ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 13

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion kontra inne CMS-y » Tylko o mFusion
 Drukuj temat
Z EP do m-fusion jak?
rafnal
Witam mam pytanie odnośnie przejścia z Extreme Pack-a na M-Fusion a mianowicie co trzeba zrobić przed nadpisaniem plików na serwerze bo to oczywiste że nie wystarczy.
Przechodząc do sedna sprawy chodzi mi o to jak zmienić tabele aby nie utracić danych które w nich są a przetworzyć je na m-fusion i nie myslę tylko o samym prefix-ie.

Myślałem że wystarczy że tylko dodam te tabele których nie ma w EP a są w M-fusion i podmienię pliki bo w zasadzie prefiks będzie ten sam ale to chyba nie to jeszcze bo to jest troszeczke inna sytuacja niż w przypadku: http://www.php-fu...d_id=13984
Więc jeśli macie jakieś sugestie i propozycje to proszę o poradę bo zastanawiam się nad tym jakiś czas.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam rafnal.
It Is Risky Not To Take Risk.
If You Dont Take Risk,
Risk Will Take You...
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 29.04.2024 16:59:12
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Grzes
W zasadzie pozostaje Ci próba przejścia z EP do fusiona a następnie dopiero do mfusion.
Jak przejść z EP do fusiona opisał to wlodekp. Kod do strony dodatkowej i podgląd. Z tego co pamiętam to działało to bez problemu.
Przejscie z fusiona do mfusion nie powinno stanowić już najmniejszego problemu.
Pamiętaj tylko o kopii bazy zanim zaczniesz próbować.
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
rafnal
Dzięki @Grześ dokładnie myslałem o tym samym tylko się zastanawiałem jeszcze czy nie ma czasem innej możliwości, ale jak mówią próba nie strzelba...

Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz
Edytowane przez Pieka dnia 08.02.2008 19:23:30
It Is Risky Not To Take Risk.
If You Dont Take Risk,
Risk Will Take You...
 
Guile
Witam,
chciałbym odświeżyć nieco ten temat, otóż zrobiłem przejście z EP na mFusion i niby wszystko dobrze, ale przy logowaniu zawsze mi mówi, że podaje nieprawidłowy nick lub hasło. Co ciekawe każdy użytkownik tak ma, prócz nowo stworzonych. Czy istnieje jakaś możliwość na to by jakoś się wbić na tą stronę?
 
akurczyk
Pewnie prefix albo nazwa tabeli z userami w mfusion jest inna niż w php-fusion i dla-tego nie działa.Sad
Edytowane przez Pieka dnia 21.02.2008 17:56:22
 
Guile
No dobra, ale co powinienem zmienić najlepiej krok po kroku, bo niestety moja wiedza z php jest bardzo krucha. Z góry dziękuję, za udzieloną pomoc.
 
piterus
@Guile
Szybkie pytanie: Jaką wersję EP miałeś przed migracją?
Winę tu ponosi prawdopodobnie kodowanie haseł. Od niedawna w PF jest stosowane podwójne kodowanie algorytmem md5, a mFusion używa pojedynczego.

@akurczyk
Jak by był inny prefix to by wywalało błędy o nie istnieniu tabel w DB.
tawernatq_admin_1.png Piterus World mój blog i miejsce moich eksperymentów. Ubi lex, ibi poena Kontakt przez komunikatory tylko dla znajomych...
 
Guile
Miałem najprawdopodobniej ostatnią dostępna, bo i strona młoda (załorzona na początku grudnia), ale nie mogę dokładnie potwierdzić, bo strona EF nie działa. O ile dobrze pamiętam, to wgrywałem Extreme Pack 4.05 albo 4.06.
Edytowane przez Guile dnia 21.02.2008 18:35:39
 
akurczyk
skopiuj funkcją kodującą ze starego pliku maincore.php do nowego i powinno działać.
Edytowane przez akurczyk dnia 21.02.2008 23:26:25
 
Guile
Skopiować funkcją kodującą, to znaczy jak? Mnie naprawdę trzeba po ludzku tłumaczyć, bo mam nijakie pojęcie o tym wszystkim. Mam nadzieję, że to nie kłopot.
 
rafnal
Witam ponownie w tym temacie ja doszedłem do wniosku że wystarczy zainstalować m-fusion o takim samym prefixie co był zainstalowany EP, załadować kopię bazy danych z EP oczywiście pozostawiając niezbędne tabele z m-fusion.
tak zrobiłem i ok wszystko pięknie i ładnie stronka bez błędów odpala tylko jest tak jak ktoś powyżej wspomniał sumy kontrolne md5 są inne prawdopodobnie to jest błędem bo użytkowników dodało wszystkich jedynie z hasłami jest problem ale rozpracowuję to powoli.

Dobrej nocki pozdrawiam
It Is Risky Not To Take Risk.
If You Dont Take Risk,
Risk Will Take You...
 
Guile
Dobra podmieniłem jeden ciąg w maincore mFusion i juz spokojnie loguje. Jedyne co jest denerwujące to fakt, że mimo tego, że loguje to pokazuje się komunikat o tym, że zostało podane nieprawidłowe hasło lub login, ale z tym już jakoś będę żyć, bo osobiście na razie mam dosyć babrania się w tym wszystkim. W każdym razie dzięki wszystkim za pomoc.
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Za komunikaty przy logowaniu odpowiada plik setuser.php i musi on pochodzić od wersji fusiona identycznej jak maincore-podmiana, wtedy te komunikaty znikną.
 
wlodekp.europa.pl
Guile
Jeszcze mam takie dwa pytanka. Pierwsze z nich dotyczy wyświetlania sie cały czas u góry strony komunikatu:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Niby w niczym on nie przeszkadza, ale na dłuższą metę nieco denerwuje i szpeci strone.
Co do drugiego pytania to nie wiem czemu przestała mi działać funkcja show/hide, ale tylko gdy używam jej na dodatkowych stronach. Szukałem po tym forum i forum mFusion i kopiowałem na dodatkowe strony kod podawany w tych tematach jako działający, ale i tak po wciśnięciu linka wywala mi error 404. Z góry dzięki za pomoc.

EDIT:
Z show/hide już sobie poradziłem.
EDIT 2:
Znalazłem jeszcze jeden błąd, który się u mnie pojawił, a mianowicie gdy wchodzę do forum, to w momencie wybierania jakiegoś podforum wywala mnie zawsze do tego samego, mimo tego, że adresy się zmieniają i tematy w tych podforach wciąż istnieją.
EDIT 3:
Z forum też już sobie poradziłem, wystarczyło podmienić wszystkie pliki w folderze forum z plikami z folderem forum z EP.
EDIT 4:
Niestety nie wszystko z tym forum działa. Obecnie bez problemowo wyświetla wszystkie tematy napisane przez zwykłych użytkowników, natomiast gdy chce wejść do tematu z postem kogoś z grup użytkowników, albo administratorów, to mnie wywala na stronę główną forum. Gdy podmieniam viewthread.php z mFusion na Extreamowego, to wyświetla wchodzi do każdego tematu, ale ze względu na inna strukturę pokazywania informacji o użytkowniku, nie pokazuje postów tylko błędy w viewthread.php. Najprawdopodobniej jest to spowodowane tym, że w tych miejscach są nakładane cienie na avatary oraz oraz informacje o randze i punktach, których w mFusion nie ma. Próbowałem pousuwać zbędne linijki, ale kiepsko mi to wychodziło i nie naprawiało niczego. Czy ktoś mógłby mi z tym pomóc?
Edytowane przez Guile dnia 22.02.2008 20:01:22
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl