ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion.pl - sprawy wewnętrzne » PHP-Fusion.pl
 Drukuj temat
A Ty co chcesz zmienić na Supporcie?
Spoczywaj w pokoju... Creeper
Na forum pojawia się dużo zastrzeżeń co do używania przez użytkowników Szukajki. Proponuje stworzyć wtyczkę dla Supportu, która wyświetlała by np. 10 ostatnich haseł jakie dany użytkownik wyszukiwał. Informacje te byłyby widoczne dla administratorów i moderatorów. Wtedy stałoby się wszystko jasne.
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 27.04.2024 07:33:23
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
LG Fan
Przejrzałem sobie cały temat i kilka propozycji zainteresowało i mnie.
Ze swojej strony najbardziej męczy mnie "szukajka". Mimo iż staram się kombinować na różnego rodzaju sposoby bardzo często wpisywanie problemów po mojemu mało pomaga. Jak mogę znaleźć rozwiązanie jak szukam czegoś nie znając "fachowych" nazw problemu. Co mają powiedzieć naprawdę początkujący dla których to już naprawdę czarna magia, przykład w śmietniku http://www.php-fu...d_id=34706.
Kolejną sprawa to nazewnictwo tematów. Wiele ostrzeżeń otrzymuje się za nazewnictwo, ok zgadzam się z tym skoro taki regulamin. Może w takim razie można by nakłonić użytkowników, którzy zakładają tematy choćby na części forum poświęconego PHP-Fusion v7 aby w działach Modyfikacje skryptów, Wtyczki i panele, Tematy graficzne aby w nazwie tematu dodawali wersje. Chyba zgodzimy się iż 7.01.xx to nie to samo co 7.02.xx i wiele rzeczy różni się zasadniczo. Na pewno ułatwiłoby to wyszukiwanie.
Następny problem, który tu był już poruszany to odświeżanie tematów. Napisałem do moderatora i grzecznie czekam na odpowiedź. Gdyby jednak był taki przycisk być może poszłoby to szybciej. Czasami ludziom zależy na czasie.
I jeszcze jedno co mnie nurtuje to dbałość o nasz język ojczysty na tym forum. Chwała za to. Pieka parę razy dał mi do myślenia i staram się teraz jak mogę. Chciałbym jednak nadmienić iż działa to w obie strony. Skoro tak bardzo zwracana jest uwaga na spacje po znakach interpunkcyjnych, tak ważne jest zaczynanie zdanie z dużej litery i kończenie go kropką to może zacznijmy pisać używając polskich liter z ogonkami. Nie można traktować naszego pięknego języka wybiórczo.
 
www.secretland.net.pl
Pieka
Odnośnie wylogowywania, jest to temat poruszany ostatnio i widoczny jako 5 na stronie działu błędów (nie licząc przyklejonych), więc wybacz, ale trzeba być ślepym by go nie dostrzeć, tym bardziej szukając. Dotyczy również wyszukiwarki.

Co do moderatora, warto patrzeć kiedy był ostatnio, a nie pisać na ślepo. Chemika ostatnio nie ma, więc pisanie do niego większego sensu nie ma.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
LG Fan
Szanowny kolego po co od razu taki ton wypowiedzi. Odnośnie wylogowywania to był tylko przykład, który miał pokazać problem z odnajdywaniem nawet prostych rzeczy.
Co do patrzenia., noszę okulary i nie ukrawam że mam problemy ze wzrokiem, jednak nauczyłem się już na tej stronie iż zanim coś zrobisz pomyśl dwa razy albo nawet cztery. Moja wiadomość była wysłana do moderatora, który był na forum nawet dzisiaj. Dlatego też wspomniałem o tym iż warto stworzyć choćby przycisk do zgłaszania tematów do odświeżenia. Dalej cierpliwie czekam.
 
www.secretland.net.pl
Pieka
A co Ty chcesz od tonu mojej wypowiedzi? Mam wstawiać buźki i serduszka, żeby było słodziej? Piszę normalnie, a interpretacja Twoja, czy innych jest waszą i tylko waszą i nie oznacza nic poza tym.
Przykład podałeś bardziej niż fatalny i winić za to możesz tylko siebie.

Posiadanie, czy też brak okularów nie ma tu nic do rzeczy i niezbyt mnie interesuje. Metafora jest tylko metaforą.

Odnośnie moderatora, będzie mial czas to odświeży, bo niby dlaczego miałby tego nie zrobić? Wystarczy cierpliwie czekać, to wszystko.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Midori
Posiadanie, czy też brak okularów nie ma tu nic do rzeczy i niezbyt mnie interesuje
To samo od siebie ukazuje twój agresywny styl wypowiedzi. Administracja jest tu raczej nieprzyjazna, pomimo ze pisałem do gościa że inne tematy nie rozwiązują mojego problemu, to on uparcie wierzył że jest inaczej, no ale jak od razu daje się temat do śmietnika i ostrzeżenie tylko dlatego że rozwiązania które są na forum nie działają, to ja dziękuje za takie wsparcie. Prędzej pomoc idzie znaleźć na zagranicznym supporcie niż tu. Zmiana stylu nic tu nie da, a zmiana ekipy już tak. Banować sobie możesz jak ktoś łamie regulamin, do tej pory nie wiem za co dostałem ostrzeżenie, jak nie złamałem regulaminu. A właśnie zostałem je za szukanie pomocy na forum.
Prawda to cień co kłamie w każdy dzień, i tak to wszystko trwa obłuda ciągle jest, i każdy o tym wie, lecz nikt nie mówi że czerwień zmienia się w błękit, idea ta sama tylko w gwiazdki na błękitnym tle ubrana.
 
Xerxes
Nie martw się, ja też wielokrotnie dostałem i usuwali mi je za dobre sprawowanie. A co do ekipy, są tu brutale ale i mili ludzie też się zdarzą.
 
www.phpinnovation.pl
khaman
Administracja jest tu raczej nieprzyjazna, pomimo ze pisałem do gościa że inne tematy nie rozwiązują mojego problemu, to on uparcie wierzył że jest inaczej, no ale jak od razu daje się temat do śmietnika i ostrzeżenie tylko dlatego że rozwiązania które są na forum nie działają, to ja dziękuje za takie wsparcie.


Co, że nie ma rozwiązania? Zapewne o tym temacie piszesz.

Zajrzałeś do regulaminu, choć na chwilę? Może tam po japońsku pisze, że:

6.1.2
w przypadku odnalezienia wątku o podobnej tematyce należy najpierw sprawdzić podane w nim porady i/lub rozwiązania, ewentualnie później dopisać się do niego, szczególnie jeśli temat nie został w Twojej opinii wyczerpany, nie podano rozwiązania lub te istniejące są nieskuteczne,


Czyli rozwiązania nie musi być, ale masz się dopisać a nie tworzyć nowy? Wybacz ale nie czytałeś, bo masz to gdzieś...

PS. Jak mają się wasze wypowiedzi w takim razie do tematu wątku "co byś zmienił", bo ja naprawdę bym zmienił okulary, skoro nie wymagacie od siebie nic. Inną sprawą jest, że jeśli nie zgadzasz się z ostrzeżeniem, masz sprawę wyjaśnić przez PW, wyjaśniałeś? Zakładam, że nie. Lepiej popłakać w wątku nie na temat jacy to admini są bee i w ogóle..

Patrząc na Twój wcześniejszy post w tym temacie:

A co administracji to trochę zbyt ostro jadą po userach, ale jak to ktoś kiedyś mówił
twarde prawo, ale prawo
więc trzeba to przeboleć, albo szukać pomocy gdzie indziej.


Wymagaj od siebie choć połowę tego czego wymagają od ciebie.
Edytowane przez khaman dnia 10.04.2012 16:14:23
Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
Midori
Czytałem regulamin, ale skoro podobnych tematów było kilka to według ciebie każdy złamał regulamin bo powinien być jeden, zgodnie z tym co pisze w regulaminie. Napisałem nowy temat bo problem był specyficzny i przed założeniem tematu sprawdziłem rozwiązania z innych tematów więc nic. A że było tych tematów kilka skąd miałem wiedzieć pod który się podpiąć,więc założyłem nowy temat. Po co mam pisać z adminem jak to się skończy banem. Jak ktoś ma do mnie pisać w takim tonie to ja dziękuje za dyskusję.
ewentualnie później dopisać się do niego, szczególnie jeśli temat nie został w Twojej opinii wyczerpany, nie podano rozwiązania lub te istniejące są nieskuteczne
ja w tym punkcie co podałeś widzę słowo ewentualnie czyli albo tak albo nie, niema tu żadnego słowa musisz, więc sam widzisz regulamin nie jest precyzyjny w tej kwestii. Sam widzisz że zachowanie admina w tamtym temacie było agresywne.
A jak podam link do tematu traktującego o wylogowywaniu po kliknięciu w link na stronie to co zrobimy? Pyskować jak widzę w shoucie potrafisz, więc jaki problem przekierować energię w inne miejsce? Może zaczniesz w końcu stosować się do zasad?
Co to ma być, Pyskować jak widzę w shoucie potrafisz i to niby nie jest agresywny język uderzający w innego użytkownika,osobę. Patrz regulamin pkt. 6.1 i 6.2 . Mo żeby tak zmienić podejście do użytkowników, a nie traktować ich jak ludzi gorszej kategorii.
Prawda to cień co kłamie w każdy dzień, i tak to wszystko trwa obłuda ciągle jest, i każdy o tym wie, lecz nikt nie mówi że czerwień zmienia się w błękit, idea ta sama tylko w gwiazdki na błękitnym tle ubrana.
 
Pieka
Ewentualnie dopisać się, bo większości wystarcza przeczytanie go i wyciągnięcie wniosków. Ale zdarzają się wyjątki. Stąd też słowo "ewentualnie", bo przymusu pisania nie ma. W żadnym razie nie wolno zakładać kolejnych wątków.
Jak widać, przeczytać, a przeczytać ze zrozumieniem to dwie różne kwestie.

PS Jeśli jeszcze czegoś nie rozumiesz, śmiało pytaj Smile
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Midori
Sugerujesz że ma problem z analizą logiczna tekstu czytanego, bo jednak w tej kwestii jest innego zdania. Równie dobrze mogę to zinterpretować tak że skoro tematy nie rozwiązują twojego problemu,możesz odpisać w temacie, bądź założyć nowy. Nigdzie niema słowa musisz, co samo w sobie wskazuje że niema tam trybu rozkazującego coś zrobić. Wniosek prosty, zrobić regulamin taki aby nie było takich wątpliwości. Skoro piszesz niewolno zakładać dalszych wątków na ten sam temat, a jak patrzyłem było ich kilka, to w którym mam odpowiedzieć, i dlaczego było ich kilka jak zgodnie z tym co twierdzisz powinien być jeden. Widzisz tu gdzieś logikę bo ja nie. Jakim prawem inni bez konsekwencji tworzą te same tematy, a inni ponoszą konsekwencję weź mi to wytłumacz.
Prawda to cień co kłamie w każdy dzień, i tak to wszystko trwa obłuda ciągle jest, i każdy o tym wie, lecz nikt nie mówi że czerwień zmienia się w błękit, idea ta sama tylko w gwiazdki na błękitnym tle ubrana.
 
Pieka
Nie ma, jak i nie wolno piszemy osobno. Czas sobie przyswoić rodzime standardy.
Owszem, zdarzają się duble, które istnieją w danych działach. To celowe działanie. Często w ten sposób zabezpieczamy działy przed kolejnymi. A konkretnie zostawiamy jeden, najczęściej zablokowany z odpowiedzią kierującą do właściwego tematu. Autor przeważnie zostaje nagrodzony stosownym wpisem w profilu. Wszystko zależy od jego dorobku.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Midori
Czyli według tego co piszesz specjalnie zostawiacie tematy łamiące według was regulamin, co to za manipulacyjny sposób moderowania. I bądź tu człowieku mądry, to bezsensu.
Prawda to cień co kłamie w każdy dzień, i tak to wszystko trwa obłuda ciągle jest, i każdy o tym wie, lecz nikt nie mówi że czerwień zmienia się w błękit, idea ta sama tylko w gwiazdki na błękitnym tle ubrana.
 
krystian1988
Ja nadal ponawiam o dodanie ostatnio dodanych plików z mods na php-fusion.pl
Druga sprawa, wyszła wersja v 7.02.05 i w edycji profilu nie ma aktualizacji o wersję.

Dziękuje ~krystian1988
BRAK STOPKI = BRAK POMOCY NA SUPPORCIE.PRZECZYTAJ:
Regulamin Supportu Nie pomagam na PW!!!
 
Pieka
Dziękuję za zwrócenie uwagi. Pole zostało zaktualizowane.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
bogdan
No to i ja coś napiszę, co było moją zmorą i w sumie dalej jest. Grin
Myślę, że też i inni mają z tym problem, a co za tym idzie powoduje to problemy z powielaniem tematów i "różnicą zdań" pomiędzy Użytkownikami, a Ekipą.
Chodzi mi nazwy tytułów dla nowych dodatków.
Jest to polski Support, więc dominujący powinien być polski język.
Można przecież nazwać to co dodajemy po polsku, dodając nazwę angielską jako dodatkową.
Na pewno by to wiele rozwiązało przy wyszukiwaniu fraz przez Użytkowników.
Jest wiele osób, młodszych i starszych (Pfft), którzy mają problem z innymi językami.
Przykładów nie podam, żeby się samemu w maliny nie wpuścić. Grin
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
Borek
bogdan napisał(a):

Jest to polski Support, więc dominujący powinien być polski język.
Można przecież nazwać to co dodajemy po polsku, dodając nazwę angielską jako dodatkową.

To może nazwę systemu też zmieńmy i nazwijmy Support: Polski Oficjalny Support PHP-Fuzja. Trochę słabo, czyż nie? Dlatego ja zostałbym przy zachowywaniu oryginalnej nazwy i podawaniu spolszczonej, jako dodatkową.

bogdan napisał(a):

Na pewno by to wiele rozwiązało przy wyszukiwaniu fraz przez Użytkowników.

Wątpię. Szukajka zajmuje się nie tylko nazwami tematów, ale także treścią wątków, więc zmiany tytułów tematów nie mają większego znaczenia.
Nie pomagam przez GG, PW itp. Tylko tutaj.
php-fusion-pl.jpg
 
www.ddadc.com.pl
Apis
Borek napisał(a):
To może nazwę systemu też zmieńmy i nazwijmy Support: Polski Oficjalny Support PHP-Fuzja.
"PHP-Fusion" jest nazwą własną więc nie podlega spolszczeniu. Nikomu nie przychodzi do głowy nazywanie "IE" "Odkrywcą internetu" ani "Firefox'a" "Ognistym lisem". W powyższym przykładzie raczej spolszczyć należałoby słowo "support", bo mamy piękny polski odpowiednik "wsparcie".

Nazwy dodatków mogą być "międzynarodowe" z dodaniem nazwy polskiej. Pobierają je przecież także nasi goście zagraniczni identycznie jak my pobieramy ich dodatki. Gdyby napisali ich nazwy po turecku, niemiecku, węgiersku - większość użytkowników nie miałaby pojęcie co to jest i do czego służy.
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
bogdan
Borek napisał(a):


To może nazwę systemu też zmieńmy i nazwijmy Support: Polski Oficjalny Support PHP-Fuzja. Trochę słabo, czyż nie? Dlatego ja zostałbym przy zachowywaniu oryginalnej nazwy i podawaniu spolszczonej, jako dodatkową.


Popadasz w skrajności. Smile
Fajnie, że jesteś obeznany i biegły w temacie i rozwija się dalej, ale miej na uwadze innych mniej doświadczonych.
Żeby sobie poprawić np. jakość spania w łóżku,nie trzeba demolować całego domu.

Gro osób szuka na forum po wątkach, bo nie wie jak sprecyzować zapytania.
Odpowiadając w Twoim tonie, - to patrząc na wątek "Ji&Ha Gallery" i dalej nic..., mam domyślać, że to Galeria Janosika i Harnasia?.

Jak zauważyłeś pewnie, mnie nie chodzi o wykluczenia nazw angielskich, a o to, żeby to nie były wyłącznie angielskie nazwy.
Robi różnicę?

W tym wątku mamy chyba podsuwać pomysły pod rozwagę, bez zakładania z góry, że dodatkowa opcja przy nazewnictwie tematu zrobi rewolucję w PHP-Fusion.
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
Borek
Otóż nie. Po co jest nazwa tematu? A no po to, żeby ktoś mógł się zorientować o czym jest mowa. Czyta nazwę "Ji&Ha Gallery" i zastanawia się, o co chodzi, więc otwiera treść wątku, żeby się dowiedzieć i po kilku sekundach już wszystko wie. Po temacie.
A nie, jak to jest (nie obraź się) w Twoim przypadku, gdzie cały opis wtyczki znajduje się w tytule. Nie wiem, jak u Ciebie, ale u mnie nazwa tematu w ogóle się nie mieści w ekranie i wszystko się rozwala. Jeszcze trochę i niedługo pole "Treść tematu" będzie niepotrzebne, bo wszystko będzie w tytule. A co mówi Regulamin? "Temat ma odzwierciedlać treść w jego najszerszym spektrum".
Nie pomagam przez GG, PW itp. Tylko tutaj.
php-fusion-pl.jpg
 
www.ddadc.com.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl