ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Konwerter bazy eXtreme-Fusion -> PHP-Fusion v7.00
Litera
Czyli w ogóle nie wgrywać pliku setup.php a config.php pozostawić i nie nadpisywać nowym z paczki?
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 24.04.2024 19:28:04
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Litera napisał/a:
Czyli w ogóle nie wgrywać pliku setup.php a config.php pozostawić i nie nadpisywać nowym z paczki?

Oczywiscie, ze tak Smile Robisz dokladnie jak w przypadku aktualizacji, czyli nie wstawiasz setup.php i nie ruszasz config.php, poniewaz w tym pliku nic sie nie zmienia. Konwerter pracuje tylko i wylacznie w bazie.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Litera
OK, wszystko robiłem za szybko, i dlatego zapomniałem o tym. Dzięki Smile
 
breeaker
Użyłem konwertora wszystko fajnie i pięknie (oprócz polskich znaków ale to niedługo naprawie sam) ale na stronie pojawiło mi się coś dziwnego. Otóż niektóre rzeczy mam podwójnie jak emoty podczas komentowania czy w sb lub pola w profilu. Konwertowałem inną stronę dla próby na tym samym serwerze i wszystko było ok.

Jakieś pomysły?
 
bartek124
Może któraś operacja (krok) wykonała się 2 razy? Nie wciskałeś kilka razy buttonów między poszczególnymi krokami?

Polskie znaki, hmm, to nie powinno ulec zepsuciu tym konwerterem.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
breeaker
Może któraś operacja (krok) wykonała się 2 razy? Nie wciskałeś kilka razy buttonów między poszczególnymi krokami?

Hmm nie przypominam sobie, ale jest to w sumie możliwe... Jak to można naprawić?

Polskie znaki, hmm, to nie powinno ulec zepsuciu tym konwerterem.

Mam dość dziwny serwer i tak się dzieje nawet gdy wgrywamy backup, niedługo drugi admin to naprawi.
 
bartek124
Hmm nie przypominam sobie, ale jest to w sumie możliwe... Jak to można naprawić?


Usuń bazę po konwercie i przywróć sprzed. Później odpal konwerter jeszcze raz.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
breeaker
Jest jakiś inny sposób? Z konwertowałem bazę parę dni temu a już sporo zrobiłem na stronie.
 
bartek124
Tak, przeglądać każdą tabelę w bazie i usuwać duble.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
ovan
Mam pytanko. Czy jest taka wtyczka tylko działająca w drugą stronę?(php-fusion v7.0.05 do extreme-fusion) Oczywiście szukałem na forum.

PS: Wtyczka działa bardzo dobrze. Testowałem na testowej stronce. Wink
 
bartek124
Spytaj na Supporcie EF, ale raczej nie ma.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
breeaker
Ok, mam jeszcze jedno pytanie... Nie znam się na phpmyadmin więc nie wiem jak rozpoznać te duble, zauważyłem tylko, że zazwyczaj mam w Indeksy: tylko jeden plik o nazwie PRIMARY i typie PRIMARY, lecz w nie których mam dodatkowy plik jak np ten:
Nazwa Klucza: comment_datestamp
Typ: INDEX

Czy to są te double? Jak nie, to jak je znaleźć?

Edit:
OK, już sobie poradziłem źle się do tego zabrałem, po lepszym poznaniu phpmyadmin dałem sobie rade Smile Acha polskie litery też już śmigają.
Edytowane przez breeaker dnia 19.02.2009 10:53:36
 
Diawol
Przekonwertowałem bazę danych, wrzuciłem PF 7.00.2 i pojawiło mi się pod stopką takie cuś:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Co to i jak to usunąć? :D
Edytowane przez Diawol dnia 25.03.2009 22:07:11
 
bartek124
O tym był osobny temat, omawiany już na forum.

Błąd w żaden sposób nie dotyczy konwertera, więc to nie miejsce na rozwiązanie tego problemu Smile.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
puszczykos
Dobrze rozumiem że odpalając ten konwerter, stara strona przestanie mi chodzić? Boję się że stracę dane i chciałbym najpierw sobie wypróbować na jakimś darmowym serwerze bez utraty danych z pierwotnej strony.

Zdania zaczynamy WIELKĄ literą, a kończymy kropką. //hoopak
Edytowane przez hoopak dnia 27.04.2009 21:23:26
 
newyoungage
www.yoyo.pl
Konwersja próbnie hula. z EF 4.11 na PF 7.00.05.
Tyle że:
a) po wgraniu zawartości serwera na yoyo padły polskie znaki. Tyle że yoyo tutaj traktuje jako serwer próbny, wiec nie ma problemu.
b) Galeria sypie błędami, nie odnajduje zdjęć miniatur itp. (W zasadzie ta galeria ma tak bogatą przeszłość że nie wiem jakim cudem w ogóle działała)
c) do czego służy hasło strony? W 6 go nie było.
(W zasadzie na b nie oczekuje odpowiedzi nawet, na a) byłoby miło :) )

Puszczykos: Co musisz zrobić żeby niczego się nie obawiać?
Zrób kopię WSZYSTKICH plików na serwerze (czyli ściągnij je na dysk przez ftp np totalcommander), zrób kopię zapasową bazy danych. Na dysku zapisz to w dwóch różnych miejscach najlepiej. Upewnij sie że wszystko poszło dobrze. Wyłącz WSZYSTKIE wtyczki (odinstaluj).
Potem wgraj pliki bartek124 (pierwszy post) i wrzuć do katalogu wtyczek (infusions) na serwerze i odpal jak wtyczkę zwykłą. Po wszystkim strona PRZESTANIE CI DZIAŁAĆ. Wtedy wgrywasz pliki fusiona 7. Jeśli zapyta sie czy zamienić stary na nowy to dajesz TAK, WSZYSTKIE. Jak skończysz to odpal stronę i sprawdź co działa a co nie.
Jak coś naprawdę sie posypało i strona sie nie nadaje- kasuj zawartość i wgraj starą z dysku, potem wykasuj baze danych i zaimportuj nową. Dwie godziny roboty zależnie od łącza.

Wciąż za trudne? Można jaśniej.


ZAPOMNIAŁEM.
Gdyby Ci przyszło jakkolwiek do głowy... Wprawdzie w v7 congig ma _ przed nazwą..ale pamiętaj zostaw stary CONFIG.PHP
NIE wgrywaj setup.php
chyba.. : )
Edytowane przez hoopak dnia 29.04.2009 14:55:50
 
hoopak
ad. a) Było, wystarczy poszukać
ad. b) Błędy, tylko jakie? Nie jesteśmy jasnowidzami.
ad. c) Szukaj na następny raz. Hasło administratora służy do dodawania paneli i stron informacyjnych. To kolejne zabezpieczenie PF.
Edytowane przez hoopak dnia 29.04.2009 14:57:35
 
www.hoopak.pl
kaiba
Witam mam błąd w drugim kroku: Modyfikacja tabeli ep_2forums: Błąd!
Na dole pisze :
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Jak mam to naprawić?
Pozdro.

Wie ktoś ???

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc???


PW od moderatora:
  1. Ogólna Uwaga - Chemikpil 03.08 - 14:56

Edytowane przez kaiba dnia 03.08.2009 09:43:36
 
Eastbamo
Witam, błędy posiadam w pierwszym kroku, nie wiem z jakiego powodu. Kiedyś dodawałem w EF IV dodatkowe emotki, a reszta nie wiem czym może być spowodowana.

Bardzo proszę o pomoc.
Oto lista błędów, w konwerterze pisało, że mam wysłać, to wysyłam.

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP


PS: Strona jest w tej chwili bez obrazków: avatarów, kat. newsów, kat. artykółów. Może to powoduje błędy ? Pozdro


Dodane 19:16:

Piszę w błędach, że te tabele istnieją w mysql, tak to zrozumiałem xD Może je po prostu usunąć przez PHPmyAdmin ? i wtedy dokonań konwersjii?
Edytowane przez Eastbamo dnia 15.10.2009 19:16:38
By Eastbamo::..
 
http://www.lolsoft.prv.pl
bartek124
Ile razy próbowałeś konwertować jedną bazę?

Napisałem jasno, żeby w razie błędów napisać tutaj i ponownie konwertować na oryginalnej bazie.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl