ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Forum - błąd z dodawaniem postów i tematów
VPN
Witam! Mam następujący problem: na Forum nie można umieścić żadnego posta, ani napisać tematu. Co ciekawe zmienia się data dodania ostatniego posta, ale ten post się nie pojawia w temacie. Przy próbie założenia nowego tematu również nie widać posta, a temat wyświetla się jako z liczbą postów -1 (słownie: minus jeden). Stało się to nagle, bez widocznej przyczyny. Jak to naprawić?
Edytowane przez VPN dnia 21.07.2007 13:56:25
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 26.04.2024 22:18:01
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
VPN napisał/a:
..a temat wyświetla się jako z liczbą postów -1 (słownie: minus jeden). Stało się to nagle, bez widocznej przyczyny. Jak to naprawić?

Uzupelnic tabele w bazie. Brakuje pewnie _posts.

Prosze poprawic nazwe tematu.
Edytowane przez Pieka dnia 21.07.2007 13:54:57
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
VPN
OK, dzięki za odpowiedź. A mógłby ktoś wyjaśnić dlaczego tak się dzieje? Wszystko było w porządku i nagle takie coś. Rozumiem gdybym eksperymentował z ustawieniami, ale nic nie grzebałem, a tu nagle taki błąd. Jak można zapobiegać czemuś takiemu?
 
Pieka
VPN napisał/a:
OK, dzięki za odpowiedź. A mógłby ktoś wyjaśnić dlaczego tak się dzieje? Wszystko było w porządku i nagle takie coś. Rozumiem gdybym eksperymentował z ustawieniami, ale nic nie grzebałem, a tu nagle taki błąd. Jak można zapobiegać czemuś takiemu?

Najprosciej? Nie usuwac tabel z bazy Smile
Wierz mi, same sie nie usunely..
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
VPN
OK, dopiero teraz odpisuję, ale problem ciągle nierozwiązany. Okazuje się, że z tabelą wydaje się być wszystko w porządku, jest w bazie tam gdzie powinna. A Forum nadal nie działa prawidłowo - ten sam błąd co opisywałem w pierwszym poście. Faktem jest, że z powodu dużej ilości postów na forum ta tabela ma ponad 15 MB, nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie. Wiem też, że nikt nie mógł grzebać w bazie, no chyba że ludzie z hostingu. Jaka może być jeszcze przyczyna takiego stanu rzeczy? Chwilowo nie znam odpowiedzi od ludzi z hostingu - chyba mają wakacje. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?
 
Grzes
Przypadkiem nie korzystasz z ep?

Wyeksportuj mi strukturę tabel posts i threads oraz daj adres strony lub jeśli wiesz o co chodzi sprawdź czy w tabeli post pole post_id ma ustawione auto increment i nie jest ono mniejsze od największego id posta. To samo z polem thread_id w tabeli threads.
Edytowane przez Grzes dnia 05.08.2007 12:03:42
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
VPN
Nie, to nie jest eXtremePack, tylko zwykłe PHP-Fusion.
Adres strony: http://www.zagubi.../index.php
Zrzuty tabeli:
http://images26.f...73bmed.jpg
http://images29.f...28amed.jpg
Edytowane przez VPN dnia 05.08.2007 13:19:16
 
Grzes
Jak wybierzesz tabelę u góry kliknij eksportuj, ODZNACZ dane i kliknij wykoanie. Pokaż ten zrzut dla obu tabel bo z tych screenów nie jestem w stanie nic praktycznego wynieść.
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
Pieka
To sa wedlug Ciebie zrzuty tabel? Wink

Wyczerpales mozliwosci obecnego pola post_id.

Interakcja - Zmienic typ pola post_id w tabeli _posts, _forum_attachments z smallint(5) na np. INT(8).
Wazne! Po tym zabiegu usunac ostatnie 2 posty, o tym samym numerze.
Edytowane przez Pieka dnia 06.08.2007 22:57:46
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
VPN
Teraz powinny być dobre te zrzuty tabel:

fusion_posts
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


fusion_threads
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
 
Pieka
Napisalem Ci, co masz zrobic!
Edytowane przez Pieka dnia 05.08.2007 20:04:57
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
VPN
No dobra, ale jak mam znaleźć i usunąć te "2 ostatnie posty, o tym samym numerze" skoro nie widać ich na forum?
 
Pieka
VPN napisał/a:
No dobra, ale jak mam znaleźć i usunąć te "2 ostatnie posty, o tym samym numerze" skoro nie widać ich na forum?

Nie "No dobra", bo jak juz ktos, to z pewnoscia nie Ty tu "łaskę" robisz.
Caly czas skupiasz sie na strukturze, a masz szukac w zawartosci tabeli.
Edytowane przez Pieka dnia 05.08.2007 20:07:16
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
VPN
Przepraszam nie miałem zamiaru nikogo urazić, może niefortunnie się wyraziłem z tym "no dobra".
Mógłbyś napisać jakieś bardziej szczegółowe wskazówki krok po kroku jak mam odnaleźć i usunąć te dwa posty? Nie mogę się z tym połapać, nigdy wcześniej się to nie zdarzyło, żeby na forum były tego typu błędy. Nawet nie wiem jak to się stało...
 
Pieka
Usun dwa ostatnie posty w tabeli _posts.
Oba zapewne maja numer 65 535.
Przede wszystkim zmien typ pola, o czym pisalem wczesniej.
Edytowane przez Pieka dnia 05.08.2007 20:55:00
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
VPN
Dzięki za pomoc, nareszcie wszystko działa jak powinno. Problem nietypowy i trudny, ale udało się.

Pieka - przepraszam za to małe zamieszanie na stronie Zagubionych w Shoutboxie. Nie wiedziałem, że to ty. Może staraj się unikać zagadek w podpowiedziach przy rozwiązywaniu problemów, tak będzie prościej. Jeszcze raz dzięki za pomoc.
 
dex
To nie zagadki, tylko zmuszanie ludzi do "kreatywności" a nie do czekania na podanie wszystkiego na tacy...

MOJE STRONY W PHP-FUSION
| ARMAGEDDON CORP | PUG Bielany | W3C-PHPFUSION.ORG |
 
http://armageddoncorp.eu
VPN
Powracam niestety z tym samym problemem. W końcu zostały wykonane wskazówki od Pieki, ale po napisaniu kilku postów sytuacja jest ta sama - znów nie widać nowych postów... Sad
 
Pieka
Zmieniles typ pola?
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
VPN
Tak, to:
Zmienic typ pola post_id w tabeli _posts, _forum_attachments z smallint(5) na np. smallint(8).

zostało zrobione. Dwa ostatnie posty też zostały usunięte, chociaż nie miały takiego samego numeru (nie było takich podwójnych). Wczoraj wieczorem było OK, użytkownicy napisali kilka nowych postów i dziś jest ten sam błąd.
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl