ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 9

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Panel szukaj
sikor
Witam

Mam takie pytanie. Jak zrobić panel z polem szukaj, taki jak na stronie głównej supportu w lewym górnym rogu.

Pozdrawiam
Edytowane przez Pieka dnia 23.09.2008 12:26:22
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 29.04.2024 18:39:31
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Moze nie taki sam, ale panel:

Table:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Div:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez Pieka dnia 23.09.2008 12:41:27
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
sikor
Dzięki za tak szybką reakcję Smile panel działa (wersja div jest dobra dla thema tabel) Pozostał mały problemik... zamiast polskich znaków wywala krzaczory. Szukajka działa bez problemów a z tego panela taki zonk, może jeszcze jakaś podpowiedź ?

pozdrawiam

ps. taki z wyborem gdzie ma szukać też byłby niegłupi Smile ale zwykły też może być.
 
Pieka
Ta szukajka korzysta ze standardowych locali, wiec jak moze "wywalać krzaczory"? Masz cos nie tak ze strona.
Po to sie ma raczki, glowe etc., zeby sobie dorobic mozliwosc wyboru miejsca szukania. Nie licz na manne.
Edytowane przez Pieka dnia 23.09.2008 15:54:49
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
sikor
Gdybym lubił facetów ucałowałbym cie w czoło ... Ale wole dziewczyny Smile więc dziękuję... Zastanawiam się co to za zonk z tymi krzaczorami :/ coś z ustawieniami serwera chyba, a na nie nie mam żadnego wpływu. Może ten myk z utf 8 ? Dobra walczę dalej ..
 
mareczek-82
Witam, panele działają super. Ale jakby można było udostępnić kod "szukajki" takiej, jaka jest na stronie http://pieka.unl.pl byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam!
Edytowane przez mareczek-82 dnia 13.10.2008 10:52:42
 
www.frampol.pl
Pieka
mareczek-82 napisał/a:
..Ale jakby można było udostępnić kod "szukajki" takiej, jaka jest na stronie http://pieka.unl.pl ..

Mozesz konkretniej?
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
mareczek-82
Chodzi mi o to, aby ją umieścić w nagłówku strony, a nie w panelu. Chyba jest to sekcja mainheader w pliku them.php.
 
www.frampol.pl
Pieka
mareczek-82 napisał/a:
Chodzi mi o to, aby ją umieścić w nagłówku strony, a nie w panelu..

Oj, to kolega w zlym dziale i temacie szuka, prosze (przyklejony..): http://www.php-fu...ost_105177
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
mareczek-82
Dzięki Pieka, pytanie we właściwym dziale.
 
www.frampol.pl
navi93
A jak zrobić taką wyszukiwarke, tylko żeby szukała w wynikach Professional Download System?


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - Pieka 10.02 - 14:50

Edytowane przez Pieka dnia 10.02.2009 14:50:50
 
Pieka
navi93 napisał/a:
A jak zrobić taką wyszukiwarke, tylko żeby szukała w wynikach Professional Download System?

Oczywiscie, ze sie da, z tym, ze musialbys stworzyc modul odpowiedzialny za wyszukiwanie w PDS, a nastepnie wlaczyc go do calosci. Wyszukiwarka w v7 ma budowe modulowa, wiec wystarczy dodac jeden plik, zamiast modyfikowac juz istniejace.
Edytowane przez Pieka dnia 10.02.2009 14:55:47
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
navi93
Wytłumacz krok po kroku co trzeba zrobić.
Edytowane przez navi93 dnia 19.02.2009 18:22:05
 
zanzi81
Szukajka działa świetnie z poziomu panelu. Dziękuję za skrypt Smile
Ale czy da się, by po kliknięciu szukaj wyskoczyły tylko i wyłącznie wyniki wyszukiwania bez całej górnej tabeli nowego wyszukiwania "Przeszukaj (nazwa strony)?
 
yasny
zanzi81 napisał/a:
Szukajka działa świetnie z poziomu panelu. Dziękuję za skrypt Smile
Ale czy da się, by po kliknięciu szukaj wyskoczyły tylko i wyłącznie wyniki wyszukiwania bez całej górnej tabeli nowego wyszukiwania "Przeszukaj (nazwa strony)?


Dołączam się do prośby. A jeśli chodzi o "krzaczory" to faktycznie może być problem w kodowaniu latin1 ... ona może czytać tylko to lub tylko latin2.

W tym skrypcie też jest coś takiego gdy zada się zapytanie dwu członowe to wstawia znak + między wyrazmi, oczywiście nie ma takiego tekstu w newsie nic nie znajduje.

Przykład krzaczorów jeśli chodzi o wyszukiwanie wstawiając wyraz z polskimi znakami, a powinno znaleźć bo taki artykuł jest : wpisuje : powódź a wyszukiwarka czyta : pow%C3%B3d%C5%BA i nic nie znalezione.

Przykład zapytania dwuczłonowego : nasza fontanna szukajka ustawia to tak : nasza+fontanna i ponownie nic nie znalezione.

Pieka masz jakąś poradę ? Dziękuję z góry za każdą podpowiedź.
 
eldiablo
Krzaczki w treści -> pomieszane kodowanie (bo kod podany przez Piekę nie wprowadza żadnych zmian w temacie kodowania znaków), wiele tematów w tym temacie na forum już było.

pow%C3%B3d%C5%BA -> pow%C3%B3d%C5%BA a powódź to to samo, po prostu tak powódź i polskie znaki czyta fusion i jego wyszukiwarkowe zapytania, prosty test, wpisz powódź w Google.

nasza+fontanna -> tak czyta fusion twoje: "nasza fontanna", a dlaczego dodaje + bo nie może być spacji w zapytaniach.

Bez całej górnej tabeli nowego wyszukiwania "Przeszukaj (nazwa strony)
Proszę bardzo plik szukaj.php, bo jego należy edytować bez tej "tabeli":

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Oczywiście nie będziesz miał tej tabeli w ogóle! Czy szukasz przez panel czy bezpośrednio po przejściu do wyszukiwarki.Jeżeli to drugie (bezpośrednio po przejściu do wyszukiwarki) ma być z tabelą sklonowanie pliki serach.php, np: serach2.php bez modyfikacji - oryginalny plik.
Edytowane przez eldiablo dnia 17.07.2010 10:19:24
 
http://dropdire.pl
FiXik
W nawiązaniu do wypowiedzi kolegi navi93 kod wyszukiwarki do PDS (nie pisząc żadnych dodatkowych plików jak opisał kolega Pieka)
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

Jest to najprostsze rozwiązanie i nie dodaje opcji wyszukiwania do ogólnej wyszukiwarki na stronie (o czym pisał Pieka). Wymogiem jest posiadanie PDS na stronie. Pozdrawiam
Edytowane przez FiXik dnia 30.07.2010 16:49:38
może już nie szukajmy
 
http://www.zainwestujwemnie.eu/
pavlo91
Witam przepraszam za odkopywanie.
Czy dało by się w kodzie Div panelu od Pieki dodać małe rozciągane pole wyboru miejsca wyszukiwania?
i małe pytanko. Gdzie zmienia się miejsce wyszukiwania? standardowo jest to cała strona w tym panelu od Pieki a jak zmienić by wyszukiwało w downloadzie. Bardzo byłbym wdzięczny za wiadomość co i gdzie podmienić
 
Pieka
Powinna wystarczyć zmiana stype z:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
pavlo91
Dziękuję za pomoc. Jak zwykle, jak Pieka coś napisze to działa bez zarzutów...
Edytowane przez bogdan dnia 20.01.2013 20:56:13
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl