ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Translate Panel (Przetłumacz stronę)
Pieka
Ostatnio coraz głośniej na temat translatora firmowanego przez Google, więc myślę, że przyda się Wam taka zabaweczka w panelu. Nie traktujcie tego poważnie, póki co translacja nie jest doskonała, więc jest to bardziej gadżet niż w pełni funkcjonalna rzecz.
Ale do rzeczy, w załączniku znajdziecie gotowy panel translate_panel, który wystarczy umieścić na swoim serwerze w katalogu infusions (jak każdy panel i wtyczkę), a następnie dodać i włączyć w PA.
W archiwum znajdują się wszystkie potrzebne (i nie) pliki, w tym także ikonka powrotu w innym kolorze niż domyślna.

Przykład działania: http://pieka.unl.pl
Pieka dodał/a następującą plik:
translate_panel.zip [5.44kB / 821 Pobrane]

Edytowane przez Pieka dnia 10.09.2008 11:19:49
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 24.04.2024 14:47:02
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Injector
Mam problem Wgrywam do Folderu infusions folder translate_panel później wchodzę do PA klikam wtyczki i nie wiem jak to zainstalować Pomoże ktoś??
 
Pieka
Injector napisał/a:
Mam problem Wgrywam do Folderu infusions folder translate_panel później wchodzę do PA klikam wtyczki i nie wiem jak to zainstalować Pomoże ktoś??

Dlaczego nie czytasz informacji zawartych w pierwszym poscie? Cytuje:
Pieka napisał/a:
..Ale do rzeczy, w załączniku znajdziecie gotowy panel translate_panel, który wystarczy umieścić na swoim serwerze w katalogu infusions (jak każdy panel i wtyczkę), a następnie dodać i włączyć w PA...

Jak widzisz, jest to panel, a wiec wystarczy wlaczyc w Zarzadzanie panelami (3 zakladka), a nie instalowac.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
galax
Witam. Mam mały problem z tą wtyczką. Używam wersji PHP Fusion 7, posiadam skórkę Smart Blue v2.

Wszystko wgrałem jak w opisie, panel dodałem, lecz po kliknięciu na wybrany język (flagę) w celu przetłumaczenia zawartości strony, wtyczka zamiast przetłumaczyć stronę, przenosi mnie na witrynę:

http://translate....pair=pl|en
 
virusxd
Takie jest zadanie tej wtyczki, tłumaczenie ale za pomocą silnika google translate. Pfft

Po co robić coś od podstaw skoro ktoś inny zrobił to lepiej?
Edytowane przez virusxd dnia 15.11.2008 12:53:15
 
www.deeveris.com
galax
Kolego nie zrozumieliśmy się... W linku który podałem w poprzednim poście w części "http://www.yourdomain.com" powinien znajdować się adres mojej strony.... Nie wiem tylko gdzie dokonać modernizacji?
Edytowane przez Pieka dnia 15.11.2008 14:51:34
 
virusxd
A ile razy ja mam powtarzać że korzystamy z silnika google translate?
Może byś odwiedził stronę www.translate.goo... i byś się dowiedział jak to działa.

Ale jak się czytać nie chce to proszę.
Link:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

A teraz z łaski swojej zajrzyj do swojej konfiguracji w PA -> Ustawienia Główne. I zapewne masz w adres strony wpisane www.yourdomain.com.

Tak trudno edytować podstawowe ustawienia? Strona na ich podstawie funkcjonuje! Nie zmienisz będziesz miał takie efekty! Szkoda że tam nie napisali domyślnie Nie potrafię edytować ustawień..

PS: Post kolegi nadaje się do przeniesienia do kategorii "Przedszkole".
Edytowane przez Pieka dnia 25.01.2009 20:41:00
 
www.deeveris.com
adam74
Witam
Zauważyłem że przestał mi działać "translate_panel" a mianowicie po kliknięciu na ikonkę do przetłumaczenia strony, wyświetla mi się:
Ten adres URL jest niewłaściwy

http:/

Parę dni wcześniej wszystko działało, wydaje mi się że coś google pozmieniało i wystarczy tylko linki pozmieniać. Próbowałem to już samemu zrobić ale niestety klapa.

Oryginalny skrypt:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez Pieka dnia 16.02.2011 18:46:12
 
http://www.solidarnosc-opel.pl/news.php
Pieka
To nie jest oryginalny panel. Przed chwila wstawilem zalaczony na strone testowa i dziala: http://pieka.coml...
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
adam74
Więc tak:
Odinstalowałem "translate_panel" i usunąłem z serwera. Ściągłem i jeszcze raz zainstalowałem wtyczkę i ją włączyłem, po czym w konfiguracji w PA -> Ustawienia Główne jeszcze raz wpisałem nazwę strony i zapisałem. Po czym wszystko pięknie zadziałało. Zastanawia mnie tylko dlaczego wcześniej wszystko działało a potem już nie?.
Edytowane przez adam74 dnia 28.01.2009 15:39:41
 
http://www.solidarnosc-opel.pl/news.php
Sata
Zrobiłem jak nalezy i wyskakują brzydkie błedy...

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez Chemikpil dnia 25.02.2009 15:11:12
 
Pieka
Ten panel nie posiada angielskich locali, wiec skoro uzywasz wlasnie takich to musisz sobie zrobic wlasne.
Zapewne podczas uploadu zmieniles wielkosci liter i plik Polish.php nazywa sie u Ciebie polish.php, co jest ewidentnym bledem i zapewne powoduje w/w.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Sata
Nie używam angielskiego locale Wink
Panel ogólnie działa bo klikam na flagi i tłumaczy stronę.
Co do uploadu wszystkie wielkości liter zostały zachowane.
Z tego co widzę nie ma nazwy panelu a jest właśnie takowy błąd.
 
Pieka
Blad wskazuja na nieobecnosc pliku locali lub jego niepoprawne nazwe. Koniec tematu.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Cross77
A tu mam problem, nad panelem się robi:
ďťż
 
khaman
Oczywiście wkleiłeś ďťż tutaj w wyszukiwarke i o dziwo nic nie znalazło.
Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
Cross77
Już mam, było tak:
ď>>ż<?php

 
Borys_B
Witam
Proszę o pomoc w rozwikłaniu pewnego ``problemu``
Mam zainstalowane PHP-Fusion v7 i ten że translator.
www.secondcity.yo...
Wszystko jest dobrze, do momentu gdy próbuje przetłumaczyć stronę na angielski, w przeglądarce Opera. Forum się nie tłumaczy na angielski. Wręcz odcina to co zamieściłem, w poprawce do wątku. (EGO.. gdzie kropki to powinien być tekst).
Tylko Opera robi mi te ``psikusy`` Internet Explorer, Mozilla Firefox, a nawet na komórce chodzi poprawnie.

Jakieś propozycje?
Edytowane przez Borys_B dnia 13.08.2009 02:09:57
 
Pieka
Mam otwarta Twoja strone w Operze, w jednej zakladce oryginalna, a w drugiej przetlumaczona i nie widze roznicy, oczywiscie poza samym tlumaczeniem. Strona wyglada identycznie i zadne kropki nie zastepuja liter.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Borys_B
Chyba cudowne oko Pieki sprawiło że naprawdę teraz wszystko gra.
Jeżeli jeszcze raz mi się coś takiego przytrafi zrobię screena i podeśle tutaj.
Bo teraz nie wiem co sprawiało, że przez dwa dni miałem tylko część przetłumaczonego tekstu.
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl