish utf-8 poprawiłem wszystkie krzaczki i.... wszystko jest ok. Panele działaja z polskimi znakami, dynamiczne strone które biorą dane z bazy danych też wyświetlają polskie znaki, zarówno te stare, jak i te nowo dodane :) Jak wysyłam pliki .php z kodem paneli też wszystko działa więc jest ok:)
Edytowane przez Pieka dnia 10.01.2011 16:26:43
 
Mishczu
Witam! W moim przypadku po instalacji PHP-Fusion v7.01.4 na hostingu 1and1 na stronie wyświetlają się wszystkie polskie znaki, natomiast w bazie danych nie, tylko zamiast nich są krzaki.
Zmieniałem metodę porównywania napisów na latin1_general_ci, latin2_general_ci i utf8_general_ci, po każdej zmianie reinstalowałem PHP-Fusion i cały czas to samo. Na latin2_general_ci na stronie zamiast polskich liter pojawiały się '?'.
Za każdym razem przy instalacji wybierałem "Polish".
Edytowane przez Pieka dnia 08.02.2011 16:54:07
 
Pieka
Nie ma znaczenia, co jest w bazie, o ile na stronie wszystko jest poprawnie. A u Ciebie, jak napisales jest.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Mishczu
A przy przejściu na inny hosting jak się okaże, że zamiast polskich liter pojawią się krzaki?

Na innym hostingu po instalacji polskie znaki są i na stronie i w bazie.

Jeszcze raz pytam: nie ma opcji naprawienia tego?
 
bogdan
Przenosiłem jedną stronę, przywracałem kopię na innej i pomimo jak to określasz "krzaków" w bazie zainstalowało poprawnie.
Nic prostszego jak najpierw spróbować odtworzyć na innym serwerze, na utworzonej testowej stronie.
Ja najpierw tak robiłem :)
Spróbuj pokombinować z tym co wyżej opisane:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez bogdan dnia 08.02.2011 18:43:31
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
Vanil
Cześć, tym razem chyba dobry dział.

Otóż mam PHP-Fusion 7.0 pobrane z tej strony.
Zrobiłem kopie bazy danych, potem coś niepotrzebnie usunąłem, przez co zepsuła się strona, więc importowałem bazę danych no i tutaj wszystko się zaczęło.
Pojawiły się znaki zapytania przy każdym polskim znaku, w newsach, w nawigacji, oraz w panelu admina, po zmianie szablonu na np. gilette jest to samo. Szukałem sporo rozwiązań, ale nie chciałem czegoś znów zepsuć, dlatego utworzyłem nowy post.

Jestem troszku zielony w tym, lecz wszedłem w phpMyAdmin
no i tam próbowałem zmieniać na utd_unicode/general_ini ale nic się nie zmieniało, być może źle zmieniałem.
SS z bazy: (te pierwsze z góry zmieniałem ręcznie właśnie) http://img819.ima.../bazad.png


Napisałem już troszku newsów na stronie oraz mam paru użytkowników, dlatego nie chciałbym instalować od nowa wszystkiego, chyba że można tak aby newsy się nie usunęły.

Liczę na waszą pomoc, oraz w miarę możliwości szczegółowe wytłumaczenie ponieważ mocno się jeszcze w tym wszystkim nie odnajduje.

PS. Mogę dać komuś zaufanemu (członek zarządu) dane na hosting i ktoś sam w phpmyadmin może spróbować coś zrobić.

Dzięki
Edytowane przez bogdan dnia 20.03.2013 20:16:35
 
bogdan
Podaj wersję PHP-Fusion i adres w profilu.
Bo takiej jak podajesz nie ma.
Screeny dodawaj jako załączniki, albo grafiki w tagach [img].

Jeśli importowałeś bazę przez phpMyAdmin, a masz kopię robią przez PA na stronie, spróbuj ją przywrócić (żywcem "nadpisać" ).
Mnie na którejś stronie to pomogło.
Jeśli nie, to przywróć jeszcze raz, tak jak za pierwszym razem, żeby była bez Twoich poprawek i zastosuj się do tego postu, albo do tego.
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
Vanil
Dzięki Ci Bogdan, przywróciłem przez PA i już pomogło.
Naprawdę wielkie dzięki.
 
czarny588
Witam.
Mam mały problem z językiem polskim.
W pozycjach menu bym miał język polski muszę mieć w ustawieniach zapisane jako polisch-utf8.
Jeśli tak mam zapisane, to w menu jest ok, ale w podstronach utworzonych przeze mnie niestety brak jest polskiego.
W przypadku gdy zmienię na polisch, w menu nie mam polskich znaków, a w podstronach mam.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - bogdan 01.09.2014 10:40
 
bogdan
Polecam przeczytać ten wątek i jemu podobne.
Zastanowić się co robiłeś, że zniknęły polskie.
Czy to po instalacji, przenosinach, czy czymś jeszcze innym - poszukać w tematach już założonych.
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
krystian1988
Po pierwsze nie polisch a polish po drugie zobacz jak jest kodowana baza danych i przeczytaj owy temat od podstaw a znajdziesz rozwiązanie. Ten problem już był opisywany. Jeżeli masz nadal taki problem napisz jaki masz hosting itd.... Jeżeli chcesz pomocy to w profilu uzupełnij wersję PHP-Fusion itd.... Jeśli masz hosting z automatycznym instalatorem stron też to napisz, lecz pamiętaj najważniejsza jest wersja PHP oraz wersja bazy danych itd.
BRAK STOPKI = BRAK POMOCY NA SUPPORCIE.PRZECZYTAJ:
Regulamin Supportu Nie pomagam na PW!!!
 
decymka
Pozwoliłam sobie odświeżyć temat, ponieważ pierwszy raz zdarzyło mi się coś takiego. Zainstalowałam "fusiona" na serwerze płatnym. Jest to wersja 7.02. Problem tkwi w tym, że nie wyświetlają mi polskie znaki. Tam gdzie powinna być polska litera nie ma jej, a resztę wyrazu ucina. W czym tkwi problem? Kodowanie bazy to utf8_general_ci.
Proszę zobaczyć:
http://strefaruch...l/news.php
Proszę mi pomóc.
...Nie bierzmy życia zbyt poważnie...
 
nauczycieleprzedszkola.pl
krystian1988
Zmień w ustawieniach głównych na Polish-utf8 bo masz język w ISO Smile
BRAK STOPKI = BRAK POMOCY NA SUPPORCIE.PRZECZYTAJ:
Regulamin Supportu Nie pomagam na PW!!!
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl