ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion kontra inne CMS-y » Ogólna dyskusja
 Drukuj temat
PHP-Fusion VS. MemHT Portal
adminik
Krótkie porównanie niektórych wbudowanych skryptów.

Prawa strona ringu:
5 letni, popularny w Polsce, o "obfitym" supporcie PHP-Fusion.

Lewa strona ringu:
Prawie roczny, rozbudowany i prosty w obsłudze MemHT Portal.

Fight...


Bezpieczeństwo:

--PHP-Fusion
-Wbudowane w kod nie najgorsze zabezpieczenia przed atakami SQL oraz include.
-System banowania IP.

--MemHT Portal
-Logi.
-System śledzenia przeglądanych stron przez dane IP.
-Funkcje zabezpieczające poszczególne zmienne przez atakami.
-System banowania.
-System zabezpieczający przed spamem.
-Oddzielone konta administracyjne od userów.

Szablony/Theme:

--PHP-Fusion
-Prosty system szablonów dający małe możliwości do zbudowania thema potrzebna znajomość php.

--MemHT Portal
-Rozbudowany system szablonów o dużych możliwościach jak i bardzo prosty w obsłudze zalety:
>Do "zbudowania" templaka nie potrzebna jest znajomość php.
>Możliwość ukrywania lub pokazywania części bloków/ paneli dla danej podstrony.

Kanały RSS

--PHP-Fusion
-Brak wbudowanej obsługi RSS.

--MemHT Portal
-Kanały RSS newsów, artykułów, forum oraz downloadu (możliwość ręcznego rozszerzenia poprzez niewielkie modyfikacje kodu).
-Wbudowany generator sitemap zgodny w wieloma wyszukiwarkami!!.

System statystyk oraz reklamy

--PHP-Fusion
-brak

--MemHT Portal
-Bardzo zaawansowany system statystyk jak na darmowego cms`a.
-Rozbudowany rotator bannerów.

Porównanie można by ciągnąć w nieskończoność ale niestety nie będę wam tym głowy zawracał.
Jedyną przewagą PF nad memht jest wiek (php-fusion ma ok. 5 lat a memht niecały rok) oraz rozbudowany support jaki posiada PF z powodu długiego stażu.

Dawajcie swoje opinie na temat tego porównaniaWink
 
memht.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 02.05.2024 11:42:48
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Grzes
Powiem wprost - albo sprostujesz informacje albo temat leci do kosza. Nie najgorsze zabezpieczenia a memht posiada "Funkcje zabezpieczające poszczególne zmienne przez atakami"? Nie mówiąc o innych rzeczach.
Uściślij te informacje bo bezsensowne lanie wody nie ma najmniejszego sensu.
Nie pozwolę na odstawianie tutaj takiej kryptoreklamy.
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
szymon
Nie korzystałem z tego MemHT Portal. Tak jak wszedłem na jego support to pierwsze co mi się rzuciło w oczy to te tagi po prawej stronie, które chyba są zbedne. Bynajmniej mi się to nie spodobałoSmile

Tutaj podkreślił Grześ - bardzo przekłamane informacje. Sprawdźcie Labolatorium - tam są dodatki, których, jak powiedział adminik, których nie ma. (rss, statystyki itp.)
Z pewnością zostaję przy FusionieGrin
 
www.zloteskrzydlo.pl
Pieka
Powiedzcie mi jak administrator i wlasciel supportu MemHT moze byc obiektywny w ocenie?
Myslisz kolego, ze dlaczego nie robimy takich rzeczy?
(pyt.ret.)
Pomijam fakt wprowadzania w blad naszych uzytkownikow i gosci wyssanymi z palca wiadomosciami i porownaniami.
Fight? Bryndza, nic wiecej Wink

Na temat samego CMS'a nie bede sie wypowiadal, poniewaz najzwyczajniej go nie znam i w najblizszym czasie poznac nie mam zamiaru, chocby z powodu antyreklamy jaka Ty robisz.

Dla jasnosci wkleje ilosci plikow/dodatkow, ktore znalazlem na glownym supporcie MemHT, bo na Twojej stronie jest WIELKIE NIC:
Download
MemHT Portal
Bullet Addons (5) Bullet Blocks (1)
Bullet Converters (1) Bullet Fixes (6)
Bullet Language Files (22) Bullet Mods (1)
Bullet Releases (26) Bullet Templates (12)

Third-part scripts for MemHT Portal
Not tested scripts (no support is given here)
Bullet Addons (5) Bullet Blocks (13)
Bullet Mods (10) Bullet Templates (2)

Nadal chcesz cos porownywac?

Piszesz, ze PHP-Fusion nie posiada tego, czy tamtego w standardzie. Czyzbys nie wiedzial, ze tak ma byc i tak bedzie? Jesli nie, to niestety wychodzi na to, ze straciles tu sporo czasu, skoro nawet tyle sie nie dowiedziales..
Z zalozenia mial byc i jest lekkim CMS'em, ktorego mozliwosci sa rozszerzane za pomoca wtyczek.
Z tego wlasnie powodu powstaly takie modyfikacje jak EP, czy mFusion, ktore juz w standardzie daja tyle, ze czesto nawet nie ma potrzeby rozszerzac ich mozliowsci.
No, ale co ja Ci bede pisal takie rzeczy, pewnie i tak nie dotrze, skoro przez czas, ktory z nami spedziles nie dotarlo.

Pomijam fakt, ze sadzac po tym co i jak robisz jest to zapewne SLOMIANY ZAPAL Wink
Cytuje:
MlodyWebmaster.info - Portal Dla Początkującego Webmastera

Aby drodzy użytkownicy lepiej korzystało się z naszej strony przygotowywujemy dla was nowości których narazie nie zdradze.
Będziemy starali się zrobić to jak najlpiej i jak najszybciej.
Prosimy o cierpliwośc opłaci się.

Życzymy wesołych świat i szczęśliwego nowego roku.
MwTeam

Chcialoby sie rzec, Wesolych Swiat, ale chyba juz byly, wiec pewnie tych nastepnych Wink
Nie przejmuj sie, takich tu jest cala rzesza.

Mimo wszystko zycze powodzenia i na przyszlosc wiecej obiektywizmu.
Edytowane przez Pieka dnia 27.02.2008 09:53:54
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
jantom
adminik napisał/a:
Porównanie można by ciągnąć w nieskończoność ale niestety nie będę wam tym głowy zawracał.
Szkoda. Może dowiedziałbym się czegoś ciekawego, a może po prostu argumenty Ci się skończyły? Nie zapominaj o filozofii Digitanium - PF ma być lekkim CMS, który można łatwo rozbudować. Zatem spora część dodatków jest po prostu zbędna. MemHt sprawia wrażenie, że chce być "wszystkomającym" CMS.

Z Twojego Supportu:
W tym artykule znajdziecie informacje które przekonają was do MemHT Portal.
Musisz go poprawić - jak dla mnie to plan do artykułu.

[blablabla]
W porównaniu do PHP-Fusion, MemHT jest o niebo lepszy, wydajniejszy oraz bezpieczniejszy.

Posiadasz wyniki benchmarków, testów czy to tylko czcze gadanie? Może i masz rację, brakuje mi dowodów. Co do bezpieczeństwa - będzie jak z PF - Memht stanie się popularniejszy i zaczną ludzie wyciągać co potrzeba. Taka kolej rzeczy.
BTW, wiesz, że reklama porównawcza jest zakazana? Pfft Dlatego stosuje się "inny proszek", "zwykły proszek". No i szczerze mówiąc, rozbawiło mnie to, że aby podbudować ocenę systemu, porównujesz go do innego, bardziej popularnego. Dzięki za reklamę Smile

Nie opuszcza mnie wrażenie, że http://www.php-fu...icle_id=30 jest bardziej obiektywnie napisane, niż cały ten temat, pomimo tego, że pisał go koleś, który w społeczności PF siedzi od dłuższego czasu, a wcześniej testował Mambo/Joomla, MDpro, php-nuke, e-107 czy jeszcze parę innych i spokojnie mógłby się wziąć za reklamę porównawczą.
Edytowane przez jantom dnia 27.02.2008 09:58:27
 
http://jantom.info
adminik
http://www.cmsmat...
Porównajcie sobie...

Co do MW.info wróci jak coś robie to od tego nie ustępuje po prostu muszę znaleźć czas.
Edytowane przez adminik dnia 27.02.2008 13:08:43
 
memht.pl
Piotrroger
Spójrz na datę aktualizacji PHP-Fusion...
Wersja tam porównywana to wersja z końca 2005 roku (6.00.206) od tego czasu trochę się zmieniło. Z resztą nie są tam uwzględniane wszelkiego rodzaju dodatki, którymi można ulepszyć PF, w zamiarze jak koledzy powiedzieli ma to być "lekki" CMS.
Czemu raczej nie przejdę na MemHT?
Bo on jest wszystko mający (jak telefony z pewnej reklamy), a poco mi wszystko, jak potrzebuję tylko np. newsy i download?
Właśnie tak jest zbudowany PF, że każdy może go dzięki wtyczkom przeznaczyć na coś zupełnie innego.

userbar_sparta3.gif
 
http://spartabks.boo.pl
adminik
Ale ja nie namawiam nikogo na przejście z PF na inny CMS to jest wasz osobisty wybór...
Miało być porównanie wyszło na to że ja jestem ten zły Panowie administratorzy z wielkim wyrzutem..
Jeśli temat łamie regulamin to wywalcie go z forum (chodź jestem prawie pewien że jest zgodny z regulaminem) ja nie napisałem tego żeby się kłócić jednak wy macie inne zamiary...
Pozdrawiam
 
memht.pl
Pieka
adminik napisał/a:
http://www.cmsmat...
Porównajcie sobie...

Porownujesz najnowsza wersje MemHT z PHP-Fusion v6.00.206 z konca 2005 roku? Grin
Wierz mi, to niesamowity komplement dla naszego cms'a Cool

Moze jednak zapoznasz sie z wywodami Riklaunima: http://www.cms.rk...l/w/p/cms/, przeczytaj dokladnie.
Wiem, ze tam byles, widzialem temat, ktory zalozyles w dniu dzisiejszym...



adminik napisał/a:
..Co do MW.info wróci jak coś robie to od tego nie ustępuje po prostu muszę znaleźć czas.

To milo, ale wierz mi, nie interesuje mnie to. Podalem tylko jako przyklad.



adminik napisał/a:
..Miało być porównanie wyszło na to że ja jestem ten zły Panowie administratorzy z wielkim wyrzutem..

Mialo byc, ale wyszlo co innego ze wzgledu na brak znajomosci zagadnienia jak i obiektywizmu ze strony autora.
Przygladalem sie MemHT, ale Ty swoim dzialaniem mnie po prostu do niego zraziles.
Edytowane przez Pieka dnia 27.02.2008 13:40:55
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
adminik
Sądziłem że ten support jest na poziomie szczególnie wasze przekręcania... ehh...

adminik napisał/a:
http://www.cmsmat...
Porównajcie sobie...

Nie sprawdziłem wersji za to przepraszam ale tam też najnowszego Mem`a niema.

Napisałem ten temat aby poznać wasze opinie żeby moje porównanie było bardziej obiektywne ale nie tutaj, tutaj się nie da na takie tematy porozmawiać...
 
memht.pl
rafnal
Panowie nie ma sensu się kłucić jeżeli temat zasługuje na usunięcie to po prostu =>kosz<=
Nie sądzę żeby po to został napisany aby się kłucić. Co do porównania nie jest ono w najlepszej wersji tak jak wyżej było napisane być może @adminik do tej pory nie zapoznał się z Ideą powstania i tworzenia Php-Fusion-a Smile.
Sam przetestowałem diesiątki CMS-ów i muszę dodać skromnie coś od siebie a mianowicie ani MemHt ani Php-Fusion jak na darmowe CMS-y są dobrenie ale żaden z nich nie ma najlepszych zabezpieczeń co wiąże siez ciągłymi atakami i znajdywaniem nowych błędów we wtyczkach które przecież są tworzone przez ludzi a nikt nie jest nieomylny czyż nie? Ale do rzeczy Php-Fusion jest starszy i zyskał wieksze zaufanie wśród użytkujących na całym świecie o czym świadczą utworzone supporty i administracja oraz osoby odpowiedzialne za tworzenie i korektę wtyczek a MemHt jak sam @adminik napisał jest młodym CMS-em i do tego zakłada support nie zapoznając się dokładnie z jego budową oraz z zabezpieczeniami do tego o innych rzeczach nie wspomnę ale dosć tej kokieterii.
Edytowane przez rafnal dnia 27.02.2008 14:46:29
It Is Risky Not To Take Risk.
If You Dont Take Risk,
Risk Will Take You...
 
adminik
@rafnal z jednym się nie zgodzę:
http://www.memht....=community
 
memht.pl
rafnal
Przepraszam szacuneczek Shock poprawiłem powyżej Wink
Edytowane przez rafnal dnia 27.02.2008 14:47:37
It Is Risky Not To Take Risk.
If You Dont Take Risk,
Risk Will Take You...
 
jantom
Sądziłem że ten support jest na poziomie szczególnie wasze przekręcania

Proszę o rozwinięcie. Coś się nie podoba? Wyrzucić z siebie, a nie duś w sobie - szanuj żołądek i resztę organów wewnętrznych. Zadbaj o swoje zdrowie.

Owszem, MemHt wygląda dość ciekawie, jednak Twoje porównianie wygląda na poszukiwanie sposobu, jak dokopać PHP-Fusion i pokazać wyższość Twojej miłości, czyli MemHt. A tekst taki jak
Porównanie można by ciągnąć w nieskończoność ale niestety nie będę wam tym głowy zawracał.
nie świadczy dobrze o autorze porówniania. To tak, jakbyś porównywał Malucha i Mercedesa (Maluch jest mniejszy, tańszy, pali mniej, zatem jest lepszy - owszem, w niektórych przypadkach tak będzie). Nie mówię, że PF jest Mercedesem, bo tak nie jest. Po prostu skoro chcesz odpowiadać za polskie wsparcie do swojego systemu, to chcę albo kompleksowego porówniania, albo żadnego (wtedy wystarczy zwykły opis systemu, jednak bez reklamy porównawczej i "innych CMS").
Możesz też poprosić nas o pomoc w porównaniu (tu mogę nawet zaproponować swoją osobę - reszta ekipy woli unikać tego typu zabaw) - Ty opisujesz swoje rozwiązanie (tworzysz kryteria ocen), my swoje (uzupełniamy kryteria, dyskutujemy na temat zasadności innych). Już uczestniliśmy w tworzeniu takiego porównania (na http://www.cmspla...), nie boimy się kolejnych - dzięki temu zgłębiamy wady i zalety naszego ulubionego rozwiązania, co pozwala wspomóc jego rozwój.
Obruszasz się, że wytykamy Ci błędy - chciałeś naszych opinii na temat tego porównania, to je otrzymałeś. To, że uważamy je za źle zrobione, to inna sprawa. Możesz je uzupełnić, wtedy będziemy mogli zacząć dyskutować.

@rafnal - Temat na usunięcie? Nie, co najwyżej pojedyncze posty. Taki temat jest potrzebny. Temat nie spełnia kryteriów usunięcia.
Edytowane przez jantom dnia 27.02.2008 17:09:12
 
http://jantom.info
adminik
No w ten sposób @jantom mogę rozmawiać. Wink
Postaram się o w 100% OBIEKTYWNE porównanie przez niezależną osobę.
Ale będzie trzeba takową znaleźć.
 
memht.pl
jantom
Sam też je możesz zrobić, jednak wymaga to trochę innego spojrzenia na sprawę całą. Jak opisywałem PF-a, to też patrzyłem, co inni oferują, ale nie zapominałem o jednym celu - opisaniu "swojego" CMS w sposób jak najbardziej rzetelny, w którym jest jak najmniej opisów odczuć, a jak najwięcej faktów. Co nie zmienia faktu, że nieźle się przy tym bawiłem, szczególnie przy tworzeniu śródtytułów ;P
 
http://jantom.info
Pieka
adminik napisał/a:
Sądziłem że ten support jest na poziomie szczególnie wasze przekręcania... ehh...

Ty mi tu nie wyjezdzaj z poziomem, bo to nie ja, czy ktos inny z administracji nie potrafi w sposob uczciwy i rzetelny oraz przede wszystkim obiektywny opisac "wlasnego" systemu.
Zatem kolego sam sobie jestes winny takiej, a nie innej reakcji ze strony ekipy naszego Supportu.

Juz na samym poczatku piszesz, ze PHP-Fusion posiada system banowania tylko IP, co nawet nie mija sie z prawda, tylko stanowi klamstwo i kompromituje porownujacego, ktory badz co badz mial dosyc dluga przygode z PHP-Fusion.

Na temat poziomu, wkladu, zaangazowania, poswiecenia i calej reszty pogadamy jak pokazesz cos wlasnego.
Edytowane przez Pieka dnia 28.02.2008 09:53:23
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
MeTeo
To i ja się wypowiem Wink

MemHT - kombajn jakich jest już kilka... Tylko po co? Jest to podobna walka jak Windowsa z Linuxem. Ludzie to nie ma sensu. Nie jestem zwolennikiem tego typu cms'ów. Dlaczego? Php-fusion ma stosunkowo prosty kod, dość elastyczny i łatwo się go przerabia... Szary user nie zrobi z memHT tego co można zrobić z fusionem. Zbyt trudny kod.

Wysyłanie newsów do serwisów userowych... Czemu nie ma wykopu? Polski support powinien wprowadzić trochę polskich udogodnień...

Tyle wodotrysków ale brak życia. Sam tekst, wykresy, szablony... Po co? Normalny użyszkodnik nie chce kombajnu... A jak ktoś planuje duży serwis to z pewnością skorzysta z komercyjnych rozwiązań.

Dla mnie ten cms jakiś taki nie mój Wink Nie w moim stylu... Nie czułbym nad nim kontroli... W fusionie wiem co, gdzie jest. Co i jak się dzieje... Tam bym wiedział po kilku latach śledzenia... Taki nie życiowy Wink

Co na plus? RSS, bo to powinno być nawet w fusionie standardowo...
Wykopywanie treści, jednak powinny się znaleźć Polskie...


Moja opinia a nie ocena...

Pozdrawiam
 
adminik
W polskiej paczce będzie kilka udogodnień w tym też polskie "wykopki" xD

PS.

Pieka napisał/a:
adminik napisał/a:
Sądziłem że ten support jest na poziomie szczególnie wasze przekręcania... ehh...

Ty mi tu nie wyjezdaj z poziomem, bo to nie ja, czy ktos inny z administracji nie potrafi w sposob uczciwy i rzetelny oraz przede wszystkim obiektywny opisac "wlasnego" systemu.
Zatem kolego sam sobie jestes winny takiej, a nie innej reakcji ze strony ekipy naszego Supportu.

Juz na samym poczatku piszesz, ze PHP-Fusion posiada system banowania tylko IP, co nawet nie mija sie z prawda, tylko stanowi klamstwo i kompromituje porownujacego, ktory badz co badz mial dosyc dluga przygode z PHP-Fusion.

Na temat poziomu, wkladu, zaangazowania, poswiecenia i calej reszty pogadamy jak pokazesz cos wlasnego.


Poprawiasz innych a sam robisz błędy.

Edytowane przez adminik dnia 27.02.2008 18:57:42
 
memht.pl
Grzes
A ja nie zacytuje nikogo, tego typu dyskusja nie ma najmniejszego sensu.
Albo ma ktoś coś do powiedzenia albo po prostu cytuje innych.

Dla mnie oprównywanie tych cmsów nie ma większego sensu. Ogólne porównanie może i komuś się przyda ale szczegóły zawsze będą inne. Te cmsy są pisane dla innej grupy docelowej (inne wymagania odbiorcy, inne przeznaczenie).
Ktoś tu porównał mercedesa do malucha.... ująłbym to inaczej - to jak porównanie samochodu osobowego z dostawczym - jaki to ma sens? Oba samochody mają wady i zalety a jedyna rzecz je łącząca to to, że mają 4 koła (nie polemizować mi tu o 16 kołach Pfft).

adminik piszesz tu o poziomie... ostatni post pokazuje to na co Cię stać. Jak napisałem, nie masz nic do powiedzenia do nie pisz posta.
To co napisałeś w pierwszym poście jest jak dobrze napisana reklama przez dużą firmę - dla początkującego coś pięknego, zaś jeśli się wgryźć - bzdury. Same ogólniki bez szczegółów.
Nie pisz mi tu, że chciałeś razem z nami stworzyć takie porównanie aby uczciwie ukazać różnice bo w pierwszym poście ani słowem o tym nie wspomniałeś - teraz się nie wykręcaj.

Nigdy nie powiem, że jakiś cms jest idealny - nie ma czegoś takiego. Fusion jest taki a nie inny i moim skromnym zdaniem ma to wielkie plusy.

Ja Ci się nie mam zamiaru wtrącać w support memht ale nie próbuj w ten sposób pokazywać jak to fusion jest "ograniczony".
Jeśli ktoś potrzebuje kombajna "od zaraz" to przykro mi ale Fusion nie jest dla niego.
Prostota ma swoje zalety i to duże.
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl