ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion kontra inne CMS-y » Ogólna dyskusja
 Drukuj temat
PHP-Fusion VS. MemHT Portal
by_ikar
To i ja coś powiem bo przypadkiem wpadłem na ten temat. No więc tak, początkowo przygodę z fusionem zacząłem od EP (Etreme-Pack) niby fajne, super dużo dodatków, a efekt był taki że każdego dnia pozbywałem się każdej linijki kodu które było od EFCrew na te z PF. Nie ma porównania PF do EP, nie dla tego że oni się nie znają na czymś czy coś, bo się znają, ale chodzi o to że tam jest tego za dużo, wszystkiego jest za wiele.. A ta nowa wersja, jak czytałem propozycje to wydaje mi się że już całkiem będzie przekombinowana.. PF ma to do siebie że jest dość intuicyjny i prosty w obsłudze mimo że jest kilka skomplikowanych rzeczy których początkujący nie potrafi, jest on systemem na prawdę prostym. W zasadzie można na nim się uczyć swoich pierwszych kroków w PHP czy html. Gdyby memHT było tak świetnym CMS'em to wiele osób już dawno by z niego skorzystało, ponoć [strona łamiąca licencję!] miała z niego skorzystać, jednak nie stoją na PF7Grin nowa wersja PF jest na prawdę świetna, szybkością i funkcjonalnością. Jeżeli ktoś chce więcej to szuka sobie wtyczek. Jestem od ponad roku na PF i raczej długo długo na nim zostanę.

Co do bezpieczeństwa, to przecież jest jeszcze banowanie kont :> ja sobie jeszcze zrobiłem ban na rejestracje, że dane adresy IP nie mogą się rejestrować, po co mam to wpisywać na czarną listę? Więc obiektywne porównanie autora tematu jest jakieś nie obiektywne..

I jeszcze jedno, jeżeli ty pisałeś artykuł o porównaniu PF z memHT to sory ale żeby coś porównywać trzeba znać oba systemy na tym samym poziomie, jednak widzę że po arcie: http://memht.pl/c...ion_3.html

post.php - Wyświetla stronę główną forum


Nie jestem w stanie ci powiedzieć czy ty kiedyś pracowałeś na PF czy tylko przeleciałeś obsługę instrukcji..

Nie wiem jaki jest memHT, wyraziłem jednak zdanie na temat

Prostota ma swoje zalety i to duże.


Jak poznam kiedyś memHT to wrócę do tego tematu i go ocenie. Pozdro
Edytowane przez Pieka dnia 17.10.2009 15:09:19
 
http://dbpolska.net
Wścibski Gość
Dodany dnia 02.05.2024 08:41:54
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Konto ukryte
@by_ikar - zauważ że temat na EF to PROPOZYCJE a nie to co będzie zawarte Wink Ludzie mogą napisać wszystko co nie znaczy że metaxy, SebaZ i spóła to wrzucą.

Co się zaś tyczy MemHT, przetestowałem go nieco i powiem tak:

- w porównaniu do PF nie jest intuicyjny
- trudno manipulować kodem jeżeli chcemy zrobić coś po swojemu
- z pewnością nie jest lekki:
http://memht.pl/f...rwera.html

Co z tego że zapytania są lekkie, skoro baza dostaje krwotoku. Ja na naprawdę dobrym sharedzie mam limit 200k zapytań na godzinę, załóżmy że każdy gość wejdzie na 3-4 podstrony:

PF: (około 30 zapytań [jak się wrzuci dodatki xD])
200000 / 90 = ~2222

MemHT: (około 90 zapytań)
200000 / 270 = ~741


Teraz dorzućmy do tego stwierdzenia typu: memht to rozbudowany cms dla dużych serwisów... ale gdzie tu logika? Duży serwis może mieć znacznie więcej niż marne 750 odsłon na godzinkę...

- De facto nie nadaje się nawet na bloga, którego tryb posiada - od czegoś jest chyba sprawdzony wordpress i olbrzymie zasoby do niego.
- Support - bez porównania*
- Dodatki, wkład userów itp. - również bez porównania*

* - gdyby ktoś miał problemy ze zrozumieniem, punkty na korzyść PF.
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl