ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » Podstawowe zagadnienia związane z PHP-Fusion » Przedszkole
 Drukuj temat
Dziwne znaczki na stronie: ďťż
guru
Witam. Po stworzeniu panelu do odliczania czasu do tyłu na stronie pojawiły mi się dziwne litery: ďťż.
Znaczki pojawiają się przed samym panelem.
Można zaobserwować na stronie http://qtc.pl. Po prawej stronie nad słowem Zawody.

Kod panela:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Z kad moga wynikac te literki??

Pozdrawiam Przemek


PW od moderatora:
  1. Usunięcie tematu - Pieka 17.11 - 13:47
  2. Ogólna Uwaga - Pieka 17.11 - 14:43

Edytowane przez Pieka dnia 17.11.2007 14:43:43
Guru
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 24.04.2024 14:32:57
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Na temat w/w "znaczkow" napisalismy na forum wszystko, co bylo mozliwe, wystarczy szukac!
Przeczytaj: http://www.php-fu...post_46951, jest tego wiele wiecej na forum.

W Twoim przypadku chodzi wlasnie o podany panel.
Notatnik majac wlaczone lamanie linii, o czym pisalem w w/w temacie, dodaje od siebie kilka bajtow, ktore objawiaja sie wlasnie ty, co widzisz.
Umiejscowione sa zaraz przed tagiem php <?, ktory swoja droga sam w sobie jest bledny, poniewaz powinien zawierac php, czyli wygladac tak <?php.

Prosze nastepnym razem skorzystac z szukajki, a dopiero pozniej w razie dalszych klopotow zalozyc nowy.
Edytowane przez Pieka dnia 17.11.2007 14:46:03
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
potreb
Znacznik ten to tzw bot sector, dodawany w plikach o kodowaniu utf, a znacznik <? tez jest wlasciwy, najlepiej przekonvertowac plik na wlasciwe kodowanie.
Edytowane przez Pieka dnia 19.11.2007 01:07:57
 
Pieka
potreb napisał/a:
Znacznik ten to tzw bot sector, dodawany w plikach o kodowaniu utf, a znacznik <? tez jest wlasciwy, najlepiej przekonvertowac plik na wlasciwe kodowanie.

Nie opowiadaj, ze oba znaki sa wlasciwe, bo tak nie jest, a to wynika z Twojej wypowiedzi.
Czesc serwerow nie potrafi poprawnie zinterpretowac samego <? i nie traktuje takich plikow jako php.
I nie ma znaczenia dlaczego, choc wine za ten stan rzeczy ponosi konfiguracja/wersja interpretatora php.
Dlatego wazne jest, zeby od samego poczatku uczyc sie poprawnej skladni.
Odnosnie BOM, dodatkowe bajty sa wynikiem uzywania niewlasciwych edytorow lub/i niewlasciwie skonfigurowanych, ktore dodaja BOM, ktory owszem, jest czescia specyfikacji utf, ale nie jest dobrze przyjmowany przez niektore serwery.
Zwykle przekonwertowanie bez usuniecia tych dodatkowych bajtow nic nie da, tym bardziej jesli nadal bedzie sie uzywalo notatnika, czy innego tego typu edytora, a pliki zapisywalo w formacie utf-8.
Czesc serwerow calkiem dobrze sobie radzi z tymi dodatkowymi bajtami, ale na pozostalych najczesciej dochodzi do zablokowania wykonania skryptu, calosci badz czesci w zaleznosci od umiejscowienia problemu.
W IE objawia sie to najczescie brakiem polskich znakow.
Prosze abys nie wprowadzal ludzi w blad i zaczynal zdania z wielkiej litery.
Edytowane przez Pieka dnia 19.11.2007 01:47:12
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
atomek
A u mnie na wskutek takiego wyrzucania znaczków zrodził się pomysł jak wstawić na stronie taki adres internetowy-kameleonWink
Kiedyś też mi wyrzuciło kilka literek w górnym rogu na stronie głównej,zlokalizowałem te literki i w ich miejsce zacząłem wstawiać różne fragmenty kodu,w końcu w książce Marcina Lisa znalazłem ciekawy skrypt i tam go wkleiłem i działa to nawet w trzech najpopularniejszych przeglądarkach.
Fachowcy napewno uśmieją się z takiego sposobu modyfikacji fusiona,jednak początkującym sprawia to niesamowitą frajdęSmile
Czasami warto samemu pokombinować i zwykły błąd może nas czegoś nauczyć.www.uniawilkolaz.pl
 
potreb
W php ini wystarczy sobie ustawic, jednakze masz racje, ze czesc serwerow ma wylaczone short_open tag, ale to nie znaczy ze znaczik <? jest nieprawidłowy.

short_open_tag = On / php.ini

A co do bom - ultraedit32

P.S. A po co z duzej litery, czy to pomaga w jakims skrypcje wyszukiwania postow.

Nie, ale na tej stronie piszemy poprawnie po Polsku i proszę, Ty też tak pisz. /Piotrroger
Edytowane przez Pieka dnia 19.11.2007 19:54:32
 
Pieka
potreb napisał/a:
W php ini wystarczy sobie ustawic, jednakze masz racje, ze czesc serwerow ma wylaczone short_open tag, ale to nie znaczy ze znaczik <? jest nieprawidłowy.

short_open_tag = On / php.ini

A co do bom - ultraedit32

P.S. A po co z duzej litery, czy to pomaga w jakims skrypcje wyszukiwania postow.

Co do pierwszego, rob jak uwazasz, nie ja bede zbieral zniwo takiego dzialania.
Odnosnie pisania z wielkiej litery jak i konczenia kropka, czy uzywania znakow interpunkcyjnych, to sa to zasady ortografii, a poza tym, pozwalaja na wlasciwe zrozumienie i zinterpretowanie tresci posta.
Bezwzglednie wymagamy tego na tym forum, wiec bardzo prosze sie do tego stosowac.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl