ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 9

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Modyfikacje skryptów
 Drukuj temat
Ikony przy tematach
Muzzy
Witam serdecznie.
Chciałem prosić Was o pomoc przy dostosowaniu skryptu forum do moich potrzeb. Zainstalowałem sobie CMS Fusion-PHP v6.01.xxx i wszystko działa jak należy. Chciałem sprawić by forum wyglądało nieco inaczej niż w standarcie.
Normalnie po instalacji wygląda to tak:
images33.fotosik.pl/298/14070b750f929fefmed.jpg

Ja chciałbym to zmodyfikować by zamiast tych grafik które są domyślnie, można było przydzielać inne ikonki (wgrane na serw przeze mnie i nieco większe) ale by nie mógł tego robić zwykły user, a dopiero ktoś od moderatora w górę. Czy da się to jakoś zrobić? może już ktoś prosił o to i jest gotowy schemat? Proszę o pomoc, bo ja nie znalazłem żadnej informacji na ten temat.

Z góry bardzo uprzejmie dziękuję za wszelką pomoc.


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie tematu - Pieka 25.06 - 19:59
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 03.05.2024 19:04:09
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
proton
Ikonki od forum znajdują się w katalogu: themes/nazwa twojej skrórki/forum/

Po prostu tworzysz swoje własne obrazki, podpisujesz odpowiednio i wysylasz na twoj serwer te obrazki do katalogu ktory ci podałem, obrazki muszą być podpisane tak:

folder.gif - noramlny folder na forum
folderhot.gif - ikonka przy popularnym temacie
folderlock.gif - zablokowany temat
foldernew.gif - nowy temat
Edytowane przez proton dnia 25.06.2008 11:10:42
 
http://www.mortek.pl
kefirek
Ale koledze chyba chodzi coś takiego jak tutaj na forum http://itvortal.p...

W plik viewforum.php trzeba by było dodać 2 komórki potem w panelu admina przy tworzeniu kategorii dodać możliwość wybrania obrazka z katalogu na ftp i przy zapisie do bazy dodać nazwę tego pliku w tabeli threads dodać dodatkowe pole które będzie przechowywać nazwę zdjęcia
Edytowane przez kefirek dnia 25.06.2008 11:22:13
 
zezol
Tak więc jak najbardziej może skożystać z modyfikacji Fusionboard. Z niego można albo wyciągnąć odpowiednią część kodu, albo wgrać po prostu Fusionboard'a.
 
Muzzy
kefirek napisał/a:
Ale koledze chyba chodzi coś takiego jak tutaj na forum http://itvortal.p...

W plik viewforum.php trzeba by było dodać 2 komórki potem w panelu admina przy tworzeniu kategorii dodać możliwość wybrania obrazka z katalogu na ftp i przy zapisie do bazy dodać nazwę tego pliku w tabeli threads dodać dodatkowe pole które będzie przechowywać nazwę zdjęcia
Niezupełnie dokładnie to co ITV widzimy, mam na myśli.
Owszem właśnie o tym podobne ikony mi chodzi, ale przydzielane NIE do forów, ale do poszczególnych tematów. Puki co w standardzie są przydzielane forum z nowymi postami i forum bez nowych postów.
Ja bardzo chętnie widział bym to w ten sposób, że przy pisaniu nowego tematu była by "linijka" w której mógłbym wskazać plik *.jpeg lub *.gif z obrazem i po dodaniu nowego tematu, by widniała ta ikonka przy temacie.

Coś podobnego ja tutaj jest przy pisaniu postów można dodać załączniki graficzne. Myślałem, czy nie można by zrobić czegoś podobnego, z tą różnicą, że e efekcie dodany plik graficzny wyświetlany by był w kolumnie z ikonami przy spisie tematów.

Już naprawdę bardzo fajnie by było. Gdyby admin strony (czyli ja Smile ) mógł określić od jakiej rangi ma być dostępna ta opcja dodawania ikonek) Ale niekoniecznie jest to potrzebne, może być to dostępne na stałe tylko dla admina.

Nie znam się na tyle na PHP by samemu modyfikować skrypt, ale jeśli ktoś z Was napisał by poradnik co i jak dodać, co zmienić, byłbym bardzo wdzięczny.

proton napisał/a:
Ikonki od forum znajdują się w katalogu: themes/nazwa twojej skrórki/forum/

Po prostu tworzysz swoje własne obrazki, podpisujesz odpowiednio i wysylasz na twoj serwer te obrazki do katalogu ktory ci podałem, obrazki muszą być podpisane tak:

folder.gif - noramlny folder na forum
folderhot.gif - ikonka przy popularnym temacie
folderlock.gif - zablokowany temat
foldernew.gif - nowy temat
Ale wydaje mi się, że jak zmienię (podmienię) odpowiednie pliki to nie uzyskam zadanego efektu. bo ikona będzie wyświetlana pod każdym tematem, jak ją rozróżnię, by np. obrazek1 był przy temacie1, a obrazek3 przy temacie3... Wydaje mi się, że jeśli zrobię tak jak mówisz, to obrazek1 będzie zarówno przy temacie 1 jak i temacie3... Mam rację?
Edytowane przez Muzzy dnia 25.06.2008 14:16:10
 
kefirek
Miałem trochę czasu wiec wykodziłem ci ta opcję działa to tak że obrazki wybierasz z ftp czyli w katalogu images tworzysz nowy folder o nazwie ikony I TAM WRZUCASZ SWOJE OBRAZKI i teraz robisz tak
Wchodzisz w panel administracyjny => Strony Informacyjne i wklejasz ten kod a nazwa w wpisujesz np. test i dajesz podgląd
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


i wychodzisz teraz przystępujesz do edycji plików

W pierwszej kolejności edytujesz plik maincore.php odnajdujesz w nim
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


I dokładnie pod tym wklejasz
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Teraz przystępujesz do edycji pliku forum/postnewthread.php
Odnajdujesz taki kod
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


I poniżej dodajesz

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


W tym samy plik odnajesze jeszcze

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Po tym dodajesz

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


I ostanie raz odnajdujesz w tym plik i dodajesz to co pogrubione

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

No i teraz edytujesz ostatni plik czyli
forum/viewforum.php

Odnajdujesz w nim

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Będzie 2 razy to dodajesz to przed tym 1

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Oraz w tym samym pliku odnajdujesz
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


I niżej dodajesz
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Myślę że wytłumaczyłem dobrze i nie powinieneś mieć problemu z edycją plików jak coś pisz to pomogę

Spradzałem i działa
Edytowane przez kefirek dnia 25.06.2008 19:42:25
 
Muzzy
Modyfikacja działa tak jak chciałem, oczywiście jak w każdym przypadku można dopracować to i owo, ale ogólny efekt jest taki jak chciałem.

Jest jeden problem, tzn. wstawiana ikona ma rozmiar 19px/25px. W przypadku większych obrazków, grafika jest minimalizowana do w/w rozmiaru. Jak to zmienić? bo wstawiana grafika chciałem by miała większe rozmiary np. 52px/70px
 
szymon
Masz w 3 od końca width='25' hight='25'. Zmieniasz 25 na np. 50.
 
www.zloteskrzydlo.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl