ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Modyfikacje skryptów
 Drukuj temat
Wyświetlanie "news" - cykliczne.
zbyszko
Wiem, że można ustawić wyświetlanie "news" :
- od daty napisania, gdy nie podamy daty startu i zakończenia,
- od daty wskazanej w ustawieniach,
- do daty wskazanej w ustawieniach,
- od daty do daty wskazanej w ustawieniach.
Interesuje mnie, czy jest sposób na wyświetlanie konkretnego "news" w sposób cykliczny, np: od 25 - 28 dnia każdego miesiąca i roku, a w pozostałych był niewidoczny. Domniemywać by można, że wprowadzając tylko dni 25 - 28 a miesiące i lata puste spowodujemy, że tak się będzie działo. Niestety, nie chce przyjmować niepełnej daty.
Może jest na to jakiś sposób?


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie tematu - Pieka 27.01 - 18:12
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 04.05.2024 00:29:26
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
MeTeo
Zerknij do mojego tematu z mktime... Chyba bez tego sie nie obejdzie:

http://www.php-fu...d_id=16760

Chodzi o podobną zasadę tylko u Ciebie bez wykorzystania godziny tylko dnia...
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Data jest liczbą liczoną od daty w zależności od użytego systemu 1980-00-00 00:00 albo od 1970 i nie ma czegoś takiego jak pojęcie niepełnej daty jednak każdą datę można sprawdzić na wiele sposobów jakim jest dniem tygodnia miesiąca, którym dniem w roku itd i w ten sposób to robić jak pokazał Grześ w przywoływanym temacie tylko użyć innej procedury sprawdzania.
Edytowane przez wlodekp dnia 27.01.2008 00:10:28
 
wlodekp.europa.pl
zbyszko
Dzięki Wam "MeTeo" i "wlodekp" za tak szybką reakcję, ale to jest poza moim zasięgiem ...... Dzięki.
Edytowane przez Milka dnia 27.01.2008 00:38:15
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
I tu się Kolega myli, bo jeszcze zapewne nie wie, że ta gwiazdka przy Twoim niku jest priorytetem dla mnie i zrobię Ci to jako gotowca.
Co do gwiazdki to nie dotyczy to wszyskich jej posiadaczy tylko tych którzy wykonali ten gest bez stawiania warunków.
Proszę o szczegóły wizji cykliczności:

DOPISANO W EDYCJI:
Kolega się nie odezwał jednak jak wyżej napisałem user z gwiazdką dla mnie to jak zlecenie pomóc mu, tylko i wyłącznie w takim przypadku tak podchodzę do sprawy, bo jak ogólnie wiadomo za kasę nic nie robię.
Sprawę rozwiązałem następująco news jest zapisywany ze swoją datą dodania data startowa jest liczbą numeryczną dnia miesiąca, tak samo jak końcowa.
Zmodyfikowany system newsów bez ustawiania dat start end wyświetla normalnie wszystkie newsy natomiast jak przedtem przy ustawieniu z przedziału jednak przedziałem nie jest cała data a tak ja kolega chciał tylko dni wiec news można ustawić 10-20 bez miesiąca i roku.
Wedle życzenia Kolegi zrobione dla niego, jednak jak zawsze do użytku ogólnego, gdzie komercyjne wykonanie zlecenia przypisuje prawa własności płacącemu tutaj natomiast, jeśli komuś, pasi może skorzystać.
Paczka zawiera news.php strony głównej i katalogu administration pozostaje do przeróbki sekcja submit, ale o nią chyba tu tak mocno nie chodzi.


PW od moderatora:
  1. Odświeżenie Tematu - Pieka 27.01 - 17:50
wlodekp dodał/a następującą plik:
newsy_cyklicznie.zip [6.55kB / 402 Pobrane]

Edytowane przez wlodekp dnia 27.01.2008 17:38:27
 
wlodekp.europa.pl
zbyszko
Jestem mile zaskoczony tak szybkim rozwiązaniem mojego problemu, bardzo dokładnie trafiłeś "wlodekp" w moje oczekiwania. Podmieniłem pliki, modyfikacja działa bez zarzutu. Dziękuję.
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl