ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Modyfikacje skryptów
 Drukuj temat
Dodanie lightwindow do kodu bbcode w "Edycji newsa"
kosa351
Mam jeszcze jedno pytanie. W końcu udało mi się prawidłowo dodać skrypt Lightwidnow. Chciałbym teraz trochę zmodyfikować "Edycję newsa" dla mnie jest to jeszcze skomplikowane, a dla niektóry z Was to pewnie nic trudnego.
Zacznę od początku. Wszystkie fotki umieszczane w newsach mam w folderze głównym foto/news/. Chciałbym menu rozwijalne od obrazków odczytywało ten folder. Następnie po wybraniu obrazku wstawił mi taki kod
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Doda mi wtedy miniaturkę, która otwiera się za pomocą Lightwindow.

Podobnie chciałbym, aby po kliknięciu w button link zamiast
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
dodawał taką linijkę
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Przeglądałem maincore w // Parse bbcode into HTML code, ale gdy patrzę na ten kod to dostaję kręćka w głowie, nie wiem od czego zacząć i nawet nie wiem czy w dobry plik patrzę :( Taka modyfikacja bardzo ułatwi życie.
Pomóżcie....
Edytowane przez Pieka dnia 21.11.2007 20:16:41
 
http://www.deepsounds.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 03.05.2024 21:12:55
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Juz raz opisywalem tego typu zmiany i jak mniemam znajduje sie ten temat wsrod przyklejonych.
Edytujesz tylko i wylacznie kod odpowiedzialny za dodanie grafiki, czyli w pliku administration/news.php.

I rada na przyszlosc, jesli zakladasz temat, w ktorym prosisz o pomoc w modyfikacji lub wykonanie czegos, to masz do wyboru "Propozycje Użytkowników" lub jesli placisz, to "Zlecenia-Praca".
I nie kaz mi zmieniac za Ciebie nazwe tematu, nie masz chyba 7 lat, zeby nie potrafic jasno okreslic tego, co chcesz osiagnac.. Tym razem zmienilem, nastepnym usune.
Edytowane przez Pieka dnia 21.11.2007 20:23:01
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
kosa351
Wielkie dzięki za nakierowanie na odpowiedni plik, który mam edytować. Myślę, że teraz nie powinno już być problemu i uporam się z tym.
Dziękuję Wink

P.S
Faktycznie temat może był źle sformułowany. Samo umieszczenie tematu to już sam nie wiem. W poprzednim prosząc o radę jak dodać Lightwindow do PHP-Fusion z przedszkola został przesunięty do modyfikacji skryptów, OK. Uznałem więc, że taka przeróbka to też modyfikacja skryptu. Na przyszłość będę już wiedział.

Pozdrawiam
 
http://www.deepsounds.pl
Pieka
kosa351 napisał/a:
..W poprzednim prosząc o radę jak dodać Lightwindow do PHP-Fusion z przedszkola został przesunięty do modyfikacji skryptów, OK. Uznałem więc, że taka przeróbka to też modyfikacja skryptu...

W poprzednim podales gotowy skrypt wraz z zastosowaniem, czyli spelniles wymogi dzialu.
Tu pytasz jak cos zrobic, a to juz calkiem inna historia.
Jak podasz rozwiazanie to rowniez przeniesiemy do modyfikacji, wiec czekamy na efekty Smile
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
kosa351
Z samym kodem uporałem się. Nie wiem tylko gdzie zmienić domyślną ścieżkę z images/foto (str_replace("../","",IMAGES_N) na swoją własną. Gdzie to mogę znaleźć?


Update
Znalazłem w maincore taką linijkę
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
lecz gdy wprowadzę własną ścieżkę
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
, wywalę katalog bazowy
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
i wstawię bezpośrednią ścieżkę
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
to wywala mi taki błąd
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Wskazane błędne linijki to już dla mnie czarna magia :/
Edytowane przez kosa351 dnia 22.11.2007 10:18:24
 
http://www.deepsounds.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Dopisz sobie do maincore własną definicję:
define("IMAGES_NF", IMAGES."photo/news");

teraz IMAGES_NF będzie się odwoływał do obrazków umieszczonych w katalogu:
images/photo/news
Albo po swojemu oczywiście wskazane katalogi musisz utworzyć lub już istnieją
Edytowane przez wlodekp dnia 22.11.2007 10:30:26
 
wlodekp.europa.pl
kosa351
Dzięki za podpowiedź. Tak jak napisałeś stworzyłem nową regułę tylko trochę inny kod, bo zdjęcia mam w katalogu głównym
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Teraz prosiłbym jeszcze o podpowiedź gdzie szukać i gdzie zmienić, aby wylistował mi zdjęcia z tego nowego katalogu. Aktualnie jest tak, że gdy kliknę na listę rozwijalną Wybierz obraz to nadal pokazuje mi listę zdjęć z domyślnego folderu images/news.
Edytowane przez kosa351 dnia 22.11.2007 10:39:23
 
http://www.deepsounds.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
define("IMAGES_NF", BASEDIR."photo/news");

jeśli w głównym tak jest jak pozostałe
Dopisane w edycji:
Nie wiem, po co Ci te alpejskie kombinacje zmiany katalogu nie lepiej było pozostać przy istniejącym, to ma rację bytu jeśli byś używał dwóch różnych typów grafiki i raz dodawał z jednego raz z dugiego.
W obecnej sytuacji prawdopodobnie wystarczy w edytorze dać znajdź IMAGES_N i zastąp IMAGES_NF w pliku administracjon/news.php
Edytowane przez wlodekp dnia 22.11.2007 11:01:06
 
wlodekp.europa.pl
kosa351
Czas pozbierać to wszystko do kupy. Na początek podziękowania za Wasze podpowiedzi.
Poniżej znajduje się instrukcja jak dodać kod zdjęcia Lightwindow
wraz z miniaturką w "Edycji newsa".
Na początek dodam jeszcze, że występuje pewien problem z Lightwindow w IE 6.0 i IE 7.0. Mianowicie otwierające się zdjęcie/film/text okno ucieka nam z pola widzenia (screen). Testowane było to na 4 skórkach. Zawsze ten sam efekt. Pewnie problem leży gdzieś w css lightwindow lub skórek. Chciałem zadać pytanie dlaczego tak się dzieje na stronie supportu, ale gdy tylko kliknąłem "register" moje IP zostało zablokowane jako bot. Napisałem z prośbą o odblokowanie, ale zanim admin przeczyta to minie pewnie rok. W związku z tym użyłem standardowego Lightboxa do otwierania zdjęć w newsach. Jeśli ktoś ma ochotę dojść dlaczego Lightwindow nie działa prawidłowo to byłoby fajnie, bo bije on Lightboxa swoją funkcjonalnością ze 4 razy. To tytułem wstępu.

Odszukujemy plik administration/news.php
Następnie w okolicach 231 (zajawka) i 237 (cały news) linijki jest kod
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Odpowiada on za wybranie obrazka z folderu images/news wraz z kodem
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Modyfikujemy to tak, aby po wybraniu zdjęcia dodawała nam się miniaturka o jakiś określonych rozmiarach i otwierała za pomocą Lightwindow. Zamieniamy więc wyżej podany kod na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Teraz po wybraniu danego obrazka z listy rozwijalnej Dodaj obrazek doda nam się zdjęcie miniaturka określonych romziarach w tym przypadku 120x120 w takim kodzie.
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Gdzie:
title - tytuł
author - autor
caption - opis obrazka
Pamiętajmy, aby zamienić ten kod w dwóch miejscach, aby działało w zajawce i całym newsie.
Zwrócić trzeba również uwagę na
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
. Gdy wklejmy w oby dwóch miejscach taki sam kod, to gdy wybierzemy obrazek z newsa wstawi nam się on w zajawce. Musimy przy body dostawić dwójkę i ma wyglądać to tak
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
.

Podobnie postępujemy z buttonem link. Chcemy aby np. strona z linku otworzyła się za pomocą Lightwindow odnajdujemy kod dla zajawki i całego newsa:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

i podmieniamy na
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Od tego momentu gdy klikniemy na przycisk link doda nam się taki kod
To byłoby na tyle ;)

U mnie potrzebna była jeszcze pewna modyfikacja, która pobiera zdjęcia z innego niż domyślny folder. Katalog znajdował się na głównej w folderze foto/news.
Odszukujemy w pliku maincore.php linijkę
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Dodajemy tam własna definicję zaproponowaną przez wlodekp
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Następnie edytujemy plik administration/news.php gdzie zamieniamy
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
na
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
. Od tego momentu edytor pobiera obrazy z katalogu, który mu pokazaliśmy kilka linijek wyżej.

Jest mały mankament, który można zapewne wyeliminować. Obrazki nie działają w podglądzie. Gdy klikamy w dodaną fotke skrypt wywołuje zdjęcie z folderu administration/foto/news. Gdy już zaakceptujemy to na głównej stronie normalnie z foto/news
THE END ;)
Edytowane przez kosa351 dnia 23.11.2007 16:10:11
 
http://www.deepsounds.pl
Pieka
kosa351 napisał/a:
Czas pozbierać to wszystko do kupy. Na początek podziękowania za Wasze podpowiedzi.

...Jest mały mankament, który można zapewne wyeliminować. Obrazki nie działają w podglądzie. Gdy klikamy w dodaną fotke skrypt wywołuje zdjęcie z folderu administration/foto/news...

Ciesze sie, ze sam starales sie do wszystkiego dojsc :)
Liczy sie wlasnie ta chec i wlasciwie zadawane pytania i to sie chwali!

Odnosnie problemu z podgladem, to zapomniales jeszcze o czyms ;)
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Mysle, ze po modyfikacji tego fragmentu kodu odpowiedzialnego za podglad bedziesz mial calosc na medal :)
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
kosa351
W objaśnieniu zostały wprowadzone drobne poprawki. Na końcu kodu wstawiania fotki brakowało atrybutu
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
Ponadto została wyjaśniona kwestia wstawiania tekstu
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
i
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
Gdzie pierwszy kod odpowiada za zajawkę, a drugi za rozszerzenie newsa. Poprzednio gdy mieliśmy dwa razy
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
dodając zdjęcie w rozszerzeniu pojawiało ono się w zajawce.

Wracając do problemu wyświetlania fotek w panelu admina. Tak się domyślałem, że chodzi tutaj o funkcję preview". Kombinowałem z tym kodem na wszelkie sposoby i nie mogę sobie poradzić aby po przeładowaniu pobierał on ścieżkę do katalogu z fotkami pomijając folder adminisrtation :/
 
http://www.deepsounds.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Wyjście z katalogu do katalogu nadrzędnego to:
../ popatrz np na ścieżki do maincore w infusionach;
../../ maincore.php dwa poziomy w górę przy takim zapisie.
 
wlodekp.europa.pl
kosa351
../ prawie jak w MS-DOSie tylko jak dobrze pamiętam tam był jeszcze parametr cd (change directory) Złote czasy ;)
Wracając do problemu. Dodanie wyjścia do nadrzędnego katalogu nic mi nie daje. Poszedłem zgodnie z Twoją wskazówką i dodałem kolejne wyjście
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Po takim przekształceniu nie pokazuje się fotka, a podglądając adres zdjęcia nadal mam mojastrona.pl/administration/foto/news/audio_therapy2006.jpg. Pewnie nie dodaję w tym miejscu, co trzeba. Jednak próbowałem dodać w innych miejscach, przekształcałem kod z tym samym skutkiem. Bez obrazka, ale zawsze nadal z tą samą ścieżką. Tak jakby modyfikacja tej części kodu nie odpowiadała za ścieżkę.
 
http://www.deepsounds.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
W unixie też jest np cd /usr
Dlaczego dwa poziomy masz tylko wyjść z administration do głównego to jeden ../?
Nie patrzę w Twój kod tylko czysto teoretycznie piszę.
 
wlodekp.europa.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl