ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion kontra inne CMS-y » Ogólna dyskusja
 Drukuj temat
Czemu w PHP-Fusion nie ma indeksów?
Gander
Trapi mnie to pytanie od samego początku znajomości PHP-Fusion. Czemu u licha Digitanium nie dodał indeksów w żadnej tabeli należącej do PHP-Fusion? Przecież w każdej książce do MySQL przeczytamy informację że to polepsza działanie bazy!

PHP i MySQL. Tworzenie stron WWW . Vademecum profesjonalisty. Wydanie 3.

Tam, gdzie jest to możliwe, należy stosować indeksy usprawniajace proces przetwarzania zapytania. (str. 317)

Jeśli okaże się, że wiele zapytań wykonywanych jest na kolumnie, która nie jest kluczem, można pokusić się o utworzenie na niej indeksu w celu poprawienia wydajności (str. 250)


Jakiś czas temu administratorzy nazwa.pl wyrzucili mojego znajomego z ich serwera z powodu generowania zbyt dużych obciążeń. Faktycznie, jego strona chodziła koszmarnie, ale po dodaniu indeksów na kilkunastu kluczowych kolumnach znacznie się poprawiło.


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie tematu - Milka 26.07 - 11:00
 
gander.solutions
Wścibski Gość
Dodany dnia 02.05.2024 06:14:02
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
slawekneo
Sie kolega przebudzil Pfft bedzie z 1.5 roku temu jak gadalismy o tym z wlodkiem i mysle ze nic nowego nam nnie powiesz Grin jedyne co idzie w tym kierunku to EF wlasnie oni zastosuja szukajke dzialajaca w tym systemie.

Caly czas intryguje mnie opcja roszerzenia zapytan "WITH QUERY EXPANSION" dla funkcji against .. Grin moze cos kiedys z tego ciekawego wyjdzie ...
 
Gander
Wbrew ogólnie przyjętej modzie mam zamiar dodawać indeksy w tabelach moich modułów a pewnie także dodam je w projekcie MyFusion... @slawekneo poszukam tego o czym napisałeś, bo szczerze powiedziawszy, nie wiem o czym mówisz... Grin


@slawekneo, możesz przytoczyć mi ten temat, bo przez szukajkę nie mogę znaleźć a na stronie "ostatnie tematy użytkownika" są dosłownie tylko ostatnie tematy...
Edytowane przez Gander dnia 02.08.2008 20:51:36
 
gander.solutions
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl