ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion kontra inne CMS-y » Ogólna dyskusja
 Drukuj temat
PHP-Fusion czy eXtreme-fusion
slawekneo
Jako jeden z programistow EF V tez sie wypowiem.
jesli porownujemy EF IV z nowym fusionem to oczywiscie EF IV nie ma szans z nim i zawsze polecal bym fusiona w wersji nie mniejszej niz 7.0. Zreszta php-fusion na dzien dzisiejszy pod wzgledem jakosci kodu jak i tworzenia zpytan wyglada naprawde kiepsko jedynym pusem tego jest bardzo male zuzycie pamieci serwera na na czystym fusionie jest to okolo 1MB. I dlatego wlasnie powstaje EF V.

Nowe EF jest pisanie na frameworku kohana + OPT(Open Power Template - jes to biblioteka do obslogi templatek napisana przez polskiego programiste) jak widac z fusionem ma to malo wsponego jedynie jak narazie pozostala struktura bazy danych i kilka pomslow z fusiona. Calosc jest napisana w OOP oparta o model MVC co otwiera jeszcze wiecej mozliwosci. EF V bedzie mialo bardzo fajny system tworzenia themow, zawiera juz system kaskadowych styli tzn.w jednym z katalogow sa domyslne pliki tpl ktore sa podstawa(bedziemy odradzac ich edycje) i teraz jesli chcemy zmienic tylko wyglad jaiegos panelu badz samych newsow, to wystarczy utworzyc nowy katalog w themes, a do niego wrzucic przerobiona przez siebie wersje pliku np. "news.tpl" i wlaczyc to theme, w taki wlasnie prosty sposob zmienilismy wyglad dla newsow. Kolejna ciekawa sprawa jest mozliwosc dodania w swoim katalogu theme ewentualnego przerobionego przez siebie tpla wtyczki np z css_navigation_panel tworzymy w katalogu naszego theme katalog o nazwie wtyczki i wrzucamy do niego przerobiona wersjie tpl'a wtyczki i juz, system ten pozwala nam na bardzo duze mozliwosci dla grafikowi jak i koderow themow. Dodalismy tez system autoload dla ewentualnych plikow css i js w katalogu naszego thema.
Teraz cos o nowym systemie wtyczek posiada on system autoload tyczacy sie plikow css i js jak i tpl dla wtyczki jesli istnieje jesli nie to ladowany jest domyslny tpl. Wiecej niestety zdradzic nie moge.. Pfft

I teaz powstaje pytanie czy czekac na EF V.
Moja odpowiedz jest taka: Nie czekajcie zainsalujcie sobe zwyklaego fusiona a jak wyjdzie nowe ef to przetestowac go sobie jak sie spodoba to sobie przejdziecie na niego jak nie to nie Pfft

Pozdro!!

EDIT

bartek124 napisał/a:
Po prostu po wyłączeniu short_tags i register_globals eXtreme-Fusion się sypie, shoutbox bodajże wali błędami itp. Wypadałoby to naprawić, ale to już nie moja sprawa Smile.

Troche Cie bartek nie rozumiem przeciez wiesz ze EF IV jest nadal na v6 a jak wiadomo kazdy fusion ponizej v7 po wylaczeniu register globals sie sypie !!
Edytowane przez slawekneo dnia 13.04.2009 00:32:09
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 02.05.2024 08:44:50
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
bartek124
Nie, bo v6 emuluje register_globals. Chociaż nie... to nie były błędy powodowane przez register globals. Już sobie przypomniałem, wtedy włączyłem error_reporting, wtedy posypało błędami.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
slawekneo
No z tym sie zgodze ale wiekszosc to brak ' przy nazwach do wywolania danych z tablic co fakt faktem daje nam luke, wykorzystanie tego typu lugi nie jest latwe.
Brak ' przy wywolaniu z tablicy czyli $tablica[NAZWA] otwiera nam mozliwosc nadania wlasnej nazwy poprez zdefiniowanie stalej w tym przypadku define('NAZWA', 'nowa_nazwa'); jesli mamy wlaczone register globals wystarczy wywolac przez link np.
cos.php?tablica[nowa_nazwa]=*kod* taki zabieg pozwala nadpisac wartosc z tablicy kodem sql injection jesli tablica jest wykorzystywana w zapytaniach ale jak pisalem jest to bardzo trudne w rzeczwistosci :D zreszta powinna wyjsc jakas poprawka na to.

Pozdro!!
Edytowane przez slawekneo dnia 13.04.2009 00:51:15
 
Sotery
Punkcik się należy dla Bartka ; )
Co do tych błędów - to nawet sam jeden dodałem.
Odpowiedź? Że nic nowego nie wykryłem - już wcześniej gdzieś o tym było.
Łatka? Brak - a po co oczywiście?
A chodziło o to, że panel_editor.php ma lukę i booty dodają głupi panel z 1000 linków, przez co strona znika z google. Z tego co w tedy zauważyłem support EF też znikną ; P...

Dlatego wybiorę Fusiona. On jako, że ma liczne Supporty itd, błędy są wykrywane wszędzie, a same jego poprawki są natychmiast robione i wydawane - tu nie ma czegoś takiego jak "Nie chce mi się".

No ale teraz wyobraźcie sobie zapał Teamu EF do łatania - a biorą się za EF V. Moim skromnym zdaniem trochu czasu im zleci.
Ale nie ukrywam, że z chęcią zobaczę jak on będzie wyglądał.
Chociaż przerzucać się nie planuje.

Moim zdaniem EF jest dla osób nie znający PHP i nie mających zamiaru dużo przy stronce zmieniać. Chcą zbudować dobry portal z masą opcji - w tedy EF jest lepszy od Fusiona.
Jeżeli natomiast ktoś chce stworzyć dobry portal, przystosowany pod jego wymagania - wybierze 7, którą moim zdaniem łatwiej będzie mu edytować.
Oczywiście ten akapit odnosi się do 7 vs EF IV...
Edytowane przez Sotery dnia 13.04.2009 15:41:22
 
tetra
Witam
Czytam to forum i nadal nic się nie dowiedziałem .
Mam podobny problem na jednym serwerze zainstalowałem
PHP-Fusion 7 pl
jednak przeniosłem się na inny serwer na którym nie można samodzielnie instalować programów
wysyła się zlecenia i czeka aż admin zainstaluje jednak standardowo nie|ma PHP-Fusion 7 pl.
lecz eXtreme-fusion można jednak poprosić o zainstalowani innych skryptów z tego powodu wolałbym wiedzieć wcześniej co zainstalować .
Wszystkie tego rodzaju skrypty czy programy posiadają twarde szablony które trudno dostosować takim zielonym ludziom jak ja z php . na tyle aby dostosować do własnych potrzeb. Zresztą to nie główny problem w szablonach .
Ja np. chciałem wstawić własne menu linki na górze strony tak zwane poziome menu na forum PHP-Fusion 7 pl.
Spędziłem 2 tygodnie czytając jak to zrobić i nic z tego nie wyszło. Zamiast zająć się budową strony nadal próbuje dostosować do własnych potrzeb czytam podręczniki dla zielonych i nadal nic nie wychodzi ,
aby dodać prosty skrypt do szablonu dowiedziałem się iż musowo bodajże w 7 plikach zmienić skrypty .
gdyby tu chodziło o htm
wystarczy w
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
wstawić
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

i nie|ma znaczenia gdzie znajduje się ten plik xaramenu.js może być na końcu świata i działa przykład samo menu natomiast aby to wstawić w szablon o ile dobrze zrozumiałem musowo po pierwsze przepisać cały plik.js
Problem z tymi wszystkimi szablonami jest taki iż poza własnym logo jakie można wstawić więcej nic nie jest przewidziane a wydaje się iż własne linki które będą otwierać forum czy dany artykuł z własnego menu jest ważniejsze .raczej trudno sobie wyobrazić aby ktoś miał korzystać z kategorii artykułów czy news.
Edytowane przez jantom dnia 01.09.2010 17:23:14
 
jantom
To spróbujmy jakoś składnie odpowiedzieć na powyższy... Hmm... Chyba nie obrazisz się za określenie Twojego postu mianem bełkotu? Mam nadzieję, że nie.
W Twoim przypadku lepszym wyborem będzie PHP-Fusion. Już piszę dlaczego.
Wstawienie takiego menu w PHP-Fusion będzie łatwiejsze niż w EF, ze względu na kilka wbudowanych funkcji, określanych mianem Output Handling, dzięki którym nie musisz modyfikować plików źródłowych. Wystarczy jedynie dodać panel zawierający odpowiedni kod. W EF taki manewr jest trudniejszy.
Tak samo przy pomocy OH można załadować inny szablon styli, który całkowicie zmieni wygląd strony. Nie jest to rozwiązanie optymalne, ale w przypadku braku wglądu do plików na serwerze, jedno z możliwych.
Podobnie można zdziałać z plikiem skryptu - jego przepisywanie nie jest potrzebne.
Dopiero w ExtremeFusion 4.5 pojawiają się odpowiedniki w/w funkcji, jednakże dopóki jest ono w produkcji, to nikomu nie polecam korzystania z niego.
 
http://jantom.info
tetra
Dzięki za poradę.
Nie chce zbytnio się tłumaczyć z jakich powodów mój poprzedni post był bełkotem, ponieważ bardziej zależy mi na poradzie, a nie zbędnej dyskusji.
Jedynie można powiedzieć iż w PHP-Fusion jak i w eXtreme-fusion nie zostało przewidziana możliwość wstawiania własnego menu, dla ludzi nie mających pojęcia o PHP.
Aby sprawdzić iz jest to poważny mankament wystarczy przeczytać nagłówki forum i okażę się iż bardzo często pojawiają się podobne problemy, ale koniec z tą dyskusją.
Niestety zainstalowałem eXtreme-fusion ponieważ taką opcje miałem jedynie dostępną.
Jeśli chodzi natomiast o serwer na którym mam zainstalowany eXtreme-fusion, to ja mam dostęp do plików poprzez FTP i mogę je pobrać na swój komputer przerobić i ponownie wysłać, jedynie nie mogę na serwerze edytować i zapisywać.
Ponieważ mam zainstalowany eXtreme-fusion, czy jednak jest jakaś możliwość wstawienia własnego menu?
Jako Skórka Strony: wybrałem Milestone.


PW od moderatora:
  1. Ogólna Uwaga - Pieka 07.09 - 00:09

Edytowane przez Pieka dnia 07.09.2010 00:13:29
 
Oziii1992
To to ja wiem Smile Który skrypt ma lepsze możliwości extreme-fusion czy php-Fusion v7?


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - Pieka 21.03 - 00:21
 
Geneoo
W zależności od upodobań i zapotrzebowania wybiera się jedno lub drugie.
Osobiście wybrałbym PHP-Fusion v7.

Sam wygląd musisz zlecić raczej komuś kto się na tym zna, resztę dodatków, modyfikacji możesz wgrać sam.


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - Pieka 21.03 - 00:21
 
Oziii1992
Chce zrobić gazetę internetową, więc nie jest mi tak strasznie dużo modyfikacji potrzeba, grafike zrobi mi znajomy. Extreme czy v7 ma więcej różnorodnych modyfikacji?


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - Pieka 21.03 - 00:21
  2. Ogólna Uwaga - Drecha 21.03 - 11:09

Edytowane przez Drecha dnia 21.03.2011 11:07:39
 
Smok-Wiatru
Oziii1992 napisał/a:
Chce zrobić gazetę internetową, więc nie jest mi tak strasznie dużo modyfikacji potrzeba, grafike zrobi mi znajomy. Extreme czy v7 ma więcej różnorodnych modyfikacji?


Jeżeli masz na celu wydajność, to bierz v7. EF ma wiele dodatków, i niestety, on zwalniają prędkość odczytywania strony.
 
www.badcompanyklan.com.pl
Oziii1992
Też tak myślę, więc chyba zainstaluje v7.


PW od moderatora:
  1. Ogólna Uwaga - hoopak 21.03 - 18:33

Edytowane przez hoopak dnia 21.03.2011 18:34:10
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl