ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Losowa fotka v7 - slideshows random photo panel
Pieka
pijar napisał/a:
Jak zrobić aby zdjęcia się same zmieniały co kilka sekund, u mnie zmieniają się dopiero po od świeżeniu.

Zainstalowac wtyczke z tego tematu, a nie zwykly panel losowej fotki. No i myslec, czytac i znowu myslec....
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 26.04.2024 08:20:20
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
bleki990
Witam mam takie pytanie jak usunąć to białe tło tak aby zamiast tego białego było przezroczyste lub kolor tła ? Dopiero uczę się obsługiwania PHP fusion i nie bardzo wiem... Z góry dziękuję za pomoc Smile
images37.fotosik.pl/58/e03665d708517855m.jpg
 
BenLomax
@bleki990 w PA w zakładce od tej wtyczki - Losowa fotografia - Administracja - masz opcje do ustawienia tła, wpisz tam
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Przy okazji ponawiam pytanie, jak dodać do zdjęć ramkę - border- do efektu slide? W pliku fade_include.php jest taki fragment
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

jeśli dam
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

to ramka jest ale wyświetla się tylko w FF, pod IE jest niebieska ramka.
Edytowane przez BenLomax dnia 14.02.2009 18:26:11
 
tlinke
Witam.
Jestem poczatkujacy w temacie wiec prosze za ewentualne glupie pytania nie karcic. Otóż chciałem na swojej stronce umieścic "losowe zdjecie". Przeczytalem w poradniku ze należy zainstalowac wtyczke itp. ale zanim zainstalowałem napotkałem błąd i nie wiem jak to przeskoczyć. Po skopiowaniu do odpowiedniego katalogu ( katalog "infusions"Winkwtyczki i zalogowaniu się na stronę wybieram zakładkę zarządzanie stroną i opcję "Wtyczki" po otwarciu nie pojawia mi się żaden komunikat o ilośći zainstalowanych, niezainstalowanych oraz aktualizacja - jest puste pole, natomiast jesli wejde w opcje dodaj panel to moge wybrac ten panel ktory wczesniej skopiowalem ale niestety sie nie wyswietla.
Edytowane przez tlinke dnia 16.02.2009 15:12:48
 
Pieka
Przeczytaj: http://www.php-fu...rowstart=8, a nastepnie zainstaluj te wtyczke, bo jak widze panel juz jest dodany i wlaczony. Nastepnym razem skup sie pierwsze na podstawach.
Edytowane przez Pieka dnia 16.02.2009 15:17:09
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
tlinke
kol. Pieka przeczytalem to co bylo w tym poscie. Problem jest u mnie w tym, ze po wejsciu na strone zarządzanie wtyczkami nie wyswietla mi sie zadna wtyczka jest tylko puste pole, niby robie tak jak jest napisane
tlinke dodał/a następującą grafikę:
2a.jpg
 
Pieka
A w katalogu panela, ktory uwazasz za wtyczke masz plik infusion.php? Jak sie nazywa ten katalog?
Edytowane przez Pieka dnia 16.02.2009 15:26:03
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
tlinke
Wiec tak: w katalogo głównym "infunsions" nie ma pliku o nazwie "infusion.php" są tylko podkatalogi np. taki o nazwie "slidesshows_random_photo_panel" (wewnatrz tego katalogu sa podkatalogi o nazwie "includes" i "locale" oraz pliki o nazwie "infusion.php", "infusion_db.php", "slideshows_admin" oraz "slideshows_random_photo_panel". Moze ja cos kopiuje źle albo w żlym miejscu ?

Kolego Pieka - dziekuje za pomoc poki co działa ;-) tylko ze musze na spokojnie zobaczyc co gdzie ja pokopiowalem zeby nie narobic sobie balaganu. ( zastanawiam sie czy u mnie blad nie polegal czasaqmi na tym ze w glownym katalogu nie skopiowalem pliku infusion.php).
Edytowane przez Pieka dnia 18.02.2009 15:52:49
 
Pieka
Wyglada na to, ze masz ok, struktura jest taka:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Jesli tak to u Ciebie wyglada, plik pobierales z tego tematu i masz poprawne CHMOD-y (pliki 644, katalogi 755), to wtyczka bedzie widoczna w rozwijanej liscie w zarzadzaniu wtyczkami. Sprawdz wszystko jeszcze raz, ew. dla pewnosci nadpisz caly katalog tej wtyczki.
Edytowane przez Pieka dnia 16.02.2009 15:51:26
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
bleki990
Witam mam takie pytanie idzie powiększyć trochę rozmiar tego okna gdzie wyskakują te losowe fotografie? Ja mam duże zdjęcia a jak wyskakują losowe to jest taka mała miniaturka i dużo wolnego miejsca wokół tych miniaturek?
images39.fotosik.pl/62/96473254a643a0ba.jpg
Z góry dziękuję za pomoc Smile
Edytowane przez Pieka dnia 18.02.2009 15:52:04
 
Pieka
W panelu jest wyswietlana naturalnych rozmiarow miniaturka zdjecia. Masz zatem dwie mozliwosci:
  1. Zmienic wielkosc miniatur w galerii i ponownie dodac zdjecia.
  2. Edytowac plik odpowiedzialny za dany efekt, znajdujacy sie w katalogu includes tej wtyczki.

Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
bleki990
Juz wszytsko jest dobrze dzieki za info....SmileSmile
 
noker
Witam Serdecznie.

Zainstalowałem na moim Fusionie ta wtyczkę, wszystko jest OK ale chciałem o coś zapytać.
Chciałbym zmniejszyć wysokość panelu z losowymi fotkami do 150pix
Jest taka możliwość? Jeśli tak to w jakim pliku i co zmienić?

Pozdrawiam
 
r-c.pulawy.pl
piotrek199214
Wysokość i szerokość zależy od miniaturki jaki rozmiar jest ustawiony. Lecz możesz zrobić tak: edytujesz plik infusions/slideshows_random_photo_panel/slideshows_random_photo_panel.php, wyszukujesz linię [33]:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

i zamieniasz na
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

lub
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Nie testowałem...
Edytowane przez Pieka dnia 22.02.2009 20:25:25
Pomogłem Ci? Wystarczy podziękować i oznaczyć post jako pomocny pomogl[1]_1.png
Tanie tworzenie wtyczek, masz problem napisz.
 
www.piocom.eu
noker
Działa wyśmienicie.
Serdeczne dzięki
 
r-c.pulawy.pl
tlinke
Witam.
Jak zrobic aby w tej losowej fotce byl aktywny efekt slimbox. Wrzucilem na swoja stronke panel ajax_gallery_panel i random_photo_panel i efek jest taki ze po kliknieciu w losowo wybrana fotke pojawia sie ona na ekranie w efekcie slimbox podobnie jest z galeria. Natomiast jesli dodaje panel slideshows_random_photo_panel to juz tego efektu nie ma (efekt slimbox) - pojawia sie losowo wybrana fotka zmieniajaca sie co kilka sekund ale po kliknieciu w nia przekierowuje do galerii, w ktorej tez nie ma tego efektu. Jesli wejde bezposrednio do galerii to juz efekt jest. Czy mozna tak zmienic ten panel aby byl ten efekt slimbox?
 
xela
Witam, Zamiast fotki pojawia mi się biała strona z opisem i linkiem do zdjęcia, jak można temu zaradzić ?
 
Petro91
Ja mam problem z tą wtyczką w PA, otóż po pierwsze to nie jest wyświetlany napis panelu w zarządzaniu wtyczkami a po drugie gdy wejdę do wtyczki nie mam żadnych napisów, czyli locali. Wie może ktoś jak to rozwiązać??
 
xela
Witam, po czasie nadal mam ten sam problem, Zamiast zdjęcia wyświetlane jest tylko białe pole z linkiem do zdjęcia w galerii.

Proszę o Porady jak temu zaradzić.

Alex
 
dzingis2
Witam.
Przeczytałem cały temat dotyczący losowej fotografii, zainstalowałem wtyczkę dodałem panel nadmieniam że próbowałem ze wszystkimi wersjami i wygląda na mojej stronie to w ten sposób że w momencie jak robię podgląd panelu wszystko jest ok a jak już zapisuje to mam panel z nazwą "Losowa Fotografia" a dalej tylko kolor strony czy pomoże ktoś w tym problemie?
Pozdrawiam.
Chcę dodać, że w IE jest wszystko dobrze natomiast problem dotyczy przeglądarki Firefox.
Edytowane przez dzingis2 dnia 06.05.2009 22:07:28
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl