ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion kontra inne CMS-y » Ogólna dyskusja
 Drukuj temat
Drupal w porównaniu do PHP-Fusion
darkelf
Czy ktoś z Was zna CMS Drupal i może go porównać z PHP-Fusion?
Bardzo nie spodobała mi się Joomla, php-fusion było praktycznie tym, czego zawsze potrzebowałem, proste, logicznie zaplanowane i w pełni funkcjonalne.
Co więcej ma Drupal?


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie tematu - Pieka 07.12 - 19:53

Edytowane przez Pieka dnia 03.02.2009 21:51:51
 
http://technologia-i-magia.net
Wścibski Gość
Dodany dnia 02.05.2024 12:11:39
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
polven26
http://pl.wikiped...iki/Drupal
Rails > Frameworki > PHP-Fusion
 
CzarnyZajaczek
Witam, jakiś czas temu prowadziłem witrynę na PHP-Fusion, niedawno zmieniłem CMS na Drupala właśnie, więc mam pewne porównanie.

Najważniejsza chba różnica, to Drupal daje o wiele większe możliwości rozbudowy, za to jest sporo "cięższy" (ale da się go skonfigurować tak by bez problemów obsługiwał strony o bardzo dużym ruchu).

Ja zmieniłem CMS właśnie przez to, że planuję systematycznie rowijać swoją witrynę, tzn. dodawać nowe funkcjonalności. W Drupalu jest też np. ciekawy system kategorii. Ale jeśli w tej chwili funkcjonalność PHP-Fusion jest dla ciebie wystarczająca, i nie zamierzasz bardzo rozbudowywać witryny to warto pozostać przy tym CMSie.

Jeszcze jedna uwaga o Drupalu: początki pracy z tym CMSem są bardzo trudne. Trzeba się nauczyć specyfiki Drupala, dopiero potem jest z górki - w przypadku PHP-Fusion można w zasadzie od razu na nim pracować bez uczenia się dodatkowych rzeczy. To samo dotyczy programowania pod Drupala.

Podsumowując:
PHP-Fusion:
* instalujesz i od razu pracujesz na nim, jest bardzo intuicyjny
* bardzo lekki skrypt

Drupal:
* początki są trudne, jest dość specyficzny w administracji, i w programowaniu pod niego
* jak się nauczysz specyfiki pracy w Drupalu, to ogranicza cię już praktycznie tylko twoja wyobraźnia, daje bardzo duże możliwości rozbudowy
* dość mocno obciąża serwer, choć przy włączonym cache'owaniu wytrzyma bardzo duży ruch na stronie
* ma parę bardziej zaawansowanych funkcji, np. korzystanie z wielu baz danych równocześnie, czy proste tworzenie nowych serwisów w subdomenach
Warto rozważyć instalację Drupala w przypadku gdy:
* planujesz systematycznie rozbudowywać swoją witrynę o nowe funkcjonalności
* PHP-Fusion daje ci za małe możliwości
 
sxatster
Nie wiem dlaczego drupal mialby byc ciezki, na pewno jest to nowoczesna konstrukcja ktora niezle dziala i ma wieksze mozliwosci konfiguracji, co prawda poczatki za super ciezkie - ja poswiecilem na drupala tydzien i dopiero mozna faktycznie cos w nim robic ale sie oplaca... Co prawda dopiero od wersji 6 bo wczesniejsze hymm, a PHP-Fusion szybko prosto i konkretnie wydaje sie ze mozna na nim wiekszosc rzeczy zrobic bez zbednego grzebania w modulach, co w drupalu doprowadza do szalu Smile

Rf
Edytowane przez Pieka dnia 03.02.2009 21:50:48
 
hesto
Wygląda mi to na "reklamę na siłę".
Edytowane przez Pieka dnia 03.02.2009 21:48:46
www.knightonline.... - Twój portal o Knight Online.
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl