ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Efektowne menu w DHTML jak na Supporcie
kulawy_waldek
Witam! Proszę tym razem nie usuwać mi tematu. Chciałbym mieć na stronce efektowne menu najlepiej podobne do tego na tej stronie (ta górna belka) tylko się nieznam na tym i po wielu próbach ciągle mi nie wychodzi. Czy byłby ktoś co zrobiłby mi takie menu dla Thema "CSS"?? Bardzo was proszę! Proszę mnie nie odsyłać do innych tematów z linkami do skryptów bo ja nie umiem teego zrobić. Jeśli byłby ktoś kto chciałby mi pomóc proszę wysłać gotowy przerobiony plik theme.php wraz ze skryptem na maila lub na PW. Tak zebym mógł odrazu po wstawieniu pliczków cieszyć się pięknym menu. THX z góry

//To chyba jest swego rodzaju zlecenie, pewnie należy przenieść, na marginesie, sprawdź od czasu do czasu pisownie, nie chciało mi się wszystkich byków poprawiać - jantom
Edytowane przez Pieka dnia 27.06.2007 11:56:19
 
www.kasa.ddl2.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 06.05.2024 04:32:37
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Piotrroger
http://beta.phpfu...ead_id=276
Temat autorstwa Wooya`i, lecz po angielsku.

A właśnie, mógłby ktoś go spolszczyć? Tzn. spolszczyć tylko pkt instalacji bo coś nie mogę sobie z tym rady dać... Pfft
Edytowane przez Pieka dnia 27.06.2007 11:56:05

userbar_sparta3.gif
 
http://spartabks.boo.pl
Wooya
ROZWIĄZANIE


Tlumaczenie mojego posta z http://beta.phpfu...ead_id=276

Jezeli chcecie posiadac takie menu jak na stronie Poslekigo Supportu, lub jak na zalaczonych screenshot'ach:

www.php-fusion.pl/images/forum_screens/tinymce_tabs1.jpg

www.php-fusion.pl/images/forum_screens/tinymce_tabs2.jpg

www.php-fusion.pl/images/forum_screens/tinymce_tabs3.jpg

Uzyjcie tych modyfikacji:

1) wklejcie w swoj themes/WASZ_THEME/theme.php PRZED funkcja render_heder():

a) if you're using Classic Menu Navigation (no images in tabs):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


b) jezeli uzywacie mojego New Navigation Panel (obrazki w tabach beda pokazane jak na screen'ach):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


2) wklejcie W FUNKCJI render_header() PO $global nastepujacy kod:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy



3) jezeli uzywacie skorki, ktora uzywa funkcji z includes/theme_functions_include.php zamiencie w funkcji render_header() nastepujaca funkcje:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


na:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


4) jezeli uzywacie innego theme to zamiencie w funkcji render_header() zwyczajna funkcje nawigacji (moze wygladacz roznie w zaleznosci od theme):

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


na:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


5) dodajcie do waszego themes/WASZ_THEME/styles.css te linie:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


6) nastepnie wgrajcie obrazki z zalacznika do katalogu themes/WASZ_THEME/images/tabs

Ten MOD jest oparty na skrypcie TinyMCE Tabs autorstwa Moxiecode.

Milej zabawy zyczy - Wooya B)


Przenioslem i przykleilem/Pieka
Wooya dodał/a następującą plik:
tinymce_tabs_images[441].zip [1.9kB / 600 Pobrane]

Edytowane przez Pieka dnia 23.06.2009 15:03:03
... Pomagam tylko przy najnowszych wersjach PHP-Fusion ...
koder_1.png
 
Tazzz
Bardzo Was proszę o pomoc... jestem początkującym użytkownikiem i za diabła nie wiem jak mam to wstawić :-(
Korzystam z najnowszego fusiona i jednego z oryginalnie załączonych themów, ale:
1) o ile (1) punkt instrukcji jest dla mnie jasny, o tyle drugi już niestety nie, bo co to oznacza "(...) PO $global następujący kod" gdzie jest PO w moim kodzie ?
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

2) podobnie ma się rzecz z pkt. 3 instrukcji - gdzie mogę znaleźć w kodzie informację o tym, z której f-cji korzysta skórka a co za tym idzie - jak przerobić w/w kod ?
3) podobnie nie wiem, gdzie szukać omawianego w pkt. 4 kodu, wprawdzie kolega pisze o tym, że może różnie wyglądać, ale czy aż tak różnie jak w w/w themie ?
4) .... i ostatnia sprawa to wgranie tych załączonych obrazków do folderu .../tabs, którego u mnie w tym miejscu nie ma, czy wobec tego powinienem go stworzyć by wkleić tam gif-y ??
Z góry dziękuję Wam wszystkim za pomoc, myślę że nie tylko mnie przyda się wyjaśnienie tej kwestii. Siedzę już nad tym tydzień i szukam rozwiązań i cały czas nic. Załączam też błędnie przerobionego thema, choć nie wiem już nawet, która to wersja przeróbki.
 
dex
1 global masz w swojej 2 linii w tym kodzie co podałeś
2 otwórz plik theme.php daj ctrl+f wkej: theme_functions_include.php jak znajdzie to znaczy, że korzysta
3 szukaj w theme.php podobnego kodu po linii render_header()
4 dodaj folder

MOJE STRONY W PHP-FUSION
| ARMAGEDDON CORP | PUG Bielany | W3C-PHPFUSION.ORG |
 
http://armageddoncorp.eu
amcp12
Nie wiem jak to zrobic powklejałem i nie działa , czy mógł by ktoś mi zrobić gotowy w themie Photne lub jakimś innym , bardzo był bym wdzięczny Grin Prosze
soniak.rox.pl strona o telefonach komórkowych , darmowy downlaod
 
www.soniak.rox.pl
dex
amcp12 to raczej powinno się znaleźć w dziale zlecenia, no i oczywiście co w zamian, bo Ty nawet nie pokusiłeś się o pliki thema, czyli ktoś chce Ci pomóc to musi jeszcze sobie ten skin sam znaleźć...

MOJE STRONY W PHP-FUSION
| ARMAGEDDON CORP | PUG Bielany | W3C-PHPFUSION.ORG |
 
http://armageddoncorp.eu
Reno
Ja powklejałem wszystko i nic. Oto moje pliki :
Theme.php
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

styles.css
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Używam theme Simlitude - podstawowy theme w PHP-Fusion.
Widzi ktoś tu błąd?
Niewiemcotuwpisac.
 
http://www.osprydzyna.cba.pl
decymka
Wykonaj dokładnie wszystkie polecenia @Wooya i nie ma siły, żeby nie było ok. Ja zrobiłam to sama (choć jestem laik) i jest git.
Myślę, że nie wykonałeś polecenia numer 3)
Edytowane przez decymka dnia 17.08.2007 22:32:35
 
nauczycieleprzedszkola.pl
matti05
Zrobiłem wszystko tak jak napisał Wooya, oprócz pkt.3, bo w swoim theme.php nie znalazłem tej funkcji, dlatego zrobiłęm pkt.4, a gdy odpaliłem stronę zamiast paska pojawiło mi się tylko
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Jeśli to ma znaczenie używam NNP 3.1 i PF 6.01.11.
podpis.gif
 
www.serbinow.frih.net
Reno
A teraz, to taka bomba poszła, że już się zmieniły kolory linków na ciemniejszy niebieski ale za to wyłączył się "New Navigation Panel" i jest "Sponsorzy".
Plik :
theme.php

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Niewiemcotuwpisac.
 
http://www.osprydzyna.cba.pl
rokrzy
Zrobiłem tak jak kazał Wooya i działa jak należy Smile. Jednak mam w związku z menu jedno pytanie.

Jak mogę zmienić kolor tła z białego na np czerwony lub czarny? Chodzi mi o tło pod opcjami jak np tutaj: "Strona Główna", "Newsy". Bo do reszty to wystarczy zmieniać obrazki z pliku wysłanego przez Wooya.
 
kulawy_waldek
Czy działa to na extreme-fusion?

A gdzie ja mam to wstawić? To mój plik theme.php
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Czy to ma znaczenie że mam EP IV?

To jak będzie, mam sobie odpuścić?

Witam, to ja ponownie. Udało mi się wstawić to menu ale nie tak jak powinno być. Chciałbym żeby ono było w tej tabeli co logo tak jak na tej stronie, ale coś mi nie wychodzi. Tak wygląda kod:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Na czerwono to co wstawiłem. Po takiej modyfikacji całość wygląda taK:
images32.fotosik.pl/26/ed5b0460892af422.jpg
Wiem że nieźle namieszałem, dlatego też proszę was o pomoc
Edytowane przez kulawy_waldek dnia 29.10.2007 17:15:35
 
www.kasa.ddl2.pl
eldzi
Witam

Mam pytanie w sprawie tego menu. Czy jest jakaś możliwość aby menu zmieniało się po najechaniu na nie myszką a nie po kliknięciu czyli coś ala onMouseover zamiast onClick ?
pozdr
eldzi
 
http://www.wislapulawy.pl
bartek124
Przecież już sobie odpowiedziałeś. Zamień OnClick na OnMouseOver i powinno działać Wink .
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
eldzi
bartek124 napisał/a:
Przecież już sobie odpowiedziałeś. Zamień OnClick na OnMouseOver i powinno działać Wink .


Chodzi o to, że w funkcji render_tiny_menu nie ma czegoś takiego jak OnClick. Jest tylko onmousedown - jak zmieniam na OnMouseOver to nie widać żadnego innego efektu.

P.S. Aha korzystam z Classic Menu Navigation
Edytowane przez eldzi dnia 02.01.2008 15:53:47
pozdr
eldzi
 
http://www.wislapulawy.pl
kraski1
Instalowałem na dokładnie tym samym stylu co tutaj jest lecz nie mam rezultatu nic się nie zmieniło. Adres strony kraski.isx.pl/pship
 
timo007
Wkleiłem wszystko zgodnie z instrukcją i prawie nic sie nie zmieniło. Adres mojej strony to www.luzino.yoyo.pl . A może coś źle zrobiłem? Może ktoś napisać co jest nie tak?
Edytowane przez timo007 dnia 04.01.2008 21:00:37
 
bartek124
Przecież wszystko dobrze jest.

Wyświetla się dobrze.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
timo007
Jak to dobrze to jest dobrze?? timo.diinoweb.com/files/Untitled-1%20copy.jpg A jak w takim razie mam do tego menu dodac caly panel Liga. Tak żeby po kliknięciu na Liga pokazywały się linki Regulamin i Zapisy??
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl