ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Modyfikacje skryptów
 Drukuj temat
Edycja artykułów przez użytkownika
whiter
Witam,

jak można przerobić artykuły aby miały one możliwość edycji przez użytkownika, który dodaje artykuły ?
Wiem, że w PA mogę nadać każdemu status admina z możliwością edycji artykułów, ale jest to zbyt pracochłonne przy większej ilości ludzi.

Z góry dziękuję za pomoc.


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie tematu - Pieka 26.03 - 12:32
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 04.05.2024 01:00:07
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
MeTeo
Hmm... Z początku wydało mi się to proste, zobaczyłem w kod i nabrałem wątpliwości.

Po 1 artykuły nie spisują nicku ani ID usera dodającego... Co prawda theme.php pobiera dane usera (jedna z miliona rzeczy, których nie rozumiem) jednak ja tego nie rozumiem Wink Zakładając jednak, że da się to zrobić, lub nawet dodać 1 pole (co jest dużo prostsze) to:

By dać userowi możliwość edycji, musielibyśmy udostępnić całe administration/articles.php dla userów. Tam mamy do dyspozycji html, a ono w niepowołanych rękach zrobi duży bajzel Wink Naprawdę tego aż tak potrzebujesz?

Potem możliwość edycji da się jakoś zrobić (widoczność tylko artykułów usera - po wcześniejszym dodaniu nowego pola lub rozwiązania kwestii tego usera Smile).

Jest to do zrobienia - oczywiście lecz odradzam Wink Lepiej nadać userowi prawo do edycji w Panelu Admina (dać admina Pfft) jeśli taka konieczność... Nie po to fusion ma wszędzie bbcode by teraz otwierać hakerowi drzwi przed nosem Wink

Pozdrawiam
 
bartek124
Uno: W tabeli jest zapisywane ID usera: article_name
Due: Edycję Artów można zrobić z poziomu pliku readarticle.php, lub tworząc nowy plik, np.: edit_article.php
Tre: HTML można zastąpić BBCode - nic prostszego
Quattro: HTML można ograniczyć odpowiednimi funkcjami Wink.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
MeTeo
Faktycznie ;) Przegapiłem, a nazwa mnie jakoś nie przekonała ;)

W załączniku plik "edit_articles.php"

Żeby wejść na niego trzeba być zalogowanym, każdy user widzi tylko swoje artykuły i je może edytować. Jak chcesz wstawić przycisk do edycji to wstaw w theme.php, w miejscu gdzie chcesz by się wyświetlało taki kod:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
MeTeo dodał/a następującą plik:
edit_articles.zip [3.15kB / 394 Pobrane]
 
bartek124
MeTeo myślę, że lepiej by było plik edit_articles.php wstawić do katalogu głównego, a nie do administration Wink.

Lepiej, aby zwykli userzy nie mieli tam żadnego pliku Smile.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
MeTeo
Ale to nie ma znaczenia Wink Jeśli o to chodzi to wystarczy wgrać ten plik go głównego katalogu i zmienić w nim odsyłacze "require" na podstawie innych plików Wink A no i link ten będzie inny Wink
 
whiter
Z góry dziękuję za pomoc. Zaraz podziałam z tym, mam nadzieję, że mi wyjdzie Smile


Próbowałem, ale nie wychodzi.

Dopisywałem do theme.php tą linikę, ale ciągle mi wychodzi błąd.
<a href='".ADMIN."edit_articles.php?step=edit&article_id=".$info['article_id']."'>Edytuj artykuł</a>


PS. Jestem jeszcze zielony w tym wszystkim, więc jeśli można, poproszę krok po kroku Smile


Strona, na której chcę to mieć wykonane www.moj-zespol.pl
Przerobiłem ARTYKUŁy na ZESPOŁY.
Edytowane przez whiter dnia 27.03.2008 08:42:19
 
MeTeo
Wstaw ten kod, w theme.php, w render_articles... Gdzieś u dołu Wink Tak by mieścił się podczas echo "" ... Błąd? Wstaw go tutaj... a najlepiej render_articles z theme.php to powiemy w czym problem Smile
 
whiter
Oto mój render article

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez whiter dnia 27.03.2008 17:32:09
 
MeTeo
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Spróbuj teraz ;D
 
whiter
I działa i nie działa...

Działa przez to, że pokazuje się odnośnik do edycji artykułów, ale edycja ich już nie zaskakuje. Pojawia sie taki komunikat:


[404] File Not Found : Plik nie istnieje
Podany w zapytaniu URL /administration/edit_articles.php?step=edit&article_id=5 nie został odnaleziony na tym serwerze.

The requested URL /administration/edit_articles.php?step=edit&article_id=5 was not found on this server.



PS. Możesz wejść na tę stronkę www.moj-zespol.pl i zalogowac sie jako tester hasło tester. Są tam ARTYKUŁY zamienione na ZESPOŁY.
Edytowane przez whiter dnia 27.03.2008 19:52:02
 
Piotrroger
Wgraj załącznik MeTeo do folderu administration. Pisze przecież wyraźnie że plik edit_profile.php nie ostał odnaleziony.


userbar_sparta3.gif
 
http://spartabks.boo.pl
whiter
Faktycznie, nie zauważyłem tego załącznika. Wszystko działa. Naprawdę wielkie dzięki!
 
Sagitarius
Pogubiłem się w tych plikach Wink Wszystko działa, ale chciałbym zrobić to w ten sposób, aby po prostu podmienić już istniejącą funkcję edycji artykułu przez Administratora, tak aby działało to również dla użytkownika przy użyciu tej samej ikonki. W którym pliku mam to wygrzebać?

EDIT: niestety mod daje zbyt duże pole manewru dla usera... Nie dało by się zrobić tego w ten sposób aby user mógł edytować TYLKO i wyłącznie dany artykuł, który jest jego autorstwem?
Edytowane przez Sagitarius dnia 19.04.2008 17:26:59
 
http://www.portal-pisarski.pl
MeTeo
Plik jest tylko 1 i pozwala na edycję artykułu, gdzie pokrywa się ID dodającego i ID usera, który chce edytować. Innej możliwości nie ma...
 
slawekneo
Witam !! ze sie przyczepie do paru spraw.

Po pierwsze warunek na link do edycjy sprawdzajacy czy osoba ogladajaca jest autorem jak tak to wyswietla link.

Po drugie poczatek pliku powinien wygladac tak
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Po trzecie wywal z pliku niepotrzebny kod !! i nie wiem nie sprawdzalem tego czy czasem user nie ma dostepnej opcji usuniecia arta powinno byc zablokowane.

Pozdro!!


 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl