ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
[OH] Kolorowanie nazw użytkowników
Grzes
Witajta Smile

Na starcie muszę jedno powiedzieć. Jest to wersja BETA. Działa ale nie musi choć powinna bez problemu Wink
Założenie było jedno - jak pokolorować nazwy użytkowników bez modyfikowania plików?
Zapewne wielu z Was zna ten dodatek z modyfikacji extreme. Tam jednak jest to ściśle związane z plikami. Tutaj przedstawiam to w postaci infusiona do zainstalowania i panela który należy włączyć na wszystkich podstronach (włącznie z główną).

Ma to jednak swoje ograniczenie lecz to już kwestia dopracowania tego dodatku. W tej chwili jako, że to wersja beta w PA można ustawić tylko kolor domyślny i kolor dla każdego użytkownika z osobna.
Na już starczy tym bardziej, że kiedyś nad tym pracowałem a przed wczoraj Bartek mi o tym przypomniał. Miałem tylko spytać o opinie i nie udostępniać lecz trudniej było by mi zapytać o to o co chcę.
Chcąc związać kolorowanie z grupami użytkowników powstaje pewne pytanie... jak? Jeśli użytkownika przypiszemy tylko do jednej grupy nie widzę problemu - może otrzymać jej kolor.
Co jeśli użytkownik dodany zostanie do kilku grup? Podzielcie się opiniami proszę.

Zapewne teraz ktoś zada pytanie. Daję panu A prawa administratora i muszę ręcznie nadać mu kolor, nie da się automatycznie jak w EP?
Tak, da się. Wiąże się to jednak z modyfikowaniem plików. Czy tak często zmieniacie administratorów aby aż takim wielkim utrudnieniem było nadanie koloru albo jego odebranie?
Wydaje mi się nadanie koloru łatwiejsze od pamiętanie tego, co w których plikach modyfikowane było.

Chciałbym usłyszeć od Was różne inne sugestie. Dodatek udostępniam w postaci w jakiej jest bez gwarancji na cokolwiek. Z powodu braku czasu a w szczególności teraz z powodu choroby nic na już nie poprawię i nie zmienię. Jeśli ktoś się tego podejmie nie wiedzę przeciwwskazań Smile

Mała instrukcja instalacji:
1) wrzucamy do folderu infusions
2) instalujemy infusiona
3) dodajemy panel z widocznością dla gości na wszystkich stronach (faktycznie komunikat będzie widoczny tylko dla administratora)
Grzes dodał/a następującą plik:
colored_names_panel.zip [6.48kB / 819 Pobrane]

Edytowane przez Pieka dnia 10.11.2008 14:55:42
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 26.04.2024 22:59:50
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Ciekawi mie aspekt jak na tej stronie to wpłynie na jej działanie zapisanie np kilku tysięcy użytkowników do globalnej tablicy, no nie wiem co o tym sądzić i jak to się zachowa?
Nie mniej ciekawe rozwiązanie
Moje gratulacje Grzesiu.
 
wlodekp.europa.pl
Grzes
Na starcie dziękuję Smile
Tak efekt może się okazać nieciekawy. Jednak zazwyczaj kolory nadaje się osobom z ekipy, ewentualnie jakieś konta VIP czy coć takiego.
Jeśli komuś zależy by kolorować całe setki osób na różne sposoby potrzebne już będzie inne rozwiązanie. Dążyłem do tego by możliwie ułatwić instalację tego.
Dla tak dużych liczb pokolorowanych osób nadawać się będzie rozwiązanie jakie zastosowałem w EF. W tabeli users pole na kolor przy użytkowniku ale oczywiście wiąże się to z modyfikacją większości plików od czego tu uciekałem Smile

Można podać jeszcze jedno pytanie: Dlaczego nie można tak jak teraz ale z polem dodatkowym w tabeli users? Kolorując użytkowników musiałbym odpytywać bazę o kolor dla każdego z nich lub postawić na zapytanie w stylu: select user_id,user_color from DB_USERS where user_id=X OR user_id=Y OR ...... OR user_id=Z
Też w pewnym sensie było by to rozwiązanie mieszące się miedzy tym co tu zrobiłem a tym z EF.
Potrzebne jest dodatkowe pole w tabeli users - ponownie zaznaczę, że chciałem uniknąć modyfikowania czegokolwiek.
Resumując, niestety nie ma idealnego i zarazem uniwersalnego rozwiązania.

Nadal proszę o tego typu uwagi Smile Postaramy się wypracować optymalne rozwiązanie.
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Pociągnę dalej nie widziałem w extreme kolorowania poszczególnych użytkowników-nie znam dokładnie i mogę się mylić.
Na stronie przedszkolnej Marzeny pokolorowałem prawie wszystko przy użyciu funkcji colorize_user, jednak jak napisałeś wymaga to modyfikacji poszczególnych plików.
Zastosowałem u siebie i testowałem także rozwiązanie z rozbiciem do arraya leveli zapożyczonym z themes fusion tym starym.
Posiadam także swoją modyfikację grup nadającą kolor członkowi i zabierającą kiedy je traci, jednak kilka grup tez nie wiem jak, bo kolor ma ostatniej.
A te kilka tysięcy to nie tylko czcze pytanie, ale chciałem np dać kolory na liscie PW i bym wykończył serwer.
Tak więc dyskusja jest jak najbardziej potrzebna, by skonsultować swoje uwagi i doświadczenia.
 
wlodekp.europa.pl
szymon
Instaluje Fusiona, jeszcze przed instalacją w zarządzaniu wtyczkami wywala:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
 
www.zloteskrzydlo.pl
Pieka
Przeciez pisze jak byk, ze brakuje plikow jezyka, tym razem angielskich.

Edit: Grzes umiescil tylko wersje UTF-8, a Ty jak sadze korzystasz z ISO, wiec plik szukal domyslnie zdefiniowanych angielskich. W zwiazku z tym, ze sa tylko j.w. pokazal sie blad. W zalaczniku wersja ISO Smile
Pieka dodał/a następującą plik:

Edytowane przez Pieka dnia 28.09.2008 14:48:01
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Ziom73
Bardzo fajne, ale było by leprze np. na Forum link do Adma zamiast niebieskiego będzie czerwony i pogrubiony i w user_info_panel był tez kolor i też pogrubiony.
I w tedy by było fajne a tak to tylko koloruje prawie nic ;/
I jest błąd w dodawaniu koloru innemu adminowi robie tak:
ID użytkownika: 2
Kolor: #FF0000
Klikam na "nadaj kolor" i:
Nie wybrano użytkowinka lub podano kolor w formacie innym niż #XXYYZZ ; i błąd w "wybrano użytkowinka lub" powinno być "wybrano użytkownika lub.."
Edytowane przez Ziom73 dnia 03.10.2008 17:11:28
 
Nie zdradze nicka
Właśnie, jakby ta wtyczka działała na Forum FusionBoard 4 to by było ekstra.

A właśnie u mnie podczas próby zmiany koloru zostaje przeniesiony na pustą stronę /infusions/index.php i nic. Przeglądarka melduje, że ładowanie strony zostało zakończone. to chyba bug no nie? Odinstaluje i wgram wtyczkę na nowe, następnie poinformuje czy działa.
 
Ziom73
To kiedy wersja pełna lub ta poprawiona ?
EDIT:
Czekamy na nową i poprawioną wersje Grin
Edytowane przez Ziom73 dnia 04.10.2008 18:02:53
 
Grzes
Jak ją ktoś przygotuje, ja mam remont dachu i zaległości tu na supporcie. Ten skrypt na razie z mojej strony niestety musi poczekać.
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
glowina
Ja mam problem gdzy zainstalowalem sobie ten panel i nicki nie koloruja mi sie gdy przejdzie sie na forum...Na glownej stronie i jeszcze w prau miejscach jest ok ale na forum sie nie koloruja a panel widac i pisze ze jest aktywyny....
Edytowane przez Pieka dnia 20.10.2008 19:57:17
 
Grzes
Daj adres strony.
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
glowina
http://psych0.net...l/news.php dziala wszedzie oprocz na forum Sad
i moge zmienic tylko domyslny kolor...nie moge zmianiac kolorow poszczegolnych userow...
Edytowane przez glowina dnia 21.10.2008 11:35:39
 
eridor
Ziom73 napisał/a:
I jest błąd w dodawaniu koloru innemu adminowi robie tak:
ID użytkownika: 2
Kolor: #FF0000
Klikam na "nadaj kolor" i:
Nie wybrano użytkowinka lub podano kolor w formacie innym niż #XXYYZZ ; i błąd w "wybrano użytkowinka lub" powinno być "wybrano użytkownika lub.."


Mam taki sam błąd. A jeśli wpiszę nick usera, to wyskakuje biała strona...
Czy jest już na to rozwiązanie??
Bo obecnie mogę zmieniać tylko domyślny kolor... I mam swój jako pierwotny...

< www.smoki.org >
Edytowane przez eridor dnia 02.11.2008 15:21:15
 
http://hobbit.avatar.net.pl
Sony
Linia 65 w pliku colored_names_admin.php

Pobierz kod źródłowy  GeSHi: PHP
  1. if (preg_match("^\#(&#91;&#91;:xdigit:&#93;&#93;{6}^si", $_POST&#91;'color'&#93;) && $_POST&#91;'user_id'&#93; > 0) {
Zinterpretowano w sekund: 0.012, wykorzystano GeSHi 1.0.8.10


Poprawić na:

Pobierz kod źródłowy  GeSHi: PHP
  1. if (preg_match("^\#(&#91;&#91;:xdigit:&#93;&#93;){6}^si", $_POST&#91;'color'&#93;) && $_POST&#91;'user_id'&#93; > 0) {
Zinterpretowano w sekund: 0.012, wykorzystano GeSHi 1.0.8.10


Uzupełnić brakujący nawias... i działa. ;-)
Przydatna wtyczka Grzesiu. :-)

Pisząc tego posta przegryzałem nowego Grześka Arachidowego. Naprawdę smaczny. :-P
 
eridor
A teraz mam coś takiego:
Pobierz kod źródłowy  GeSHi: PHP
  1. ďťż
  2. Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /infusions/colored_names_panel/colored_names_admin.php:1) in /maincore.php on line 313
Zinterpretowano w sekund: 0.015, wykorzystano GeSHi 1.0.8.10


EDIT
Kolor dodaje.. ale po dodaniu jest ten błąd.. jak to usunąć?
Edytowane przez eridor dnia 05.11.2008 18:43:24
...
 
http://hobbit.avatar.net.pl
Sony
Pobierz kod źródłowy  GeSHi: PHP
  1. ďťż
Zinterpretowano w sekund: 0.015, wykorzystano GeSHi 1.0.8.10


Edytowane w notatniku. :-P Stąd ten błąd.
 
eridor
Ja tego nie modyfikowałem.. (poza tym mam notepada)
Jak to usunąć?
...
 
http://hobbit.avatar.net.pl
bartek124
W załączniku poprawiony plik colored_names_admin.php. Błąd był dlatego, że Grześ zakodował plik w formacie utf-8.
bartek124 dodał/a następującą plik:
colored_names_admin.zip [2.09kB / 744 Pobrane]

userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
eridor
Teraz mam tak jak na początku Sad

Wiadomość doklejona:
Już działa. Dzięki Grin
Edytowane przez eridor dnia 05.11.2008 22:27:21
...
 
http://hobbit.avatar.net.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl