ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Modyfikacje skryptów
 Drukuj temat
[MOD] Galeria + Highslide&Lightbox
Piter573PB
bartek124, rozwiazanie dobre bo proste:), ale ja szukam czegoś innego. Takiego samego efektu jak w highslide. Samego highslida nie zainstaluje bo mi się nie za bardzo podoba i pod wzgledem funkcjonalności też nie najlepiej, ale to tylko moja opinia, kwesta gustu. Ale za samą innowacyjność skrypty wielkie brawa do autoów:D
Prawie jak Windows, prawie nie zawsze znaczy tak wielką różnicę;)


Doszedłem do czegoś takiego. Link umieszczony bezpośredio we fragmentach HTML pliku nie działa. Trzeba umieścić znacznik <span> i jego id. Potem na podstawie jego id odpowiednie komendy wykonuję wszystko. Tak mi się przynajmniej wydaje. Na przykładzie numeru obrazka

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Według tego teraz wystarczy utworzyć znacznik <span> z jakimś id i przypisać mu odpowiednie funkcje. Jeśli ktoś się zna na javie to byłbym wdzięczny jak by podpowiedział jak edytować te fragmenty kodu które wyżej podałem.
Edytowane przez Piter573PB dnia 21.02.2008 11:22:24
 
fotozoom.webd.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 29.04.2024 00:06:47
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Qklik
Cześć, wiecie może co i jak trzeba edytować w plikach highslide żeby tło pod wyświetlaną fotką było przyciemnione tak jak w lightboxie? Z góry dziękujęWink
 
Piter573PB
Kod lightboxa nie był skory do współpracy, dlatego został potraktowany klawiszem DELETE:D Teraz zaczynam dostosowywać highslide pod swoje potrzeby. Dołanczam się do pytania Qklika. W pliku CSS nie znalazłem jakiegoś magicznego wpisu który mówił bym mi ,że to on odpowiada za przyciemnienie tła. Dlatego jak ktoś miał taki magiczny wpis to niech się z nim podzieli;).
A i jeszcze jedno. Znalazłęm wpis w phoyogallery odpowiedzialny za wyswietlanie efektu highslide., poprzesyuwałem tam sobie tochę i teraz jest lepiej, ale chciałbym ,żeby obok komentarzy był opis zdjęcia/tytuł. Po dodaniu kodu
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
wywala mi bład, jak ktoś już rozwiązałl u siebie taki problem to byłbym wdzięczny za jakąć radę:)
 
fotozoom.webd.pl
K2
Jaki dokładnie błąd "wywala" ?
 
Piter573PB
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
Przypuszczam ,że pewnie trzeba coś dopisać, jakąś komendę tylko nie wiem jaką. A tu wygląd całej sekcji div odpowiedzialnej za wyświetlnie okienka highslide w photogallery:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
Bez tej linijki odpowiedzialnej za wyświetlanie opisu wszystko działa ok:)
Edytowane przez Piter573PB dnia 22.02.2008 19:16:28
 
fotozoom.webd.pl
Qklik
W pliku effects.js (lightbox) znalazłem coś takiego:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
Nie jestem pewien czy to to odpowiada za przyciemnione tło, czy może ktoś to potwierdzić i powiedzieć co zrobić ,żeby działąło w highslide?
Edytowane przez Milka dnia 22.02.2008 20:21:21
 
Piter573PB
No i co sądzicie na temat tych błedów? Jak ktoś może to niech poda co muszę sobie wstawić do tego kodu (patrz 2 posty wyżej)Wink


PW od moderatora:
  1. Ogólna Uwaga - Pieka 23.02 - 20:59

Edytowane przez czarny_ dnia 23.02.2008 21:14:00
 
fotozoom.webd.pl
miczus
Witam.
Chciałem,żeby wszystkie galerie się tak fajnie otwierały,więc trochę się pobawiłem i pozmieniałem plik photogallery.php na photogallery2.php i photogallery3.php,należy je tylko pozmieniać w głównym katalogu (photogallery2.php i photogallery3.php) i wszystkie galerie się tak czadowo otwierają.
Można sprawdzić u mnie na stronie.
Pozdrawiam.
miczus dodał/a następującą plik:
zmiany.rar [6.19kB / 579 Pobrane]
 
http://stradunia.pl
Lukiqq
Miesiące mijają a kolejni Userzy odkrywają galerię, miło Smile A co do subkategorii, to poziom trudności implementacji efektów Lightbox+Highslide do galerii nie jest wysoki. Tak więc po chwili pracy może się okazać, że nawet tak spartańska wersja galerii z podkategoriami będzie wyglądała całkiem fajnie Smile Życzę powodzenia ewentualnym prekursorom w tym temacie.
strzelec.png
itvortal.avx.pl - A taka sobie moja strona :]
Pomoc na GG wyłącznie dla nieco wtajemniczonych, podstawowe HowTo znajduje się na forum.
 
itvortal.avx.pl
Piter573PB
To ja w dalszym ciągu powałkuję temat przyciemnionego tła w highslide. Tutaj jest kod który odpowiada za to w lightbox:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Udało mi się to przenieść w jakiej takiej formie do highslide. Efekt działa, ale nie tam gdzie bym chciał. Mogę przyciemniać wszystko co jest w ramce, ale nic poza nią. W pliku highslide.css też jest pozycja overlay, ale w niej kod nie działa(nie widać efektu). Poniżej efekt mojej dotychczasowej pracy
img407.imageshack.us/img407/1275/blacknk9.th.jpg.
Jak ktoś mógłby poradzić co trzeba zrobić z tym nieszczęsnym overlay, to byłbym wdzięczny;)
 
fotozoom.webd.pl
Lukiqq
Ok, no to lecimy:

By uzyskać efekt przyciemnienia tła podczas efektu Highslide należy:

1. Pobrać wersję z załącznika.

2. Rozpakować ją i wrzucić do katalogu includes wcześniej usuwając w całości poprzednią.

3. Otworzyć plik photogallery.php i znaleźć w nim tekst:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


a następnie dodać po nim:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


liczba 0.75 określa poziom przezroczystości tła.

Dodatkowo w pliku .css w klasie .highslide-dimming możemy zmieniać kolor przezroczystego tła.

Notka dla IE, po zastosowaniu nowej wersji HS należy wyczyścić pamięć cache przeglądarki.

ENJOY! B)
Lukiqq dodał/a następującą plik:
highslide.rar [138.52kB / 542 Pobrane]

Edytowane przez Lukiqq dnia 29.02.2008 22:34:17
strzelec.png
itvortal.avx.pl - A taka sobie moja strona :]
Pomoc na GG wyłącznie dla nieco wtajemniczonych, podstawowe HowTo znajduje się na forum.
 
itvortal.avx.pl
Piter573PB
Dzięki LukiqqSmile. O to dokładnie mi chodziło. Jak by ktoś jeszcze wiedział, gdzie można ustawić parametr 'before' , tak aby tło ściemniało się przed pokazaniem obrazka a nie po nim, niby mało znacząca różnica ale jednak cośWink
 
fotozoom.webd.pl
Lukiqq
Nie przesadzasz? Wink
strzelec.png
itvortal.avx.pl - A taka sobie moja strona :]
Pomoc na GG wyłącznie dla nieco wtajemniczonych, podstawowe HowTo znajduje się na forum.
 
itvortal.avx.pl
Piter573PB
No, może trochę przesadziłęm. Ale mam takie pytanie Lukiqq, czy w tych plikach co je załączyłeś zmieniałeś gdzieś w jakichś ustawieniach wymiary wyświetlania na jakieś niestandardowe? Bo teraz na Frirefoxie przycina mi przyciski przewijania i okno nie mieści się na ekranie. Dwniej było ok. Proble z przycinaniem wystepuje tylko na FX http://img443.ima...idebk4.jpg albo na stronie w oryginale http://zsg5radoms...allery.php
Edytowane przez Milka dnia 02.03.2008 23:04:37
 
fotozoom.webd.pl
Lukiqq
Nie, raczej tego nie zmieniałem, przeglądnij pliki i wprowadź ewentualne poprawki, ja na to uwagi nie zwracałem, ponieważ nie mam tych przycisków.
strzelec.png
itvortal.avx.pl - A taka sobie moja strona :]
Pomoc na GG wyłącznie dla nieco wtajemniczonych, podstawowe HowTo znajduje się na forum.
 
itvortal.avx.pl
Piter573PB
Ok. Nie weim dokładnie co było nie tak, ale po edycji starego pliku highslide.css wszystko jest ok. Tutaj załączam poprawiony plik css, teraz na firefoxie wszystko jest ok. Nie wiem jak było wcześniej ale na Safari nie działa przyciemnianie. Nie bedę się już tym bawił bo może to wina wersji beta na windowsa a na Macu nie mam możliwości sprawdzic. Poza tym (bez obrazy userzy Safari) jesteście tak zwanym "marginesem" (tym bardziej wersja beta na windows, podobno ma problemy z CSS)
Piter573PB dodał/a następującą plik:
highslide_1.rar [791Bajtów / 578 Pobrane]

Edytowane przez Milka dnia 03.03.2008 19:03:19
 
fotozoom.webd.pl
Qklik
Witam.
Co należy zrobić aby w highslide po otwarciu obrazka wyświetlał się jego opis?
 
Piter573PB
Udało mi się zmienić photogallery.php tak aby wykorzystywał tylko highslide bez lightboxa, dzieki temu zabiegowi można odciażyć strone. Są jednak drobne błedy.
Poniżej kod pliku
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

W lini 111 przed else jeśli postawię znak '}' wyswietla mi błąd
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Natomias jeśli wykasuję ten znak, cała strona robija mi się na bloczki.
img168.imageshack.us/img168/4480/skinpw7.th.jpg
 
fotozoom.webd.pl
bartek124
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Chyba poprawny kod. Nie sprawdzałem.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Piter573PB
Dzięki Bartek, teraz działa ok.WinkSmile
 
fotozoom.webd.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl