ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 15

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Jak własnoręcznie zrobić dodatkową galerię?
Ivan aka Immortal
Ponieważ nie doczekam się już chyba odpowiedzi na moje pytania odnośnie modów z dodatkowymi galeriami, postanowiłem wpaść na trochę inny pomysł Smile

Ponieważ jest to dość pracochłonne, najpierw wolę się zapytać - czy jeżeli skopiuję pliki ze standardowej galerii Fusiona, pozmieniam tylko ich nazwy i odpowiednio nazwy w poszczególnych częściach ich kodu, stworzę obie potrzebne tabele, to czy taka galeria będzie działać?

Wiem, że mody "Dodatkowa galeria" i "Trzecia galeria" opierają się na mniej więcej podobnych rozwiązaniach, ale ponieważ żaden z tych modow nie chce mi działać poprawnie, natomiast standardowa galeria działa bez zarzutu, pomyślałem, że może z niej dałoby radę zrobić taki swoisty "mod".

Na zdrowy rozum wydaje mi się, że powinno coś takiego zadziałać - ale może jest coś, o czym ja nie wiem i cały mój misterny plan weźmie w łeb. Wersja Fusiona to 6.00.106, ale to i tak chyba nie ma większego znaczenia w tej kwestii.
Edytowane przez Pieka dnia 19.07.2007 13:00:35
 
www.smocza-grota.prv.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 18.04.2024 23:58:47
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Grzes
Tak drobne zmiany w kodzie wystarczą. Nazwy tabel, ścieżki do miejsc gdzie mają być trzymane fotki a w to wchodzi także stała IMAGES, w maincore zadeklaruj sobie IMAGES1, 2 itd i stwórz odpowiednie foldery.
Jeśli chodzi o ścieżki w formularzach to nie musisz się tym przejmować - stosowana jest stała FUSION_SELF.
Edytowane przez Pieka dnia 19.07.2007 13:00:20
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
Pieka
Dodam tylko, ze dokladnie na tej zasadzie sa wykonane dodatkowe galerie.
Ale skoro ktos woli "wywazac otwarte drzwi", prosze bardzo Grin

P.S. Kolega zmieni nazwe watku, bo na usunieciu tematu sie nie skonczy.
Edytowane przez Pieka dnia 19.07.2007 13:00:00
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Ivan aka Immortal
Taka nazwa może być? :)

Dobra - niby te dodatkowe galerie są robione na takiej samej zasadzie, ale to nie zmienia faktu, że mi i tak nie działają :) Więc wyboru innego nie mam - muszę wyważyć otwarte drzwi.

Z tą stałą IMAGES w maincore.php to chodzi o coś takiego?

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


A co do tabel w bazie danych - wystarczy, że skopiuję te dwie, które już istnieją (photoalbums i photos) i zmienię im tylko nazwę? (no i oczywiście wyczyszczę je z danych)
Edytowane przez Pieka dnia 19.07.2007 12:59:45
 
www.smocza-grota.prv.pl
Pieka
Ivan aka Immortal napisał/a:
...ale to nie zmienia faktu, że mi i tak nie działają Smile Więc wyboru innego nie mam - muszę wyważyć otwarte drzwi...

Pewnie, ze nie dzialaja! A jak niby maja dzialac, skoro masz, a przynajmniej miales baze z jednej wersji, nawet nie wiem ktorej, pliki byly z EP+PF v6.00.1xx+v6.00.3xx, a teraz zapewne dodales jeszcze z najnowszego Fusiona.
Napisze, to co zawsze, myslenie nie boli.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Ivan aka Immortal
Nie dodałem z najnowszego Fusiona, ponieważ od tamtego czasu już nic nie upgrade'owałem.

Masz rację, że wtedy namieszałem (sam do dzisiaj nie wiem za bardzo jak), ale jak już kiedyś wspomniałem - jestem początkujący i nie znam się na wszystkich rzeczach. Toteż teraz muszę radzić sobie tak, jak umiem najlepiej. Pomogłeś mi naprawić jedną galerię i za to Ci chwała - teraz ponieważ nadal nie do końca wiem, co należałoby (i gdzie) poprawić, radzę sobie dublując tamto rozwiązanie - i mam nadzieję że zadziała.

PS: pliki nie mogłby być wtedy z v6.00.3xx - nie aktualizowałem silnika serwisu, natomiast modyfikacja była tylko do wersji 6.00.1xx - chyba, że koniec końców ja sam nie miałem pojęcia co robiłem Smile
 
www.smocza-grota.prv.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Ja bym proponował, rozwiązanie radykalne i definitywne:
Instalację najnowszej wersji Fusiona.
Ręczne przeniesienie tabel bazy-informacji w nich zawartych.
Bo tak jak jest w tej chwili to wybacz poukładane baza-pliki jak u cyganki w tobołku i nikt nie dojdzie-bo nie będzie chciał patrzeć we wszystkie możliwe wersje plików i baz i porównywać je.
Im dalej czasowo tym będzie gorzej z dodaniem czegokolwiek-wręcz niemożliwe.
Oczywiście bez odpowiedniego "zaplecza" jest to mało prawdopodobne w 100% zostaje nowa instalacja i wgranie wszystkiego od nowa galeria artykuły newsy itd.
Używane przez Ciebie wersje może nie archaiczne, ale mało, kto używa-brak wsparcia, bo nikt specjalnie do nich nie będzie wracał i instalował.
Wybór należy do Ciebie i nikt tego za Ciebie nie zrobi.

 
wlodekp.europa.pl
Ivan aka Immortal
@wlodekp:

Zdaję sobie z tego doskonale sprawę - nie raz się już zastanawiałem nad najnowszą wersją silnika. Problem jest w tym, że przeprowadzałem tyle modyfikacji, iż teraz dokładnie nie pamiętam co i gdzie musiałbym znowu zmieniać. Dlatego na razie pozostaję przy tej wersji, którą mam. Do podstawowych rzeczy mi wystarcza.
 
www.smocza-grota.prv.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
No więc jak bezsensowna jest prośba pomocy Ty nie pamiętasz, potencjalny pomagacz-dajesz dostęp ma to rozgryść?
Fajnie Tobie to wystarcza, ale zostajesz sam bez supporu takie trwanie tak działa-nie, że ktoś nie chce tylko nie ma już tego.
Edytowane przez wlodekp dnia 19.07.2007 14:21:46
 
wlodekp.europa.pl
Ivan aka Immortal
Zauważ tylko, ze ja od nikogo nie oczekuję, iż będzie siedział i mi pomagał - nie szkodzi przecież zadać pytanie - nigdy nie wiadomo kto miał podobny problem i zna rozwiązanie. Poza tym sam po trochu próbuję dojść do tego co jest złe i ew. pytam się o radę.

To, że ktoś się tym głębiej zainteresuje i zaofereuje swoją pomoc, to tylko jego dobra wola - więc w tym wypadku ów "bezsens" nie ma racji bytu.

Muszę przyznać Ci rację, że lepiej byłoby, gdybym przesiadł się na nowszą wersję - patrząc zarówno z perspektywy dzisiaj, jak i z perpsektywy bardziej przyszłościowej - ale na razie nie mam za bardzo czasu, żeby wszystko zmieniać, ponadto to co mam, w zupełności (obecnie) mi wystarczy.

Ale trochę zeszliśmy z tematu Smile
Tak czy siak, spróbuję ręcznie zrobić drugą galerię i mam nadzieję, że da radę.

 
www.smocza-grota.prv.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl