ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion.pl - sprawy wewnętrzne » PHP-Fusion.pl
 Drukuj temat
Ranking stron w PHP Fusion
dante77
Jedząc kanapkę wpadłem na Ciekawy pomysł.
A mianowicie.
Można by zrobić ranking stron opartych na PHP Fusion. Chodzi mi o zrobienie czegoś takiego tu na Suporcie. Gdzie każdy użytkownik, który ma swoją stronę mógłby ją zgłosić do rankingu.
Była by ona oceniana w kilku kategoriach w skali od 0-10:
Przykładowe kategorię:

-Funkcjonalność
-Oryginalność
-Wygląd
-Domena

Potem procentowo można wyciągnąć ocenę strony i usadowić ją na odpowiedniej pozycji rankingu, który to mógłby być widoczny na głównej stronie supportu

Jestem pewien, że taki ranking to znakomity pomysł na promocje stron opartych na Fusionie. Zwłaszcza tych konkretnych, których autorzy mocno się przy nich napracowali.
Ranking może działać na zasadzie linków pozycjonujących. Tak więc było by o co walczyć.

Jestem pewien, że na suporcie znalazłyby się osoby, które mogę taką modyfikacje napisać.

Co wy na to?
 
http://stronyrobie.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 02.05.2024 00:43:09
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
MeTeo
Idea dobra Wink Tylko teraz - oceniają użytkownicy czy admini przy dodawaniu strony do rankingu ją dodają? Lub bardziej skomplikowane - średnia ocena z każdego elementu... Pomysł ciekawy ale może być problem z realizacją... Oceniać to by musiała osoba bezstronna bo tak wygra największy serwis pokemonów ;D
 
dante77
Wydaj mi się że użytkownicy powinni tu mieć coś do powiedzenia, może wystarzyło by zrobić, ocenę dla Userów z odpowiednią liczbą postów. Nie wiem 100, albo coś koło tego.
Edytowane przez dante77 dnia 28.02.2008 15:47:47
 
http://stronyrobie.pl
MeTeo
Tylko weź pod uwagę, że jeśli będzie dużo stron to te najciekawsze mogą zostać pominięte... Owszem userzy np. od 100 postów ale potem wyciągnąć średnią z tych ocen dla danej strony... Najlepiej by było wybrać jakąś grupę userów (jak coś to jestem chętny) która by oceniała... Byłoby i sprawiedliwie i rzeczowo Wink Tak każdy stronę doda dla reklamy, mało kto będzie oceniał, a jeśli to serwisy pokemonów powstawiają teksty by na nich obstawiać i nic dobrego z tego nie wyniknie ;D
 
Pieka
Jesli ktos sie za to wezmie z glowa, to damy konto+domene.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
dante77
Ja mogę to bardziej uszczegółowić i pomóc w ewentualnych testach, ale kodu niestety nie jestem wstanie sklecić. Jeszcze jestem za krótki.
 
http://stronyrobie.pl
MeTeo
Ja podobnie jak sebeq Wink Podałem generalnie sposób realizacji... Nie musi być to osobna strona... Skrypt coś na wzór toplist Wink Można się nawet na tym oprzeć tylko, że zmienić sposób wyświetleń i dodać moduł głosowania dla określonej grupy osób. Znaczy 4 moduły głosów (4 rzeczy do oceny). Mogę pomóc z prowadzeniem, ew. testy kodu jednak za pisanie się nie biorę... To mnie przerasta...
 
eldzi
Mi pomysł się podoba. Zawsze lubię pooglądać dobrą robotę webmasterską. Szczególnie jeśli to jest ładnie zrobiony Fusion.
pozdr
eldzi
 
http://www.wislapulawy.pl
JazOOn
Chodzi o sam PHP-Fusion zmodyfikowany przez siebie czy EP również bierzemy pod uwagę? Jeśli tak, to nie można przyznawać dodatkowych punktów za to że ktoś ma lepsze modyfikacje (seryjne z EP).
 
dante77
Najsprawiedliwiej było by gdyby support miał ranking tylko dla stron w PHP Fusion. Ewentualnie administaracja eXtreme-Fusion mogla by wprowadzić swój ranking.
 
http://stronyrobie.pl
jantom
Ja mogę to bardziej uszczegółowić i pomóc w ewentualnych testach, ale kodu niestety nie jestem wstanie sklecić.

Kod może być zbędny, wszystko zależy od samej koncepcji całości. Zatem, JWM sebeq czy inni, mi z nicka nieznani, a którzy chcieliby swą cegiełkę do projektu dołożyć, czekamy na propozycję. Wtedy będzie sens nad całością rozważać, poprawić, a następnie, ku chwale Fusiona, uruchomić.
Edytowane przez jantom dnia 29.02.2008 16:47:23
 
http://jantom.info
MeTeo
Ja bym miał na to taką koncepcję Wink

Na stronie głównej na środku byłby panel bądź ogłoszenie o takowej liście. W panelu bądź pod podanym linkiem byłby formularz a w nim:
Właściciel, adres strony, jak strona długo istnieje, coś o niej i ew. zdjęcie.

Dane by te trafiały do ew. testerów, którzy oddawaliby oceny w 4 (lub więcej) kategoriach. Po ocenieniu serwisu, znajdowałby się on w rankingu z uwzględnieniem miejsc.
 
K2
Można zrobić podsumowanie miesiąca na koniec i osoby uczestniczące w rankingu a mające profil na Supporcie dostawały by koło swojego nicka gwiazdkę lub coś w tym rodzaju. (oczywiście po zajęciu jakiegoś określonego miejsca lub punktów). Smile

I proponuje użyć tylko PHP-Fusion to będzie projekt Supportu a nie EF czyż nie?
Edytowane przez K2 dnia 29.02.2008 17:29:56
 
DJKRSS
Pomysł będzie na pewno dobry... ale niektórzy będą się denerwować że zostali ocenieni gorzej od innych, chociaż ich strona reprezentuje ren sam poziom lub wyższy...
 
MeTeo
Dlatego proponuję wybranie grupy osób i dodawanie zdjęcia co by prezentowało stan strony na dany czas... Osoby upoważnione miałby wyeliminować ew. niezadowolenie...
 
DJKRSS
Hmm... A co z takim fantem że każdy ma nny gust i oceniłby inaczej strone? Czy za każdy art będziecie dawać tyle samo punktów? Ktoś się napracuje i napisze 10 000 znaków a ktoś inny 100 i to będzie jednakowa ilość punktów? Jeden się postara a drugi nie a ilość będzie jednakowo?
 
MeTeo
Dlatego każdą kategorie ocenia kilka osób... Poza tym gusta gustami ale raczej główną uwagę skupia się na kompozycji...
 
dante77
Po zjedzeniu jeszcze kilku kanapek, zastanowiłem się nad tym bardziej i chyba wymyśliłem.

Cały proces będzie się składał z trzech modułów:

1. moduł zamieszczania (zgłaszania linków, przez użytkowników)
2. moduł oceny (specjalna grupa użytkowników)
3. moduł wyświetlania wyników (panel)

I teraz rozpiska.

Ad 1.
To jest chyba dość proste w realizacji, ponieważ można do tego wykorzystać opcję "dodaj link". Przy czym chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie dodatkowych tabel na potrzebę rankingu, żeby nie pomieszało się ze zgłoszonymi linkami, które już są na suporcie.
Dodatkowo w tabeli trzeba będzie dodać pięć kolumn na kategorię i szóstą na średnią.
(jeżeli coś pomieszałem w nazewnictwie tabel itp. to proszę o poprawkę, moja wiedza na ten temat, jest lichutka)

Ad 2.
Stworzenie dodatkowej strony, na której widoczne będą linki do stron, których jeszcze dany użytkownik nie ocenił (po ocenie link znika z listy), obok linku można dodać aktualną średnią procentową ocen.
Po kliknięciu w link przechodzimy do strony z ocenami, na której widać:

1. Nazwa strony
2. Link do strony
3. Opis
4. Ocena w kategoriach (wybór oceny z listy rozwijanej skala 0-10):

- nagłówek (Top)
- theme
- oryginalność
- funkcjonalność
- domena
5. Przycisk "zatwierdź ocenę"

Ad 3.
Panel powinien wyświetlać listę top 10 stron, sortowanie po największej wartości procentowej strony.
Można się też zastanowić nad przyciskiem "więcej >>>" który to przeniesie użytkownika do podstrony z pełną listą ocenionych już stron.


Co do osób, które mogły by oceniać strony, to proponuje stworzyć specjalną grupę użytkowników (akceptacja użytkownika przez administracje suportu).

To by było chyba na tyle. W trakcie pisania zjadłem jeszcze jedną kanapkę, ale niestety nie zaskutkowało to żadnym kolejnym pomysłem Wink

Może teraz jak już to "bardziej widać", ktoś się za to weźmie. Pamiętajcie co napisał Pieka:
"Pół królestwa i księżniczka..."
WRÓĆ
"Konto i domena za żonę"
 
http://stronyrobie.pl
MeTeo
sebeq - proszę, bez podtekstów politycznych Wink

Ja proponuję by przy ocenie było kilka takich opcji, np. 5 - dla 5 userów. Jak będzie 5 grup ocen to ostatni klika - dodaj wynik Wink On wyświetlałby się w rankingu z średnią pól Wink Oraz całkowitą średnią na podstawie której byłby ranking segregowany Smile
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl